Jump to content
Dogomania

Joanna Szczepańska-Korpetta


Gazuś

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Pieseczkowo']Super by było.Bedziemy czekać,a Ciebie w jakiej grupie bedziesz oceniac ta Pani?;)[/quote]

Ja wystawiam Goldenkę . Ta Pani ocenia VIII gr w niedzielę.

Z tym, że patrzy tak na łapy to dla nas troche problem, bo moja Goldi ma tendencje do odsiewnego stawiania przednich łap. Zdołowałam się. Już mi się nie chce tam jechać.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko się okaże na miejscu. Oby była obiektywna i żeby wygrały te psy, które na to zasługują:lol:

Ja jestem niezadowolona z jej sędziowania. Napisała mojej suce,że ma rozjaśniony włos, a ona po prostu była wykąpana. Napisała również,że ma wąską głowę, jak wszyscy sędziowie podkreślali,że ma bardzo dobrą głowę.
Co do ogólnego sprawdzania psa, to zajrzała w zęby i przejechała rękami po grzbiecie + bieganie i to wszystko.

Link to comment
Share on other sites

bdb. Zgodziłabym się z tą oceną, gdyby moja suka miała naprawdę wąską głowę. Ciekawa jestem, co napisała suczcze, która miała mniejszą i węższą głowe od mojej i startowała razem z moją. Jeszcze nie rozumiem tego opisu:uszy lekko odstawione. nie wiem o co tu chodzi. Jak podnosi uszy to ma lekko odstawione. Żeby nie było,że za bardzo się czepia, to napisała,ze ma bardzo dobry temperament.

Jeszcze odpadłyśmy, bo moja suczka nie jest ze znanej hodowli. W ogóle już nie patrzą jak pies wygląda, tylko jaki ma przydomek i z czyjej hodowli. No ale na układy nie ma rady. Ale mnie to nie zniechęci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Raczej niemiła... nie polecam jechać do tej pani na pierwszą w życiu wystawę bo można sie zrazić :shake:
Lepiej się nie spóźniać ani sekundy na ring, bo leci wiązanka i kiedy wchodzicie to należy się ustawić jak najbliżej stolika sędziowskiego. Smakołyki dla psa najlepiej niewidoczne bo też się czepia :D Opisy krótkie na dwie linijki... Nie wiem na co zwraca uwagę bo raz stawia psy gorsze anatomicznie a lepiej się ruszające na pierwszej lokacie, a drugim razem całkowicie odwrotnie... Brak myśli przewodniej niestety...

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam,że to dobry i doświadczony sędzia - a w zasadzie sędzina :lol:. Bardzo długo zajmuje się hodowlą goldenów i sznaucerów więc na pewno ma swój typ (temperament, budowa itp.) ale wg mnie warto do niej jechać na ocene. A nie kazdy pies pomimo iż wydaje nam się piekny taki w ocenie śedziego jest :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzi07'][...]ale wg mnie warto do niej jechać na ocene. A nie kazdy pies pomimo iż wydaje nam się piekny taki w ocenie śedziego jest :)[/quote]

W przypadku mojej suki nie warto było jechać do tej Pani po ocenę. Opis krótki i bez sensu. I nie piszę tego dlatego,ze uważam,że moja suka jest bez wad i jest bajpiękniejsza., bo zdaję sobie sprawę,że idealna nie jest. Znam jej wady i zalety. Dla mnie każdy pies jest piękny mimo,ze ma wady w budowie. Ale nie robi się z zalet wad, tak jak uczyniła to Pani Szczepańska-Korpetta. Gdyby w opisie, były jej faktyczne wady, to miałabym inne zdanie o sędziowaniu tej Pani.

Link to comment
Share on other sites

Dla jednych zaleta jest wadą a dla innych odwrotnie ;) a własciciel psa/suczki nie zawsze potrafi być obiektywny. Wg mnie należy trzymać sie wzorca rasy - pytanie czy potrafimy obiektywnie porównać własnego psa z wzorcem. Po to wybieramy się na wystawy aby zbrac opinie o własnym psie - i to czego jeden sędzie nie widzi, drugi może zauwazyć ;).

Pisanie, ze hodowla Prima nie ma znaczących sukcesów jest chyba trochę nadużyciem, poz atym to wielopokoleniowa hodowla - i zaznaczam, że nie mam psów z tej hodowli. Najłatwiej napisać, hodowla bez znaczących sukcesów - tyle, że 90 % takich opinii pochodzi od włascicieli jednego psa/suczki który nie ma własnej hodowli.

Elitesse - Twoje wypowiedzi określiłabym mianem 'Konkurencji' ;).

Link to comment
Share on other sites

Nigdzie nie napisałam że hoduje sznaucery średnie ;) - napisałam jedynie, że takie twierdzenia są nadużyciem i okresliłabym je mianem twierdzeń pasujących bardziej do konkurencji. Uważam również,że takie ocenianie na forum publicznym jest po prostu nieetyczne.
Każdy może mieć inną opinię na temat danego sędziego ale uważam, że opinia każdego jest cenna.

Poza tym tematem jest jej ocenianie jako sędziego a nie dorobek jej hodowli. Dalsza dyskusja chyba nie ma większego sensu ;).

Myslę, że sama nie chcialabyś aby ktoś oceniał Twój dorobek hodowlany w taki sposób ;). To jest po prostu mało etyczne ze strony hodowcy w przypadku odnoszenia się publicznie do innego hodowcy.

Wracając do tematu - nie wiem jak ocenia sznaucery - byłam na kilku wystawach przez nią sędziowanych z goldkiem - generalnie uważam, ze jest sędzią wymagającym ale nie zgodzę się, że patrzy na przydomki psów (bardziej widoczne było to w przypadku innych sędziów).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzi07'] Wracając do tematu - nie wiem jak ocenia sznaucery - byłam na kilku wystawach przez nią sędziowanych z goldkiem - generalnie uważam, ze jest sędzią wymagającym ale nie zgodzę się, że patrzy na przydomki psów (bardziej widoczne było to w przypadku innych sędziów).[/quote]


Na przydomki moze nie,ale na twarze juz tak :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

w każdym bądź razie dla mnie sędziowanie tej sędziny pozostawia wiele do życzenia. I nie piszę tego dlatego,że u niej moja suka dostała najgorszą ocenę z wszystkich, które ma. Znam wzorzec i wiem jakie moja suka ma wady i wydaje mi się,że umiem już ocenić, czy moja suka jest gorsza czy lepsza od innych suk względem wzorca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...