Jump to content
Dogomania

Leoš Jančík (CZ)


Recommended Posts

  • 2 months later...

Co do Lesia mamy mieszane uczucia. Sędziował kilka lat temu szpice w Mlada Boleslaw Był czeski, niemiecki i polski. Wygrał czeski choć nie dorastał do pięt niemieckiemu. A komentarze pana przy stoliku były chamskie i żenujące: "Co szwab tu przyjechał po zwycięstwo ??? Nie ma tu co szukać
niech u siebie robi. "Tego typu komentaże wysłuchała koleżanka kręcąc sie przy stoliku sędziego
Teraz może nabrał troche ogłady, bo na wrześniowej wystawie w Łodzi był
uśmiechnięty ,wyluzowany. Fakt,że bardzo dokładnie oglądał psy, ale swoje
preferencje zaznaczał nie koniecznie sympatycznym dla wystawcy komentarzem.
Poza tym wydaje mi się,że poza swoim terenem jest bardziej obiektywny
Basia

Link to comment
Share on other sites

Ja nie będę przytaczać rasy ani osoby, której to dotyczy, jednak powiem, że czeska wystawa, sędzia Leos Jancik, czeska konkurencja, polski pies był oceniany na końcu z racji imienia na końcowe litery alfabetu, przy stoliku sędzia zapytał "Z Polski?" po czym odpowiedź padła "TAK" i przy tej osobie sędzia wpisał ostatnią lokatę nie patrząc na psy w porównaniu.
Szkoda słów.
My się do niego wybieramy w Brnie, ale nie liczę na nic, jeżeli po raz kolejny powtórzy się to, co robi ten sędzia, to nigdy wiecej do niego nie pojadę.

Link to comment
Share on other sites

pan zwraca uwagę na ruch, na budowę, dokładnie maca psa - owszem, ale to nie znaczy, że potrafi interpretować to co 'odkryje' :evil_lol:
bardzo ceni sobie mocną budowę, lubi pieski 'w kondycji wystawowej'.

to co mnie uderzyło, to brak logicznych argumentów (kiepska kondycja u psa regularnie trenującego :roll:) i [B]bardzo[/B] niesympatyczne zachowanie.

nie raz wystawiałam psy u sędziów preferujących zupełnie różny typ od tego, który prezentował pokazywany przeze mnie pies i bez problemu pojadę do nich jeszcze raz. z tym panem, mam nadzieję, nie zobaczę się już nigdy.

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm ... Pan moze faktycznie dosyc malo sympatycznie zachowuje sie na ringu, mozliwe ze i nacjonalista jest ale ja z jego oceny akurat zadowolona bylam ;) na w Czechach, w klasie psy czeskie, w porownaniu tez psy czeskie a zwyciestwo nasze :) Bardzo ladny opis, ohy i achy pod adresem psiaka :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Rok temu w Kielcach Pan Jancik oceniał nas na BOG, dał wtedy mojemu 15-sto miesięcznemu Ianowi 3 miejsce, na dość liczną stawkę, pierwsze miejsce miał pies będący na współwłasności z Czechem. Trudno mi powiedzieć czy to przypadek czy nie.. :) Ale skoro docenił Iana tzn. że lubi dość duże psy z pięknym ruchem i bardzo efektowne - zważając na to, że jest amerykanem :) Zgłosiłam do niego Iana do Sopotu, zobaczymy co tam sobą będzie reprezentował, po wystawie na pewno napiszę :)

Link to comment
Share on other sites

Hej, przyznam że p. Jancika znam dość dobrze, przyznam, że w stosunku do moich psów nigdy nie był nieuprzejmy, dokładnie zawsze sprawdził, lubi patrzeć na psy w ruchu i to oraz samo wystawianie psa, klasa psa ma duże znaczenie. Zaś w młodzieży i szczeniakach przymyka oko na różne wybryki. Przyznam, że już dawno u niego nie byliśmy, z racji, że już przestał oceniać trochę naszą rasę, a moje buraski miały czasem to lepsze miejsca, czasem gorsze, ale z oceny bylam zadowolona. Nie lubi niekompetencji, rozumie początki, ale nie jeśli ludzie patrzą się jak ciele i nie wiedzą co maja robić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iza']A ja mam bardzo miłe wpomnienie z sędziowania tego Pana, doskonale zna sie na rasach , dokładnie bada długowłose psy rękami , wspaniale wychwytuje niedociągniecia , był tez miły i komentował to co robi tak, że kazdy wiedzieł za co dostał taką a nie inną ocenę.

