Jump to content
Dogomania

Małgorzata Wieremiejczyk - Wierzchowska


REDA&MELA

Recommended Posts

Moge tylko powiedziec jak oceniala setery. Pani wywarla na mnie pozytywne wrazenie, zwracała uwage na rzeczy, które sa czesto ignorowane przez sedziow (zachwalala proporcjonalnosc mlodego psa, a nie futro itp).
Bylam przez ta pania sedziowana 3 razy, raz psiaka mialam w otwartej i raz w mlodziezy (w odstepie czasu okolo 2 miesiecy) z czego w klasie otwartej pies byl rzeczywiscie "za mlody" do tej klasy i skonczylo sie na CWC, a gdy zaprezentowal sie jako mlodziezowiec to wygral cala rase. Wiec u tej Pani warto dobierac klasy wg tego jaka pasuje do psa (jezeli jest mlody) :evil_lol:

Pani sedzina uwaza, ze NDPwR ma wygladac jak PIES i trzyma sie tego typu w swojej ocenie. Lubi efektownie ruszajace sie i prezentujace na ringu psy. I doskonale rozumie, ze mlode zwierze nie ma prawa miec wlosa do ziemi.

Nie jest dentystka.

Sedzina u mnie na PLUS ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='REDA&MELA']Witam ;-)
Co mozecie powiedziec o tej pani?
Dentystka?
Będe wdzięczna za wszelgie uwagi i sugestie:)[/QUOTE]

Bardzo pozytywne odczucia. Odniosłam wrażenie, że ma tzw. oko. U mojej gordonki z miejsca dostrzegła to co rzeczywiście jest jej najmocniejszą stroną. Podobał mi sie sposób sędziowania i atmosfera jaką p. Wieremiejczyk potrafi stworzyć podczas oceny na ringu. Pies został poproszony do cienia (b. upalny dzień), wygłaskany..ocena wyglądała tak jak na zdjęciu poniżej;)

[img]http://setters.pl/bedzin.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Dodam, że jest hodowczynią chartów rosyjskich.[/quote]
bzdura. Hoduje basset houndy.
Co do sędziowania - ogromny plus. Ma określony typ psa i konsekwentnie się tego trzyma. Ocenia szybko, czym nie męczy psa, ale bardzo, bardzo dokładnie. Zwraca uwagę na wzorzec i detale. W stosunku do wystawców bardzo miła i sympatyczna. Do psów - patrzeć na zdjęcie wyżej ;)
Na pewno mile zapisuje się w pamięci. :)

Link to comment
Share on other sites

My jeszcze nie byliśmy oceniani przez panią Małgosię, ale mogę z całą pewnością potwierdzić, że jest to sędzina niezwykle wyrozumiała i życzliwa zarówno dla wystawców jak i psiaków. W 2007 roku w Zabrzu zaistniała taka sytuacją, że połowa flatów utknęła z właścicielkami w korku kilka kilometrów od wystawy. Gdy przyszedł czas na ocenę na ringu, a dziewczyny z psiakami dalej nie dojechały poprosiliśmy pozostałą grupą flaciarzy obecnych na wystawie, aby przesunęła ocenianie flatów, żeby one mogły zdążyć dojechać. Pani Małgosia zrobiła krótką przerwę (nawet nie jedną) i w końcu flaty były oceniane na samym końcu, po wszytskich innych rasach. Wiem, że wielu innych wystawców było w szoku, że się zgodziła, bo inny sędzia to za samą prośbę potrafił wyrzucić z ringu. Poza tym koleżance, ktora wystawiała pierwszy raz w życiu psa, wytłumaczyła na ringu jak to powinno wyglądać i kazała jej przy niej poćwiczyć.

