Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pies jedzący gotowane ,zawsze będzie miał mniejsze kupy niż po karmie.
Gotowane jedzenie zawiera bardzo dużo wody i po strawieniu kupy są mniejsze .
Karma jest bardziej sucha ,nawet po zalaniu wodą i objętościowo tego jedzenia jest znacznie więcej , w procesie trawienia pies ma dużo więcej pokarmu do przerobienia i zawsze te kupy są wtedy większe .
Tak obrazowo i w miarę skondensowanie starałam się opisać na czym polega większa kupa po karmie .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

LAZY,dawkowanie w PROF... jest podane w górnej granicy ,ale pewnie bedziesz musiała podawać mniej karmy niż zalecane .
Ja już pisałam że podaję tak mniej więcej i najlepiej obserwować psa .
Zacznij od takiej ilości jak poprzednią karmę i zobaczysz czy tyje ,czy nie .
Pozdrawiam i smacznego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']LAZY, każda karme dawkuje się inaczej. Porównaj sobie ile kalorii Lazy zjadała jedząc mniejsza dawkę innej karmy, a ile będzie zjadała tej - powinno wyjśc, że ta mniejsz porcja jest bardziej kaloryczna :wink:[/quote]

Taaa...zebym ja to tylko umiała wyliczyc... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Duża kupa to dużo wypełniaczy i nie ma co do tego wątpliwości.
Wystarczy zrobić mały test. Karmimy psa karma wysokokaloryczna , nastepnie karma o obniżonej zawartości białka i tłuszczu- oczywiście w takiej samej ilosci. Gwarantuje, że kupsko po karmie ligcht , ktora zawiera wiecej weglowodanaw będzie wieksze.

Link to comment
Share on other sites

jak wasze psiaki na karmie prof...! czy jest to lepsza karma od acany czy można ją wogule porównywać do niej ..?muj psiak jest na niej dwa tygodnie i niemam jeszcze wyrobionego zdania o tej karmie narazie testujemy ....! ja narazie jestem zadowolony ,ale czy wy tesz , czy naprawde jest to karma tak dobra , jak oniej piszą na forum ....??

Link to comment
Share on other sites

Nie dawałam ACANY więc nie mogę mieć porównania z tą karmą ,ale z tych znanych :
Nutra ,ANF, Eukanuba, czasem Royal i Hills,mogę stwierdzić że dla moich psów PROFormance jest najlepsza .
Jest to o tyle wiarygodne, że moje psy mieszkają w kojcach i po nich sprzątam ,więc widzę ile i jak się załatwiają ,jaki zapach jest odchodów itd,itp.
Wygląd sierści , kondycja i zdrowie są też super ,co jest dla mnie bardzo istotne .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

Nie ,Pro Power nie ma L-karnityny.
Karmię samca w okresie zimy właśnie Pro Pawer i przybiera zawsze na wadze .
Masa mięsniowa i energia jest spora i powinno się tą formułę dawać psom pracującym lub w mocnym treningu ,ale dobra jest też dla psów w warunkach ogrodowych w okresie zimy i jak pies ma słaby apetyt.
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

a karma prof.... adlut czy można ją podawać psom przez cały rok nap. bokserom ,czy warto tylko w czasie zimy a puzniej z mniejszą ilością białka i tłuszczu , oczywiście chodzi mi o psy o normalnej aktywnosci i mieszkającxych w domu SAWO ...!

Link to comment
Share on other sites

ja co prawda nie SAWA, ale torche bez sensu i sie wydaje podawanie karmy na zime z wieksza ilsocia tluszczu - mysle, ze bokser nie mieszka na dworzu, a napewno nie na Syberii :roll:
Podawac ta sama karme dla psow doroslych o normalnej aktywnosci i nie kombinowac ;)

Link to comment
Share on other sites

tylko się nad tym zastanawiałem , zapytać nie zaszkodzi wręcz warto ..!ale muj boksio na innych karmach np. bytowe , wciąż jest głodny i chudnie , ciągle mu mało ale pokarmie prof.. adlut jest ok , jest taki jaki powinien być pilnuje wgi i ile podaje karmy ...!psu by nie przesadzić , lub nie przebiałczyć psiaka .... tej karmy wsumie nieznam , kupiliśmy troche na prube prof...adlut i testujemu waży ok 31 kg dostaje 300 gram i mu wystarcza , jest podobna zawartością tłuszczu i białka z proplanem,sprubuje jeszcze maitenance, nie jest uczulony na kurczaka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No i powoli przechodzimy na PROformance...

W piatek pojechałam do dystrybutora po worek 3kg L&R.
Wcześniej psina jadła Acane. Było dobrze przez jakiś czas, potem pojawił się łupiez, potem wysypka no i czarna sie drapała :-? Nie jestem do końca pewna, czy to po karmie, ale Agnes doradziła, żebym zmieniła... chociaz spróbowała.
Od 2 dni wcina nową karmę. Powiem więcej - ona ją pochłania ! :o Mam nadzieję, że to nie tylko chwilowe zjawisko.

Tylko jest taki mały problem. W łazience zalega jeszcze napoczety worek Acany (4kg) i w sumie chciałabym, żeby ją do końca zjadła... Mieszać? Z drugeij strony jak teraz będę mieszać to tak naprawdę się nie przekonam, czy proformance jej służy, czy poprawiła się skóra i czy zniknal łupież, bo będzie też jadła Acane.
Sama nie wiem :roll:

Link to comment
Share on other sites

[b][i]Ja zrobiłbym tak - jeśli już podaję PROF, to dokończyłbym ją po prostu i przy tej okazji zobaczył, czy to, co było po Acanie cofa się. Teścik byłby chyba w miarę miarodajny. A później dokończyłbym Acanę, nawet mieszając ją z PROF :) .[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...