Polecam!![/QUOTE]

ja również polecam do tego sędziego stosuje pełną skalę ocen i potrafi dać bdb jedynemu przedstawicielowi rasy na ringu jeśli na to zasługuje
sympatyczny, kulturalny i widać że zna wzorce ocenianych ras:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam ;)
Co sądzicie o tym Panu?
Chciałabym poznać opinie innych o nim. Mój piesek był oceniany u tego Pana na wystawie w Kielcach. Boston terrier w klasie szczeniąt Co prawda ocenę dostał najwyższą ale zastanawiam się czemu nie wygrał. Bostony słyną m.in. ze swojej zgrabnej budowy. Dlaczego więc wybrał wielkiego i napakowanego. :roll: Ale ogólnie nie mam zastrzeżeń do oceniania. Bardzo miły Pan. Mój pies chyba również uznał że mu się nie podoba 2 miejsce i osikał 2 na ringu. Na szczęście nie widziano tego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Mój piesek był oceniany u tego Pana na wystawie w Kielcach. Boston terrier w klasie szczeniąt Co prawda ocenę dostał najwyższą ale zastanawiam się czemu nie wygrał. Bostony słyną m.in. ze swojej zgrabnej budowy. Dlaczego więc wybrał wielkiego i napakowanego. :roll: Ale ogólnie nie mam zastrzeżeń do oceniania, gdyż chyba ten Pan nie widział Championów świata no ale... Bardzo miły Pan. Mój pies chyba również uznał że mu się nie podoba 2 miejsce i osikał 2 na ringu. Na szczęście nie widziano tego :evil_lol:
Czy jakiś boston był oceniany przez tego Pana?
Pozdrawiam…

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Na stałe mieszkam w Czechach -Ja już kilkakrotnie wystawiałam [B]berneńskie psy pasterskie[/B] na wystawach , gdzie właśnie oceniał [B]sędzia Leoš Jančík[/B] ,i powiem szczerze ,że bardzo dziwnie ten sędzia ocenia. Wystawiałam utego Pana mojego Psa -aktualnie jest reproduktorem i championem czech i ten Pan dał mu ocene dobrą,[U]a tydzień później wystawiałam tego samego psa [B]na innej wystawie i u innego sędziego[/B] i dostał 1 lokatę w kl. pośredniej oraz certyfikat na championa[/U] , no więc ja tego totalnie nie rozumiałam ponieważ inni sędziowie mojego psa bardzo podziwiali dostawał od innychsędziów CACIBY ...... Pomyślałam sobie ,ze może onpoprostu mojego psa nie lubi . Na następnej wystawie w Czechach równiezwybrałam się do tego Pana ,ale już z innymi berneńczykami i jako pierwszą wystawialam moją sunie typowo wystawową - aktualnie jest młodziezową championka i championką i co się okazało u tego Pana moja suczka dostała ocene dobrą , i kiedy zapytałam dlaczego taką ocene dostała to niestety odpowiedzi nie uzyskałam - więc nie polecamwystawiac u tego sedziego berneńczyki .Moja znajoma równiez wystawiała śliczną suczke berneńską u tego sędziego i też dostała ocene dobrą . Ja uważam ,ze ten sędzia nielubi oceniać berneńczyków - i tak naprawde to szkoda pieniędzy na wystawę na której ten Pan ocenia . Dla przykładu na jednej z czeskich wystaw gdzie był ten sędzia i berneńczyki to na 15 suczek berneńskich tylko jedna dostała ocenę Bardzo dobrą ! Tak wygląda ocena berneńczyków u tego Pana !. Więc ja uwazam ,ze jesli masz berneńskiego i chcesz wystawić go na wystawie na której ten Pan ocenia to nie warto bo tylko stracisz pieniądze i czas ,zwłaszcza że związki kynologiczne w każdym kraju organizują wiele różnych wystaw i jak wystawiać berneńczyka to tylko u sędziów którzy są już sprawdzeni i wiadomo czego wymagają i jaki typ berneńczyka preferują.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Adamant']potrafi dać bdb jedynemu przedstawicielowi rasy na ringu [/QUOTE]
Zdecydowanie to potwierdzam ,a wyjątkowo tak niestety ocenia berneńskie psy pasterskie i szkoda ,że tak wygląda u niego ocena berneńczyków ponieważ wiele wystawców poprostu liczy na ocene ,która w przyszłości przyda się do uzyskania np. statusu psa hodowlanego (reproduktora) czy suki hodowlanej.Niestety koszty zgłoszenia psa na wystawe kosztują , przygotowanie psa do wystawy też wymaga wysiłku oraz nakładów finansowych i + koszty transportu psa na wystawe to często jest duża suma ,więc jak już ktoś ma wybrać się ze swoim berneńczykiem na wystawe to zdecydowanie na taką na której może liczyć na ocene co najmniej bardzo dobrą . Moja koleżanka ma hodowle psów rasy seter irlandzki i powiedzała mi ,że ten sędzia uwielbia setery i w tej rasie daje oceny zdecydowanie lepsze w porównaniu do ocen ,które daje berneńczykom. Być może tak ocenia ten sędzia berneńczyki bo może poprostu nie lubi ich oceniać .... .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alenka.cz']więc jak już ktoś ma wybrać się ze swoim berneńczykiem na wystawe to zdecydowanie na taką na której może liczyć na ocene co najmniej bardzo dobrą .[/QUOTE]

jak przeczytałam to zdanie to włos mi się na głowie zjeżył :(( Nie kwestionuję argumentacji co do oceniania psów (bernańczyków) przez tego sędziego ale argument jechać do sędziego który da ocenę do hodowlanki mnie powalił:( nie ważne czy pies zasługuje czy nie ale dostać ma żeby hodowlankę zrobił:(
Maskara a ja do tej pory myślałam że nie "hodowlanka" jest dla hodowców najważniejsza tylko eksterier rozmnażanych psów:( widać moja naiwność jest większa niż sama podejrzewałam:((

