Jump to content
Dogomania

Kochani,chcą mnie wyrzucić z bloku !!!


Insomnia

Recommended Posts

mam problem,moja sąsiadka z ktora sie kloce od kilku ładnych lat mnie wykańcza-a to ze pies za duży,a to ze bydlę,a to coś tam jeszcze wymyśla.

Aha,problemem dla niej jest to ze niby moja Vena wyje jak ja wychodze z domu,owszem,jest tego oduczana,ale ma jeszcze 8 miesiecy dopiero,wiec to mozna powiedziec jeszcze szczeniak.W kazdym razie wątpie zeby wyla cał czas bo przeciez bym ja slyszala jak tylko bym wchodzila do bloku !

Poza tym zostaje z zabawkami i 2 szczeniaczkami-a one w ogole nie piszcza i nie szczekaja,no chyba ze sie bawią,ale tak wie,co zrobić.

W kazdym rszie dzis zlozyla donos do mojej dozorczni,zaraz bede miala z nia rozmowę.Czy jedna sama sasiadka moze cos tak zrobic zeby mni wywalic z bloku?

Aha,Vena jej tyle robi,ze jak wychodzimy na dwór to wiadomo ze pies sie cieszy,a jest bardzo mała odleglosc miedzy moimi a jej drzwiami,i Vna zradosci wyjscia na spacer zupelnie niechcacy uderzy w jej drzwi.

To wzystko,za bardzo nie wiem co mam robić.Bo nie wydaje mi sie zeby moj pies był taki uciążliwy,w ogole nie szczeka przykładowo itd.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to jest 100% moje mieszkanie.A ona sie czepia i czepia.Dochodzą wyzwiska itd.

Czepia sie o byle co,ze np.pod swoimi drzwiami sobie worek ze smieciami zostawia np.na 5 minut bo zaraz mam wyjsc na dwór i to wyrzucic.

A jesli sie tak czepia o psa,to co bedzie kiedy przjdzie czas na dzidziusia ktory rowniez bdzie plakał i w nocy równiez?

Pewnie tez sie bedzie czepiała,bo dzis mi powiedziała,ze mam oddac psy do schroniska !!!

Link to comment
Share on other sites

dla mnie to jest dziwne,ze sasiedzi ktorzy mieszkaja obok sie w ogole nie czepiaja tylko ona !! a mysle ze u niej i tak najmniej to słychac jesli w ogole pies wyje.

W kazdym razie ona sama ma psa,kundelka,do ktorego absolutnie nic nie mam ,ale jakbym sie tak miala czepiac jak ona to bym stwierdziła,że ten pies szczeka i to niemilosiernie jak ja tylko otwieram drzwi do swojego mieszkania,albo jak wychodze z mieszkania albo jak ten psiak wychodzi z mieszkania na spacer to szczeka naprawde na cały blok.

Ale mi to nie przeszkadza,bo pies to przeciez nie robot!

Link to comment
Share on other sites

Olej wariatkę, nic Ci nie może zrobić. Są wprawdzie przepisy lokalne (nie wiem jaku Ciebie), że właściciele zwierząt mają przeciwdziałać uciążliwościom związanym z ich utrzymaniem (hałas, zapach), ale rzadko jest pod nie podłączona jakaś sankcja. Wykroczeniem jest tylko szczucie psa na ludzi bądź jego drażnienie.

Eksmisja nawet z mieszkania komunalnego nie wchodzi w rachubę, każdy ma prawo posiadać psa.

Co innego gdybyś miała hodowlę, menażerię albo inne ekscesy grubego gatunku.

Kobiecie powiedz, że pies na dobrych ludzi nie szczeka. Może podziała.

Link to comment
Share on other sites

jej przeszkadza to ze Vena jes dogiem niemieckim i jest ogoromna,przeszkadza jej rowniez to ze mieszkam sama a mam dopiero 19 lat i ze taka "gowniara" jak ona mnie nazwała robi zwierzyniec w domu,chociaz nie ma zadnej stycznosci z zadnym z moich psów i uwazam ze moja trojka psiakow jak na szczeniaki jest super grzeczna!

