Jump to content
Dogomania

Zmiana karmy?


MemQ

Recommended Posts

Cześć!

 

Moja psina (3,5 letnia sunia w typie owczarka, 25kg) od długiego czasu ma (chyba) łupież. Po głaskaniu grzbietu czy boków zostaje biały, tłustawy nalot nr ręce. Psina nie drapie się, sierść trochę wypada i jest matowa i sucha. Początkowo karmiłem ją Brit Premium Adult Large - jadła chętnie, ale zasugerowano mi zmianę na karmę bez kurczaka. Obecnie je Josera Lamb & Rice i bardzo chętnie ją wcina, aczkolwiek problem białego nalotu nie zniknął. Może trochę się zmniejszył, ale to może być placebo...

 

Próbowałem kąpieli - pomaga na jakiś czas. Za poradą weta najpierw spróbowałem Nizoralem z saszetki - przez jakiś czas było super. Jak problem wrócił spróbowałem szamponu  Aurum i łupież wrócił szybciej, niż poprzednio. Kropelki Kerabol stosowane z Britem nic nie dały.

 

No i teraz myślę, czy nie kupić kropelek Efa Olie i chyba tak zrobię ale... Co z karmą? Polecacie zostać z Joserą czy zmienić? Może Bosch Fish&Potato?

Link to comment
Share on other sites

Efa Olie na pewno nie zaszkodzą, a u nas pomogły.

 

Co do zmiany karmy to wybrałabym na twoim miejscu coś bezzbożowego. Bosch fish&potato z rybą i ziemniakami ma niewiele wspólnego ;)

Szukaj czegoś głównie na rybie, żeby karma miała więcej kwasów omega. A jeżeli nie, to możesz dodawać do karmy olej z łososia, też fajnie działa na sierść.

Link to comment
Share on other sites

Ja podaję swojemu psu olej Fatromega i siemię lniane lekko zmielone, betta karoten biotyna z cynkiem firmy Dolfos. Do tego raz w tygodniu żółtko jaja kurzego (jajka kupowane na wsi, od gospodarza). Piesio dostaje karmę Happy Dog Karaibik. Ale my mamy potworne problemy z sierścią (niedoczynność tarczycy). Musisz dobrać preparat do swojego psa. Każdemu służy coś innego....

Link to comment
Share on other sites

Cześć!

 

Moja psina (3,5 letnia sunia w typie owczarka, 25kg) od długiego czasu ma (chyba) łupież. Po głaskaniu grzbietu czy boków zostaje biały, tłustawy nalot nr ręce. Psina nie drapie się, sierść trochę wypada i jest matowa i sucha. Początkowo karmiłem ją Brit Premium Adult Large - jadła chętnie, ale zasugerowano mi zmianę na karmę bez kurczaka. Obecnie je Josera Lamb & Rice i bardzo chętnie ją wcina, aczkolwiek problem białego nalotu nie zniknął. Może trochę się zmniejszył, ale to może być placebo...

 

Próbowałem kąpieli - pomaga na jakiś czas. Za poradą weta najpierw spróbowałem Nizoralem z saszetki - przez jakiś czas było super. Jak problem wrócił spróbowałem szamponu  Aurum i łupież wrócił szybciej, niż poprzednio. Kropelki Kerabol stosowane z Britem nic nie dały.

 

No i teraz myślę, czy nie kupić kropelek Efa Olie i chyba tak zrobię ale... Co z karmą? Polecacie zostać z Joserą czy zmienić? Może Bosch Fish&Potato?

z tego co opisujesz pies ma łojotok .mopże warto spróbowac szamponoterapii szamponem leczniczym dla psów na ten tym problemu(ale nie kapiel jednorazowa bo to nic nie da)

Link to comment
Share on other sites

Zerknij sobie na karmę Symply jagnięcina z ryżem to dobra prosta w składzie karma i cenowo przystępna. Moja znajoma wyprowadziła na nie j psa który miał łupież i od kiedy tym karmi jest ok.

Rybna z ziemniakami Canagan z łososiem. Osobiście daje z kurczakiem. Doświadczenie mam jeszcze z Gosbi, alpha spirit ale u mnie nie było żadnych problemów nigdy. Ostatnio oglądałam skład karmy Naturea całkiem fajny. Z mokrych polecam Renske suchego nie testowałam.

Link to comment
Share on other sites

A ja zdecydowanie unikałabym karmienia stale czymkolwiek na łososiu. Obecnie łosoś jest wyłącznie hodowlany, jest nafaszerowany antybiotykami i pestycydami. Stałe podawanie jest zwyczajnie niebezpieczne. W sieci jest dużo materiałów na temat współczesnych hodowli łososia.

Link to comment
Share on other sites

Jest też dużo artykułów o tym jak zanieczyszczone są morza, Bałtyk to tragedia... Zaczynam się zastanawiać co gorsze... Warto też zobaczyć z jakiego łososia jest karma. W Canaganie jest łosoś szkocki i deklarują, że nie hodowlany. Wedle prawa to co opisują na opakowaniu musi być prawdą.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Akurat co do składu danej karmy,to wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę na forum,uczulamy każdego aby sprawdzał ile faktycznie jest mięsa, czy łososia w danej karmie. Jeżeli kąpiel nie pomogła,to znaczy że przyczyną może być nieodpowiednia,zła karma,warto też moim zdaniem udać się na profilaktyczne badania do weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...