Jump to content
Dogomania

Puszcza bąka i... ucieka :D


Czarli02

Recommended Posts

[quote name='Kaidar']logika podpowiada że mały pies=mały smród... ale jak życie pokazuje czasem bywa odwrotnie i powyższe równanie się nie sprawdza..[/quote]
dokładnie tak :P moja spanielka, niby to średnia wielkość psa, ale jak czasami walnie to uuuuu...:p
i też ma taki nawyk, że puści bąka, ktoś powie: "Fioooonaaaaaaaa", a ona od razu myk z pokoju i ewakuacja. Czasami się ewakuuje zanim się poczuje cokolwiek i dopiero jak ucieka, to ciągnie się za nią ta.. woń :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 9 months later...

Witam
Mam "mało zapachowy" problem z pieskiem. Piesio ma około 9-mcy jest ze schroniska. U mnie od 1 kwietnia. Generalnie co zje to puszcza bąki na początku myślałem ze to wina karmy więc zaczął dostawać gotowanego kurczaka z ryżem marchewka, pietruszką i selerom. Częstotliwość baków spadał ale nadal wydaje mi się że są za często. Jak dostanie podgotowana wątróbkę drobiową to masakra lepiej się ewakuować na dwór.... Dostawał gotowane mięso wieprzowe, indycze, ale bąki jak były tak są. Wiecie w czym leży przyczyna?

Link to comment
Share on other sites

Arek a może zrobić tak. karma gotowana czyli ryż ale tylko z mięsem drobiowym lub wołowym i do tego tylko marchewka. Wiem że pietruszka nieraz ma działanie moczopędne a seler to różnie.Ale u psiaków to nie jednakowo bywa bo jeden bardziej reaguje a inny mniej. A wątrobę to ja raczej polecałabym wołową a w ostateczności od czasu do czasu wieprzową. Może taka zmiana diety pomoże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia121']Arek a może zrobić tak. karma gotowana czyli ryż ale tylko z mięsem drobiowym lub wołowym i do tego tylko marchewka. Wiem że pietruszka nieraz ma działanie moczopędne a seler to różnie.Ale u psiaków to nie jednakowo bywa bo jeden bardziej reaguje a inny mniej. A wątrobę to ja raczej polecałabym wołową a w ostateczności od czasu do czasu wieprzową. Może taka zmiana diety pomoże.[/QUOTE]

Ja bym mocno ograniczyła ilość wypełniacza (ryżu), do jakiejś łyżki albo tymczasowo nawet wcale, dobrze rozdrabniała warzywa i zobaczyła co wtedy. Niestety to produkty zbożowe najczęściej fermentują w jelitach i powodują takie przykrości.

Czemu wątroba wieprzowa po ugotowaniu miałaby być gorsza od wołowej? Wieprzowej nie wolno jedynie dawać na surowo.
Jeśli już chcecie dawać wątróbkę, lepiej byłoby dodawać małe ilości do każdej porcji, a nie robić jedną z samą wątrobą. Dajcie w ogóle na razie spokój z wątróbką, dopóki nie ogarniecie sprawy z bąkami.

Aczkolwiek w kwestii bąków u mnie na gotowanym czy nawet dobrej karmie zawsze były potworne; dopiero kiedy przeszłam na barf, po kilku tygodniach bączenie ustąpiło i nigdy nie powróciło.

W ogóle pies nie ma innych dolegliwości, biegunek? Jak wyglądają kupy? Był badany przez weterynarza? Czasami bąki są objawem schorzeń jelit.

Link to comment
Share on other sites

Dostawał bez ryżu także bo myślałem że może to przez ryż, ale bąki były. Porcji z wątróbką samą nie dostawał, dostawał np pałkę do tego 3 watróbki trochę ryżu i powiedzmy pół marchwi. Dziś np dostał danie bez pietruszki i selera sama marchew i mięso może była łyżeczka ryżu i to samo. Kupy rożnie raz normalne ładne małe twarde innym razem duże luźne. U weta byłem po misiącu z okazji szczepienia i przy okazji napomknąłem o bakach wet stwierdził że być może po kramie jak się okazało to nie to "może" :) już sam nie wiem co mu podawać.Dodam jeszcze że nie zawsze są dni kiedy dostaje to samo bąków nie ma. Już zaczynam sobie wmawiać że to może po spacerach jak idzie i naje się trawy i zapije to wodą z rzeki....

Link to comment
Share on other sites

Moja młoda jest od dłuższego czasu na surowiźnie i faktycznie bąki pojawiają się u niej prawie wcale nie pojawiają. Od czasu do czasu dostanie jej się jakieś gotowane mięcho i wtedy gazuje nas cichaczami :razz:. Może spróbuj przejść z psiakiem na barf.

Link to comment
Share on other sites

Moje psy jedzą trawę i piją syfy z kałuży i nie bączą ;)
Żeby dojść co jest przyczyną bąków, trzeba psa potrzymac jakiś czas na jednym rodzaju jedzenia, żeby przewód pokarmowy zdążył się przyzwyczaić. Jak dzień czy dwa dawałeś bez ryżu i były bąki, to jeszcze nic nie znaczy.

Co do barfu już odpisuję na pw. Od razu zaznaczam, że i na barfie bąki nie minęły u mnie od razy, dopiero po 3-4 tygodniach, kiedy pies przyzwyczaił się do nowego pokarmu; karmę i gotowane dostawał latami i bąki były non stop. Ogólnie bąki nie są niczym nadzwyczajnym, jesli pojawiają się tylko tymczasowo kiedy zmeinaimy psu dietę, markę karmy, etc. ale jeśli utrzymują się miesiacami, to coś jest nie tak.

Link to comment
Share on other sites

Piesek dostał od wczoraj strasznej biegunki i wymioty. Pojechałem do veta przy okazji poruszyłem temat bąków i jego jedzenia vet doszedł do wniosku że piesio będzie uczulony na drób. W takim razie mam pytanie na temat karmy bez drobi może ktoś coś polecić??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_r_e_k']Piesek dostał od wczoraj strasznej biegunki i wymioty. Pojechałem do veta przy okazji poruszyłem temat bąków i jego jedzenia vet doszedł do wniosku że piesio będzie uczulony na drób. W takim razie mam pytanie na temat karmy bez drobi może ktoś coś polecić??[/QUOTE]

Możesz przetestować karmy rybne jak np ta
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/acana_karma/acana/132569#more[/URL]
lub ta : [URL]http://www.fish4dogs.pl/karmy.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...