Aha,dzis juz przesadziła,i to chyba ja powinnam dniesc na nia a nie ona na mie-powiedziala ze wykonczylam swoja babcie !w domysle ze ja zabiłam,echh. czyli juz sie wtedy zorientowalam,ze ona zazdrosci i tyle.a prawda jest taka,ze mieszkalam swojego czasu z babcia w tym mieszkaniu,ale babcia z powodu złego stanu zdrowia przeprowadzila sie do innego miasta do mojej cioci,tam ma zapewniona opieke 24 h na dobe,a ja mam studia przeciez echh.

Link to comment
Share on other sites

Chyba jedyne co możesz zrobić to omijać tę panią szerokim łukiem i nie przejmować się jej gadaniem.

Jakby co, to zrobimy pod Twoim blokiem pikietę w Twojej obronie. :terazpol:

Możesz też zaprzyjaźnić się z tą panią, zaprosić ją na kawkę, poczęstowac ciastem, przekazać pozdrowienia od babci... Na każdego jest sposób :drinking:

Link to comment
Share on other sites

ja próbowalam :( kiedys jeszcze mowilam jej dzien dobry itd.ale przestala mi odpowiadac wiec przestałam.Potem dowiedzialam sie od innych sasiadow ze niestety roznosi plotki na moj emat z czego tylko niewielki procent to prawda.

Ale co zrobic,uspokoiliscie mnie ze nie bede musiala sie pozbywać moich skarbów,bo tego bym juz chyba nie przeżyła,echh :-(

Bo predzej by mnie chyba wyniesli stad sila niz mialabym je oddać !

Link to comment
Share on other sites

Olej babsko. Boże że tacy ludzie istnieja. wogóle się tym nie przejmuj nawet nic Ci nie mogą zrobić. No wiesz jak przyjdzie dozorczyni to sama możesz nagiąć prawde ;) że jej piesek tez wyje jak jej nie ma . Ta Babka Ma poprostu nie równo pod sufitem i tyle . Jestem z tobą

jak dozorczyni zobaczy jakie psiaki są extra to wogóle po sprawie :)

A jak Cię "wyzwie " powiedż też życze miłego dnia Pani i tyle :)

Z taką to nawet w dyskusje się nie wchodzi :) Jak to mówie dla nie istotnych ludzi wogóle nie trace swojej energii bo i po co. :)

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Przyjmij taką taktykę.

Jak Cię pani zacznie op.....ć, to uśmiechnij się promiennie i podziękuj jej za dobre rady. Powiedz, ze ze względu na wiek, brak życiowego doświadczenia, itd jej uwagi są szczególnie cenne i oczywiście weźmiesz je sobie do serca.

Jestem przekonany, że jeżeli to sobie przećwiczysz, aby brzmiało naturalnie- kobitę zamuruje na amen i nie będzie wiedziała co powiedzieć.

No i na koniec podziękuj jej za życzliwość.

Powiedz, że sunia czuje dobrych ludzi, etc

A nam oczywiście napisz, jak poszło

Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

albo popros kogos zeby podpalil jej drzwi pare razy w nocy :fadein: (zartuje)

a na powaznie olej ja, a jak wychodzisz mozesz zostawic wlaczony dyktafon przekonasz sie jak to wyglada jak bedzie oki bedziesz miala ,,dowod niewinnosci" jak nieteges skasujesz

