Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja legowiska


kaskaSz

Recommended Posts

Chciałabym się dowiedzieć jak pielęgnujecie legowiska Waszych psów?
Co ile je pierzecie, czy je odkurzacie/trzepiecie? Ja do tej pory z materacem nie miałam problemu, co jakiś czas je prałam, odkurzałam, trzepałam i wietrzyłam, ale odkąd mam legowisko-budę nie wiem jak ją czyścić. A jak Wy sobie z tym radzicie?

Link to comment
Share on other sites

U mnie w domu posłania są dwa.

1. Kanapa- odkurzana przy okazji odkurzania mieszkania, obicie zdejmowane i prane raz na ok. 2 miesiące.

2. Posłanie produkowane chyba tylko przez firmę Bimbay (nota bene kanapa tej samej firmy) w środku granulat styropianowy, a na zewnątrz powłoczka którą można prać- to posłanie wygodniej jest wytrzepać i wywietrzyć niż odkurzać. Pranie dużo rzadziej bo styropian nie łapie tak zapachu jak zwykła kanapa.

Link to comment
Share on other sites

my mamy dwa rodzaje legowiska
koszyk z pianki pokryty materialem ,piore co kilka miesiecy ,odkurzam raz w tygodniu i wietrze jak jest ladna pogoda
mamy tez taka gabke duza jakby mate ,tego nie piore bo sie nie da ale odkurzam ja ,trzepie co jakis czas i wietrze ;)

budke mozesz spokojnie wyprac tylko bedzie schla bardzo dlugo (mialam budke kilka lat temu) mozesz wytrzepac co jakis czas i wietrzyc ;) tylko odkurzyc jest ciezko

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

A co sądzicie o preparatach do dezynfekcji legowisk?
w zoo-sklep.pl mają wyprzedaż -50% i zastanawiam się czy ktoś stosował i jest zadowolony?

[url=http://zoo-sklep.pl/index.php?p7207,beaphar-desinfektions-spray-500ml-oferta-specjalna]BEAPHAR DESINFEKTIONS SPRAY 500ml (OFERTA SPECJALNA) :: ZOO-SKLEP.pl Tani sklep zoologiczny[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mój pies jest strasznym brudasem,więc co tygodniowe czyszczenie legowiska jest obowiązkowe.
Odkurzane jest co tydzień,prane raz na miesiąc albo dwa,nie ma takiej potrzeby by było częściej,ponieważ legowisko wyścielane jest kocami,które są prane i trzepane.

Link to comment
Share on other sites

U mnie jest to samo,może dlatego z eto owczarek długowłosy i na legowisku zostaje zawsze dużo włosów. Dlatego muszę trzepać i odkurzać je niemal codziennie. Piorę tak raz w miesiącu,nie wiem nawet czy to nie za dużo. A tego sprayu zapachowego nigdy nie próbowałem,może rzeczywiście jest skuteczny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja generalnie odkurzam tylko legowisko raz na dwa tygodnie a od czasu do czasu wietrze. Piorę przeważnie raz w miesiącu, czasami zdarza mi się częściej. Muszę przyznać,że najwygodniej użytkowało mi się plastikowe legowiska. Z ich czyszczeniem nie było żadnych problemów

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

matyracyk z gąbki pokryty polarem - powłoczkę prałam w pralce, a gąbkę wietrzyłam i wytrzepywałam, bo nie jest w stanie zmieścić się do pralki,
materacyk z 'pianki' pokryty owczą wełną - tę 'piankę' odkurzam odkurzaczem, a pokrowiec prany ręcznie,
klatka z materiału sama w sobie nie śmierdzi i brudna nie jest, ale odkurzam ją i wietrzę ;)

Link to comment
Share on other sites

u mnie odkurzanie- przy okazji odkurzania domu- więc co około 2 dni, czasem jak nakruszą to częściej, wietrzenie i trzepanie raz w tygodniu, pranie jak jest potrzeba- bo mało z niego korzystają - raczej okupuja kanapę i łóżko. legowisko z pianki / gąbki/ osobno poducha. piorę w pralce całość z gąbkami na 40 stopni. z reguły po 1 praniu kazdeg legowisko wygląda już nijak do nowego więc po kilku wypraniach kupuję nowe / średnio raz do roku wymieniam/. sprayu nie próbowałam i nie próbuję bo dla mnie czyste= wyprane:) to tak jak brudasa perfumami spryskać hehehe zresztą bałabym się alergii ale kto wie może dobre, ja nie mam zaufania do takich nowinek- za wiele ,,bzdur,, już kupiłam, których nie używam lub wywaliłam:/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W zasadzie bardzo dużo zależy także od materiału z jakiego zrobione jest legowisko. Jeżeli jest to miękka gąbka,to o wiele łatwiej będzie ją wyczyścić i odkurzyć niż polarowe legowiska. Z reguły zostaje na nim mnóstwo włosów z sierści naszych pupili. Ja równeiż raz do roku wymeiniam legowisko na nowe.

