Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jakis maly ba;agan sie zrobil bo dzisiaj dostalam maila,ze karma wyslana i jturo powinna byc.. i, ze miareczka dolaczona:Dkarme wlasnie mi przywiezli i dostalam 3 miareczki:Ddzisiaj wieczorem zobaczymy jak karma bedzie smakowac;p chcoiaz i tak potwory wszystko zjadaja...

karma otworzona, przesypana.. na nowej stara;p wielka szkoda a raczej minus, ze w 3 kg opakwoaniach nie ma zamkniecia.. ale karma w jakims pojemniku na zywnosc a reszta w malym op. z ppp 800g;p miarki bardzo sie neir oznia objetosciowo od miarki z ppp a ppp nie rozni sie duzo od brita.. sprawdzone(karma przesypywana z jednej miarki do kolejnej;)) czy ja naprawde msuze suce tej akrmy low fat??dobrze napsialam?dawac jakies 90g??to starsznie duzo!! tym bardziej, ze cos podjada jak ja w parcy ejstem;/ wiec bedzie dostawac jakies 50g na poczatek na caly dzien..-okropna ejstem;p ale i tak z adultem ppp narazie ma to wymeiszane.. no i bardzo malutkie granuleczki sa.. u nas to problemem nie ejst.. ale dla niektorych moze byc.. zobaczymy za meisiac jak to bedzie wszystko wygladac:)

Link to comment
Share on other sites

Ja już kiedyś pisałam ,żeby nie trzymać się tak dosłownie miarek i dziennego zalecenia.To jest propozycja producenta karmy ,ale z doświadczenia wiem ,że PROF... daje się mniej niż zaleca producent.Takie dzienne wyliczenie jest tylko sugerowane przez producenta ,ale przecież wiadomo ,że jak piesek mało się rusza ,czy dojada między posiłkami ,to zdecydowanie mniej dajemy karmy ,więc chyba dobrze ,że ograniczyłaś mu dzienne porcje karmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam zawsze z tym dokarmianiem ogromny problem ,bo moje suczyska są dojnymi krowami i chcąc dokarmiać muszę z samego rana sucz odstawić na minimum 2 godzinki ,tak ,żeby rano maluchy nie nacmokały się mleka i wtedy cała banda je chętnie karmę.Ja zaczynam dokarmiać dopiero w wieku 3 tygodni i zaczynam od mielonego indyczka raz dziennie ,następnego dnia dwa razy dziennie ,a 3 dnia dodaję kilka bobków rozmoczonej karmy .W wieku 4 tygodni jedzą już samą karmę .Karmię 4 razy dziennie i staram się przed karmieniem sukę izolować ,bo jak podoją mleka mamusi ,to nie chcą już nic.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

moje jedza L&R ( kg low taf wsypalam do l&r) i jedza to.. jestem zadowolona, siersc ok, kupki tez w miare ok.. tzn rozne sa bo psy sa dokarmiane pod moja nieobecnosc;/. ale jak ejdza sama akrme ejst peiknie:) pare osob zwrocilo jzu wuage, ze mlodego chyba pofarbowalam, bo ma intensywny bardzo kolor, tkai ansycony jak nigdy.. mozliwe to po 1 mies karmienia?kolejny worek l&r czeka na otwarcie:D mala tez ma ladna siersciuche...:)

Link to comment
Share on other sites

Tak ,moje też po PROFormance mają piękną aksamitną sierść ,a nawet jak się obłocą ,to po wyschnięciu są jak po kąpieli.Kolor intensywny po algach (kelp),ale w PROFormance nie ma karotenu ,więc idealny też dla psów o białej sierści ,bo biały jest czysto biały ,bez nalotu.Algi intensyfikują kolor psa ,więc jak rudy ,to bardziej rudy ,jak czarny ,to nasycona czerń itd.

Link to comment
Share on other sites

ale mozliwe zeby tak syzbko byl efekt?:P tj z kolorem psow?:P chcoiaz jak dodawalam algi do bewi doga tez bylo ok;), no a moje jzu ponad rok nie byly kapane w szamponach, tylko woda z prysnzica, jeziorka, rzeki i bloto wyschniete wystarczy wyzcesac i tez sa jak nowe;p czego nie moglam powiedziec jak czesto stosowalam szampon..

Link to comment
Share on other sites

Z obserwacji moich psów mogę powiedzieć ,że też tak szybko działało PROFormance ,a pierwsza partia jak doszła do mnie i zaczęłam dawać psom ,to właśnie tak szybko widziałam zmiany i w kolorze i w dotyku sierści ,a połysk włosów wręcz niesamowity ,wszyscy znajomi pytali się czy codziennie kąpię psy i w jakim szamponie.Hi,hi ,ale miałam ubaw.Następne co było widoczne ,to nie śmierdzące odchody ,oraz szybkie lnienie i porastanie ,no i zdrowie psów ,to jest dla mnie najistotniejsze ,że nie mam problemów ,ani kondycyjnych ,ani zdrowotnych.

