Jump to content
Dogomania

Drapiący problem - pies drapie się tylko w domu


lukka

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeżeli go dobrze wytrzesz to żaden problem. Najlepiej kąpać psa na noc. A pamiętasz jaką miał odpowiedź na roztocza i pleśń?

 

Wykonywany test w tym kierunku był skriningowy. Czyli wykazuje tylko wyniki pozytywny lub negatywny na daną grupę alergenów. W tym przypadku wyszedł wynik pozytywny na grupę Mites/Moulds (roztocza/pleśnie). Nie wiemy dokładnie, które z nich uczulają i w jakim stopniu (w skali od 0 do 5). Można to ustalić wykonując kolejny test:

  • roztocza, pleśnie, pchły duży panel: 11 alergenów- 255 zł
  • roztocza, pleśnie mały panel: 6 alergenów- 164 zł

Trochę to kosztuje więc póki co dajemy sobie na wstrzymanie. Będziemy ewentualnie działać w tym kierunku jeśli inne poczynania nie przyniosą efektów.

 

Kąpanie na noc nie pomyślałem o tym a to jest genialne :)

 

Mam kolejne pytania:

 

Czy ktoś miał doświadczenie z odczulaniem? Jeśli tak to w jakim stopniu była poprawa oraz czy jest to efekt "do końca życia"?

 

Proszę o polecenie jakiś suplementów z witaminą A i D (jeśli chodzi o kwasy omega 6 i omega 3 to Vetoskin przynosi u nas widoczne rezultaty). Oczywiście zapytam też weta ale dobrze też mieć opinie z pierwszej ręki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moja propozycja to zakupienie algolithu z beaphara nie tyle bedzie wplywal on na sama alergie ale wzmocni bariere skorna. W przypadku mojego psa algolith na ten moment dziala cuda bo co roku w okresie przejsciowym (wiosna/jesien) mialismy problemy z grzybami w tym roku w lecie zaczelam stosowac preparat i jest super, dodatkowo wzmacnia on pigment. Srodek jest naturalny co tym bardziej mnie przekonuje

Link to comment
Share on other sites

A ja bym jednak zaczęła od najprostszej kwestii czyli test bibułowy (chociaż nie wiem jak się ktoś zarzeka, że pies nie ma pcheł bo jest zabezpieczony to czasem jednak mimo tego są) oraz przede wszystkim zrobić jeszcze raz zeskrobinę ale prawidłowo czyli do pierwszej krwi! Bo jeśli testy wyszły pozytywne na roztocze to taki sam wynik daje świerzb. No i nie jest alergia pokarmowa co można było już stwierdzić po tym, że steryd zadziałał. I jeszcze jedno mi się przypomniało - takie drapanie w nocy/w domu jest też przy świerzbie bo ciepło nasila jego wędrówki:) Poza tym mam wrażenie, że trochę ta diagnostyka na oślep, metodą prób i błędów co dużo kosztuje. 

Link to comment
Share on other sites

Moja propozycja to zakupienie algolithu z beaphara nie tyle bedzie wplywal on na sama alergie ale wzmocni bariere skorna. W przypadku mojego psa algolith na ten moment dziala cuda bo co roku w okresie przejsciowym (wiosna/jesien) mialismy problemy z grzybami w tym roku w lecie zaczelam stosowac preparat i jest super, dodatkowo wzmacnia on pigment. Srodek jest naturalny co tym bardziej mnie przekonuje

 

Wypróbujemy, dzięki.

Link to comment
Share on other sites

A ja bym jednak zaczęła od najprostszej kwestii czyli test bibułowy (chociaż nie wiem jak się ktoś zarzeka, że pies nie ma pcheł bo jest zabezpieczony to czasem jednak mimo tego są) oraz przede wszystkim zrobić jeszcze raz zeskrobinę ale prawidłowo czyli do pierwszej krwi! Bo jeśli testy wyszły pozytywne na roztocze to taki sam wynik daje świerzb. No i nie jest alergia pokarmowa co można było już stwierdzić po tym, że steryd zadziałał. I jeszcze jedno mi się przypomniało - takie drapanie w nocy/w domu jest też przy świerzbie bo ciepło nasila jego wędrówki:) Poza tym mam wrażenie, że trochę ta diagnostyka na oślep, metodą prób i błędów co dużo kosztuje. 

