Jump to content
Dogomania

Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!


Becia66

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Becia66']stanowczo nie wypada, zrób coś z tym :D.[/QUOTE]

Będę musiała...

Pochwaliłam się dziś na innym forum, że w pogodny dzień z okna mojej sypialni widać Tatry. Wzbudziłam tym jęki zazdrości.
No to dla równowagi: bez względu na pogodę z okna mojej sypialni widać cmentarz. Z balkonu widać go jeszcze lepiej, a teraz, kiedy drzewa wyłysiały, to już w ogóle. I zaczęło się... Jako że wiadome święto się zbliża, a niektórzy zaczynają świętować z wyprzedzeniem już dziś nad cmentarzem widoczna jest łuna, a spomiędzy tych wyłysiałych drzew błyskają liczne ogniki zniczy. Tak jest co roku. I co roku, przez jakieś dwa tygodnie Jego Wysokość zasiada wieczorową porą na balkonie i zaczyna wyrażać wokalnie swoje oburzenie. Bo tybetany nie znoszą jak coś jest inaczej. Można powiedzieć, że lubią porządek i rutynę. No i jak gdzieś było ciemno a teraz nagle nie jest, jak coś się błyska gdzie nie powinno, jak coś tajemniczo mruga spomiędzy drzew - to to jest dobry powód, żeby usiąść wygodnie i ujadać przez noc całą. Aż nastanie świt i światła zniczy zbledną.
Więc życzę przynajmniej Wam dobrej i spokojnej nocy. Tym co nie mają ogarniętych poczuciem misji tybetanów i tym co mają też ( w nadziei, że przynajmniej nie mają widoku na cmentarz.)

Link to comment
Share on other sites

fajnie mieć widok na Tatry ...ech.. a tu płaska ziemia mazowiecka :cool3:
przez wiele lat mieszkałam mając widok z szóstego piętra na cmentarz , bardzo wiekowy , ze starodrzewiem
moi rodzice wprowadzili się w listopadzie , mama zobaczyła łyse drzewa i bardzo widoczne nagrobki...
ale za to od wczesnej wiosny , jak tylko wstał blady świt i tramwaje jeszcze nie jeździły , słychać było taki śpiew ptaków jakiego nigdzie później już nie słyszałam..

Link to comment
Share on other sites

"U sąsiada zawsze trawa jest bardziej zielona". Nie wiem, czy to tybetańskie przysłowie, czy tylko polskie ludowe powiedzenie, ale coś w tym jest. I Wasze zróżnicowanie terenu Florentynko na pewno sprzyja szczęśliwemu życiu bardziej, niż nasze tutaj płaskie tereny. Ale byli i tacy, co zachwycali się płaszczyznami, Chełmoński taki na przykład, inspirował się. Mógłby o być jego obraz, pod tytułem [I]Pacholę[/I], prawda?

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-GxVdNVkgMHU/Um9ST3AMofI/AAAAAAAAAqE/rWcTAsKCP_o/w361-h481-no/chełmoński.jpg[/IMG]

I niedługo mam nadzieję mieć właśnie prawie taki widok z okna na co dzień. Tatry to nie są, ale burki powinny być szczęśliwe, bo jest nadzieja, że zakazu wprowadzania psów nikt nie wprowadzi w najbliższym czasie, skądinąd zrozumiałego.

Literacko brzmią te opisy cmentarzy i choć nie bardzo lubię te święta, to przeszłabym się po starym krakowskim cmentarzu, rozmyślając i słysząc w oddali szczek tybetana, to takie romantyczne! :grins:


Czy oprócz mnie ktoś jeszcze został wczoraj nabrany na kijankę??? Czy tylko ja się dałam wrobić? ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']
zaraz, zaraz, o co chodzi z tym wrabianiem w kijankę ???[/QUOTE]

Hahaha, z obecnego tu towarzystwa tylko mamenabank tak wkręciłam, Flo i majuska dowiedziały się z innego forum ;)
Ale nie martw się Anita - wszyscy moi znajomi, którzy dostali smsa o poniższej treści rozdzwonili się z gratulacjami :evil_lol:
[I]
Uroczyście informujemy,ze nasza rodzina powiększyła sie o kijanke- jestesmy zaskoczeni,nie taki byl plan,ale coz,zycie lubi miec wlasny pomysl i nie ma co z nim walczyc :D[/I]

Treści smsów, które dostałam po tym jak wysłałam kolejnego smsa z wyjaśnieniem, że kijanka to Kia czyli nasz nowy samochód nie będę przytaczać...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie, jeszcze nie majusko, ale plany są :shiny:

[QUOTE]zaraz, zaraz, o co chodzi z tym wrabianiem w kijankę ???[/QUOTE]

no to niech się koleżanka Andzike pochwali jak naraziła mnie wczoraj na emocje. Miałam nadzieję, że nie tylko mnie... Ciekawa jestem kogo jeszcze... :mad: Ale tak czy inaczej, powód do świętowania jest, najlepiej w Łowiczu :p

Link to comment
Share on other sites

Bo bachory to rodzaj nałogu...

