Jump to content
Dogomania

Dziwny problem z załatwianiem potrzeb


donwulkano

Recommended Posts

Witam.
Mieszkam w dwupokojowym mieszkaniu, a mój piesek ma 5 msc.
Sprawa wygląda tak: pojawił sie w domku jak miał 3 miesiące i zawsze załatwiał sie w duzym pokoju. Spał i śpi w sypialni na legowisku, wiec tam nigdy nic nie zrobił.
Mieszkanie jest mieszkaniem "otwartym". Nie ma drzwi ani do duzego pokoju ani do kuchni. Stwierdziliśmy, ze skoro piesek załatwia się w duzym pokoju to zastawimy wejście pufami. Zdaje to egzamin bo piesek trzymał juz 3 noce i wciagu dnia jak mnie nie ma to równiez. Myslałem, ze juz jest super lecz dziś po przebudzeniu kupka była w duzym pokoju, więc przeskoczył pufy. Co robic? Czy on kiedykolwiek oduczy się załatwiania tam czy juz jest lipa?
Dodam, ze boi sie odkurzacza i kladlismy go rowniez na pufy by tam nie przeskakiwal. Wtedy bylo super! Rano spacer, kupka siku, pozniej szedlem do pracy, wracalem bylo czysciutko!!! Wychodzilem i znow kupka siku! Trzymal i nie siusial! Co robic by oduczyc go w ogole siusiania i kupkania w duzym pokoju?

A o to mój Jazz:

Link to comment
Share on other sites

Ja bym pewnie częściej przebywała tam z psem, dawała mu tam jedzenie, bawiła się, może jakaś drzemka psia, kocyk, legowisko, tak by to pomieszczenie po prostu przestało być toaletą. A podczas nieobecności konsekwentnie jeszcze jakiś czas blokowała dostęp do niego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...