Jump to content
Dogomania

Szczeniaki ze Starachowic potrzebują pomocy!!!


mrs.ka

Recommended Posts

  • Replies 702
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Basia1968']czyli jest 12 szczeniaczków? a te z literka N? Niutek, Norek itd też są w "komplecie"???? bo zrobiłam bym od nowa allegro tylko, że może zdjęcia sa maluchów "świeże"?[/quote]


w/g moich obliczeń 18 !
7 x N
5 x P
2 x M (chociaż domek dla Mini już sprawdzony i może jechać)
Tony
Smutka
Mimi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrs.ka']w/g moich obliczeń 18 !
7 x N
5 x P
2 x M (chociaż domek dla Mini już sprawdzony i może jechać)
Tony
Smutka
Mimi[/quote]
Oj mrs.ka, mrs.ka ! 7 + 5 + 2 + 3 = 17 :evil_lol:
Ale de facto trzeba liczyć 15, bo Minia już ma domek "zaklepany", a dzisiaj do nowego domku (właśnie odebrałam wiadomość pojechał jeden z chłopaków na "N", tylko niestety nie wiem jeszcze który)

Koniqsia oczywiście, że w przypadku psów wydawanych nie sterylizowanych/kastrowanych koszty ponosi adopcyjny opiekun. (nie wiem, czego się spodziewałaś, ale uwierz mi pieniądze z nieba nie lecą, a Ty mimo deklaracji wielu, łącznie z bezsensownymi PW, przypominającymi mi o potrzebie udzielenia odpowiedzi na pytanie, na które dawno udzieliłam Ci odpowiedzi, na razie nie zrobiłaś nic od miesięcy, żeby zdobyć choć złotówkę)
Ponadto w sprawie adopcji psa prosimy Twoją Mamę o bezpośredni kontakt telefoniczny. Wybacz, ale Twoję "chcę suczkę" to za mało, a jeśli deklarowałaś pomoc zwierzętom bezdomnym, to powinno być dla Ciebie oczywiste, podobnie jak to, że nikt nie ma czasu na opisywanie Ci psiaków i ładowanie fotek, jeśli "utknęłaś" już na tym wątku i widzisz dokładnie, które i jakie psiaki - szczeniaki są aktualnie do adopcji.

PRZYPOMINAM że CHCEMY WSPÓŁPRACOWAĆ TYLKO Z POWAŻNYMI OSOBAMI, NAWET JEŚLI MAJĄ TYLKO 8-10 LAT (A SĄ TACY I CHWAŁĄ IM ZA TO!)

Link to comment
Share on other sites

Cześc jestem z Wrocławia! Jak ktoś wybiera się do Wrocka, to niech weźmie Mini, ja ją do Katowic przewiozę :) Z Wrocka to około 3h pociągiem, a pociągi ze względu na stanowisko mojego taty mam z 80% zniżką, więc no problem.
Ps. Możliwe, że będę w poniedziałek w Kielcach, ale nie jest to takie pewne, więc jeśli jednak ktoś będzie gdzieś we Wrocku niech da znać, najlepiej na kom 794416346

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrs.ka']sytuacja znów się zmieniła,bo szczeniąt na N jest już tylko 5 ,ale nie wiem dokładnie które.[/quote]
Ej! Nie wiadomo tylko, który chłopak pojechał do nowego domku dzisiaj - reszta jest na wątku.
Co do tego chłopaszka jutro Marysia1963 napewno da odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tuska1990']Cześc jestem z Wrocławia! Jak ktoś wybiera się do Wrocka, to niech weźmie Mini, ja ją do Katowic przewiozę :) Z Wrocka to około 3h pociągiem, a pociągi ze względu na stanowisko mojego taty mam z 80% zniżką, więc no problem.
Ps. Możliwe, że będę w poniedziałek w Kielcach, ale nie jest to takie pewne, więc jeśli jednak ktoś będzie gdzieś we Wrocku niech da znać, najlepiej na kom 794416346[/quote]
Dzięki za propozycję, ale Minia może jechać do nowego domku dopiero w okolicach 15 sierpnia
Ale Andzia 69 szukała transportu do Katowic na cito dla szczylków z Kielc - może im pomożesz?

