Jump to content
Dogomania

Dwa zastrzelone owczarki...


bou

Recommended Posts

Nie no jasne, ty jestes swieta i twoje psy tez byly. A wszscy w kolo to ci zli. Jak kiedys wlasciciel agresywnego psa go nie upilnowal i ten zaatakowal mojego to tez pretensja byla do mnie. Bo kaganca nie mam:D a ze tamten piesek smyczy nie mial i luzem po osiedlu biegal to przeciez niewazne, bo byl maly. I zero spojrzenia na siebie, zero refleksji, a jedynie zapatrzenie w siebie i w swojego pieska. Tak samo u ciebie, pieski swiete, grzeczne, wychowane chociaz fakty mowia inaczej. Zeby nie bylo, nie twierdze, ze twoje psy byly agresorami rzucajacymi sie na wszystko co sie rusza. Ale jak tak opisujesz jakie one byly grzeczne to jedynie moge sie usmiechnac pod nosem, bo po tym wszystkim nie da sie tego traktowac powaznie.



Usmiechajmy się więc razem. Zapraszam na wystawę psów rasowych 11 listopada, wszyscy tam zebrani znali moje psy bardzo dobrze. Popytaj wiec jakie były, uśmieszek z twarzy zniknie. Albo ulatwie, Katarzyna Matuszewska, Agnieszka Kubiak, Krzysztof Coffie, Beata Kaźmierczak, Szymon Salzman, Mariusz Kirejczyk, Psia Krew, Joanna Marchlewicz Bodyguard i tak mogę wymieniać w nieskończoność. Proszę bardzo, wystarczy wklepać w FB i zapytać.
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, moge uznac, ze winy w tym Nikoli nie bylo, wina jest wylacznie po stronie zlego czlowieka.
Dlatego przepis mowiacy o koniecznosci trzymania psa na smyczy w lesie zostaje anulowany. Z powodu braku na niego miejsca w emocjonalnych przepychankach.
Co wiecej, znalezienie tego konkretnego goscia poprawi na tyle bezpeiczenstwo w tym konkretnym lesie, ze inne psy i kolejne psy Nikoli beda juz bezpieczne, nawet biegajac luzem. A biegac luzem beda bo tez beda dobrze wychowane, odwolywalne, przepisy zostaly anulowane a zly czlowiek zniknal.

Wlasnie,nciekawa jestem co zrobi Nikola jak go znajdzie? Nawrzuca mu? Morde obije? Czy poinformuje policje ( te sama, ktora olala sprawe) a jako dowod bedzie miala...powoedzmy selfie mordercy z jej psami, bo na pewno udokumnetowal specjalnie dla niej swoja zbrodnie.

Link to comment
Share on other sites

Cała wieś milczy, bo taka jest mentalność ludzi - mają w dupie to, że komuś stała się krzywda, bo nie dotyczy to ich samych.
Sugerowanie, że psy były do tego stopnia niewychowane i męczące dla otoczenia i to z tego powodu ludzie nie chcą mówić (w domyśle - popierają tego idiotę z bronią) jest żenujące.

 

Przeczytaj jeszcze raz i zwróć uwagę, że na końcu każdego zdania jest "?". Co oznacza pytanie, a nie sugerowanie.

 

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi, że zaprzyjaźniony hodowca jest żołnierzem, a jego kolega ze służby emerytowanym, który jest myśliwym. Tyle, ze takim normalnym, co idzie w las, obserwuje, i zabija to najsłabsze ogniwo. Takie to zabawne, że czlowiek chwyta się każdej pomocy ? Że wynajmuje detektywa ?

Żałosne. Pilnuj swoich psów lepiej, i nie twórz historii nt moich, całkowicie mijasz się z rzeczywistością.

 

Nikt tu nie tworzy historii na temat Pani psów. Jednak z każdym kolejnym Pani postem i każdym kolejnym artykułem, jest coraz więcej wątpliwości co do tego, że rzeczywiście było tak jak Pani to przedstawia.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, moge uznac, ze winy w tym Nikoli nie bylo, wina jest wylacznie po stronie zlego czlowieka.
Dlatego przepis mowiacy o koniecznosci trzymania psa na smyczy w lesie zostaje anulowany. Z powodu braku na niego miejsca w emocjonalnych przepychankach.
Co wiecej, znalezienie tego konkretnego goscia poprawi na tyle bezpeiczenstwo w tym konkretnym lesie, ze inne psy i kolejne psy Nikoli beda juz bezpieczne, nawet biegajac luzem. A biegac luzem beda bo tez beda dobrze wychowane, odwolywalne, przepisy zostaly anulowane a zly czlowiek zniknal.