trzym sie, niemartw sie jestesmy z Toba i psiakami :D

Link to comment
Share on other sites

eeech, sasiedzi. moi sa ok, ale moje znajome top dopiero mialy ubaw :evil: nie o psy poszlo, tylko o rzekome halasy (upierdliwa baba mieszkala pod nimi). czepiala sie nawet tego, ze chodzac wieczorem... tupia :o :o :o ciagle straszyla dzielnicowym, a ze kolezanki mieszkanie wynajmowaly, to sie baly, bo babiszon co i rusz donosil na nie do wlascicielki. tak dziewczyny sterroryzowala, ze jak sie do nich przychodzilo, to trzeba bylo mowic szeptem :roll: buntowalam je ile wlezie i namawialm zeby same poszly do dzielnicowego. ale jak grochem o sciane... na szczecsie pani Wiesia (bo tak jej na chrzcie dano) w koncu przegiela. podczas jakiegos malego spedu towarzyskiego nagle zadzwonil domofon. odebral jeden z gosci i uslyszal przemily glos saiadki: "wyladujecie na palacu kultury, wy rury!!!" :lol: :lol: :lol:

kolezanki sie zapienily, naste[nego dnia polecialy na komende policji, dzielnicowy przyszedl, porozmawial z nimi, porozmawial z sasiadka i... poskutkowalo! od tamtej pory przstala sie czepiac :D

tak wiec goraco polecam to rozxwiazanie. nie dajmy sie szykanowac wariatom!!! :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Mialam podobne "jazdy" z sąsiadką. Próbowała wmówić mnie i mojej rodzinie, że moje psiaki załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na jej wycieraczce. Początkowo grzecznie tłumaczyliśmy, że dbamy o psy, są wyszkolone i wychowane, że chodzą na smyczy i to niemożliwe, aby one to robiły, ponieważ są pod naszą stałą kontrolą. Baba nadal swoje. Dwukrotnie wezwała SM, która przychodziła z uśmiechem na twarzy mówiąc "my w sprawie sików :lol:". Panowie chwilkę sobie porozmawiali , pogłaskali psy, wypili kawę, stwierdzili, że nie mają co tu robić, bo widok psów i ludzi mówi sam za siebie i sobie poszli. Wychodząc od nas nie zapomnieli odwiedzić uciążliwej sąsiadki uświadamiając ją, że nie wolno bez przyczyny wzywać SM i jeśli się to powtórzy będą wobec niej zmuszeni wyciągnąć stosowne konsekwencje. Babsztylowi szczęka opadła :D.

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam fajnego sąsiada. Gościu jest bardzo imprezowy, mieszka pod nami. Pewnego dnia przyszedł z pretensją że o godzinie 18 czy 19 moja babcia stuka mu w podłogę :o więc moja babcia kulturanie mu mówi że dziecko się bawi a jest wcześnie więc o co chodzi :-? a facet na to że powiadomi odpowiednie instytucje :o usłyszał powodzenia i poszedł.

Po tygodniu znowu przyszedł i czepiał się o szumiącą wodę :o jak był wcześniej pewnie usłyszał filtr od rybek... Znowu go wyuśmialiśmy i znowu miał iść gdzie trzeba...

Gościu po paru dniach wyleciał z ciężką artylerią :wink: Przecież mam trzy psy które mu zakłócają ciszę nocną :o Co ciekawe nawet nie twierdził że szczekają ale... chodzą! Wkurzyłam się i uświadomiłam go że narusza mój bodajże mir domowy i jeżeli się nie odczepi i nie przestanie mnie nachodzić bez sensu to ja pójdę gdzie trzeba czyli na policję... a jak wprowadzi się na zimę mamusia ze swoim jazgotliwym pieskiem to mu bardzo podziękuje jak mi zacznie przeszkadzać szczekanie po nocach :-? Że już nie wspomnę o najbliższej imprezie którą mu ktoś (policja) popsuje...

