Jump to content
Dogomania

pchły u owczarka Szkockiego Collie


amnesick

Recommended Posts

Witam!!
Od ponad roku moja mama zmaga sie z inwazją pcheł w domu. Pojawiają się falowo, tzn raz jest wiecej, raz mniej, ale mnie zawsze gryzą jak jestem w domu. Nasz główny nosiciel - Owczarek szkocki collie jest tak osiersciony, ze zadne kropelki, proszki, spraye, płyny do kapieli i obroże nie działają. Cała gama preparatów u naszego weta i w sklepie zoologcznym została przetestoawna i niestety niczym nie dało sie tego skutecznie wytępić. Dodam, że posłania są systematycznie prane, pozostałe 2 psy pcheł nie maja, ale u Collie to po prostu juz nam brak słow:shake:. Może ktoś miał podobny problem i udało mu się POZBYCH PCHEŁ U WYJĄTKOWO OSIERŚCIONEGO PSA? Będę wdzieczna za radę.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amnesick'] Nasz główny nosiciel - Owczarek szkocki collie jest tak osiersciony, ze zadne kropelki, proszki, spraye, płyny do kapieli i obroże nie działają.
Cała gama preparatów u naszego weta i w sklepie zoologcznym została przetestoawna i niestety niczym nie dało sie tego skutecznie wytępić. Dodam, że posłania są systematycznie prane, pozostałe 2 psy pcheł nie maja, ale u Collie to po prostu juz nam brak słow:shake:. Może ktoś miał podobny problem i udało mu się POZBYCH PCHEŁ U WYJĄTKOWO OSIERŚCIONEGO PSA? Będę wdzieczna za radę.
[/QUOTE][B] Ilość siersci u psa nie ma tu kompletnie nic do rzeczy[/B]

Nie wiem jakie kropelki, proszki i spraye były uzyte ale nowoczesne środki przeciwpchelne paraliżuja ich system nerwowy i niszcza jaja.
Cudów nie ma - to tylko pchły a nie cyborgi....
A krople rozprowadzaja sie w warstwie łojowej skóry a nie na kudłach.

Link to comment
Share on other sites

zacytuje moj pist w innego topicu:
"Przepraszam ja tak troche z innej beczki, sama mialam klopot z pchlami - kociak mi mieszkanie zapchlil, ktorego uratowalam przed zamarznieciem, ale niewazne.
Otoz - zabezpiecz psa, ale oprocz tego kup worki papierowe i dokladnie poodkurzaj mieszknaie, kazda szczeline, zakamarki, fotele, kanapy itd. Pchly wylegaja sie w ciemnych i cieplych miejscach.Zwroc uwage na 3 punkt:
[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pch%C5%82y"]Pchły - Wikipedia, wolna encyklopedia[/URL]
Po odkurzenu - worek natychmiast po odkurzeniu SPAL! I czekaj, na nastepny wyleg. [U]Musisz przerwac cykl rozwojowy pchly[/U]!Nastepnie za jakies 2 tygodnie zrob to samo.Uda sie!"
ps. wysypalam tez takim srodkiem o nazwie PUTALYL, owa zapchlona sofe, worki do odkurzacza przed odkurzaniem, ktore zaraz spalilam po zakonczeniu tej czynnosci.Co do zas kropelek - to pierwsze slysze, bo tez od lat wlasnie kroplami zabezpieczam psa na kleszcze i pchly. Tylko, czy Ty psiaka nie kapiesz , a potem nie kropisz czasem futra? Bo nie wolno przynajmniej 2 dni wczesniej kapac psa, kiedy skore chce sie pokropic p/pchlom.

Link to comment
Share on other sites

[quote=sota36;118154Co do zas kropelek - to pierwsze slysze, bo tez od lat wlasnie kroplami zabezpieczam psa na kleszcze i pchly. quote]

Mnie też trochę to dziwi, że w 21 wieku jest z pchłami ciągle problem. Uważam, że zabiegi są niedokładne, powierzchowne. Tak jak pisze sota36 trzeba zadbać o otoczenie, dobrać u wet-a środek i dawkę. Najpierw zwalczyć pchły i ich jaja a potem srodkami profilaktycznymi na kleszcze, pchły zapobiegać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...