Wlasnie,nciekawa jestem co zrobi Nikola jak go znajdzie? Nawrzuca mu? Morde obije? Czy poinformuje policje ( te sama, ktora olala sprawe) a jako dowod bedzie miala...powoedzmy selfie mordercy z jej psami, bo na pewno udokumnetowal specjalnie dla niej swoja zbrodnie.

 

czy osobie ktorej zastrzelil ktos psa idacego na lince powiedzialabys to samo? to tez jest w koncu slowo przeciwko slowu, strzelajacy moze tez dac noge w takim przypadku i co zrobisz?

 

to co piszesz swiadczy tylko o tym ze nie dosc ze masz naprawde nikle pojecie o polskim prawie, to jeszcze wykazujesz zerowa wiedze o dzialaniu organow prowadzacych postepowanie przygotowawcze. dorzucmy jeszcze do tego kompletny brak empatii i zrozumienia i mamy obraz typowego czlowieka, ktory porownuje cialo kobiety idacej po zmroku do otwartego samochodu zostawionego z kluczykami w stacyjce w podejrzanym miejscu.

 

 

ja zreszta podejrzewam ze facet jest juz dawno namierzony, Nikola doskonale wie kto to. problemem jest brak swiadkow chcacych zeznawac w sprawie, czyli typowe dla ludzi branie wody w usta. a bez swiadkow w tego typu sprawach niestety nie ma co liczyc na wygranie w procesie cywilnym czy skazanie w procesie karnym.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj jeszcze raz i zwróć uwagę, że na końcu każdego zdania jest "?". Co oznacza pytanie, a nie sugerowanie.


Nie, nie :).
Wcale nie chciałaś tego zasugerować. Proszę Cię... Można się nie zgadzać, ale robienie debili ze swoich rozmówców jest ekhm... Słabe ;).
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

czy osobie ktorej zastrzelil ktos psa idacego na lince powiedzialabys to samo? to tez jest w koncu slowo przeciwko slowu, strzelajacy moze tez dac noge w takim przypadku i co zrobisz?

to co piszesz swiadczy tylko o tym ze nie dosc ze masz naprawde nikle pojecie o polskim prawie, to jeszcze wykazujesz zerowa wiedze o dzialaniu organow prowadzacych postepowanie przygotowawcze. dorzucmy jeszcze do tego kompletny brak empatii i zrozumienia i mamy obraz typowego czlowieka, ktory porownuje cialo kobiety idacej po zmroku do otwartego samochodu zostawionego z kluczykami w stacyjce w podejrzanym miejscu.


ja zreszta podejrzewam ze facet jest juz dawno namierzony, Nikola doskonale wie kto to. problemem jest brak swiadkow chcacych zeznawac w sprawie, czyli typowe dla ludzi branie wody w usta. a bez swiadkow w tego typu sprawach niestety nie ma co liczyc na wygranie w procesie cywilnym czy skazanie w procesie karnym.


"A gdyby tam szła Wasza matka?"
Link to comment
Share on other sites

typowa odpowiedz gdy brak argumentow :-)



Przywracasz wiarę w ludzi. Szkoda tylko, że to i tak nic nie da, oni wiedzą wszystko najlepiej. Należy jednak pamiętać, że istnieje coś takiego jak karma, a karma wraca. Prędzej czy później role się odwrócą, i to oni będą tak traktowani przez innych.

Tymczasem szkoda nerwów i czasu.
Link to comment
Share on other sites

Ja nie twierdze, ze ma go nie szukac , dac sobie spokoj, nakryc sie czarna peleryna i w ogole nic nie mowic. Ja jedynie oceniam jej podejscie do calego tematu na podstawie tego artykulu i wypowiedzi w tym watku. I jawi mi sie tu negatywny obraz postawy, ktora czasem spotykam nie tylko wsrod psiarzy. Tak samo jak nie mowie, ze dobrze jej tak... A psow mi zwyczajnie szkoda.