 

Co do pcheł na dwóch poprzednich psach przerabiałem pchły (zwłaszcza na pierwszym, kiedy wcierki i inne wynalazki nie były dostępne). Doskonale wiem jak wyglądają ich odchody. Nie ma żadnych "ziarenek" więc nie mam co rozcierać. 

 

Skóra też wygląda normalnie. Nie ma przebarwień, a po suplementacji vetoskinem nie łuszczy się, a sierść jest naprawdę super. Tą zeskrobinę pobrać z mijsc w których się drapie? Co oznacza "do pierwszej krwi"?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Odwiedziliśmy już 4 weterynarzy w naszym mieście. Dwóch kolejnych stawia na sterydy :( Aktualnie próbujemy kąpieli co 3 dni w zaleconym szamponie (Allermyl firmy Virbac). Po 4 kąpielach nie widać specjalnie efektu. Pod koniec tego tygodnia znowu idziemy na wizytę zobaczymy co będzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozważasz odczulania? Pytam, bo sama mam psa z potężną alergią pokarmową, do tego również uczuleniem na roztocza/pleśnie.

Jakoś dajemy radę bez sterydów, ale jest bardzo ciężko. Możesz  tu poczytać, pod koniec od 13 strony piszę, jak walczę z roztoczami. Odkurzacz porządny, preparaty p.roztoczom, usunięcie dywanów, karma odpowiednio przechowywana itp. itd. Do tego mam w planach dorzucić pokrowce antyroztoczowe na posłanie i pościel, jak nie będę dawała rady inaczej. Pomyśl intensywnie kiedy i po czym psu się pogarsza.

Do tego podaj psu koniecznie Bravecto. Zabezpiecza p. kleszczom i przy okazji tłucze inne pochodne roztoczom, na które prawie na pewno nasze psy są również uczulone. Moja ma założoną też obrożę z permetryną. Droga nie jest, nawet jakby miała nic nie dać spróbować nie zaszkodzi.

Jeżeli pies wydrapuje się w konkretnych miejscach możesz spróbować doraźnie sterydów miejscowych, nie mają takich efektów ubocznych. Np. ja mam zamiar przetestować spray Cortavance. Na razie mam maść z betametazonem i daje radę, jak młoda ma napad wygryzania/drapania jakiegoś miejsca.

Link to comment
Share on other sites

do grona drapiacych się psów dołączam i ja,a raczej jeden z moich psów.ma to sezonowo,głównie okres jesienno zimowy gdyy nie wietrze chałupy czesto(wiadomo-zimno).wydrapuje głównie boki ciała,pachy przednich łap,szyja pod spodem a wczoraj znalazłam na końcówce ogona krew,więc pewnie i tam.encorto działa tylko w wysokiej dawce obecnie,więc zeszłam juz z tego,stosujemy clemastynę-daje troche spokoju,miejscowo-mecortolon a jak juz sa rany to lorinden n,po kapięlachw alervecie jest jeszcze gorzej więc dałam sobie spokój z tymi kąpielami.Delph  po tym Bravecto u twojego lepiej z tym świądem?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy konkretnie po Bravecto, bo stosuję dużo innych rzeczy, do tego moja psica ma przede wszystkim masakryczną alergię pokarmową i z tym mam najwięcej problemów. Co oczywiście nie znaczy, że gdybym nie wyeliminowała alergii na roztocza nie wpłynęłoby to znacząco na objawy pokarmówki, bo podejrzewam, że te dwie rzeczy napędzają się wzajemnie i stąd makabra.