Jakoś przestał przychodzić :D

Link to comment
Share on other sites

łomatko ale macie jazdy :o Insomnia ten babiszon przebrzydły na bank zielenieje z zazdrości, że w tym wieku masz mieszkanie :evilbat: siedzi na doopie, nic nie robi i knuje jakby Ci tu dowalić i życie uprzykrzyć 0X

ja mam w bloku luzik - mimo tego, że Luna czasem jak zostanie sama szczeka :oops: ale to nieczęsto bo raczej nie zostaje sama bo jakos tak jest że ktoś zawsze jest w domu, ale mam taką jedną podobną do Twojej tylko w lżejszym wydaniu :evilbat: :lol: jak Luna pojawiła się u nas i jak zaczęło być po niej widać, że to sznaucer (czyli po strzyżeniu) to usłyszałam: nooo ten pies to ma pewnie lepiej niż my, mięso najlepsze i wszystko :o hahaha zrobiłam taaakie oczy i grzecznie odpowiedziałam, że owszem, pracuję, stać mnie na to, to i mój pies ma co najlepsze :evilbat: buaaahaha i wtedy ona zrobiła taaakie oczy i zamknęła paszcze 0X

Link to comment
Share on other sites

"Insomnia" napisła: Aha,problemem dla niej jest to ze niby moja Vena wyje jak ja wychodze z domu,owszem,jest tego oduczana,ale ma jeszcze 8 miesiecy dopiero,wiec to mozna powiedziec jeszcze szczeniak.

************************************************************8

Więc sama przyznajesz, że wyje?

Aha,Vena jej tyle robi,ze jak wychodzimy na dwór to wiadomo ze pies sie cieszy,a jest bardzo mała odleglosc miedzy moimi a jej drzwiami,i Vna zradosci wyjscia na spacer zupelnie niechcacy uderzy w jej drzwi.

**********************************************************

A to ci dopiero zabawa. Łomot osiemdziesięciu kilo trzy razy dziennie o moje drzwi- cha cha cha- ale śmieszne.

Nikt na świecie nie ma obowiązku kochać Twoich psów.

Kup sobie, drogie dziecko, willę, i wtedy Twój dog może wyć-o ile wytłumisz ściany- tak, żeby sąsiedzi nie słyszeli. Może też walić łbem o Twoją bramę, furtkę- co tam sobie po drodze postawisz.

Przez takich "psiarzy", jak Ty- cała sensowna reszta ma kłopoty w miejscach, gdzie mieszka się w pewnym sensie zbiorowo.

A całej reszcie "goraco polecam", żeby dokładnie przeczytali to, co dziewczę napisało.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Gosiu, czytałam i znalazłam między innymi

W kazdym razie ona sama ma psa,kundelka,do ktorego absolutnie nic nie mam ,ale jakbym sie tak miala czepiac jak ona to bym stwierdziła,że ten pies szczeka i to niemilosiernie jak ja tylko otwieram drzwi do swojego mieszkania,albo jak wychodze z mieszkania albo jak ten psiak wychodzi z mieszkania na spacer to szczeka naprawde na cały blok

Ponadto coś o wykańczaniu babci...

Z własnego doświadczenia wiem że takie rzeczy mówią najczęściej osoby starsze, samotne lub zapatrzone w siebie chociażby ze względu na wiek...

Ostatnio miałam wątpliwą przyjemność poużerać się z taką panią, bez policji się nie obyło. Owa pani stwierdziła że jestem za młoda żeby jej mówić że powinna zabrać z powrotem do ogródka swojego, rzucającego się na moje psa a następnie odmówiła pokazania książeczki szczepień gdy do zęboczynów doszło... Rozczuliła nawet funkcjonariuszy "donosem" że moje psy złośliwie zmuszam do sikania po przeciwnej stronie ulicy, co jej zwierzę denerwuje...

Jeżeli chodzi o Insomnię, to istotnie mogę jej poradzić żeby nauczyła psiaka np. siadać po wyjściu z mieszkania lub inaczej uniemożliwiła mu kontakt z drzwiami sąsiadki. Fakt, nie musi sąsiadka kochać innych psów ale jeżeli jej pies jest również głośny powinna zacząć od siebie...

