Jump to content
Dogomania

Tanie kontra drogie


Figaro_16

Recommended Posts

Tanie kontra drogie, reklamowane kontra niereklamowane, niemięsne kontra mięsne, złe kontra dobre.
Różnie można by zatytułować wątek, ale chciałabym otrzymać od Was proste, przekonywujące i udowodnione argumenty dlaczego Chappi, Pedigree i inne są o wiele gorsze od karm niereklamowanych jak Royal, Acana itd.
Nie siebie chcę przekonać do zmiany, a rodziców. Nasza bernardynka ma już 8 lat i mało zróżnicowane jedzenie składające się z gotowych, łatwych, reklamowanych pasz.
Gdy miałam możliwość do paszy dokładałam jej jajecznicę z warzywami i wcinała, aż miło. Wcześniej nie była tak zainteresowana miską z karmą. Może właściwie jej po prostu nie smakuje - ale co to obchodzi rodziców. Jak zgłodnieje, to zje. Ale nie o to przecież chodzi.
Problem w tym, że różnica między 15 kg Chappi (67,-), a 15 kg Acuny (168,-) to około 100 zł. Dopiero wgłębiam się w marki karm, za wiele nie wiem. Są dobre i tańsze karmy?
Jakie są rzetelne argumenty przeciw (u mnie konkretnie) Chappi i innym, które mogłabym jasno przedstawić rodzicom?

Bardzo proszę o pomoc,
pozdrawiam,
Figaro

Link to comment
Share on other sites

Miałam podobny problem do Ciebie, rodzice drogiej karmy za zadne skarby nie chcieli kupować,a mi zależało żeby pies miał zdrowsze zarcie,a nie trucie go chappi,bo najtańsze.
Na krakowskiej wystawie dostałam próbki belcando i ulotkę tej karmy. Później wypatrzyłam ją w Krakvecie- chyba 180zł za worek- 25 kg, a dawka karmy mniejsza niż chappi. Wychodzi taniej, pies ma lepsze żarcie,a nam przywoża za darmo pod dom;)
Myśle,że zabawa w tłumaczenie na zasadzie,bo chappi na dogomani nie polecają do rodziców nie trafi,przynajmniej do moich nie trafiała. Ja po prostu pokazałam im skład chappi, belcando i powiedziałam,żeby sobie porównali ilośc mięsa, chociażby- za prawie identyczną cene.

Link to comment
Share on other sites

Ja się domyślam, że ciężko przekonać rodziców do kupna innej karmy. Bo wg nich drogie wcale nie znaczy lepsze... poniekąd mają rację ale nie w przypadku karm dla zwierząt. Jednak pomiędzy tymi marketowymi a tymi za 180-200 zł istnieje jeszcze pólka całkiem niedrogich karm, o przyzwoitej jakości, a napewno dużo, dużo lepszej niz Pedigree, Chappi, Frolic itd...

W przedziale cenowym od 80 do 150 zł macie: Arion, Brit, Fitmin, Eminent, Belcando, Bewi Dog, Bosch... to są naprawdę przyzwoite karmy! Powodzenia w przekonywaniu.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję :).
Nie było źle. Z racji, że jestem chora - mam czas, sporządziłam tabelkę z zawartością Chappi, Acany, Brit, Arion, Bosch, Orijen, Royal, Eukanuba, a także porównanie cenowe i wydajnościowe.
Na razie (podkreślam na razie :mad:) nie proszę ich o więcej niż o Brit. Wychodzi nawet taniej - argumentowałam. A moja mama: ale chodzi przecież o tą zawartość mięsa i innych składników. Brawo, mamo :), właśnie o to chodzi.
W dodatku postaram się umówić z nimi w sprawie dodawania warzyw.

I okazało się, że 10 km ode mnie jest sklep, gdzie mam wszystkie karmy pod ręką. Nie podejrzewałabym, a to taki dobry praktyczny argument.

