Jump to content
Dogomania

Olsztyn - KWPR - 5.07.2009


musia

Recommended Posts

nie jest zakazane ale... śmiać mi się chce jak np intery wsadza się do otwartej bo są takimi interami wyjeżdżonymi bez konkurencji i nie mają szans z championami.... a i tak potrafią w małej stawce być na końcu tej stawki w klasie otwartej :)
właściciel takiego championa w otwartej sam "przyznaje" jakiej klasy ma psa szczególnie na krajówce

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale to sie chyba nie dotyczy goldenów albo w malutkim stopniu.My w stawce mlodziezy potrafilismy miec po 20 sztuk na krajowych :) tylko w tym roku w Lesznie chyba byl 1 golden w mlodziezy :)
EdKris pisze chyba o tym że champion inter , weteran zostanie pokazany w użytkach co jest mu nie na ręke :) he he
Wydaje mi sie ze jak sie ma kilka psów to jakos je w klasach trzeba poustawiać :)
Ja tam swojego psa pokazuje w championach niech ma konkurencje na swoją miarę :) najwyzej nie bedziemy I :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']nie jest zakazane ale... śmiać mi się chce jak np intery wsadza się do otwartej bo są takimi interami wyjeżdżonymi bez konkurencji i nie mają szans z championami.... a i tak potrafią w małej stawce być na końcu tej stawki w klasie otwartej :)
właściciel takiego championa w otwartej sam "przyznaje" jakiej klasy ma psa szczególnie na krajówce[/quote]
[B]Dzidtka_Gl[/B] - nie zgadzam się z Tobą, no, chyba, że pisałaś tę uwagę b.ogólnie. Ja mam w hodowli (u mnie w domu) 4 samce i wszystkie są Interami. Jeżeli chcę je pokazać na jakiejś wystawie, bo np. ciekawy/fajny/nowy sędzia itp., to jak wg Ciebie mam to zrobić? Zgłaszam wtedy na zasadzie chybił-trafił do otwartej i do championów. Fakt, mogę nie zgłaszać całej czwórki i rzeczywiście czasami tak robię, bo jeden z nich juz niedługo powędruje do kl. weteranów. Ale i tak zostaje trójka.

Ale, ale. Jest jeden samiec mieszkający na Litwie, z mojej hodowli, brat jednego z moich, równiez Inter. I jeżeli Wlaścicielka chce przyjechać do Polski na konkretną wystawę, a ja także mam wielką ochotę pokazać moje psy na tej właśnie wystawie, to ja "ustępuję Jej pola" i "zapraszam" Ją do kl.championów, zgłaszają jego brata do kl. otwartej. Wiem, że dla Niej jest to b.ważne, bo to pierwszy jej pies..., a ja wcale nie czuję się przez to w jakis sposób gorsza.

Podobną sytuację mam w sukach - 2 suki mają juz zatwierdzony tytuł Intera, pozostałe walczą...
I jeżeli jedną z nich zgłoszę do kl.championów a drugą - do otwartej (a wysyłam zawsze komplet tytułów), to mam się przez to czuć gorszym hodowcą? Bo omijam konkurencję lub się jej wręcz obawiam?:crazyeye:

Nie zgadzam się z takim uogólnianiem. Myślę, że jasno wytłumaczyłam, dlaczego.

Dzidtka - podejrzewam, że Ty też możesz miec podobme dylematy...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']co innego jak jedna osoba ma 2 psy , oba championy i jednego daje do jednej klasy, drugiego do drugiej a co innego jak zgłasza się 1 Intera do otwartej ;)[/quote]


