Jump to content
Dogomania

PiS grzmi - sterylizacja jest okaleczeniem zwierzęcia!


Agnieszka(Visenna)

Recommended Posts

Szczerze mówiąc nie jestem tymi wypowiedziami zaskoczona,albowiem gołym okiem widać,że partia p.Senyszyn oraz partia p.Suskiego en bloc osobowość jako i też rozum zaposiadowywuje wyłącznie w macicy i jądrach.Cała nadzieja w tych co mają wszystko na właściwym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wojną skończylo się pierwsze posiedzenie zespołu przyjaciół zwierząt. Platforma, jak to Platforma, wołała: kastrować! Czci i godności zwierzaków broniła opozycja.
Nie tylko Macierewicz, Ziobro i trumna Olewnika dzielą posłów. Nasi milusińscy potrafią pokłócić się o wszystko. Tak jak [B]Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt[/B], o którego pierwszym posiedzeniu pisze "Dziennik". Do tego szacownego gremium należą: [B]Joanna Mucha, Joanna Senyszyn, Eugeniusz Kłopotek i [URL="http://new.smartcontext.pl/core/ad_transaction?att=4&atd=151;3231904905611080796;7535086866375898677;192;60;9296;471;354159979286348009;1;4;6;536351980&curl=http%3A%2F%2Fluxurygods.pl%2F%3Futm_source%3DSmartContext%26utm_medium%3DCPC%26utm_campaign%3DLogo"][COLOR=#008000]Marek [/COLOR][/URL][/B][URL="http://new.smartcontext.pl/core/ad_transaction?att=4&atd=151;3231904905611080796;7535086866375898677;192;60;9296;471;354159979286348009;1;4;6;536351980&curl=http%3A%2F%2Fluxurygods.pl%2F%3Futm_source%3DSmartContext%26utm_medium%3DCPC%26utm_campaign%3DLogo"]

[/URL][B]Suski.[/B]
Wszyscy oni zgadzają się do jednego: należy w końcu [B]policzyć psy i koty[/B] [URL="http://panel.netsprint.pl/akon/ctr2?u=http%3A//www.apartamenty-pobierowo.pl/&k=oI7%2FF%2FtbuJKPPHB2Wi4RRlcgvsEXGx3cHsGPUeD%2FFUADey0Z98a3dNvCsUUtO2tLmidTQ45Glq1PRijJ%2BDqUftbBCDs17bceula%2B1tloAcik9G3MP%2F9T%2FAUv9C3fs0gRp0uaJqTavhZMaLawVPb8nxwLGKlrT%2BjMHvUgd9mBzF4G5WbA8QUK1D7BXIEi8jpSgDRlESW1hwg5WQQDGUveNpJRDbDAnAvtqPQXOer4Q521n2QQAQ38vbbZrK2QsnHOgvaPEbsaBIWN13enw8yo3Q%3D%3D"][COLOR=blue][U]mieszkające[/U][/COLOR]
[U][B]Domy i apartamenty[/B][/U]
Inwestycje nad morzem. Zobacz czy chciałbyś tu i tak mieszkać.
[COLOR=blue]www.apartamenty-pobierowo.pl[/COLOR]
[/URL][SIZE=3]w polskich domach, a następnie wszczepić im czipy. Oprócz tego Platforma uważa, że wypada jeszcze zająć się [/SIZE][SIZE=3][B]zapobieganiem nadmiernemu rozmnażaniu[/B]. Z tym wiązałby się [B]obowiązek kastracji[/B][/SIZE][SIZE=3]. Jeśli ktoś nie chciałby swojego pupila poddać temu zabiegowi, musiałby zapłacić [/SIZE][URL="http://panel.netsprint.pl/akon/ctr2?u=http%3A//www.usblock.pl&k=oI7%2FF%2FtbuJKPPHB2Wi4RRm5TfSa4FTaf6xZRW89cgfqJR7DhG9QN64JtkU%2BJwvpLPb%2FVDvVsV2g2AvTxoIPtCGRPiDRkiraoBRkz59I3K0jkma5Rfq421vFI5EdwzGAFtkgzVkUNwHm1MvNciEtD3kQVudbmNGaCOqjTGTTSrOOAcSYPG5EWmEuVdvOXuB6MvLCtf9l7Cw79HOLGvDYCsCsWpWcszazDYplrRjBWPQtyKxehws34zJ1UzE9zkmA%2F"][COLOR=blue][U][SIZE=3]podatek[/SIZE][/U][/COLOR][U][B]Ochrona Danych Biura Rach[/B][/U]
USB- doskonaly narzedzie na ... Ile warte sa dane jego dane?
[COLOR=blue]http://www.usblock.pl[/COLOR]
[/URL][SIZE=3]od zwierzęcia hodowlanego.[/SIZE]
Posłanka Mucha z PO tłumaczyła, że to norma, która obowiązuje w państwach zachodnich, musimy więc skosztować tej cywilizacji i my. Co na to opozycja? [B]Marek Suski[/B] z PiS na łamach "Dziennika":
[INDENT][B]Przez kastrację pies traci osobowość.[/B] Ja swoich zwierzaków nie sterylizuję, wolę pilnować.
[/INDENT][COLOR=red][B]Po stronie piesków[/B][/COLOR][COLOR=purple] stanęli też Senyszyn i Kłopotek. Poseł PSL, z zawodu zootechnik, tłumaczył, że to [B]niehumanitarne wobec... właścicieli[/B]. Kastrować to owszem, można, ale bezpańskie. Reszty poseł nie pozwoli tknąć.[/COLOR] Platforma mówi jednak, że nie ustąpi i zwierzaki wysterylizuje.
Mnie to pachnie [B]krwawym odwetem[/B] za to, że z pedofilami nie wyszło. A Wam?