Jeśli ceny okazałaby się niskie i mogłabym kupić dwa rodzaje Britu: dla dorosłych dużych ras i jagnięcinę z ryżem, to mogłabym do każdego posiłku mieszać po połowie dawki (są takie same u obydwu)?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Ja sobie pozwolę wkleić tu rozpiskę którą zrobiłam dla koleżanki która ma młodą sukę, o wadze ok 30 kg. Okazuje się że drogie wcale drogie nie jest. Mam nadzieję że komuś się to przyda, chociażby do przekonania rodziców ;P

[SIZE=2][COLOR=#ff0000][B]DARLING:[/B][/COLOR] 15kg=75zł
30 kg psa= 450g karmy/dzień
[B]Składniki:[/B] Zboża, [U]Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% drobiu),[/U] produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, roślinne ekstrakty białkowe, składniki mineralne, cukry, warzywa (min. 0,4% warzyw).
[B]Analiza:[/B] Białko ogólne 17%, Popiół surowy 7,5%, Tłuszcz surowy 7%, Włókno surowe 3%, Wapń 1,4%, Fosfor 1,1%, Magnez 0,15%, Woda 10,5%.
[B]Dzienny koszt karmienia[/B]: 2.25zł
[COLOR=#ff0000][B]BRIT Premium Adult "L" (Large) [/B][/COLOR]15kg=105zł
30kg psa = 250g karmy/dzień
[B]Skład: [/B][U]Kurczak (40%)[/U], ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, suszone jabłka, minerały, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), chlorowodorek glukozaminy (260 mg/kg), siarczan chondroityny (160 mg/kg), mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z juki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny.
[B]Analiza:[/B]
[/SIZE][TABLE="width: 360"]
[TR]
[TD][SIZE=2]Białko surowe[/SIZE][/TD]
[TD][SIZE=2]31 %[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Tłuszcz surowy[/SIZE][/TD]
[TD][SIZE=2]14 %[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Wilgotność[/SIZE][/TD]
[TD][SIZE=2]10 %[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Popiół surowy[/SIZE][/TD]
[TD][SIZE=2]6,5 %[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Włókno surowe[/SIZE][/TD]
[TD][SIZE=2]2,2 %[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Wapń[/SIZE][/TD]
[TD][SIZE=2]1,5 %[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Fosfor[/SIZE][/TD]
[TD][SIZE=2]1,1 %[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Witamina A[/SIZE][/TD]
[TD][SIZE=2]15000 j.m.[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Witamina D3[/SIZE][/TD]
[TD][SIZE=2]1500 j.m.[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Witamina E[/SIZE][/TD]
[TD][SIZE=2]500 mg[/SIZE][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[SIZE=2][B]Dzienny koszt karmienia:[/B] 1,75zł

[COLOR=#ff0000][B]BRIT Premium Junior Large [/B][/COLOR]15kg=129zł
30 kg psa= 270g karmy/dzień
[B]Skład:[/B]Kurczak (42%), ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, suszone jabłka, minerały, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), chlorowodorek glukozaminy (260 mg/kg), siarczan chondroityny (160 mg/kg), mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z juki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny.
[B]Analiza składu[/B] Białko 27%, tłuszcz 16%, wilgotność 10%, popiół 6,4%, włókno 2,3%.
[B]Dzienny koszt żywienia: [/B]2,34zł
[B][COLOR=#ff0000]
ARION PREMIUM ADULT LAMB & RICE [/COLOR]15kg=120zł
30kg psa=300g karmy/dzień[/B]

[/SIZE][TABLE="width: 855"]
[TR]
[TD][SIZE=2][B]Składniki[/B][/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Zboża (ryż 27,5%, kukurydza, pszenica, jęczmień), mięso i produkty mięsne (30% jagnięciny), produkty roślinne (pszenica, kukurydza, pulpa buraczana), oleje roślinne i tłuszcze substancje mineralne i witaminy, lecytyna, jaja i produkty jajeczne, FOS, yucca Schidigera. Bez dodatku barwników.[/SIZE][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[SIZE=2]
[/SIZE][TABLE="width: 852"]
[TR]
[TD][SIZE=2][B]Analiza składu[/B][/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Białko ogólne 26%, tłuszcz surowy 14%, popiół 8%, włókno surowe 2%, wilgotność 9%, wapń 1,5%, fosfor całkowity 1%, sód 0,3%, magnez 0,1%[/SIZE][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[SIZE=2][B]Dzienny koszt żywienia: 2,40zł[/B]