Link to comment
Share on other sites

ladne kupki sa i byly na roznych karmach, na tej takze o ile psy nie zostana nakarmione czyms jeszczeCek gubi siersciuche ale nie ma intensywnego nieprzyjemnego zapavhu i wlasnie tej szarosci i lupiezyku na siersci jaki zcesto towarzyszl... ale mysle, ze poczekam jeszcze na porzadne linienie przy tej karmie i wtedy cos wiecej napsize;) rok temu mielismy zielona prof. i nie bylam jakos zadowolona.. low fat mala jadla bo jadla ale dziwnie jej sie suche wydawalo;p je jagniecine z mlodym i tak narazie zostanie, tzn z jagnieciny bede chciala przejsc w ktorymsmomencie na pro power.. ale narazie skarmimy jeszcze ta jagniecinke przez jakis zcas:) no a to, ze maja lepsza siersc, lepsyz kolor itp uslsyzalam jujz od paru osob, ktore psow nie widzialy przez dluzszy czas:)ale wzgledem mlodego ejstem przyzwyczajona bo co jakis zcas slsyze, z emi chlopak urosl i zmeznial itp.. (to ten typ z normalnie rozwijajajych sieraczej, tj powolutku rozrastajacych sie, nabierajacych spokojnie masy itp);p

Link to comment
Share on other sites

moja suka ma problemy z sierscia - bardzo sucha skora, przez co ma lupiez od 1,5 miesiaca ktorego poki co nie moge sie pozbyc. Staram sie znalezc i dobrac odpowiednia karme tak zeby miala duzo skladnikow wplywajacych na skore. Jakis czas temu - nie bylo jeszcze lupiezu, ale sucha skora tak - kupilam jej worek proformance 15 kg i jadla przez troszke ponad miesiac. W zasadzie efektow nie bylo, wiec nie kupowalam kolejnego worka. Ale moze powinnam jednak byc bardziej cierpliwa i kupic jeszcze drugi? Czy mozliwe, ze jak przez dajmy na to 5 tygodni nie bylo efektow to znaczy ta karma na Aze nie dziala?
Na stronie proformance znalazlam tylko info o kw. omega 3 i 6 - zawartosc. A jak z innymi skladnikami na siersc?
Chcialabym wreszcie trafic na odpowiednia karme dla swojej suki, bo poki co to mi to nie idzie:( A nie moge ciagle zmieniac jedzenia...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo często powodem nadmiernego łojotoku jest psychika psa i często można to zaobserwować np.w trakcie jazdy samochodem .Pies nawet nie lniejący zaczyna gubić sierść i miewa biały nalot.Taki stan jest czymś spowodowany i nie jest tu wina karmy ,czy własciciela .Osobiście codziennie polecam przetrzeć psa nasączoną polarową szmatką, wodą z octem.Nigdy tego nie robiłam (nie musiałam )więc nie wiem jakie proporcje octu do wody ,ale może ktoś kiedyś stosował ,to podpowie.Ja słyszałam o takim psie baaardzo dawno temu i znajomy własnie taką metodą wyleczył go z tego białego nalotu.Oczywiście nie chcę zabawiać się w weterynarza ,ale czasem stare babcine metody są skuteczniejsze od nowoczesnych leków.W PROFormance jest bardzo dużo składników wpływających na zdrowie i wygląd sierści ,więc jeśli u twojego psa nie ma widocznej poprawy ,to przyczyna jest w czymś innym i powinnaś jej szukać.
Pozdrawiam i mam nadzieję ,że uporasz się z tym problemem.

Link to comment
Share on other sites

SAWA rozumiem, ze po takim 5 tygodniowym karmieniu karma powinien byc jakis efekt? Tego lupiezu wczesniej nie bylo...a propo stresu - masz 100% racje, bo mimo ze suka samochodem lubi jezdzic to jednak sama jazda sie stresuje - wychodzi biala z niego, a samochod jest pelen siersci nawet jak w domu jest jej nie duzo.
Ja moge oczywiscie przecieraz codziennie psa, tylko chce zlikwidowac przyczyne nie skutki. Wet. twierdzi, ze to nie choroba skory - choc badan nie robila, nie byly zalecane - a suche powietrze i linienie. Dlatego tez kombinuje jaka karme teraz kupic.

Link to comment
Share on other sites

sota ja juz probowalam wielu rzeczy i wet powiedzial - dobra karma i bez dodatkow. Teraz daje cos co niby ma duzo tego wszytskiego, ale moze pies zle reaguje na karmy tej firmy? Stad zainteresowanie PROFORMANCE Chociaz mam wrazenie, ze malymi kroczkami cos sie polepsza - tak czy siak na obecnej karmie nie bede suki trzymac, bo mnie na to nie stac :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam
Czy na dzien dzisiejszy zna ktos z Was sklep internetowy ( badz inne miejsce ) gdzie moge kupic 15 ProFormance Puppy ?
Zamowilem w karmydodomu tydzien temu i po moim mailu laskawie odpowiedzieli ze jej nie maja.
Z tego co przegladam sklepy oraz allegro nie ma tej karmy

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...