Jump to content
Dogomania

Biegunki po otwarciu nowego worka karmy BRIT.


canis1983

Recommended Posts

Witam.

Sunia Rodziców - Owczarek Niemiecki od kilu lat karmiona jest karmą BRIT. Od czasu do czasu miała biegunki, ale krótko, nie było aż tak źle, nie łączyliśmy tego z karmą gdyż je ją cały czas i na ogół nie miała żadnych niepokojących dolegliwości. Teraz niestety jest o wiele gorzej. Dziś był u Niej weterynarz. Jesteśmy pewni że to po karmie, po otwarciu nowego worka. Przy poprzednim także miała biegunkę, ale nie aż taką. Po kilku dniach wszystko wróciło do normy aż do zakupu kolejnego worka i znów to samo. Poza tym już któryś raz zauważyliśmy że karma ma inny kolor niż w poprzenim i albo sunia od początku zjada ją z wielkim apetytem, albo od początku niechętnie. Poza tym sunia ogólnie ma dość wrażliwy układ trawienny o czym świadczą Jej kupki - gdy zje coś nowego/innego (nawet mały przysmak) to kupki są rzadsze. Poza tym sunia chorowała na niedoczynność tarczycy. Od pół roku nie musi brać już leków.

 

Czy mogę prosić o radę na jaką karmę zmienić obecną? Czy lepiej by było karmić Ją tylko karmą Intestinal - jeśli tak to jaką polecanie? Z góry dziękuje za wszelki rady. Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Każda karma po jakims czasie może sie przejeść,w organizmie kumulują się niektóre jej skladniki I najzwyczajniej aż się prosi o zmianę.

Może spróbujcie przejść na Bosch'a?Joserę Sensitive?To mniej więcej ta sama półka cenowa.Nową karmę należy włączać powoli,dorzucając po trochu do starej,zeby nie wywołać rewolucji.

Czy sunia była odrobaczana?Przy powtarzających się biegunkach dobrze jest zrobić badanie na obecość lamblii.Należy także sprawdzić poziomy tarczycowe,niedoczynność jest chorobą z nawrotami.Powodzenia,M.

Link to comment
Share on other sites

Każda karma po jakims czasie może sie przejeść,w organizmie kumulują się niektóre jej skladniki I najzwyczajniej aż się prosi o zmianę.

Może spróbujcie przejść na Bosch'a?Joserę Sensitive?To mniej więcej ta sama półka cenowa.Nową karmę należy włączać powoli,dorzucając po trochu do starej,zeby nie wywołać rewolucji.

Czy sunia była odrobaczana?Przy powtarzających się biegunkach dobrze jest zrobić badanie na obecość lamblii.Należy także sprawdzić poziomy tarczycowe,niedoczynność jest chorobą z nawrotami.Powodzenia,M.

Bardzo dziękuje za rady.

Sunia jest regularnie odrobaczana i ma regularnie badaną krew, dziś także miała - poprosiliśmy również o kompleksowe badanie. Myślę że badanie na obecność lamblii jest bardzo dobrym pomysłem - dziękuje. Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Mogliście też trafić na jakąś felerną partię karmy. Albo zleżałą, zawilgotnioną. Skąd zamawiacie? O niektórych sklepach internetowych krążą niepokojące historie.

Szczerze to kupujemy z różnych miejsc. Może to błąd... Ostatnio z TELEKARMA, wcześniej z ZOOART, KRAKVET... O jakich sklepach krążą niepokojące historie? Albo z jakich najlepiej kupować? Tak jak pisałam wyżej - sunia po poprzedniej partii karmy (zamówionej z innego miejsca) też miała biegunki (mniejsze niż teraz) przez pierwsze kilka dni po otwarciu worka. 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź. 

Link to comment
Share on other sites

Nie demonizowałabym kwestii jakości karmy,choc I to mozna wziąc pod uwagę.Moim zdaniem - to sprawa przeładowania organizmu konkretnym składnikiem.Zmiana może tylko pomóc,jeśli karma będzie trafiona.(Dlatego zaproponowałam linię Sensitiv - Josera np.,bo to dla wrazliwców).

 

No I sprawa lambliozy...

 

edit:powód - skleroza :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ostrzegam przed kupowaniem worków karmy z Telekarmy.

Chciałam u nich zamówić karmę ale doszły mnie słuchy że dziurawią worki przed wysyłką.

Napisałam do nich meila w tej sprawie, bo wg mnie taki worek = worek otwarty czy uszkodzony = towar nie pełnowartościowy

Odpisali że dziurawią worki przed wysyłką i potem owijają je streczem, więc nie ma tam dostępu powietrza, bo inaczej worki by same popękały :D

Poprosiłam o zdjęcia komory próżniowej w której dokonują tego procederu skoro dostępu powietrza nie ma, ale pewnie się nie doczekam. W każdym razie na pewno brak pewności kiedy je dziurawią, ile powietrza się do wora dostanie, wilgoci itd.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...