[url=http://www.pardon.pl/artykul/7876/platforma_znow_wola_kastrowac_kogo_tym_razem/4]Pardon – Platforma znów woła: kastrować! Kogo tym razem?[/url]

Link to comment
Share on other sites

Kolejny raz politycy PISu udowadniają, że są kompetnymi IGNORANTAMI :angryy::roll:
(chyba, że to taki hardkorowy populizm... bo jednak ludzie mają w swoich ciasnych umysłach takie przekonanie, że kastracja = zabieranie osobowości psu, pies stanie się leniwy, gruby i nieruchawy ogólnie :roll:)
A taki przeciętny Kowalski to ogląda i się utwierdza w przekonaniu, że nie wysterylizuje swojej Pimpci bo to przecież okrutne okaleczanie! :shake: Aż chce się wyjeżdżać...

Całe szczęście, że nie widziałam tego programu... Mój stary wysłużony telewizor chyba wylądowałby pod balkonem...

[B]PATI[/B], popieram pomysł pokazu agilitowego!
Mój białas właśnie zasilił szeregi wykastrowanych agilitowców!

Link to comment
Share on other sites

dobrze chociaż że wczorajszy materiał o tym w TVNie był w miarę składny jak na telewizję i wzięci specjaliści wypowiedzieli się zdecydowanie za sterylizacją. tylko koleś od wielbłąda jak zwykle się identyfikował z jajami swojego podopiecznego...

może jestem pesymistką ale jak dla mnie to się skończy na niczym, jak zwykle, bo kto normalny chce robić coś dla zwierząt zamiast dla wyborców którzy przecież chcą żeby Pusia miała szczeniaki/kociaki i uważają że kastracja to okaleczanie?

a pomysł bardzo dobry tylko zmieniłabym obowiązek kastracji na obowiązek kastracji lub sterylizacji (drugi zabieg nie narusza w żaden sposób gospodarki hormonalnej no i nie można mu też zarzucić że zmienia charakter, pieski tak samo agresywne suczki tak samo cieczkowe tylko bezpłodne) oraz dopuściła możliwość płacenia za zwierzę hodowlane tylko członkom ZKwP.

panu posłowi co nie dopilnował suni radzę się samemu wykastrować żeby zlikwidować trochę głupich pomysłów - tylko mu na zdrowie wyjdzie. i znaleźć dobry dom dwa razy tylu moim podopiecznym, ile sam szczeniaków nieopatrznie narobił. powodzenia i krzyżyk na drogę (w końcu PiS, no nie?) bo łatwo nie będzie z domami dla dorosłych psów jak szczeniakowi ciężko coś porządnego znaeźć...

ależ agresja ze mnie kipi, huhu

Link to comment
Share on other sites

Również popieram Wasze pomysły!