Link to comment
Share on other sites

Mam plastikowe legowiska Ferplast Deluxe, na spodzie wykładam Dry Bet, kocyki też są bo psy lubią się przykrywać ;)
koce łatwo wyprać a legowisko można wytrzepać, zetrzeć wilgotną szmatką lub wymyć w wannie :)
Jestem bardzo zadowolona, naprawdę łatwo i szybko można posprzątać, nie ma sierści i jest zawsze świeżo.
korzystają z nich chętnie i dorosłe psy i małe "siuśki" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moi rodzice posiadają jednego psa. Zawsze kiedy odkurzają, po prostu przy okazji odkurzają też legowisko. Noo, a powiem że pies ma duże posłanie. Oprócz tego kiedy już jest całkiem "wymęczone" sierścią, przecierają lekko namaczoną ścierką. Ja swojego psa dostane za niedługo. Przypuszczam że będę robic podobnie, ale zależy jakie legowisko kupię.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

My ostatnio musieliśmy wybrać legowisko i zdecydowaliśmy się na legowisko antybakteryjne. Jeszcze go nie zamówiliśmy, więc nie wiem jak się będzie sprawdzał w praniu itd. Skoro ma tę powłokę, to pewnie wystarczy je co jakiś czas odkurzyć. Tak mi się wydaje. Ja wybrałam[URL="http://www.e-karma.pl/product-pol-483-Legowisko-Deluxe-Pillow-91-44-x-114-3-cm-Microban-.html"] takie łóżko z tą powłoką microban[/URL].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mam problem z wyczyszczeniem zapachu używanego wcześniej przez innego psa legowiska. Dostałam od rodziców piękne, prawie nowe wiklinowe legowisko, które należało sześć miesięcy do ich starego psa. Biedak niedawno odszedł, miał 18 lat. Kosz dokładnie umyłam w detergentach, wysuszyłam, a mój pies i tak nie chce w nim leżeć. Co zrobić ?, szkoda mi wyrzucić wogóle nie zniszczonego kosza, które nota bene nie było tanie.

Link to comment
Share on other sites

Hej
Może spróbuj takiego, środku, mi pomaga pozbyć sie brzydkiego zapachu, z legowisk psa i kota, za zapachu moczu, czy z toalety, papierosów :

[url]http://www.vitoparsklep.pl/produkt-10-2-Vitopar_Fresh_500ml-Vitopar_FRESH_500_ml.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='.hania.']mam problem z wyczyszczeniem zapachu używanego wcześniej przez innego psa legowiska. Dostałam od rodziców piękne, prawie nowe wiklinowe legowisko, które należało sześć miesięcy do ich starego psa. Biedak niedawno odszedł, miał 18 lat. Kosz dokładnie umyłam w detergentach, wysuszyłam, a mój pies i tak nie chce w nim leżeć. Co zrobić ?, szkoda mi wyrzucić wogóle nie zniszczonego kosza, które nota bene nie było tanie.[/QUOTE]
moze nie chodzi o zapach ? moze psu poprostu nie odpowiada wiklinowe legowisko , jakie mial do tej pory ?
moze wsadz do tego legowiska jakis jego kocyk jesli ma, albo swoja bluzke uzywana .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']moze nie chodzi o zapach ? moze psu poprostu nie odpowiada wiklinowe legowisko , jakie mial do tej pory ?
moze wsadz do tego legowiska jakis jego kocyk jesli ma, albo swoja bluzke uzywana .[/QUOTE]

Oczywiście, że ma w koszu swoją poduszkę ale i tak nie chce leżeć. To jest jamnik więc nie położy się na niczym twardym. Zależy mi na tym koszu ponieważ Dasza (moja jamniczka) uwielbia wylegiwać się na tarasie na słońcu. W ciepłe dni z desek wyłazi czasami żywica, która brudzi poduszki czy pokrowce legowisk co jest trudne do usunięcia. Legowisko z wikliny jest w tej sytuacji idealnym rozwiazaniem

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Witam wszystkich hodowców, chciałbym polecić Wam Świetny produkt, który na prawdę działa. Nie maskuje zapachu, ale go likwiduje.

INNOWACYJNY, NATURALNY, EKOLOGICZNY, BEZ CHEMII, NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW na bazie NANOCZĄSTECZEK SREBRA I MIEDZI - ANTYZAPACHOWY PREPARAT  Silversil Stat Animals. 

https://www.facebook.com/silversilstat.animals

Nowoczesny ekologiczny preparat do czyszczenia oraz likwidacji charakterystycznych zapachów odzwierzęcych z:

- kuwet,

kojcóworaz

legowisk.

Idealny do dywanów, wykładzin, tapicerek, mebli, każdego rodzaju podłóg i innych tego typu powierzchni.

Również do stosowania jako dodatek do prania wszelkiego rodzaju materiałów i tkanin.

SilverSil_Stat_Animals_nowost_allegro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...