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Gosiu aby tylko ta kobitka miala takie problemy hałasowe w bloku jak nawet pare razy dziennie uderzenie w drzwi radosnego psa ( na pewno nie jest to huk bitej butelki rozbijanej przez "rozbawiona młodziez pod oknami ) Wiadomo ze to psina wychodzi i nie wali przez 5 min. tylko raz gora dwa .... i nalezy cieszyc sie ze jest tak pogodnym psiakiem . A wyje ... jest młody przejdzie mu .Jak moim sasiadom suka wilczyca wyje jak wychodzą zeby jej nie zostawiac . to poprostu za jakis czas wychodze staje u nich pod drzwiami i mówie Freda poloz sie nie szczekaj zaraz pani przyjdzie .... i najczesciej skutkuje - i az tyle mnie to nie kosztuje tylko dobre checi bo szkoda mi i jej ze płacze . Bardziej przeszkadzają mi na pewno remonty szczególnie te pózne lub wczesne lub ... chodzenie sasiadki w pantofelkach na obcasie przy braku dywanu .... ale to sa te minusy mieszkania w blokach i niestety trzeba to polubic .

Link to comment
Share on other sites

"A wyje ... jest młody przejdzie mu"

Jest duża szansa że zachowanie przekształci się w trwały nawyk.

Co do urokow mieszkania w blokach - ludzie z blokow to też ludzie (wiem coś o tym :D ) i jako żywo nie należy ze swej strony dokladać się im do panujących hałasow, argumentując "bo w blokach to tak jest" albo "inni gorzej hałasują".

:o

Link to comment
Share on other sites

"Insomnia" napisła: Aha,problemem dla niej jest to ze niby moja Vena wyje jak ja wychodze z domu,owszem,jest tego oduczana,ale ma jeszcze 8 miesiecy dopiero,wiec to mozna powiedziec jeszcze szczeniak.

************************************************************8

Więc sama przyznajesz, że wyje?

Aha,Vena jej tyle robi,ze jak wychodzimy na dwór to wiadomo ze pies sie cieszy,a jest bardzo mała odleglosc miedzy moimi a jej drzwiami,i Vna zradosci wyjscia na spacer zupelnie niechcacy uderzy w jej drzwi.

**********************************************************

A to ci dopiero zabawa. Łomot osiemdziesięciu kilo trzy razy dziennie o moje drzwi- cha cha cha- ale śmieszne.

Nikt na świecie nie ma obowiązku kochać Twoich psów.

Kup sobie, drogie dziecko, willę, i wtedy Twój dog może wyć-o ile wytłumisz ściany- tak, żeby sąsiedzi nie słyszeli. Może też walić łbem o Twoją bramę, furtkę- co tam sobie po drodze postawisz.

Przez takich "psiarzy", jak Ty- cała sensowna reszta ma kłopoty w miejscach, gdzie mieszka się w pewnym sensie zbiorowo.

A całej reszcie "goraco polecam", żeby dokładnie przeczytali to, co dziewczę napisało.

Gosia

podpisuje się ja i mój pies pod tym postem...psiarze! wyprowadzajcie psiaki na smyczy,karzcie je za utrudnianie zycia ludziom...pies jest zawsze mniej wazny niż człowiek i to nawet obcy...świat juz jest tak urządzony , że to nie pies tu rządzi ani jego pańcia czy pan..

mój od 2 miesiąca chodzi w kagańcu i jest to dla niego normalne...nie wariuje gdy idzie na spacer bo nawet mu to do głowy nie przyjdzie żeby gdzies sie rwac jesli nie jest na otwrtej przestrzeni...nie szczeka ani nie wyje po nocach po jego pierwsze próby były niesamowicie mocno tepione...nawet sam spi całe noce od 2 miesiąca zycia jak tylko się pojawił w domu...

jeden minus: znosi kije z dworu ale tego nie mam serca mu odmówic i po cichu je utylizuję jak o nich zapomni...

WYCHOWUJCIE SWOJE PSY A NIE BEDZIECIE MIEC Z NIMI PROBLEMÓW ANI Z SASIADAMI...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...