[COLOR=#ff0000][B]BOSCH Adult[/B][/COLOR] 15kg=100zł
30kg= 350g/dzień


[/SIZE][TABLE="width: 907"]
[TR]
[TD][SIZE=2][B]Składniki[/B][/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Kukurydza, sproszkowane mięso drobiowe, jęczmień, rozdrobniona pszenica, pszenica, sproszkowane mięso, tłuszcze, ryż, kaszka pszenna, ekstrakt mięsny, krajanka buraczana, sproszkowane ryby, suszone drożdże, groch, chlorek sodu, chlorek potasu, sproszkowane muszle, sproszkowana cykoria.[/SIZE][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[SIZE=2]
[/SIZE][TABLE="width: 908"]
[TR]
[TD][SIZE=2][B]Analiza składu[/B][/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=2]Białko surowe 21,5%, tłuszcz surowy 10,5%, włókno surowe 2,5%, popiół surowy 6,0%, woda 10%, wapń 1,05%, fosfor 0,9%.[/SIZE][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[SIZE=2][B]Dzienny koszt żywienia: [/B]2.33zł

[COLOR=#ff0000][B]CHAPPI [/B][/COLOR]15kg=65zł
30kg psa= 430g
[B]Składniki [/B]Zboża, (min. 4% w chrupiących granulkach), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (drób min. 4% w granulkach drobiowych, wołowina min. 4% w granulkach wołowych), oleje i tłuszcze, substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego. Dodatki: witamina A – 4000 j.m./kg, witamina D3 – 400 j.m./kg, witamina E – 40 mg/kg, miedź (jako siarczan miedzi) 0,9 mg/kg.
[B]Analiza składu[/B] Białko ogólne 16%, oleje i tłuszcze surowe 8%, popiół surowy 7%, włókno surowe 3%, wapń 1%.
[B]Dzienny koszt żywienia: [/B]1.86zł

[COLOR=#ff0000][B]PEDIGREE [/B][/COLOR]15kg=80zł
30kg psa= 430g
[B]Składniki[/B]
Zboża (min. 4% ryżu w granulkach z ryżem), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% drobiu w granulkach drobiowych), produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, roślinne ekstrakty białkowe, substancje mineralne, warzywa (min. 4% marchewki w granulkach z marchewka min. 4% groszku w granulkach z groszkiem).
Dodatki: witamina A: 6000 IU/kg, witamina D3: 600 IU/kg, witamina E: 160 mg/kg, miedź jako siarczan miedzi: 10 mg/kg. Zawiera dodatki dopuszczone przez UE: przeciwutleniacze, barwniki, konserwanty.
[B]Analiza składu[/B]
Białko ogólne 20%, oleje i tłuszcze surowe 13%, popiół surowy 8%, włókno surowe 3%.
[B]Dzienny koszt żywienia: [/B]2.29zł[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ore_sama']Ja sobie pozwolę wkleić tu rozpiskę którą zrobiłam dla koleżanki która ma młodą sukę, o wadze ok 30 kg. Okazuje się że drogie wcale drogie nie jest. Mam nadzieję że komuś się to przyda, chociażby do przekonania rodziców ;P

[SIZE=2][COLOR=#ff0000][B]DARLING:[/B][/COLOR] 15kg=75zł

[COLOR=#ff0000][B]BRIT Premium Adult "L" (Large) [/B][/COLOR]15kg=105zł
[/SIZE][SIZE=2]

[COLOR=#ff0000][B]BRIT Premium Junior Large [/B][/COLOR]15kg=129zł

[B][COLOR=#ff0000]
ARION PREMIUM ADULT LAMB & RICE [/COLOR]15kg=120zł
[/B][/SIZE][SIZE=2]

[COLOR=#ff0000][B]BOSCH Adult[/B][/COLOR] 15kg=100zł
[/SIZE][SIZE=2]

[COLOR=#ff0000][B]CHAPPI [/B][/COLOR]15kg=65zł


[COLOR=#ff0000][B]PEDIGREE [/B][/COLOR]15kg=80zł
[/SIZE]

WW - to zestawienie tylko tanich karm ?