[B]Mamonabank[/B] - my serdecznie zapraszamy, zawsze wpaść możesz do nas, posłuchać tybetana i pospacerować po cmentarzu, który co prawda nieco prowincjonalny jest, ale za to ma widok na nasz dom ;)
Pacholę świetne, zaiste jak z Chełmońskiego!

[B]Andzike[/B] - :lol: dobre!

Link to comment
Share on other sites

Oj tam oj tam, [B]mamonabank, [/B]opcja odwrotna też możliwa, patrzeć z domu na cmentarz.
Ja na tym cmentarzu wyląduję, jak mnie te psy do grobu wpędzą ;)
Wczoraj wieczorem wysiadł prąd w całej wsi i sąsiednich też. Nagle się zrobiło ciemno doskonale. I w ciemnościach rozległ się upiorny wrzask, wrzask torturowanego psa, obdzieranego ze skóry psa. Wrzeszczało u nas w sypialni, jakby od strony łóżka. Ja akurat siedziałam w tej sypialni, usypiając Maksia. Wolałam się nie ruszać, bo w ciemności mogłam tylko pogorszyć sytuację. Adam miotał się po omacku, szukając świeczek i zapałek, przybiegł jak zaczęło wrzeszczeć, ale nie widział co się dzieje, więc wpadliśmy w panikę, do tego Maksio się wystraszył, zaczął ryczeć. I wtedy włączyli prąd. I okazało się, że wrzeszczy Balbina. Bo ona sobie leżała u nas w łóżku, a Gjalpo przyszedł i chciał się położyć obok... No to jest po prostu straszliwa histeryczka. Łucji wolno z nią sypiać w naszym łóżku, nam też troszkę wolno, ale Gjalpona wypędza, zakała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']W sumie to nie dziwię się Balbinie, Gjalpon w przypadku takiej katastrofy jak brak prądu, powinien poczuć się jako główny stróżujący, a nie po prostu sobie pójść spać:shake::shake::evil_lol:[/QUOTE]

to ty nie wiesz, że tybcie mają dodatkowa parę oczu i stróżują nawet jak spią?
znaczy podobno nie spią nigdy
czy jakos tak ;)

Link to comment
Share on other sites

Powiedziałam staremu, który właśnie udał się na górę spać, żeby mi zostawili miejsce na łóżku, bo ostatnio jak przychodzę to leży obłożony suczami na całej szerokości i nie chca sie podsunąć, a on na to:
Nie moge Ci tego obiecać, a ponadto jak już przyjdziesz, to nie hałasuj i nie zakłócaj nam wspólnego dążenia do nirwany:crazyeye: :D

Link to comment
Share on other sites

[B]Majuska [/B]u nas nie ma mowy o nirwanie, u nas jest łóżkowe piekiełko. Psy się przepychają, nie my decydujemy gdzie kto śpi, tylko one. A Adam już kładąc się do łóżka zaczyna zrzędzić : a zaraz przyjdzie Łucja i mi zabierze kołdrę, a zaraz przyjdzie Gjalpo o będzie chrapał... A potem na zmianę latamy otwierać i zamykac drzwi balkonowe. Nawiasem mówiąc ostatniej nocy chyba za mocno spaliśmy - drzwi znów w kawałkach, na balkonie kupa trocin leży...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florentynka'][B]Majuska [/B]u nas nie ma mowy o nirwanie, u nas jest łóżkowe piekiełko. Psy się przepychają, nie my decydujemy gdzie kto śpi, tylko one. A Adam już kładąc się do łóżka zaczyna zrzędzić : a zaraz przyjdzie Łucja i mi zabierze kołdrę, a zaraz przyjdzie Gjalpo o będzie chrapał... A potem na zmianę latamy otwierać i zamykac drzwi balkonowe. Nawiasem mówiąc ostatniej nocy chyba za mocno spaliśmy - [B]drzwi znów w kawałkach, na balkonie kupa trocin leży[/B]...[/QUOTE]

chyba nie podejrzewacie o to zrównoważonego tybcia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florentynka']Podejrzewamy, albowiem drzwi zostały zniszczone w sposób specyficzny. Najlepiej to określą słowa: metodycznie przeżute. W sposób bardzo zrównoważony.[/QUOTE]

i majestatyczny?

zupełnie tak jak buty naszych gospodarzy?
że też goszcząc Prodziaka regularnie, nie nauczyli sie jeszcze chować butów ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...