Jump to content
Dogomania

Metryka


scrappy-doo

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zdaje sie, ze na stronie internetowej zwiazku kynologicznego zarzad glowny, pod "regulamin" sa zapisane kolejne kroki postepowania przy nostryfikacji - bo tak to sie nazywa - rodowodu psa nabytego za granica. Trzeba wystapic do zwiazku (oczywiscie z pismem i rodowodem pieska), a potem czeka sie na nostryfikacje. Dzis czytalam....

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Nula...zerknęłam dziś na strone Związku,ale piszą tam tylko o nostryfikacji rodowodu,jak wspomniałaś...nie ma niestety wzmianki jak postępować w tej sytuacji..moze najlepiej tam zadzwonić i sie czegos dowiedziec...

Jezeli ktos wie cos na ten temat to bede wdzieczna za odpowiedzi..

pozdrawiam..

Link to comment
Share on other sites

Metryczka obcej organizacji kynologicznej nie jest wystarczajacym dokumentem do zarejestrowania psa w ZKwP :(

Do tego konieczne jest posiadanie rodowodu eksportowego wystawionego przez te organizację, która wydała metryczkę.

A zatem należy najpierw wyrobić psiakowi rodowód eksportowy w Rosji, a potem ten rodowód można nostryfikować w Polsce.

Przypuszczam, że wyrobieniem rosyjskiego rodowodu powinien zająć się rosyjski hodowca :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dzięki bardzo...tak jak przypuszczałam..

Hodowca od którego jest szczeniak oferuje swoją pomoc z załatwieniu wszystkich formalności,także nie pozostaje nic innego niz zacząć działać...

Pozdrawiam

Pamiętaj tylko o generalnej zasdzie, że koszty wystawienia rodowodu eksportowego (nawet w Rosji) pokrywa hodowca. Po otrzymaniu takiego rodowodu - do swojego oddziału i tam zostawiasz ten dokument. Po ok. 2-3 tygodniach masz rodowód do odbioru ze wszystkim numerami, tzn. PKR + nr rejestracyjny oddziału. I wtedy możesz zgłaszać malucha na wystawy. A więc powodzenia. Do zobaczenia na wystawach

Ja też mam w hodowli importowanego psiaka z Rosji; ten schemat postępowania dotyczy także innych krajów, np. Holandii, Włoch (z tych krajów tez mam "importy"). :)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jak narazie mam taka odpowiedz.. :

Mamy 2 opcje : tańsza i droższa (około 40 $USD i 75 Euro).
W rosji jeśli wystawia się rodowód na Rosjanina - koszt wynosi 40 $ zaś jeśli na obcokrajowca około 75 Euro
Jaka opcja Ci odpowiada? W obu przypadkach jest to rodowód Eksportowy FCI z tą tylko różnicą, że w chwili nostryfikacji przedstawia się umowę kupna psa od właściciela wpisanego w rodowodzie. Na tej podstawie w rodowodzie wystawionym w kraju wpisuje się już Twoje dane osobowe jako nowego właściciela.
Można to uczynić od razu by w rodowodzie wystawionym w Moskwie były już Twoje dane ale to jest ta droższa opcja.
Efekt końcowy jest ten sam.
Co wy na to ? ....

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze: ja, w przypadku kupna psa z zagranicy (ROsja i Holandia) miałam w rodowodzie od razu wpisane moje dane. A kupowałam szczeniaki. Natomiast w przypadku Włoch (suka 6-letnia) dostałam tylko ichniejszy rodowód i tam w moim O/Warszawa wpisano moje dane. Nie wiem, jak to się ma do naszych przepisów. Może po prostu zadzwoń do swojego oddziału i tam się dopytaj. Ewentualnie, gdyby odpowiedź była niejasna, zawsze możesz zadzwonic do ZG i tam się dowiedzieć.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To, że Zdzisiek jest coraz większy, to nie dziwota. Jeść dostaje, to i rośnie. Łaski nie robi, prawda? :D Ale zapomniałś dodać, że jest coraz piękniejszy!!! I tu masz "pomarańczową kartkę". Jak można tak nie dbac o swojego pupila? Oj ty, ty, niedobry...
A co do rodowodu, jeszcze trochę czasu masz. Minęło dopiero ok. 1,5 miesiąca.

Jak już rodowód będzie w Waszych łapkach - daj znać, kiedy i na jakie wystawy zamierzasz pojechać (jeżeli wogóle). Bardzo chciałabym zobaczyć na żywo Zdziśka i poklepać go po główce.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...