Link to comment
Share on other sites

Nie ma problemu! Dziś w pracy zobaczę jak stoję z grafikiem, bo od tego zależy czy będę w poniedziałek w Kielcach, jak tak to wezmę je i zawiozę do Katowic, a jeśli nie to jak tylko ktoś będzie miał po drodze do Wrocka to ja z Wrocka przewiozę psiaki. W razie gdyby coś jeszcze było do przewożenia jestem do 8 sierpnia dostępna, potem od 8-15 nie ma mnie we Wrocławiu.

Link to comment
Share on other sites

Koniqsia oczywiście, że w przypadku psów wydawanych nie sterylizowanych/kastrowanych koszty ponosi adopcyjny opiekun. (nie wiem, czego się spodziewałaś, ale uwierz mi pieniądze z nieba nie lecą, a Ty mimo deklaracji wielu, łącznie z bezsensownymi PW, przypominającymi mi o potrzebie udzielenia odpowiedzi na pytanie, na które dawno udzieliłam Ci odpowiedzi, na razie nie zrobiłaś nic od miesięcy, żeby zdobyć choć złotówkę)
Ponadto w sprawie adopcji psa prosimy Twoją Mamę o bezpośredni kontakt telefoniczny. Wybacz, ale Twoję "chcę suczkę" to za mało, a jeśli deklarowałaś pomoc zwierzętom bezdomnym, to powinno być dla Ciebie oczywiste, podobnie jak to, że nikt nie ma czasu na opisywanie Ci psiaków i ładowanie fotek, jeśli "utknęłaś" już na tym wątku i widzisz dokładnie, które i jakie psiaki - szczeniaki są aktualnie do adopcji.

PRZYPOMINAM że CHCEMY WSPÓŁPRACOWAĆ TYLKO Z POWAŻNYMI OSOBAMI, NAWET JEŚLI MAJĄ TYLKO 8-10 LAT (A SĄ TACY I CHWAŁĄ IM ZA TO!)[/quote]

dziekuje za odpowiedź.. nie skorzystam z adopcji mam juz inna propozycje. i wolontariatu rowniez

Link to comment
Share on other sites

a i jakos pewna pani co zaadoptowala Tanye wspominala cos o tym ze jej jakas znajoma zaadoptowala szczeniaka i miala darmowa sterylke ^^ wiec pytam.. Ale dobrze już nie ważne, rozmawiałam z Panią Mariolą Gałką i wszystko mi wytłumaczyła.. przynajmniej ona..

Link to comment
Share on other sites

KoniQsia nie unoś się tak :cool3:
ale pytasz o rzeczy tak oczywiste...tu ludzie nie siedzą i nic nie robią patrząc się w ekran monitora, tu działają mając w domach po kilkadziesiąt psów.
i nie zawsze starcza czasu nawet, żeby coś napisać a ty prosisz o opisywanie każdego z 17 szczeniąt:crazyeye: przy czym wszystkie te informacje można znaleźć na początku wątku, trochę wysiłku i własnej inicjatywy jeśli chce się psa.:cool1:

[quote name='KoniQsia']a i jakos pewna pani co zaadoptowala Tanye wspominala cos o tym ze jej jakas znajoma zaadoptowala szczeniaka i miala darmowa sterylke ^^ .[/quote]
a moja znajoma która ma znajomą, powiedziała swojej znajomej że... :evil_lol:
a gdzie ta znajoma mieszka? :cool3:

nie wiem czy tak pilnie śledzisz ten wątek, ale jeśli nie to powiem Ci, że w tej chwili dług u weta jest całkiem spory, wiec nikt nie może pozwolić sobie na sponsorowanie domkom zabiegów u weta. adoptujac psa to właściciel jest za niego odpowiedzialny i w jego gestii to już leży.


p.s Majaa napisz mi co macie najpilniejsze, poproszę też w poniedziałek elizę_sk o zbiorczę allegro szczeniorkowe ;)