Link to comment
Share on other sites

Ja z karm o przyzwoitej cenie a dobrym skladzie polece ci agil i puffins (dostepne na przyjacielpies.pl).karma nowa na rynku ale widze pozytywne zmiany po przejsciu na nie zbrita premium i care-zniknely baki i wzdecia. Juz wduzo postach pisalam ze jest git wiec i tu napisze. Karma ma ok. 40%zawartosci SUSZONEGO miesa z jagnieciny kurczaka i lososia a do tego dodatek oleju z czerwonch winogron i siemie. Sunia jest w bdb kondycji kupy ok, a futro kazdy podziwia na spacerze. Cena agila to teraz aktualnie w promocji CHYBA ok 95 zl za 10 kg a puffinsa 180 za 15 kg dostawa gratis i mozesz sobie wziac np 1 kg na wage na probe. Co do chappi podziwiam rodzicow ze mogli znisc przez tyle lat zapach chappi. Znajomi karmia tym psa jak dla mnie odor nie z tej ziemi. I szkoda kasy na farbowany utwrdzony i podsmierdzony chleb.

Link to comment
Share on other sites

asco jesli jestes takim wielkim znawca w zywieniu i nie umiesz przekonac nikogo do swoich glupich pogladow to po co sie udzielasz,?wszyscy zle karmimy swoich podopiecznych tylko ty jeden idealnie.. wiec daj nam wypowiadac swoje zdanie a nie tylko kazdego tutaj wysmiewasz. Moja sunia czasami dostanie chleba,plasterek szynki czy pol kostki czekolady ale to nie znaczy ze trzeba go tym pasc to moze byc okazjonalna nagroda lub poprostu zaspokojenie "pypcia" raz na jakies czas. Pies musi otrzymac witaminy zbilansowane, w niektorych karmach jest mieso ktore trudno byloby zdobyc np strus kangur czy dziczyzna. A dawanie psu samych pocji ogonow czy szyji to akorat czesci ktorenie maja prawie miesa. A mieszanie ich ze sucha to juz w ogole porazka..rozumiem ze ty jesz tlusty sos popijaszsmietana a to wszystko zapijasz kawa z mlekiemchyba by ci zoladek rozsadzilo. Sa rzeczy ktorych nienalezy mieszac zarowno u zwierzat jak i u ludzi bo jest to poprostunie zdrowe.jesli dajesz psu karme to miechi daj dopiero nadrugi dzien.. i skoncz wkoncu wszystkichkrytykowac a pomysl nad soba

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorka1403']asco jesli jestes takim wielkim znawca w zywieniu i nie umiesz przekonac nikogo do swoich glupich pogladow to po co sie udzielasz,?wszyscy zle karmimy swoich podopiecznych tylko ty jeden idealnie.. wiec daj nam wypowiadac swoje zdanie a nie tylko kazdego tutaj wysmiewasz. Moja sunia czasami dostanie chleba,plasterek szynki czy pol kostki czekolady ale to nie znaczy ze trzeba go tym pasc to moze byc okazjonalna nagroda lub poprostu zaspokojenie "pypcia" raz na jakies czas. Pies musi otrzymac witaminy zbilansowane, w niektorych karmach jest mieso ktore trudno byloby zdobyc np strus kangur czy dziczyzna. A dawanie psu samych pocji ogonow czy szyji to akorat czesci ktorenie maja prawie miesa. A mieszanie ich ze sucha to juz w ogole porazka..rozumiem ze ty jesz tlusty sos popijaszsmietana a to wszystko zapijasz kawa z mlekiemchyba by ci zoladek rozsadzilo. Sa rzeczy ktorych nienalezy mieszac zarowno u zwierzat jak i u ludzi bo jest to poprostunie zdrowe.jesli dajesz psu karme to miechi daj dopiero nadrugi dzien.. i skoncz wkoncu wszystkichkrytykowac a pomysl nad soba[/QUOTE]
Ale ja nikogo nie krytykuje.
Kazdy karmi jak uwaza za sluszne.
ZWROCILEM TYLKO I WYLACZNIE UWAGE na to, ze nie wszystko co pisza na opakowaniu to prawda.
Nie wiem po co zaraz te nerwy.
Pedigree tez jest reklamowane jako super, na opakowaniu pisze, ze jest to super kompletna dieta dla psa.
Co do dawania miesa i suchej karmy w roznych dniach mam zamiar sprobowac bo juz 3 osoba o tym pisze.
Moze odbiegne troche od tematu ale chcialbym zapytac przy okazji :
Witaminy Canvital dla psiakow - polecacie/nie polecacie ?