Tak,tylko jesli mowa o moim psie to jest to inter zgloszony do uzytkow zeby bylo jasne,a nie otwartej.A po drugie na wystawe mam zgloszone dwa psy i drugi idzie wlasnie w championach.A tak poza wszystkim innym to 3 moje kundle sa championami i maja uzytki i nie wyobrazam sobie puszczac calej trojki w jednej klasie,bo ktos ma problem,ze champion chodzi w uzytkach ;-) A juz tak naprawde poza wszystkim na tej akurat wystawie rzeczony inter bedzie najprawdopodobniej i tak drugi,bo sedzia nie jest jego fanem :evil_lol: Zreszta jak spojrzec na stawki samczykow w klasie uzytkowej to zdecydowana wiekszosc to championy (czesto kilku krajow),ta klasa juz przestala funkcjonowac jako latwa droga do wyjezdzenia championatu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Tak,tylko jesli mowa o moim psie to jest to inter zgloszony do uzytkow zeby bylo jasne,a nie otwartej.A po drugie na wystawe mam zgloszone dwa psy i drugi idzie wlasnie w championach.A tak poza wszystkim innym to 3 moje kundle sa championami i maja uzytki i nie wyobrazam sobie puszczac calej trojki w jednej klasie,bo ktos ma problem,ze champion chodzi w uzytkach ;-) A juz tak naprawde poza wszystkim na tej akurat wystawie rzeczony inter bedzie najprawdopodobniej i tak drugi,bo sedzia nie jest jego fanem :evil_lol: Zreszta jak spojrzec na stawki samczykow w klasie uzytkowej to zdecydowana wiekszosc to championy (czesto kilku krajow),ta klasa juz przestala funkcjonowac jako latwa droga do wyjezdzenia championatu.[/quote]

no właśnie "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" a w tym przykładzie od rasy. W mojej nie ma klasy użytkowej a to co innego niż otwarta, zresztą myśle, że jest jeszcze wiele ras gdzie klasa użytkowa jest tą łatwiejszą drogą do championatu,
a opisany przeze mmnie przykład to fakt z rasy mało popularnej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EdiKris']Mój pies w wieku 9 miesiecy miał już zaliczone konkursy i to na wysokim poziomie, jest psem polujacym chyba jednym z niewielu goldenół polujacych i wystawianych.
Dla takich psów jest klasa "work".[/quote]


Ale maxa nie dostal i to z tropowcow,a jak by na to nie patrzec to retriever.
Poza tym wystawa to wystawa i tu liczy sie eksterier a nie walory uzytkowe.Nie ma czegos takiego jak klasa "work",jak juz cos to "working" i jest to klasa dla psow WYSTAWOWYCH z certyfikatem uzytkowosci,bo (powtorze sie),na wystawach nie ocenia sie predyspozycji do pracy.
Goldenow polujacych i wystawianych jest calkiem sporo,tylko nikt nie robi z tego wielkiego aj waj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mucha__']Czy ktos móglby mi napisac jak z dworca dojechac autobusem na stadion?[/quote]

Proponuję "2" podjechac. Wysiąśc na Jagiellońskiej i przejśc ten kawałek. Ale ja 100 lat nie przemieszczałam się po Olsztynie autobusami, moze coś blizej podjezdza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EdiKris']No cóz Dorota my akurat z Edkiem konkurencji się nie boimy.
W przeciwieństwie do innych; zwłaszcza tych co to z Championami uciekają do nizszych klas.[/quote]


No masz! za rok albo dwa Ci przejdzie, jak popatrzysz co w trawie piszczy!
A skoro konkurencji się nie boisz to wystaw Edka w otwartej :razz::eviltong:
Co do wtystawiania championów w innych klasach mam mieszane uczucia - ale każdy ma prawo.
Do zobaczenia na wystawie!
ps. czy ktos już dostał papiery?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='penelopa']No masz! za rok albo dwa Ci przejdzie, jak popatrzysz co w trawie piszczy!
A skoro konkurencji się nie boisz to wystaw Edka w otwartej :razz::eviltong:
Co do wtystawiania championów w innych klasach mam mieszane uczucia - ale każdy ma prawo.
Do zobaczenia na wystawie!
ps. czy ktos już dostał papiery?[/quote]

Ja dostalam na jednego psa (dwa pozostale byly na adres wspolwlascicielki) wczoraj razem z numerkiem :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...