Link to comment
Share on other sites

CO za dziwne podejści ??? chcesz adpotować psa - to musisz liczyć się z kosztami, jesli nie mozesz dać 200zl na sterylizacje psa, to co będzie jak będzie potrzebowac operacji to jej nie przeprowadzisz ,bo ...Pies to wydatek i każdy adpotujący psa powinien być tego świadom.
Przez dziewczyn ręcę przewijąją się cale tabuny psów - jesli by jeszcze miały sponsorować steryliki to już z torbami by zupełnie poszły.
ALe generalnie - to chyba się niepotrzebnie rozpisuję, więc juz się powstrzymam od dalszych wywodów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KoniQsia']a i jakos pewna pani co zaadoptowala Tanye wspominala cos o tym ze jej jakas znajoma zaadoptowala szczeniaka i miala darmowa sterylke ^^ wiec pytam.. Ale dobrze już nie ważne, rozmawiałam z Panią Mariolą Gałką i wszystko mi wytłumaczyła.. przynajmniej ona..[/quote]


Pani ,która adoptowała Tanye jest osobą odpowiedzialną i doskonale znającą warunki adopcji.Osobiscie podpisywałam z tą osobą umowę i od pierwszego telefonu sprawa sterylki była jasna dla obydwóch stron,termin ustalony i zero dyskusji na temat kto ponosi koszty.
Co do szczeniaków z Wąchocka to zgłosiłaś się do odpowiedniej osoby,pod której są opieką i mam nadzieję,że uzyskałaś informację.
A forum nie służy do publicznego prezentowania plotek,a także imiennego powoływania się na osoby trzecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KoniQsia']dziekuje za odpowiedź.. nie skorzystam z adopcji mam juz inna propozycje. i wolontariatu rowniez[/quote]
Jakoś mnie to nie martwi, przy tak goofniarskim podejściu do problemu bezdomności zwierząt, za które, jako "istota wyższa" wzięliśmy odpowiedzialność /zgłupiałam może, ale wręcz się cieszę, że taki brak wiedzy jest eliminowany z wolontariatu/

[quote name='KoniQsia']rozmawiałam z Panią Mariolą Gałką i wszystko mi wytłumaczyła.. przynajmniej ona..[/quote]
Ciekawe, co Ci wytlumaczyła ............. Jej cierpliwość nauczycielska jest ponad miarę przeciętnego człowieka :multi:
Na pewno jednak nie wytłumaczyła ci np. tego, co przy pierwszym zalogowaniu jest ważne i grozi konsekwencjami - NIE WOLNO UŻYWAĆ IMION I NAZWISK! Ale Ty o tym na 1000 % nie pomyślałaś

[quote name='mrs.ka']Pani ,która adoptowała Tanye jest osobą odpowiedzialną i doskonale znającą warunki adopcji.Osobiscie podpisywałam z tą osobą umowę i od pierwszego telefonu sprawa sterylki była jasna dla obydwóch stron,termin ustalony i zero dyskusji na temat kto ponosi koszty.
[/quote]
Koniqsia, znów zaliczyłaś beznadziejną "wpadę" Chyba nikt Ci nie wyadoptuje psa, a i kot wyadoptowany zaczyna być pod szczególną obserwacją

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska']CO za dziwne podejści ??? chcesz adpotować psa - to musisz liczyć się z kosztami, jesli nie mozesz dać 200zl na sterylizacje psa, to co będzie jak będzie potrzebowac operacji to jej nie przeprowadzisz ,bo ...Pies to wydatek i każdy adpotujący psa powinien być tego świadom.
Przez dziewczyn ręcę przewijąją się cale tabuny psów - jesli by jeszcze miały sponsorować steryliki to już z torbami by zupełnie poszły.
ALe generalnie - to chyba się niepotrzebnie rozpisuję, więc juz się powstrzymam od dalszych wywodów[/quote]
GoskaGoska i tak idziemy z tymi torbami :-( To nie jest dziwne podejście
To nie jest nawet naturalne podejście
to jest rzeczywistość nasza
Na dogo był przykład "nasz standardowy" Pamiętasz na pewno Pimpka i spółkę - Smutka czeka wciąż na swój dom :-(

Dlatego psy czekają .. nie wydajemy psów byle komu

Jaki to wstyd dla mnie za tych ludzi !