A jeszcze mnie nie pogielo na tyle, zebym pytala o obce psy, do ktorych nic nie mam, obcych ludzi (ktorzy zapewne nie siedzieli z wami non stop to raz, a dwa z pewnoscia beda mowic same plusy, jak to miedzy znajomymi bywa):D

Wiadomo, ze koles z bronia w lesie nie poszedl tam do butelek postrzelac. Ale czy to usprawiedliwia puszczanie psa na sarny "bo on tylko pogoni, a tamten zabija"? Ja nie popieram zadnego bezmyslnego zabijania i tak samo powinno byc zbadane w jakim celu ten typ polowal.

I jeszcze jedno: nawet jesli pies jest luzem, ale nikomu nie zagraza (czyli np. sarny nie goni) to nikt nie ma prawa go zastrzelic. Dlatego komus, komu zabito psa na smyczy nie mowilabym tego samego co tutaj.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nie twierdze, ze ma go nie szukac , dac sobie spokoj, nakryc sie czarna peleryna i w ogole nic nie mowic. Ja jedynie oceniam jej podejscie do calego tematu na podstawie tego artykulu i wypowiedzi w tym watku. I jawi mi sie tu negatywny obraz postawy, ktora czasem spotykam nie tylko wsrod psiarzy. Tak samo jak nie mowie, ze dobrze jej tak... A psow mi zwyczajnie szkoda.

A jeszcze mnie nie pogielo na tyle, zebym pytala o obce psy, do ktorych nic nie mam, obcych ludzi (ktorzy zapewne nie siedzieli z wami non stop to raz, a dwa z pewnoscia beda mowic same plusy, jak to miedzy znajomymi bywa):D

Wiadomo, ze koles z bronia w lesie nie poszedl tam do butelek postrzelac. Ale czy to usprawiedliwia puszczanie psa na sarny "bo on tylko pogoni, a tamten zabija"? Ja nie popieram zadnego bezmyslnego zabijania i tak samo powinno byc zbadane w jakim celu ten typ polowal.

I jeszcze jedno: nawet jesli pies jest luzem, ale nikomu nie zagraza (czyli np. sarny nie goni) to nikt nie ma prawa go zastrzelic. Dlatego komus, komu zabito psa na smyczy nie mowilabym tego samego co tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Jakie argumenty takie odpowiedzi.

no to smialo, czekam na odpowiedz. co twoim zdaniem moglby zrobic ktos komu zastrzelono na spacerze psa? sprawca siedzial w krzakach, widzial czlowieka idacego z psem na np 15 m lince i sobie do pieska strzelil po czym dal noge.

 

przeciez ta osoba bylaby w identycznej sytuacji jak teraz p. Nikola, wiec zgodnie z tym co piszesz

 

 

Wlasnie,nciekawa jestem co zrobi Nikola jak go znajdzie? Nawrzuca mu? Morde obije? Czy poinformuje policje ( te sama, ktora olala sprawe) a jako dowod bedzie miala...powoedzmy selfie mordercy z jej psami, bo na pewno udokumnetowal specjalnie dla niej swoja zbrodnie.

 

 

 

 

Przywracasz wiarę w ludzi. Szkoda tylko, że to i tak nic nie da, oni wiedzą wszystko najlepiej. Należy jednak pamiętać, że istnieje coś takiego jak karma, a karma wraca. Prędzej czy później role się odwrócą, i to oni będą tak traktowani przez innych.

Tymczasem szkoda nerwów i czasu.

 
nie chce Cie martwic ale za duzo w zyciu widzialam zlych rzeczy i zlych ludzi ktorym nic zlego sie nie dzialo zeby wierzyc w karme.
 
nie wchodz lepiej na ten watek, tylko sie bedziesz niepotrzebnie denerwowac. ja trzymam kciuki za to zeby trafily sie mocne dowody przeciwko temu typowi, mam nadzieje ze jak takie sie znajda to przede wszystkim pozwiesz goscia o odszkodowanie i zadoscuczynienie. nic tak nie boli jak kara finansowa i komornik na chacie.
nie daj sobie za nic wmowic ze to ze jakis psychol zabil twoje psy to twoja wina.
 