Gdyby oni chociaż raz sie przeszli do schroniska i zobaczyli co pada ofiarą ich słów może by zmienili zdanie. Najgorsze jest to, ze teraz Polacy będą sugerowali się ich wypowiedziami i nie bedą chcieli sterylizować swoich psów. A to oznacza coraz wiecej szczeniaków w schroniskach...
Chciaż żeby tylko w schroniskach...
Moja kuzynka jakis rok temu wyłowiła z rzeki (Brdy) ruszajacy się czarny worek, który przyczepił się do gałęzi... W worku było 6 szczeniaków... 5 z nich nieżywych!
A ile psów oddaje sie do uśpienia!

Gdyby jakoś nagłośnić ten filmik...
[URL="http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx"]KLIK[/URL]

I powiedzcie mi dlaczego ludzie wypowiadaja sie na takie tematy... Na tematy o których nie mają pojęcia. Nie można tego tak zostawić...
Bo to by znaczyło... O yeeeey...:placz:

Musimy teraz pokazać Polakom jak wspaniałe sa psy po sterylce.
Że w niczym się nie zmieniają... czeka nas dużo pracy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pozwolicie - zaznaczę sobie wątek. Poczytam.. Za słabe serce mam żeby się wypowiadać o tym :shake::angryy:
to się w głowie nie mieści..:angryy:
"PO kastruje wszystko co się da":flaming:
tak jak gwałciciel/pedofil [U]powinien byc wykastrowany[/U], bo to [B][I]zwyrodnialec[/I][/B] i nie wierzę, że się zmieni..
Tak psiaki powinny być, dla ich [U]dobra, zdrowia[/U] i dla [U]dobra psiaków, które jeszcze się nie narodziły[/U] :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']bo jednak ludzie mają w swoich ciasnych umysłach takie przekonanie, że[B] kastracja = zabieranie osobowości psu, pies stanie się leniwy, gruby i nieruchawy ogólnie [/B]:roll:)
A taki przeciętny Kowalski to ogląda i się utwierdza w przekonaniu, że nie wysterylizuje swojej Pimpci bo to przecież [B]okrutne okaleczanie[/B]! :shake: Aż chce się wyjeżdżać...
[/quote]

Albo jeszcze lepiej: kastrując/sterylizując odbiorę swojemu pieskowi/suczce szansę na sprawdzenie się w roli ojca/matki, on/ona będzie nieszczęśliwa, nie będzie się czuł 'męsko/kobieco', nie pozna co to miłość.
Ja mam odbierać moim ukochanym pupilkom takie przyjemności? W życiu! Okaleczać, pozbawiać go godności? Po moim trupie! Jak on będzie się biedny czuł bez tych niezbędnych do szczęścia narządów...A jaki wstyd przed kolegami! :shake:

Masakra, ludzie utożsamiają się ze zwierzętami pod tym względem i myślą, że pies będzie świadomy utraty klejnotów. :grab:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='znikam']dobrze chociaż że wczorajszy materiał o tym w TVNie był w miarę składny jak na telewizję i wzięci specjaliści wypowiedzieli się zdecydowanie za sterylizacją.[B] tylko koleś od wielbłąda[/B] [B]jak zwykle się identyfikował z jajami swojego podopiecznego[/B]...[/quote]

Mnie też to rozwaliło, podstawa to mieć jaja, to pełnia szczęścia i posiadanie kogoś wartościowego. Ciemnogród:angryy:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']Albo jeszcze lepiej: kastrując/sterylizując odbiorę swojemu pieskowi/suczce szansę na sprawdzenie się w roli ojca/matki, on/ona będzie nieszczęśliwa, nie będzie się czuł 'męsko/kobieco', nie pozna co to miłość.
Ja mam odbierać moim ukochanym pupilkom takie przyjemności? W życiu! Okaleczać, pozbawiać go godności? Po moim trupie! Jak on będzie się biedny czuł bez tych niezbędnych do szczęścia narządów...A jaki wstyd przed kolegami! :shake:

