Jump to content
Dogomania

Husky - czy czas zienic karmę?


Paulinkaa1

Recommended Posts

Witajcie,

mam huskiego ,który skonczył 13 miesięcy nadal jest na karmie dla szceniąt taste od the waild z bizonem.

Czy już powinnam zmienic mu karmę dla dorosłego psa?

Martwi mnie jego waga, waży 18kg( nie za mało)  i jest dosć wybredny jezeli chodzi o suchą karmę ;( próbowałam już orijen, acanę ale jedynie na taste of the waild nie ma dermatozy.

Czasami jak już strajkuje gotuje mu kurczaka z ryzem i marchewka i to pochłania w mig ;)

 

Link to comment
Share on other sites

13 miesięcy dla psa rady dużej to jeszcze wiek juniorowy i przy karmie dla juniorów bym została jeszcze jakiś czas. Pies dużej rasy osiąga dojrzałość fizyczną w wieku ok.2 lat.

 

Ale TOTWy to chyba generalnie karmy ALS? Ja bym powiedziała, że nawet szczeniorka można wrzucić na normalną wersję. W przypadku większości bezzbożówek obok wersji puppy dla tych, którzy obawiają się karmić całe życie jedną formułą, są też wersje dla każdego etapu życia. Na taką przy psie w tym wieku można spokojnie przejść.

Link to comment
Share on other sites

Tak, TOTW są dla każdego wieku i każdej rasy także myślę, że w przypadku tej kamy to nie będzie jakaś diametralna zmiana zwłaszcza, że te same wersje smakowe w wersji zwykłej i puppy składem różnią się niewiele. Jeśli by to była jakaś karma dla określonych ras czy wieku(np. puppy large) to może bym poczekała, ale one chyba z reguły mają napisane w jakim wieku zmienić na adult?

 

Tak trochę zbaczając z tematu wiecie może jak szybko pojawiają się nowości na zooplusie? Weszły 2 nowe smaki totwa, w tym dla małych ras i tak się zastanawiam kiedy można się ich spodziewać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...