 
 
 

Wiadomo, ze koles z bronia w lesie nie poszedl tam do butelek postrzelac. Ale czy to usprawiedliwia puszczanie psa na sarny "bo on tylko pogoni, a tamten zabija"? Ja nie popieram zadnego bezmyslnego zabijania i tak samo powinno byc zbadane w jakim celu ten typ polowal.
 

 
a kto te psy twoim zdaniem puszczal na sarny? moze jeszcze je na nie szczul? od poczatku bylo pisane/mowione ze PSY UCIEKLY. nikt ich celowo nie puszczal na sarny zeby sie wybiegaly.
Link to comment
Share on other sites

A jeszcze mnie nie pogielo na tyle, zebym pytala o obce psy, do ktorych nic nie mam, obcych ludzi (ktorzy zapewne nie siedzieli z wami non stop to raz, a dwa z pewnoscia beda mowic same plusy, jak to miedzy znajomymi bywa):D
Wiadomo, ze koles z bronia w lesie nie poszedl tam do butelek postrzelac. Ale czy to usprawiedliwia puszczanie psa na sarny "bo on tylko pogoni, a tamten zabija"? Ja nie popieram zadnego bezmyslnego zabijania i tak samo powinno byc zbadane w jakim celu ten typ polowal.


A kto mówi o puszczaniu psa na sarny?

Tego powyższego nie skomentuje. Jedyne co mogliby powiedzieć to prawdę.
Link to comment
Share on other sites

ja pierdziele az to sie przykro czyta.

 

serio, mam wrazenie, ze niektorzy ida w zaparte, bo im troche glupio zmienic front, a im bardziej ida w zaparte, tym na gorszych glupkow wychodza.

 

 

 

 

a jesli jednak mimo wszystko w zaparte nie idziecie, tylko wylewacie tu swoj jad na powaznie, to serio macie strasznie waskie horyzonty i przewidywalnosc pewnych spraw. pewnie niektorym z was sie odmieni, innym nie. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nikt nie puszczal psow na sarny. Ale jak juz zwialy to trudno, przeciez nic nie zrobia, w koncu zawsze po paru minutach wracaly...

i powiedz mi co to ma do rzeczy? nikt nie strzelal LEGALNIE wiec jakie znaczenie ma to ze psy byly na smyczy czy bez czy lecialy za sarna czy juz wracaly?

 

 

Szczerze mówiąc jad jest bez wątpienia obustronny.

 
ciezko nie byc pelnym jadu jak sie czyta teksty typu 
 

Skoro cała wieś milczy, to może ma ku temu powód? Może jednak zastanowi się Pani jeszcze raz, czy rzeczywiście Pani psy były takie jak je Pani wszędzie opisuje? Grzeczne, szkolone, bez jakiejkolwiek agresji. Może wcale nie żyło się z nimi tak kolorowo mieszkańcom wsi?

 

 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

i powiedz mi co to ma do rzeczy? nikt nie strzelal LEGALNIE wiec jakie znaczenie ma to ze psy byly na smyczy czy bez czy lecialy za sarna czy juz wracaly?

 

Do rzeczy ma to tyle, że obie strony złamały prawo.

Czy to takie trudne do zrozumienia?

 

Oczywiście, że przestępstwo (wykroczenie? nie wiem, prawnikiem nie jestem), którą popełnił ten kłusownik, jest zuepłnie innego kalibru niż ojca pani Nikoli, ale oboje złamali prawo.

Z tym, że pani Nikola, i Ty chyba też czi_czi, nie widzicie w tym nic złego i skpupiacie się tylko na znalezieniu i ukaraniu mordercy psów.

W tym wam kibicuję, ale pani Nikoli (lub jej ojcu) i tak należy się mandat.

 

Prawo obowiązuje wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Jakby były przy niej, to by ich nie zastrzelono. Po prostu. Ile znasz przypadków zastrzelenia w lesie psa idacego na smyczy koło człowieka?
Jezeli komuś zastrzelono psa na smyczy, koło nogi to po pierwsze ma szanse strzelajacego dorwać osobiście, bo odległość 100-200 metrow, a zwykle i mniejszą można pokonać w kilka sekund. Po drugie czlowiek to zglasza policji. I jedyne co różni tą sytuację od sprawy Nikoli, to to,mże zrobił wszystko co mógł dla swojego psa. Nikola tego nie zrobiła.

Cała dyskusja o 2 metry sznurka. Tyle brakowało.

Link to comment
Share on other sites

Do rzeczy ma to tyle, że obie strony złamały prawo.

Czy to takie trudne do zrozumienia?

 

Oczywiście, że przestępstwo (wykroczenie? nie wiem, prawnikiem nie jestem), którą popełnił ten kłusownik, jest zuepłnie innego kalibru niż ojca pani Nikoli, ale oboje złamali prawo.

Z tym, że pani Nikola, i Ty chyba też czi_czi, nie widzicie w tym nic złego i skpupiacie się tylko na znalezieniu i ukaraniu mordercy psów.