Masakra, ludzie utożsamiają się ze zwierzętami pod tym względem i myślą, że pies będzie świadomy utraty klejnotów. :grab:[/quote]
Ja kiedyś przeczytałam że Bóg stworzył i nie możemy pozbawiać suczkę macierzyństwa:mdleje:do czego ludzka głupota się posuwa... Tylko szkoda że nie pomyślą że w stadzie wilków tylko para alfa ma młode dlatego aby przetrwało stado. Ale nie niektórzy egoistycznie myślą przecież moje szczeniaczki nie trafią źle ja o to zadbam, tylko dlaczego jest tak dużo porzuconych, pobitych, zagłodzonych i gdzie jest ta wiara u takich ludzi

Link to comment
Share on other sites

Jako przedstawiciel meskiego rodu, i wlasciciel dwoch kastrowanych kotow i jednego niekastrowanego psa, nad kastracja ktorego sie zastanawiam, chcialbym wyrazic glebokie ubolewanie nad brakiem mozgu niektorych.
Przyjmijcie moje przeprosiny za to, ze te kreatury tez sie podciaga pod miano 'czlowiek'. Zapraszam na watek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/gazeta-wyborcza-fabryki-psow-130274/[/URL] gdzie na dniach bedziemy konczyc wlasnie text do wysylania poslom. Nie skupialismy sie glownie na kastracji, jednak jest to jeden z poruszonych tematow. Za wszelkie uwagi i pomysly z gory dziekuje.
I prosze tylko o zignorowanie slownych przepychanek, najwazniejsze posty sa na ostatnich stronach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='znikam']a pomysł bardzo dobry tylko zmieniłabym obowiązek kastracji na obowiązek kastracji lub[B] sterylizacji (drugi zabieg nie narusza w żaden sposób gospodarki hormonalnej[/B] no i nie można mu też zarzucić że zmienia charakter, pieski tak samo agresywne suczki tak samo cieczkowe tylko bezpłodne) oraz dopuściła możliwość płacenia za zwierzę hodowlane tylko członkom ZKwP.
[/quote]
Od zabiegu sterylizacji zwierzat odeszlo sie dobre lata temu, gdyz pozostawione narzady rakowacieją a wiadomo czym to sie skonczy dla zwierzecia.
Jest drugi watek na akcja o tym samym temacie, wypowiedzi poslow o kastracji.
Najgorsze jeszcze jest w tym wszystkim to,ze chyba posel Suski jest przewodniczącym tego klubu. Klub przyjaciol zwierzat byl powolany za kandencji PiS i przewodniczyl mu wlasnie posel Suski, obiecywal wiele ale NIC nie zdzialal na rzecz zwierzat, zmian w ustawie. Obiecywal wiele a skonczylo sie na niczym.

I mysle,ze temu Panu dziekujemy,moze niech zajmie sie inna tematyką.

Kochac swojego psa kazdy potrafi a nie chodzi o kochanie jednostki,patrzenie prze pryzmat swojego psa, a o odpowiedzialną opieke i spojrzenie globalne, tego wymaga sie od posla, ktory nas reperezentuje.

Jak slusznie zauwazyla Ewa, jeden szczeniak byl po jego suczce, ciekawe.....tradycyjnie "po polsku' uspienie reszty szczeniat, po katolicku.

A mowienie o oklaczeniu to dla sluchaczy radia Maryja, ten elektorat trzeba miec.

Kuriozum; Zona Prezydenta otwiera, w tym czasie, pierwszy w Polsce,w Warszawie, osrodek/gabinet dla kastracji kotow bezdomnych a posel z ich partii mowi ze to okalaczenia.

Zreszta, przewija sie w ich wypowiedziach ze kastracja zwierzat schroniskowych tak ale wogole to nie, gdzie sens gdzie logika????

Link to comment
Share on other sites

A może by tak posłów pisu (z małej!) i nie tylko.. zasypać mailami ze zdjęciami przepełnionych schronisk, z biednymi pogryzionymi psiakami itd. Przecież już niedługo będą musieli walczyć o elektorat, jeśli zrobić podobną akcję (pod względem ilości osób wysyłających maile) jak o OL, to by to coś dało?

My możemy się tu wpieniac, swoje wiemy.. A oni będą mówic takie pierdoły..:angryy: Ludzie powinni byc świadomi, wiele razy szukając domów dla suń z mojego DT, natykam się na ludzi o przeróżnych pogladach - każdy wie jakie panują wśród ludzi..[B] :mad:
Musimy uświadamiac, walczyc by te bidy przychodziły na świat tylko wtedy, kiedy będzie na nich czekał kochany ludź[/B] :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie rozumiem jednego. Skoro Pan Suski uwaza ze kastracja jest okaleczaniem to chyba jezeli jest takim wielkim obronca biednych zwierzatek powinien stanac na czele walczacych w ich obronie. Czyli precz z okaleczaniem zwierzat: kastracja koni, bykow, swinek itp.