Link to comment
Share on other sites

a Pimpek nie w domu?
Ja mysłałam, ze w domku :-(
Ja jak wrócę do Uk gdzie będę mogła tylko przez net pomagać- to porobię wam ogloszenia- teraz pojechałam do schronu we Wrocku i masę nieszczęści spotkałam na drodzę i staram się tutejszym psom ze schroniska pomagać.
A tak zapytam czy od was się nikt w kierunku Ełku nie wybiera?
Ja nie ma pojęcia jak , ale muszę coś znaleść w tym kierunku choćby z centralnej PL ,bo sunia we Wrocławiu i na wizytę przedadopcyjną.
A nie ma pojęcia kto jest z Ełku. No to się rozpisałam z prywatnymi sprawami:shake:.
Ale o waszych psiaka pamiętam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska']a Pimpek nie w domu?
Ja mysłałam, ze w domku :-(
Ja jak wrócę do Uk gdzie będę mogła tylko przez net pomagać- to porobię wam ogloszenia- teraz pojechałam do schronu we Wrocku i masę nieszczęści spotkałam na drodzę i staram się tutejszym psom ze schroniska pomagać.
A tak zapytam czy od was się nikt w kierunku Ełku nie wybiera?
Ja nie ma pojęcia jak , ale muszę coś znaleść w tym kierunku choćby z centralnej PL ,bo sunia we Wrocławiu i na wizytę przedadopcyjną.
A nie ma pojęcia kto jest z Ełku. No to się rozpisałam z prywatnymi sprawami:shake:.
Ale o waszych psiaka pamiętam[/quote]
dzięki za pamięć
No to odpowiadam ;)
Pimpek w nowym domku, ale jego siostra Smutka wciąż kibluje w DT
Zgóry dzięki zaogłoszenia
Kwestia Ełku jest dyskusyjną u mnie w domu, ale niewykluczone, że za kilka dni odwiedzimy moje ukochane Mazury, ale pisz o "cio" chodzi - może się uda

Link to comment
Share on other sites

GoskaGoska, dostałam PW, ale niestety nie mogę odpisać PW - czemu, nie wiem :placz::placz::placz::placz: (w ogóle dogo znów mi szwankuje :angryy:)
Odpowiem, więc tutaj. Przepraszam
Niestety nie wiem, kto jest z dogo z Ełku, ale jak będę wiedzieć, że jadę, to na pewno dam Ci znać i będziemy kombinować wtedy jak dowieźć psa do Starachowic, ok?
Chyba, że nie będzie wcześniej chętnego na wizytę, to ją załatwię na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

"moje" szczeniaczki na razie są na dt....musze skontaktować sie z Jaagą czy dałaby radę je zabrać...ale nie wiem czy się to wszystko uda zgrać, zeby dzisiaj je odtransportować do Katowic:-( Jeśli sie nie uda to będziemy kombinować dalej...a moze się jakiś domek znajdzie...ech:shake:

Link to comment
Share on other sites

Mrs.ka zdejmij proszę z pierwszej Nukę i Niutka - oboje już są w domach

Wieczorem jak się załadują fotki wstawię zdjęcia (kiepskie, bo robione z koszmarnej odległości) dzieci jamnikowatej suczki Astry. Kiedyś już jej niewyraźne fotki się pojawiły na forum. Dzisiaj ją spotkałam i jej 3 dzikuski też DT dla tych maluchów jest potrzebny - mają ok. 3 miesiące i boją się nawet ludzkiego spojrzenia :placz:

Link to comment
Share on other sites

o tej porze mogę poprosić tylko wszystkich o zajrzenie na wątek starachowicki, gdzie jest Astra i jej dzieci
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/starachowice-bezdomne-porzucone-niechciane-potrzebujace-pomocy-domow-135846/index34.html[/URL]

(na więcej nie mam po prostu siły)

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam allegro maluchom - zobaczcie czy wszystko, troszkę mało informacji, ale robiłam co jest, na 4 województwa:

[url=http://www.allegro.pl/show_item.php?item=707345090]URATUJ jednego z 20 CUDNYCH szczeniaków-POMOCY ! (707345090) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...