Jump to content
Dogomania

kąpiel yorka


szalona1234

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

W zależnosci od potrzeby...Psa w dlugim wlosie na pewno nalezy kąpać częsciej niz psa zrobionego na sportowo....

Jak sie ubrudzi (co jesienia jest nie do unikniecia) to nie ma zmiluj ;)

Kup sobie tylko dobre naturalne kosmetyki zeby psa nie podraznic i bedzie ok :)

Ja pudla balego kapie sredno raz na 12 dni... Po tym czasie juz jest tak czarny ze nie ma litosci....

Plus zacznie sie sezon grzewczy,ludzie pala w piecach,czasem moje psy wracaja niemal szare z podworka;/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jeżeli tego wymaga to nie widzę przeszkód,zresztą przy częstszych kąpielach pies także się do nich przyzwyczaja i idzie tym łatwiej,najtrudniejsze są jedynie początki aby nauczyć go kąpieli oraz dopasować odpowiedni szampon wraz z odżywką,to ważna sprawa.

 

Jeśli niedowidzisz, to kup sobie okulary, bo głupoty sadzisz. Żadnego psa - czy to york, czy bokser - nie należy kąpać bez istotnego powodu. Czyli, jeśli pies nie wytaplał się w błocie, nie wytarzał się w kociej kupie, nie jest ogólnie brudny tak, że zostawia odbicie na prześcieradle w naszym łóżku - to psa nie kąpiemy, szczególnie z użyciem detergentów. Każda taka kąpiel - poza spłukaniem czystą zimną wodą - jest bowiem szkodliwa dla skóry psa, gdyż wymywa naturalną osłonę psiej skóry - łój, będący naturalnym bakteriostatykiem, otwierając tym samym drogę zakażeniom i chorobom skóry.

 

PS. Stawiaj spację po przecinku, bo Twoje wpisy dodatkowo jeszcze kłują w oczy.

Link to comment
Share on other sites

kochani doradźcie mi...jak jest z kąpielą yorka ?,bo ponoć troszkę inaczej ze względu na ich włosy. Gdzieś czytałam ze raz na tydzień,z kolei psi fryzjer mówi ze raz na 2 mce.Jak często kąpiecie swoje yorki?



Jeżeli piesek nie jest wystawiany, to wystarczy go kapać raz w miesiącu. Natomiast w międzyczasie należy psa podpierać.
tzn. mycie spodu psiaka.(łapy, pupsko).Nie ma potrzeby moczyć całego psa co tydzień. Uzywaj kosmetyków polecanych dla yorka do częstego stosowania.pozdrawiam



www.beardedyork.pl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...