Jump to content
Dogomania

Urlop....co z psem??


Tagir

Recommended Posts

Zastanawiam sie czy wiecie cos na temat firmy "Drugi dom".

Widziałem dzis u veta plakacik całkiem fajny z krótkim opisem adresem www itp.

Niestety strona jeszcze nie działa (underconstruction) wiem tylko ze to cos w stylu zostawiania psa u kogos w domu podczas wyjazdu...czyli nie żadne hotele i kojce ...tylko normalny dom.

Macie jakies doświadczenia z tego typu lub ta firmą/organizacją??

W styczniu będę chciał wyjechac na 2 tygodnie wygrzac sie gdzieś na plaży...:) no i raczej suńki ze mna nie pojadą. Jedna moi rodzice jeszcze mogli by sie zaopiekowac no ale mam kłopot z drugą.Dlatego tak pomału zaczynam szukać i rozgladać sie za opieką nad jedną z suczek podczas mojego wyjazdu.Doradźcie coś plis..!;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam zaprzyjaźnionych ludzi, którzy kiedyś mieli psa. Po odejściu ich suczki stwierdzieli, że nie biorą następnego psa, bo ich nie stać na jego utrzymanie i tereaz od czasu do czasu przyjmują od znajomych psa na czas urlopu, oczywiście za jakies pieniądze, ale nie wygórowane. Pies ma dobrze, bo jest w domu i jest jedynym psem. Opiekują sie nim wspaniale. Moja suka bardzo lubi u nich zostawać, jest rozpieszczana do granic możliwości. Czuje się jak w swoim domu i nie ma stresów.

Może zaproponuj jakmiś znajomym taka usługę. Lepiej tak niż zostawiać psa w jakimś hotelu, gdzie może się stresować. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

popieram wiwe,

uwazam ze lepiej oddac psiaki do kogos zaufanego bo nie wiesz jak beda traktowane w takim "psim hotelu" podczas twojej nieobecnosci

ja bym na twoim miejscu porozmawial z rodzicami bo dwa psy to jeszcze nie az takie utrapienie,

moja mama ma dwa psiaki, ja mam dwa i czasem jej zostawiam moje potwory i jakos sobie radzi

Link to comment
Share on other sites

Jasne ,ze najlepiej "pożyczyc " psa zaufanym ludziom ale co kiedy z jakis przyczyn nie mozna tak zrobic?? Poza tym nie mowie o kilku dniach tylko bitych 2 tygodniach...wiecie wszyscy znajomi albo maja swoje zwierzaki na głowie albo równiez wyjeżdżaja i jak sobie poradzic?? Najlepiej nie wyjezdżać...no i tak od dłuzszego czasu robie ale w końcu mój wypoczynek jest tez wazny....;) no i tak awaryjnie gdyby faktycznie nie szło znaleźć chetnych wśród znajomych warto by się zorientowac jak to jest naprawde z tymi niby hotelami dla psiaków.

Link to comment
Share on other sites

jahu11 - porozgladaj się wśród poznańskich dogo-bulo-maniaków. Może uda się z kimś zawrzeć taki ukłąd, że ktoś weźmie pod opiekę twojego psa (na te dwa tygodnie) a za to Ty później weźmiesz psa od tego kogoś. Ty chcesz w styczniu - to może w zamian zaoferujesz opiekę w okresie ferii szkolnych, wtedy jakś mamuśka będzie mogła spokojnie wyjechać z pociechą nie denerwując się o psa. Przy zamieszkiwaniu w tym samym mieście to psy i ludzie mają szansę poznać się, mozna sprawdzić jak się tolerują, np. zostawić psiak na jeden dzień, powoli przyzwyczaic psy do zosatnia z tą drugą osobą, tak aby nie było rozpaczy.

Link to comment
Share on other sites

a może lepiej poszukaj znajomego który by zamieszkał w Twoim domu z Twoim psiakiem.

Psiak będzie spokojny bo będzie u siebie no i napewno znajdziesz kogoś kto się zgodzi w końcu nie wszyscy mieszkają sami :roll:

Tak robi moja siostra (a ma dwa stafford'y i kota) jak wyjeżdza na dłużej i działa :)

Może warto pomyśleć :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Też tak było u mnie przez kilka lat. W czasie moich wyjazdow mieszkała u mnie moja koleżanka, ktora lubi i umie sie zajmować psami. Moja Tośka ją bardzo lubila, ale się skończyło jak opiekunka wyjechala zagranicę. To też jest dobry pomysł, aby zwierzyna się dobrze czuła, zostaje przecież w swoim domu.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez uwazam że najlepiej jak pies może zostac w swoim domu pod opieka kogos zaufanego, zawsze znajdzie sie jakis chętny na opieke plus bonusy 2 koty i szybki komputer stałe łącze oraz dużżo filmów :D

Ale opieka przde wszystkim!

\Najczęsciej jednak na dłuzsze wyjazdy zabieramy Lilit ze sobą decydując się na psa stwierdziliśmy, że robimy tak żeby wszyscy byli zadowoleni, a teraz w coraz więcej miejsc mozna zabrać pupila, a na wycieczki zagraniczne na razie mnie nie stać :wink:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z tym komitetem to dobry pomysł jest :D

My w tym roku byliśmy z Lotką dwa tygodnie w chorwacji, można spokojnie znaleźć fakny pensjonat gdzie z psem przyjmą bez problemu, jak ktoś chce namiar na bardzo fajnych ludzi na wyspie Rab, w spokojnym miejscu, gdzie są piaszczyste plaże, to zapraszam na priv.

p.s.

za rok jedziemy z dwoma zbójami :evilbat: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...