Link to comment
Share on other sites

Ja również mam miłe zdanie o tej sędzinie. Bardzo sympatyczna pani. Wg mnie w każdym ocenianym psie doszukiwała się zalet a nie wad. Była bardzo wyrozumiała na ringu, bo jak oceniała mojego psa to był wtedy straszny upał. Moja suka położyła się na ringu do góry brzuchem. I tak leżała dopóki nie poszłyśmy do oceny. Byłam zadowolona z jej sędziowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

P. Sędzina oceniała nas ostatnio dwukrotnie i mogę z czystym sumieniem stwierdzić:
sędzina miła, lubi sama dotykać, sprawdzać psiaka, nie denerwuje jej jeśli psiak nie stoi jak posąg ( nie znaczy, że nie woli tych posągowych), za co duży plus... na plus chciałam też dodać obszerny opis.. jednak po ostatniej wystawie przekonałam się, że większość opisów jest taka sama. Sędzina, dla której nasz wzorzec nie jest całkiem obcy, bo potrafiła docenić długą szyję, płytką klatkę itp.
Jednak za co u mnie złapała minusa? Za to, że przy porównaniu daje lepszą lokatę zwierzakowi gorszemu eksterierowo ( nie mam tu na myśli swojej klasy, bo mój nie miał konkurencji) - ciemniejsza maska/ oko, brak zwrócenia uwagi na ruch, psiak , który ładnie biegnie, ale np. odwraca się do suni, obrywa zaraz za to.. a można by było np. przestawić psiaki, jak to robią co niektórzy sędziowie. Dwa.. psa i sukę, która na dzień dobry warknęła do niego , nie agresywnie, tylko na zasadzie: nie jestem do wzięcia, od razu degraduje do agresorów.. psy też lubi tak określać.. smutno:(
Ogólnie do tej sędziny warto jeździć z psiakami, które mają braki eksterierowe, za to wystawiają się idealnie. Bo te poprawnie się wystawiające to już za mało ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja miałam z tą Panią do czynienia na CACIBie w Wawie w tym roku. Bardzo miła, o wadach psa mówiła dosłownie mi na ucho (że odrobinę za gruba). Wyrozumiała - jak chodzi o heandling, jak chodzi o zachowanie psa...
Nie wiem czy jakieś układziki są - jestem nowa w wystawowym światku i nie chcę psioczyć, kiedy nie jestem pewna.
Ale pani bardzo miła. Z tego co wiem hoduje bassety od lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Moja opinia jest negatywna. Nie zgadzam się z oceną psów przez tę panią. Wśród samców wygrał pies o suczym wyrazie. W klasie suk wygrała suka za mała według wzorca z wadliwym dłuższym włosem. Pani sędzina niegrzeczna i arogancka. Bardzo miła dla starszego pana, który dał jej na ringu kwiaty...

Link to comment
Share on other sites

Mam dobre zdanie o Pani Sedzi. Zaczepila mnie z powodu tego, ze mam rzadka rase i chciala, a mala byla wtedy szczeniakiem, Katowice 2013,zobaczyc. porozmawiala o rasie, podotykala- mila! Oceniala nas pozniej w mlodziezy, byla rowniez mila, bardzo komunikatywna. Z zainteresowaniem ogladala juz wtedy moja "mlodziezowke".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kotek']Moja opinia jest negatywna. Nie zgadzam się z oceną psów przez tę panią. Wśród samców wygrał pies o suczym wyrazie. W klasie suk wygrała suka za mała według wzorca z wadliwym dłuższym włosem. Pani sędzina niegrzeczna i arogancka.[/QUOTE]
Zacznijmy od tego że nie do końca wie jak ma wyglądać samiec :evil_lol:. Mimo iż ostatnio sporo ocenia za granicą ja ponownie się do niej nie wybiorę, chyba że z musu :diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nasz pies w młodzieży pokazał się lepiej od konkurencji, był w pełnym włosie w przeciwieństwie do konkurenta i dostał bardzo ładny opis... ale przegrał, bo... miał za słabo zaznaczony kłąb - uzasadnienie werdyktu :evil_lol: zabawniejszego uzasadnienia nigdy nie dostaliśmy ;)
Psy dotykała, w zębach specjalnie nie dłubała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...