W tym wam kibicuję, ale pani Nikoli (lub jej ojcu) i tak należy się mandat.

 

Prawo obowiązuje wszystkich.

 

to jest wykroczenie i jak najbardziej za cos takiego nalezy sie grzywna, o czym zreszta juz wielokrotnie w tym temacie pisalam i z czego Nikola swietnie sobie zdaje sprawe bo sama tu gdzies wybuchla ze moga jej nawet dac tej grzywny kilka tysiecy 

 

to ze ktos puscil luzem psa w lesie i ten pies ruszyl za sarna nie daje prawa np. tobie zeby sie na tego psa rzucic i go zatluc. nie wiem jak prosciej mozna wam to wytlumaczyc i dlaczego nie ogarniacie tak prostej rzeczy

 

 

Jakby były przy niej, to by ich nie zastrzelono. Po prostu. Ile znasz przypadków zastrzelenia w lesie psa idacego na smyczy koło człowieka?
Jezeli komuś zastrzelono psa na smyczy, koło nogi to po pierwsze ma szanse strzelajacego dorwać osobiście, bo odległość 100-200 metrow, a zwykle i mniejszą można pokonać w kilka sekund. Po drugie czlowiek to zglasza policji. I jedyne co różni tą sytuację od sprawy Nikoli, to to,mże zrobił wszystko co mógł dla swojego psa. Nikola tego nie zrobiła.

Cała dyskusja o 2 metry sznurka. Tyle brakowało.

 
no pewnie ze sa takie przypadki, nawet tu w tym temacie ktos przytaczal
 
dorwac osobiscie? :D jaja sobie robisz? lecialabys za kims kto jest uzbrojony i co bys zrobila? powiedziala "niech pan tu teraz czeka o wlasnie w tym miejscu bo ja dzwonie na policje!"?
 
czyli twoim zdaniem jak komus zastrzeli sie psa idacego na lince to dzwoni sie na policje, a jak pies byl luzem to juz nie? boze, kobieto, nie pograzaj sie, bo to co piszesz to juz zakrawa na jakas tragikomedie prawna
 
widze ze teraz juz 2 metry sznurka, no tak bo przy tych 15-20 metrach linki w zaroslach nie widac w sumie czy pies sam czy z wlascicielem wiec jak ktos zastrzeli to wina wlasciciela? czy o cos innego chodzi?
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

to jest wykroczenie i jak najbardziej za cos takiego nalezy sie grzywna, o czym zreszta juz wielokrotnie w tym temacie pisalam i z czego Nikola swietnie sobie zdaje sprawe bo sama tu gdzies wybuchla ze moga jej nawet dac tej grzywny kilka tysiecy 

 

to ze ktos puscil luzem psa w lesie i ten pies ruszyl za sarna nie daje prawa np. tobie zeby sie na tego psa rzucic i go zatluc. nie wiem jak prosciej mozna wam to wytlumaczyc i dlaczego nie ogarniacie tak prostej rzeczy

 

Nie wiem dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej :)

Nigdy nie twierdziłam, że ten kłusownik miał prawo zabić te psy.

Miałby do tego prawo tylko leśnik lub myśliwy i to tylko w bardzo konkretnym przypadku.

 

Cały czas też dyskutujemy o tym, że w momencie kiedy psy wyrwały się spod kontroli, to chyba ciężko udowodnić, że psy nikomu nie zagrażały, skoro właścicel nie może być nawet świadkiem w sprawie.

Przecież go tam w ogóle nie było.

Jedyne co taka osoba może powiedzieć, to że psy nigdy nie były agresywne i nigdy nikogo i niczego nie zaatakowały - to przecież nic nie znaczy, bo zawsze to mógł być ten pierwszy raz, kiedy się tak zachowały (mówię jak by to mógł potraktować sąd i obrońca oskarżonego). 

Link to comment
Share on other sites

 

Jedyne co taka osoba może powiedzieć, to że psy nigdy nie były agresywne i nigdy nikogo i niczego nie zaatakowały - to przecież nic nie znaczy, bo zawsze to mógł być ten pierwszy raz, kiedy się tak zachowały (mówię jak by to mógł potraktować sąd i obrońca oskarżonego). 

 

 

argumentacje ewentualnego oskarzonego ktora poszlaby w kierunku tego ze psy byly agresywne mozna akurat w tym przypadku wyjatkowo latwo obalic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...