Aha - chodzilo mi tutaj o wyliczenie kosztu dziennego karmy dla psa. I mierzenia waga ile gram pies dzisiaj zje.
Totalna glupota... bo te super informacje z worka nie uwzgledniaja niczego oprocz wagi zwierzecia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']ja stosuje canvital moge polecić śmialo.stosuję z lecytyna obecnie a w okresie zimy z tranem[/QUOTE] Kupilem dzisiaj 150 tabletek : zwykly canvital ( zolty) .
Myslalem, ze bede musial sie meczyc a psiaki bardzo chetnie jedza.
Dalem 2 tabletki szczeniakowi i 4 suczce.
Widzialem jeszcze canvit w proszku ( 400g).
Wszystko to samo tylko inna nalepka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asco']Ale ja nikogo nie krytykuje.
Kazdy karmi jak uwaza za sluszne.
ZWROCILEM TYLKO I WYLACZNIE UWAGE na to, ze nie wszystko co pisza na opakowaniu to prawda.
Nie wiem po co zaraz te nerwy.
Pedigree tez jest reklamowane jako super, na opakowaniu pisze, ze jest to super kompletna dieta dla psa.
Co do dawania miesa i suchej karmy w roznych dniach mam zamiar sprobowac bo juz 3 osoba o tym pisze.
Moze odbiegne troche od tematu ale chcialbym zapytac przy okazji :
Witaminy Canvital dla psiakow - polecacie/nie polecacie ?

Aha - chodzilo mi tutaj o wyliczenie kosztu dziennego karmy dla psa. I mierzenia waga ile gram pies dzisiaj zje.
Totalna glupota... bo te super informacje z worka nie uwzgledniaja niczego oprocz wagi zwierzecia.[/QUOTE]
na opakowaniu nie pisze że jest super..wystarczy przeczytać skład karmy a nie jej wygórowany opis... pedigree ma 4% mięsa (o ile to w ogóle mięso)..trzeba wiedzieć jak czytać skład czy jedzenia ludzkiego czy zwierzęcego..tego jest najwięcej co jest na początku składu..w peigree jeest to zboże w puffinsie mięso suszone jagnięce i kurze a dalej dopiero ryż który nie jest tak uczulający dla psa jak zboża. kiedy kupujesz parówki i masz w składzie napisane na I miejscu MMO ze świni czy czegos to znaczy że jest tam wszystko oprócz mięsa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']
WW - to zestawienie tylko tanich karm ?[/QUOTE]

Tak. Koleżanka dla której to robiłam nie ma najlepszej sytuacji finansowej, dlatego wzięłam tylko niektóre tanie karmy, aby pokazać jej że wbrew pozorom karmienie droższą karmą wyniesie ją taniej.

[quote name='asco']Aha - chodzilo mi tutaj o wyliczenie kosztu dziennego karmy dla psa. I mierzenia waga ile gram pies dzisiaj zje.
Totalna glupota... bo te super informacje z worka nie uwzgledniaja niczego oprocz wagi zwierzecia.[/QUOTE]

Jasne, są psy które mają lepszą przemianę materii i są te z gorszą są te bardziej aktywne i te mniej aktywne itd, ale taka informacja pozwala nam mniej więcej stwierdzić ile danej karmy zje nasz pies, bo nie sądzę aby, porcja podawana psu, aż tak bardzo różniła się od informacji z worka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ore_sama'].... Jasne, są psy które mają lepszą przemianę materii i są te z gorszą są te bardziej aktywne i te mniej aktywne itd, ale taka informacja pozwala nam mniej więcej stwierdzić ile danej karmy zje nasz pies, bo nie sądzę aby, porcja podawana psu, aż tak bardzo różniła się od informacji z worka[/QUOTE]

z grubsza tak, ale producent tu też ma opcję minimum -maksimm, co przy rówżnych firmach może się różnić ja swojemu sypię zgodnie z info na worku i obserwuję,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam podobny problem z tym, że z ... klientami sklepu. Kiedy robiłam pierwsze zatowarowanie, hurtownia wcisnęła mi od razu Chappi, Pedigree, Dog Fun itp. Powiedziałam im, że chyba są śmieszni że będę to ludziom sprzedawać. Na co z kolei oni mnie wyśmiali, że nie chcę tego mieć. I jak wygląda sytuacja w tej chwili?? < Chappi, Chappi, Chapi.. ja proszę Pani eksperymentować nie będę skoro mój pies jadł to i nie było nigdy problemu> :(( i nie pomaga tłumaczenie składu karm, ani wymienanie zalet karm z wyższej półki, ani darmowe próbki tych karm. No załamka :/ jak jeszcze to zmienić??

