Jump to content
Dogomania

skacze,zaczepia..psy i koty


anika_82

Recommended Posts

Mój pies nie chce odpuścić zabaw z kotami / kotami..
Wyprowadziłam się od chłopaka,który miał kota i od tego czasu Kędzior codziennie poszukuje nowych wrażeń / poprzednio skończyło się na 40% utracie rogówki,gdy zaczepiał kotkę /

Dziś na spacerze zerwał mi się ze smyczy tylko po to,żeby wystraszyć kota.Ten, przestraszony, siedział i tylko na niego syczał.Przestraszyłam się,bo miał zmieniony pyszczek przez jakąś chorobę.A Kędzior uwielbia łapać wszelkie choroby :shake:
Kociak uciakł,a mój pies gnał za nim jak totalny głuptas.
Nakrzyczałam, dałam klapsa-bardziej w śnieg niż w niego-a on niewzruszony chciał ganiać dalej.

Może ktoś też ma takiego zbója i wie jak nad nim zapanować?
Gdyby to dotyczyło tylko kotów-pal licho..
Każdy mijany przez nas pies musi być obskoczyony i obniuchany.Niektóre stoją i pozwalają się obwąchać,ale niektóre nie przepadają za skakaniem po nich jak po trampolinie...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Kup smycz której pies nie zerwie, albo zrób ją sama z mocnej linki i karabinków do wspinaczki.
Jeżeli chcesz żeby psiak miał więcej luzu - dłuższa linka.
Uniemożliwienie pogoni jest podstawą.
I nie 'pal licho' taki kot też chce żyć w świętym spokoju i nie jest mu potrzebny pies ganiający go:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam psu smycz 5m i jest spokojniejszy niż te 2 miesiące temu.
Tylko żal mi,że nie może sobie pobiegać spokojnie, bo wewnetrzne COŚ każe mu gnać za kotami.

I chyba źle mnie zrozumiałaś [B]WŁADCZYNI [/B].Nie chodziło mi o to,że kot ma mniejsze prawa i może służyć za zabawkę.
Problem w tym,że z kotami jeszcze jakoś dam sobie radę,ale psów nie jest tak mało na moim osiedlu,a Kędzior skacze na wszystko co ma trochę futerka i ogon;)

Link to comment
Share on other sites

Anika, poszukaj tematow o nakrecaniu psa na zabawki, skupianiu uwagi, ogolnie o pracy z psem. On ewidentnie sie nudzi i organizuje sobie sam zajecie, by rozladowac energie.
Poczytaj poradniki, blog p. Mrzewinskiej o szczeniaku w domu i nauce wszystkiego od podstaw, rozejrzyj sie po forum, ile fajnych rzeczy mozna robic z psem (od agility, przez bieganie z nim, taniec, do nauki tropienia).
Zmeczony, wyzyty pies nie bedzie mial ochoty leciec do wszytkiego, co sie rusza, a jesli nawet, to wypracowana komenda zatrzymasz go.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...