Jump to content
Dogomania

Pytanie o ....hmmm ,no psa dogoterapeute?


miska

Recommended Posts

Mam pytanie ,chyba typowo poznanskie:):):)czy pies terapeuta (legitymujacy sie owym zawodem),ma choc prawo do darmowych przejazdow tramwajem czy autobusem?Wlasciwie dlaczego zapominac o pociagu ,zatem czy pociegim takze?
Wcale mi nie chodzi ,aby ktos ustepowal im miejsca,ale czy jednak nie powinny byc troszku inaczej traktowane?

Link to comment
Share on other sites

Miska, szczenora wiezionego do domu chcesz jako dogoterapeute przedstawic :cool3:?
To juz by bylo bicie Szkotow na xxx glow :evil_lol:.
A tak na serio, to Polska wlasnie, czlowiek z psem przewodnikiem nie ma mozliwosci wejsc do wiekszosci urzedow, sklepow, centrow kulturalnych itp.
A jak juz korzysta ze srodkow transportu publicznego, to na ogolnych zasadach raczej, tzn, kaganiec, bilet.
za to na Zachod od Odry robi sie sensowniej, z kontrolowalnym psem, na smyczy, mozna nawet do zoo wejsc, i nie musi on byc przewodnikiem.

Link to comment
Share on other sites

Realia nie są okrutne. Nalezy znac swoje prawa i je egzekwowac.
Nie widzę powodów dla których pies dogoterapeuta miałby miec darmowe przejazdy PKP i komunikacją miejską.
Nie wydaje mi sie, zeby pies dogoterapeuta dojeżdzał do pracy PKP.
Jezeli jakas Fundacja kieruje swoje wolontariusza i zwierzę do pracy moze tez pokrywac koszty dojazdu wolontariusza z psem na zajęcia.
Zwłaszcza jak to dojazd do innego miasta.
Takie wyjazdy nie powinny byc zbyt czeste ze wzgledu na dobrostan zwierzat.
Jeżeli chodzi o przejazdy komunikacją miejską.
W warszawie wszystkie zwierzeta przewozone sa bez opłat.
Nie ma więc problemu.
Myślę, ze warto odróznić psa przewodnika osób niewidomych, psa asystującego osobie niepełnosprawnej i psa pracujacego w dogoterapii.
Pies przewodnik osoby niewidomej i pies asystujacy osobie niepełnosprawnej pracuje u boku swojego człowieka 24 h / dobe.
Zasadne jest, aby nie pobierać opłat za przejazd tych zwierzat gdy towarzyszą i pomagają swoim ludziom w podróży.
Pies dogoterapeuta nie pracuje w ten sposób.
Osobnym tematem jest fakt, ze ludzie specjalisci zajmujacy sie dogoterapią zatrudnieni sa na etatach i wtedy pies jest "narzędziem" ich pracy. Mogą bezposrednio z pracodawcą ustalić sposób pokrywania kosztów dojazdu do pracy
Są jeszcze samozwańczy "specjaliści" którzy na tzw. "dogoterapii" próbują zarabiać pieniądze.
Byłabo to dodatkowym naciaganiem gdyby na te odpłatne zajęcia ich psy dojezdzały darmo.

Link to comment
Share on other sites

Zatem skoro pies nie jest gornikiem,kolejarzem tudziez tramwajarzem ,to juz na nic nie moze liczyc?A czy tak przypadkiem pies nie odkrywa o ile nie rzec zdobywa poklady o ktorych ani gornikowi ,ani tramwajarzowi ....,mysle ze wzg na specyfike wykonywanej pracy nie wiadomo.
Wiesz ,mialam do czynienia z fundacjami zwazanymi z dogoterapia kilka lat temu i to nie byli pseudoterapeuci,ale psy i ludzie znajacy sie na rzeczy z certyfikatami.I co?A no to,ze nikt nie myslal wtedy ,aby udogodnic psu dojazd na darmowa dogoterapie...
Byc moze czasy sie zmienily,zamierzam to bardzo konkretnie sprawdzic-zatem coz moge rzec pozostajemy w kontakcie ;);),no i dzieki za odpowiedz na posciaka:):):)

Link to comment
Share on other sites

u nas fundacja załatwiła roczne bilety psom z fundacji, ale ja mam psa "na kolanka" więc i tak mi osoby sprawdzające bilety mówiły,że takie,które miejsca nie zajmują mają przejazdy za darmo, a co do pks to nie każdy kasuje,zależy od kierowcy,a pociągiem nie biorą dużo i raczej nie często się jeździ z psem w dalsze podróże,więc to nie jest aż taki wydatek :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...