Jump to content
Dogomania

miski??


almera

Recommended Posts

Zapewne większość właścicieli dużych psów używa misek na podwyższeniu...ja również i żyłam w przekonaniu ,ze podawanie pokarmu w misce stojącej na podwyższeniu zmniejsza ryzyko wystapienia skrętu jelit.Kilka dni temu przeglądając vetserwis wyczytałam ,że jest całkiem na odwrót...stosowanie tych misek zwiększa niebezpieczeństwo wystąpienia skrętu zołądka az o 110% :o

Jestem w szoku...i już sama nie wiem którą opcje zastosować;miski na stojaku czy miski na ziemi :hmmmm: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moj golden ma miski na podlodze, poniewaz wychodze z zalozenia, ze na podwyzszeniu jednak w naturze wilki nie jadaly - tak, nie jadaly tez royala, ale akurat stawianie miski na podwyzszeniu nie wydaje mi sie naturalne. Psy znajomych rowniez maja miski na podlodze, mnie sie wydaje, ze ci, ktorzy uzywaja misek na podwyzszeniu sa w mniejszosci.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie ważniejsze od misek na stojaku czy podłodze jest to aby pies po posiłku trochę odpoczął, a nie skakał, biegał czy bawił się z psami. Przecież skręt żołądka następuje gdy pies jest w ruchu i ma wypełniony żołądek (wtedy żołądek obraca się wokół osi), a nie w momencie jedzenia z miski.

Wysokim psom łatwiej jest jeść czy pić wodę gdy miska stoi na podwyższeniu, przynajmiej tak jest w naszym przypadku

Link to comment
Share on other sites

Pewnie i moja psica jadłaby z misek stojących na ziemi,ale wszędzie pisali ,że to może zaszkodzić ...więc chciałam być dobrą pancią ,która dba o swojego funfla i kupiłam te michy :roll: Nawet jak jesteśmy gdzieś na wyjeżdzie to stawiam Fionie miski na stołeczku :D

Mogli by się zdecydować...zwariować można :hmmmm: :crazyeye:

Najważniejsze,że przestrzegamy podstawowych zasad-zero brykania po jedzonku(chociaż ciężko zapanować nad rozbawionym goldasem :evil_lol: ) i przed jedzonkiem też staramy się uspokoić :wink:

coztego-dzięki za info :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja na kupno miski na podwyzszeniu zdecydowalam sie glownie dlatego ze nie moglam juz patrzec jak Soma meczy sie przy jedzeniu - niestety nie wpadla na pomysl zeby sie polozyc i jesc na lezaco wiec probowala jak zyrafa (a nie jest az tak ogromnym psem) - rozstawiajac nogi na bok i probujac dosiegnac do miski - naprawde wygladalo to zalosnie

a od kiedy ma miske tuz pod nosem to nie je juz tak lapczywie - jak odkurzacz - tylko spokojniej, wiecej gryzie a mniej polyka

Link to comment
Share on other sites

Dawno, dawno temu zainwestowałam w takie miseczki na podwyższeniu, ale moje psiaki nie potrafiły tego docenić :-? i namiętnie wywlekały sobie obiadek na podłogę, albo przenosiły na dywanik :evil:

Teraz jedzą z poziomu podłogi (z misek oczywiście) i wszyscy są zadowoleni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
  • 2 weeks later...

psu jedzącemu z ziemi może robić się wole, takie mega-podgardle, bo trwa trochę zanim przełknie, jest to problem głównie przy dużych psach

skręty wnętrzności, "przełęcz" na kręgosłupie, to efekty tego, że po jedzeniu pies nie położył się na te 30-40 minut, a powinien

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...