A kto tego dokonuje to do wiezenia.

Bo zwierzatka sa okaleczane.

Najlepiej by bylo urzadzic im wycieczke. Tym ktorzy sa przeciwnikami sterylizacji i kastracji.
Zorganizowac autobusik i zawiesc w takie miejsca jak Ligota....
Bo z perspektywy stolka i wlasnego ogrodka to swiat inaczej wyglada.

Link to comment
Share on other sites

chętnych za zobaczenie 'leniwej kastratki' zapraszam do siebie, (p)osłów również:diabloti: nie zauważyłam również ewentualnych brakó z powodu niespełnionych macierzyńskich zapędów, ale możliwe że Su ma podobne zdanie do mojego na temat potomstwa:evil_lol: w końcu jaki pan taki kram, nie?

PATIszon pomysł świetny ze sportami na np. Dniu Ziemii bo dużo osób ma szansę zobaczyć.
Nie wiem tylko jak to zorganizować - masz jakiś pomysł? Bo ja i tak na najbliższym DZ będę kwitła, więc mogłabym to robić chociaż z pożytkiem dla zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

Mam pomysł.

Działam bardziej na miau niż tutaj ale myślę, że skoro przy głosowaniu w krakvecie możemy zjednoczyć siły to w tak waznej sprawie jak kastracja również, a może PRZEDE WSZYTSKIM.

Napiszmy wspólny LIST OTWARTY do wszystkich parlamentarzystów i opublikujmy go w Wyborczej.
Jeśli trzeba będzie zapłacić za miejsce na stronie - zrzucimy się po parę groszy ( jest nas kilkanascie tysięcy czynnie działających)

Bo obawiam się, że wysyłanie maili do każdego posła po kolei skończy się umieszczeniem takowego w koszu przez sekretarkę w biurze poselskim, która podbiera korespondencję.

Oni nie zadają sobie trudu aby taki problem skonsultować z tymi, którzy znają go od podszewki ( instytucje prozwierzęce). Więc my im taką konsultację sami zafundujmy.

Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

To jest dobry pomysł, jakiś list otwarty, umieszczony gdzieś publicznie, choćby i w Wyborczej zdziała więcej niż wysyłanie pojedynczych maili, ach gdyby tak udało się zamieścić w tv jakieś spoty albo kilka bilbordów na mieście jednym, drugim.Cholerni pOsłowie takimi banialukami narobią masę złego wśród i tak ciemnego, zacofanego narodu(nie mówię, że wszyscy), tak jak to robi kk, politycy i duchowni niestety mają u nas największy posłuch wśród tzw. przeciętnych kowalskich a potem to się przekłada na życie.Cholery można dostać, tyle pracy idzie na marne bo paru idiotów wygłosi "życiowe mądrości", ja to bym z nimi się rozprawiła, wolę nie mówić jak.A póki co zalać ich zdjęciami ze schronisk, mordowni różnych, pseudochodowli, zrobić im wycieczkę do takiego przybytku, może się coś ruszy w tych pustych łbach.A może nie, przecież wiadomo, że nikt mądry do polityki się nie pcha:roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']I wlasnie dla tego mam coraz wiekszy zapal do wdrozenia w zycie mojego pomyslu.

Chcialam mianowicie kiedys zrobic pokaz agility, frisbee czy czegokolwiek zlozony TYLKO i WYLACZNIE z wysterylizowanych psow.

Wymyslilam sobie takipokaz na np Polach Mokotowskich przy okazji jakiegos dnia ziemi czy innego zwierzaka, tak zeby jednak sporo osob to zobaczylo.