Link to comment
Share on other sites

taka mentalnosc ludzi...im bardziej reklamowane tym lepsze...dlaczego wszyscy np wola kosmatyki z vichy a nie la roche...bo o vichy wszedzie pisza i mowia...ze takie wspaniale..a w prownaniu z la rochem czy avene to kicha...tak samo z ludzkim jedzeniem i innymi rzeczami..raklama dźwignia handlu...jak dobrze cos zareklamowane to i gó.no w papierku sprzedaż...bo po co ktos ma kupic dobra karme za wieksza cene o ktorej pierwszy raz w zyciu slyszy i do tego chwali ja sprzedawca ktory na tym zarobi..wole kupic tansze a gowno ktore mojo pies zarl od 10 lat...finito..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moja sunia je różne karmy ,bo testujemy najróżniejsze , ponieważ szybko się jej nudzą.
Tylko ludzie patrzą też na dostępność , bo w marketach są przede wszystkim [B]PEDIGREE i
[/B][B]CHAPPIa[/B]. A niektóre to nawet trzeba zamawiać no i też cena zraża ,ale niekoniecznie tanie jest dobre.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nie zawsze dobra karma jest droższa. Royal, w którego składzie niemożna doszukać się mięsa [kukurydza, proteiny drobiowe (suszone), tłuszcz zwierzęcy, śruta kukurydziana, białka zwierzęce (hydrolizowane), izolat z protein roślinnych*, pupla buraczana, drożdże, gluten kukurydziany, olej sojowy, olej rybi, składniki mineralne, fruktooligosacharydy ] kosztuje ok 36,10zł/kg  (przypadkowa cena z internetu oczywiście można znaleźć taniej np. 22,90) Taste of the Wild (http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/177983 )  kosztuje ok 13-17 zł/kg, a skład ma znacznie lepszy. Lukullus, czy Brit ok. 10 zł/kg. Ale i tak najlepszy (i najtaniej wychodzi) jest BARF

Ja NIGDY nie sugeruję się ceną porównując karmy, ale SKŁADEM

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy niektórzy marketingowcy myślą, że forumowicze to debile?

Raczej chodzi o to, żeby pojawiala się nazwa sklepu. Potem jeden z drugim błądzi po googlach zastanawiając się, gdzie zrobić zakupy, widzi tę samą nazwę i "coś mu dzwoni" znajomo, a już nie pamięta co dokładnie. 

Taki marketing szeptany często jest powiązany z akcją pozycjonowania strony sklepu w googlach i innych mediach społecznościowych. Chodzi o oswojenie z nazwą. To się dzieje częściowo podświadomie. 

Na najprostszym poziomie nie ważne co napisze, byle pojawiła się nazwa. Za to są jakieś groszowe stawki. Albo pewnie i tak bywa, że się sadza do kompa córkę/wnuczka/siostrzenicę i potem wychodzi jak wychodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nie zawsze dobra karma jest droższa. Royal, w którego składzie niemożna doszukać się mięsa [kukurydza, proteiny drobiowe (suszone), tłuszcz zwierzęcy, śruta kukurydziana, białka zwierzęce (hydrolizowane), izolat z protein roślinnych*, pupla buraczana, drożdże, gluten kukurydziany, olej sojowy, olej rybi, składniki mineralne, fruktooligosacharydy ] kosztuje ok 36,10zł/kg  (przypadkowa cena z internetu oczywiście można znaleźć taniej np. 22,90) Taste of the Wild (http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/177983 )  kosztuje ok 13-17 zł/kg, a skład ma znacznie lepszy. Lukullus, czy Brit ok. 10 zł/kg. Ale i tak najlepszy (i najtaniej wychodzi) jest BARF

Ja NIGDY nie sugeruję się ceną porównując karmy, ale SKŁADEM

To fakt, Royal ceni się za mocno jak na swoją jakość.

 

A wracając do marketówek... Jest jeszcze kwestia dawki żywieniowej. Karmy słabej jakości mają ją zwykle większą od tych dobrej jakości. Wychodzi więc na to, że taki sam (wagowo) worek lepszej karmy starczy na dłużej i automatycznie miesięczny koszt wychodzi niedużo więcej niż w przypadku marketówki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...