Link to comment
Share on other sites

W czechach ten sędzia stracił zaufanie wśród hodowców berneńskich psów pasterskich i hodowcy jak i właściciele berneńczyków omijają wystawy na których ten Pan ocenia bo poprostu lepiej udać się do innego sędziego ( chodzi o berneńczyki). Ten sędzia znakomicie ocenia Siberian Husky ( bardzo rzetelnie ocenia, zna się na tej rasie doskonale , i widziałam jak oceniał Husky i przyznam ,że widać u niego było radość z oceniania i oceny były bardzo adekwatne do ocenianych psów).Bardzo rzetelnie ocenia Setery i chwała mu za to , wprawdzie nigdy nie miałam setera ani nie mam ,ale przy ocenie seterów jest bardzo zaangażowany.
Niestety jak już wcześniej wspomniałam[B][U] ten Pan stracił zaufanie[/U][/B] wśród czeskich hodowców i właścicieli [B][U]berneńskich psów pasterskich[/U][/B] ponieważ każdy bern czy to średnio zbudowany ,czy mocno zbudowany lub drobniutki to niestety żaden z wystawianych bernów nie otrzymał oceny co najmniej bardzo dobrej. Ta sytuacja powtarzała się na róznych wystawach w CZ aż w końcu sędzia przestał być zapraszany do oceniania bernów.Także tak to własnie jest z tymi sędziami niektórzy preferują oceniać poszczególne rasy .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Miałam przyjemność być oceniana przez Pana Jancika, i stanowczo nie polecam, chyba że jest to wasz znajomy lub jesteście z czech. Bardzo układowy sędzia, nie przyjemny i na dodatek błędnie ocenia. Ja otrzymała ocenę b. dobrą od sędziego dlatego iż sędzie znalazł u mojego psa troszkę luźne łokcie, po wystawie odrazu pojechałam do swojego weta aby to sprawdzić i łokcie mój pies ma idealne. Nie polecam !!!!

Edited by lillady
Link to comment
Share on other sites

Nas sędziował w Ostrawie. Poza nami były wszystkie psy z Czech (w tym Interchampion). Dostaliśmy BOB, sędzia był sympatyczny (tylko nabiegałam się jak nigdy) więc chyba nie zawsze jest tak źle jak piszecie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mam dokładnie takie samo zdanie, że układowy i zamiast psy ocenia drugi koniec ringówki i do tego dokonuje doskonale wyborów żeby przy końcowym porównaniu nie wyszła żadna kicha.
Jak ma wygrać niewymiarowy kucyk to w poszczególnych klasach wygrywają kucyki, jak ma wygrać ponad wymiarowy guliwer to wybiera tylko guliwery.
Nasz pies jest Championem Polski, Młodzieżowym Championem Polski, Zwycięzca Klubu i był oceniany przez tego Pana na wystawie międzynarodowej. Na ringu w naszej rasie zawsze jest około setki psów. Widzieliśmy stawkę i byliśmy pewni, że ma CACIBa tymczasem zamiast tego dowiedzieliśmy się, że gdyby to od niego (tj. szanownego Leosia) zależało to nigdy by nie był championem. Dostał w klasie championów I lokatę i ocenę doskonałą bez CWC żeby czasami nie biegał w porównaniu .....
Stanowczo nie polecam.
Niekompetentny i nieuprzejmy.
Jeśli ktoś ma psa w rasie gdzie w klasach jest po jednym psie to też niech się zastanowi żeby przypadkiem otrzymany opis nie spowodował zawału serca

Edited by BERT'A
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Troche mialam , po przeczytaniu tu opnii na Jego temat, jechac do Krakowa, na miedzynarodowke. Co prawda na konkretnej ocenie mi ne zalezalo, bo championat mamy, ale na tej konkretnej wystawie musialam sie pojawic, a ow Pan wlasnie tam ocenial.I jakie mam wrazenia - bardzo dobre, sympatyczny , otwarty, zwraca uwage na ruch, budowe. Uslyszalam wiele milych slow i komplememtow na temat mojej suki, pytal skad ja mam, pochwalil wybor. Sedzia porozmawial - uzasadnial glosno i wyraznie. Polecam!Obserwowalam tez jak ocenial briardy - dlugo i dokladnie, fakt obstawialam inaczej, wybral briarda tez fajnego, ale zastabawial sie doprawdy dlugo! Duzo trzeba bylo biegac. Wszystko rowniez - glosno, wyraznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...