W każdym razie Bravecto tłucze np. nużeńce wzorowo, co u takich psiaków jak nasze ma znaczenie. Pchły też wywołują reakcje, na nie również działa. Proponuję wypróbować, ja się zdecydowałam, bo i tak w ówczesnym stanie skóry mojego psa nie mogłam zastosować niczego na skórę. Kilka miesięcy stosowania i żadnego kleszcza, odpukać.

gryf80 klemastyna działa na Twojego psa, daje wyraźną poprawę? Podobno antyhistaminiki nie działają u psów, w każdym razie w większości.

Przeczytałam o odczulaniu, że w przypadku zwierząt uczulonych na wiele alergenów, szanse na powodzenie terapii znacznie maleją. Zmartwiło mnie to, ale nadal się zastanawiam. Odczulał ktoś jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o pchły i kleszcze to u mnie ich jest znikoma ilośc w okresie jesienno-zimowym .antyhistaminowe nie działaja w dawkach tak jak dla ludzi bo sa za niskie-ale sa moim zdaniem alternatywą dla encortonu.u mojego nie ma wykwitów (póki co)problemem jest sam świąd-stąd klemastyna.stosujac ja nie zauważyłam jakiegoś oszałamiajacego efektu-pies się drapie tylko mniej,

 

Link to comment
Share on other sites

Ja też od ponad roku szukam alternatywy dla sterydów. Tylko mam trudniej, bo mnóstwo alergenów i bardzo ostre objawy, od ropnych wysypek poprzez zapalenia uszu, spojówek i gruczołów, po świąd wywołujący okaleczanie się, drapanie, gryzienie, ranienie i łysienie różnych części ciała. Niedawno się dowiedziałam, że siostra mojej suki jest leczona sterydami i niestety jest fatalnie, skóra w opłakanym stanie, pewnie weszło mnóstwo powikłań. To już moja nieco lepiej ciągnie, choć jest to na pewno bardziej upierdliwe dla właściciela, bo trzeba pilnować diety, leczenia, pielęgnacji i wielu innych spraw. Dlatego myślę nad odczulaniem.

Link to comment
Share on other sites

W naszym przypadku kolejna wizyta za nami. Po raz kolejny został zeskrobany naskórek z miejsc, w których się drapie. Weterynarz, oprócz większej ilości łoju wokół mieszków włosowych, nie stwierdził żadnych innych niepokojących rzeczy. Sama skóra na grzbiecie, szyi, bokach, klatce piersiowej i brzuchu wygląda zdrowo. Od wewnętrznej strony ud i w okolicy pach przybrała ciemny kolor, co ponoć jest dość częste w przypadku alergików. We wtorek mamy odebrać steryd w sprayu do stosowania zewnętrznego.

Co do leków antyhistaminowych. Stosowaliśmy co najmniej siedmiu różnych, o różnych substancjach czynnych. Ostatni stosowany to Telfast. Żaden nie przyniósł poprawy.

Dzisiejsza noc znowu była nie przespana. Akcja drapania rozpoczęła się o 2. Z racji tego, że weekend w zanadrzu ubrałem się i poszliśmy na 30 minutowy spacer. Po powrocie pokręcił się jeszcze pół godziny i potem spał do 6:30. W takim stylu życia długo nie pociągniemy. Niewyspanie wprowadza rozdrażnienie i nerwową atmosferę w domu. Do tego dochodzą problemy wychowawcze z naszym dzikiem. Ehhh..

Co do odczulania. Weterynarze, których odwiedzamy mają bardzo mieszane zdanie, co do powodzenia tej operacji.

 

Link to comment
Share on other sites

po kilku dniach stosowania wysokich dawek klemastyny,dałam sobie spokój.dostał rano dexametazon w inj w tyłek.chyba znów trzeba bedzie wrócić do encortonu w podstawowej dawce.no i dostaje antybiotyk w tabletakch,na te rany które sobie wydrapał pod szyją i pod brodą.do tego pet calcium mikity i dolfos omega.no i osłonowe na watrobe -ja mam hepatil complex.

u mnie nie ma tak jak u ciebie-jak pies polozy sie przypóścmy o godz 23 to spi do rana nie drapiąc się,dopiero za dnia odstawia taka szopke z drapaniem

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...