Jump to content
Dogomania

shar-pei niebieskie?


milenadob

Recommended Posts

hello wlasnie przegladalam sobie allegro i natknęłam sie na shar pei;e umaszczenie niebieskie i lilak. Wygladaja na słodkie psiaki pomijajac juz ich jakze wspaniala cene :D no a moje pytanie wiaze sie z tym czy ta masc jest uznana we wzorcu FCI? chetnie bym sie spytala samemu hodowcy tylko jeszcze jedno mnie trapi- czy renomowana hodowla szuka zbytu na aukcjach allegro? :-?

Link to comment
Share on other sites

wiesz,wątpię zeby to byla juz hodowla,po prostu ktos sprowadzil szczeniaka niebieskiego albo lila bo tez chyba taki byl na allegro.Fakt,sa to psy sprowadzone z USA bo ja tam jezdze czesto i widzialam takie psiaki,tam sa zamowienia na te psy,kosztuja moze i nawet 3 tysiace $.

Zawsze mi sie podobaly,tylko ze slyszalam ze mja problemy ze skora bardziej niz zwykle shar-peie .Ale mysle ze to troche przesada.

Tak samo jest miniaturka na allegri sra-pei,to tez nie podróba,tylko sa juz takie odmiany w USA,gdzie juz miniaturyzuja wszystko co sie da ;-)

jest odmiana toy shar-pei i jeszcze jakas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

sczenięta w tym umaszczeniu sa cymś normalnych mimo ze zadkim.
Cena jest dlatego tak wysoka. Codo skłonności alergicznych to błękitne psy są tak jak inne shar pei niespotkałam sie z tym aby były bardziej horowite.
A ta sunia to śliczna Kimiko Blu Pu Ang ze szczena, bardzo ładna i urocza :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wsumie 5 takich co moge powiedzieć ze widziałam i rozmawiałam z właścicielem :) niejest to dużo ale i shar pei o tym umaszczeniu niejest zbyt wiele. Ale tk jak powiedzia.l nie spotkałam sie z błękitkiem który by horował z podou genu odpowiedzialnego za tą barwe.
Zachorowalnośc psów błękitnych jest rózna w różnych rasach. Są rasy u których wystepuje tulko to umaszczenie a psy nie chorują a są takie jak dogi u których błękity są bardziej podatne na schorzenia.
Ponadto u shar pei sa właściciele niemal wszystkie rodzaje umaszczeń wiec w taki sam sposób można sie zapytać czy psy machoniowe, czy diluty, czarne, czekoladowe, lilowe, kremowe, złote, też niechorują częściej? A takich informacji jak narazie niebyło i niema.

Link to comment
Share on other sites

Na wystawy jeżdze od 11 lat wiec miałam okazje widzieć irozmwiać :cool3:
w szczecinie byłam np bardzo ładna sunia WHOo Maggie Blue Volarius nawet chcielismy ją kupić ale niestety była już sprzedana kiedy sie o niej dowiedzielismy :(, Sumo Blue Volarius, piesek błękitny który był u hodowczyni z Rysiego Wykrotu (niepamiętam imienia), Qwasimodo Volarius bardzo ładna sunia mimo ze z nadwagą :) równiez była wystawaina przez właściceli hyba ze 2-3 lata temu skóre i szate miała bardzo ładną , Kimi oczywiście to z nowości błękitów :) był oczywi.ście jeszcze HEARTBREAKER BLUE HARRY piesek błękitny, z aktualnych błękitów to niewidziłam jedynie Obelixa Blue Pu Ang ale napewno bede mieć okazje go widzieć w przyszłym sezonie wystawowym. To tyle z błekitów o których pamiętam bi 11 lat wstecz to mozna conieco zapomnieć :)

Link to comment
Share on other sites

Zdjęć raczejmieć niebede moze jakąś starszą fotografie boniestetycyfrówke mam od 3miesięcya na wystawachtez raczejzdjęć nierobie bozwykle niemam czasu.Moze coś ze starychfotografi wygrzebie bowiemze gdziec 2fotkimam napewno megi i sumotegoz rysiegowykrotutoz tegocosie orientuje tomozesz znaleść naichstronie powinnobyc zdjęcie a dla usciślenia topies jest w hodowli ale jest zprowdzony CAESAR IZ DOMA KARPOVOYpare psów miałamokazje spotkać również zagranicą.Codomegitobyła wystawiana i z tegocowiemtourodziła nawet jedenmiot szczeniąt pare lat temu.
Qwasimodo Volarius została zkojarzona z denarkiem i urodzila się śliczna czarna dziewczynka.
Tak na marginesie rodzi sie corz wiecej psów o tym uaszczeniu wiec pewnie bedziemy je coraz częściej widywać.