Przeciez masa tego biega , uprawia psie sporty i sa zywym zaprzeczeniem teorii, ze pies robi sieleniwy [B]i tyje[/B].....:mad:[/QUOTE]

Gofer jakoś tak chyba... schudł? :evil_lol: Jeżeli będziecie coś takiego organizować, to my się bardzo chętnie przyłączymy:loveu:

[quote name='znikam']pomysł bardzo dobry tylko zmieniłabym obowiązek kastracji na obowiązek kastracji lub sterylizacji (drugi zabieg nie narusza w żaden sposób gospodarki hormonalnej no i nie można mu też zarzucić że zmienia charakter, pieski tak samo agresywne suczki tak samo cieczkowe tylko bezpłodne) oraz dopuściła możliwość płacenia za zwierzę hodowlane tylko członkom ZKwP.
[/QUOTE]

Teoretycznie my (w sensie członkowie ZK ;) ) musimy płacić podatek od każdego zwierzaka z tytułem "suka hodowlana" i "reproduktor", ale to są jakieś grosze ;) Tylko jeśli nie zlikwiduje się "hodowli rasowych bez rodowodu", to czemu oni mieliby nie być opodatkowani? To nie są jakieś bajońskie sumy ([url=http://www.mastifland.pl/index.html?id=17]Hodowla Mastifland Dokumenty do pobrania[/url] wszystko jest opisane) ;) No chyba, że rząd uzna, że rozmnażać można tylko w hodowlach zrzeszonych w krajowych organizacjach - a reszta do ciachania ;) Wtedy się z tym zgodzę ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do pomysłu Kaliny jestem jak najbardziej ZA ! Tylko z pewnością pojawi się problem, kto będzie zbierał kasę na zapłatę :p bo sporo osób lubi szuka w tym problemu.. Bardzo chętnie wezmę w tym udział i namówię znajomych.. Trzeba tylko przemyśleć to, żebyśmy żadnego błędu nie zrobili ;)
Ci co udzielali się w wątku Olkusza, (i innych "schronisk") pewnie też nas poprą.

Link to comment
Share on other sites

A ja nie - nikt nie może mi kazać wyciąć moim zwierzakom macicy/jąder. To że zwierz jest zdolny do rozrodu nie znaczy że będzie rozmnażany.
Cięcie wszystkiego co nie ma papierów to przesada.
Oznakowanie, opodatkowanie miotów itd jestem zdecydowanie za.

Jutro mogę porozmawiać z księdzem profesorem o DZ - może coś by się udało zorganizować już na ten rok? Choćby i frisbee tylko bo dyski łatwiej zabrać ze sobą niż cały tor;)
duchowni niektórzy są bałwanami - ostatnio pół etyki słuchałam o pretensjach księdza doktora dotyczących karm dla zwierząt bez konserwantów bo 'żywność ludzka jest konserwowana'.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']A ja nie - nikt nie może mi kazać wyciąć moim zwierzakom macicy/jąder. To że zwierz jest zdolny do rozrodu nie znaczy że będzie rozmnażany.
Cięcie wszystkiego co nie ma papierów to przesada.
Oznakowanie, opodatkowanie miotów itd jestem zdecydowanie za.
[/QUOTE]

Zgadzam się.

Uważam, że staranie się o wprowadzenie nakazu nie ma sensu - lepsze będą starania o propagowanie i dofinansowywanie zabiegu tam gdzie jest najpotrzebniejszy - na wsiach, w schroniskach. Nakaz będzie kolejnym martwym przepisem, który nie dotrze tam, gdzie najbardziej byłby potrzebny.

No i na zachodzie wcale nie jest on normą, jak się niektórym nie wiem na jakiej podstawie wydaje. Wystarczy przejrzeć przepisy - obowiazek kastracji niemal wszędzie dotyczy jedynie zwierzat bezdomnych, schroniskowych, bo zmuszanie ludzi do niego w większej skali jest po prostu nierealne, a już zwłaszcza na polskie warunki.

Myślę, że bardzo ważnym a pomijanym aspektem w całej kampanii jest uświadomienie ludziom skali problemu nadpopulacji psów w Polsce. Bo przeciez nie chodzi tylko o to, że są maltretowane, bo to oczywiste dla większosci ludzi. Trzeba uświadamiać, że jest ich po prostu za dużo i co z tym się wiąże. Wtedy odpada argument "bo moje szczeniaki pójdą w dobre ręce". Tu nie chodzi o to czy będą miały dobre życie czy nie, tylko o to, że psów jest za wiele.

Skoro dla posła sterylizacja jest okaleczeniem, to czym w takim razie jest usypianie tej nadwyżki zwierząt? Przecież morderstwem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...