"widzialam syneczka-wygladal jak mix szarpka i czala i ten mix tez dal mioty:cool1:"

jeśli hodzi ci o tego czarnego psa to byl to brush ale ja w nim chow chowa jakoś niewidziałam szczegulnie ze mam porównanie z moją Kizą której ani ojcem ani dziadiem niejest ten pies
ponadto mix raczej szans na chamiponat wielkich by niemiał.

ps jakos niejesteś wstanie uwierzyć ze ktos moze widzieć troszke wiecej od ciebie:shake:odczuwam iż chcesz mi coś udowodnić ale nie bardzo rozumie o co ci hodzi, a moze to tylko moje odczucie.

Link to comment
Share on other sites

Marta jesli piszesz do mnie to od dawna nie uzurpuje sobie ,ze mam obecnie wiedze o szaprkach opisuje to co widzialam i nie tylko ja A BYLO TO 6-7 lat temu,obecnie mam 1 szarpeja ,ktorego mam nadzieje wystawic w weteranach,czesto bywam na wystawach-w tym sezonie np na 20 i choc kibicuje grzywkom i chartom ,to zawsze zagladam na ring zmarszczek i rozmawiam z hodowcami
na temat Twoich psow nic nie wiem i ich nie widzialam,poza fotkami

Link to comment
Share on other sites

"no cesar jest, ale jak on jest niebieski to ja jestem czarny???"

w takim razie jaki według ciebie to klor, widziesz z kolorami jest ten kłopot ze tego samego koloru moze byc kilka odcieni, np moja Lala wpisany ma grafitowy (ja sie z tym niezgadzam) bo tak stwierdzono na przeglądzie tymczasem ona jest bardzoej brązowa ale NIE czekoladowa, dla jeszcze innych jest czekoladowa, dla jeszcze innych czarna, Każdy postrzega kolory nieco inaczej dlatego czasami jak są kolory które niewaidaomo gdzie zklasyfikowac wpisuje sie kolor do którego jest najbardziej zbliżony, co do Cezara to sie zgodze tyle ze niejest to typowy błękit

Agama ta końcowa uwaga niebyła skierowana do ciebie, wiem ze jesteś hodowcą z shar pei też masz doczynienie od paru ładnych lat i masz przez to również wiedze. Ale widze ze w paru kwestiach mamy różne zdanie i prawidłowo bo to forum i każdy moze mieć własne zdanie, ja napisałam o psie czarnym którego widziałam 4 razy i przypuszczam ze to ten sam o którym piszesz. Co do długości sierści to mam tylko taka uwage ze tutaj jest dosyc spora tolerancja co do jej długości w poznaniu pies który wygrał miała przed ringiem podcinany nozyczkami ogon i właścicielka sie z tym niekryła:roll:, osobiście tego niepopieram bo to pies wykorzystywany w hodowli (co innego robić soie "jaja " i wystawaić np moją Kize czy jakiegoś innego 'ufoludka' i sie smiać z ocen jakie dają sędziowie ale tych psów nierozmnażać), ale tego konkretnego czarnego psa pamiętam jako brushcoata a nie bearcoata bo miała sierśc tak ok 2-2,5 cm na tułowiu. Z tego co pamiętam nawet gdziec na którejś ze stron jest jego zdjęcia ub w bazie rodowodów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pierwszym błękitem w Polsce był sprowadzony do hodowli Volarius pies o rod . USA MILOU du Jardin de Mandarin DE PEKIN.On sam nie dał błekitnego potomstwa , ale juz jego dzieci w połączeniu ze sprowadzonym z Moskwy SHANS iz Doma Karpowoy ( też błękitny) dały błękity i lilaki:
NINJA blue Volarius
SUMO Volarius
WHO MAGGIE blue Volarius
BLUE MOON Volarius
HEARTtbreaker blue Harry Volarius
HONEYMOON GIFT Volarius
QUASIMODO Volarius
Queen of blue CHINATOWN Volarius
oraz lila:
CH.PL, MŁ.CH.PL FENG-SHUI LILAC Volarius
ZULUGULA Volarius
PAIT it lilac GROSCHA Volarius
2-mies. piesek XI-TANG vOLARIUS
część tych psów wyjechała za granicę , niektóre są w Polsce ( choć nie wszystkie wystawiane) , kilka pozostalo w hodowli , maluch jest do sprzedania.
więcej info- zobaczcie na stronie [url]www.volarius.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zaznaczam, że to nie moja suczka miała wycinany włos na ogonie :eviltong:.
Mi niektórzy mówią, że Kimi jest szaro-srebrna :p, tyle tych znawców od kolorów, że nie chce mi się sprzeczać. W słońcu widać wyraźnie jej kolor i na pewno jest [B]niebieska [/B] :razz: :eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ShP']W słońcu widać wyraźnie jej kolor i na pewno jest [B]niebieska [/B] :razz: :eviltong::eviltong::eviltong:[/quote]
Potwierdzam, w słońcu jest niebieska, a w deszczu... nie chciało mi się moknąć :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...