Jump to content
Dogomania

Pytanie - wypadnięcie zęba


kasja

Recommended Posts

Nie bardzo rozumiem co chcesz powiedzieć uzywając słowa "zabezpieczyć". :o Uczciwy wet. ma obowiazek poinformować właściciela zwierzęcia o możliwych skutkach zabiegu. Nie ma to nic wspólnego z unikaniem odpowiedzialności za to co robi. Wg. mnie swiadczy to tylko dobrze o lekarzu, ze udziela tego typu informacji. Niczym dziwnym też nie jest utrata zęba przy bardzo zaawansowanym kamieniu i zapaleniu dziąseł. Dla mnie bardziej dziwne jest to, że właściciel psa czy kota dopuścił do powstania takiego stanu uzębienia u swojego pupila :evil: . Jak koszmarnie muszą wyglądać zęby i co ważniejsze dziąsła psa ktore trzymają się tylko na kamieniu chyba nie muszą tłumaczyć. Wystarczy trochę wyobraźni, aby wiedzieć jakie przynoszą one cierpienie. Lepsze dla psa sa braki w uzębieniu niż pozostawienie w jamie ustnej czegoś takiego.

Link to comment
Share on other sites

możliwe- jest wypadnięcie całego zęba, który podobno może trzymac tylko ten kamień? :-? ,

Tak, jest to możliwe, dlatego trzeba usuwać kamień jak najwcześniej, póki jeszcze jest go niewiele.

I wydaje mi się jak najbardziej normalne, że wet Cię przed tym ostrzega, żebyś potem nie miała pretensji, że ząbków brakuje...

Link to comment
Share on other sites

Choroba dziasel tzn stany zpalne wynikłe z osadzenia kamienia moga prowadzic do wypadnai zebów. Tak jak u nas u ludzi ta choroba paradontoza u ziwrzat o ile sie nie mysle nazywa sie to paredontoza. Jesli piesek ma skolonnosc do kamienia nalezy p[rzede wsyztskim temu zabiegac. Sa karmy specjalne ktore scieraja kamien np zwykła purina ma trzy rodzaje granulek ktore sa pieciakatne i scieraja kamien, po drugie pasty juz kiedys pisałam o stomażel, i oczywiscie kości tez pomagaja. Sa zabwki takie sznurki ktore jak pies gryzie tez pomagaja, kostki typu denta. tak naprawde nie mozna zyc w przekonaniu ze jak piesek je kosci czy karme bedzie mial pikene zeby, trzeba je sprawdzac regularnie i doraźnie czyscic pasta dla psa ktora usuwa idealnie kamien. Przy okazji jakiegokolwiek zabiegu odpukac :lol: poprosic weta o usuniecia kamienia przy dziasłach.

Tak naprawde kazdy wet powinien powiedziec plusy i minusy zabiegu

a taka sytuacja z kamieniem u psa to az grtauluje wlascicielowi,pies nie powie co go boli czy jest ok. Sami musimy to kontrolowac i dbac o psa.!!!!!!!!!SAmi codziennie szorujemy zeby,asprobuj sam siebie doprowadzic do takiego stanu.

Ja iwm ze kamien u czlowieka to krwawienie dziaseł i niesmowity bol, sama wiec wiem ze psu tego nie zycze i dbamo to jak moge

Link to comment
Share on other sites

Jesli Cie uraziłam to przepraszam,ale ostanio jestem nabuzowana nieodpowiedzialnoscia wobec zwirzat, ostanio wzrasta moda na psy, ludzie kupuja a potem oddaja.

Ostatnio zwrocil sie do mnie Pan co przygarnał kakukaza ze schroniska. Pies byl chowany w domu ,a aon stwierdzil ze bedzie mu fajnie na polu i zrobil mu kojec, finał byl tego taki ze pies połamał zeby na siatce metalowej bo chcial isc za nim do domu.

Po 10 miesiacach pyta sie co ma zrobic jak pies ma polamane zeby :evilbat: po 10 a czemu nie od razu.Ale ok to nie na temat wiec nie paskudze tematu i przepraszam za zbyt ostre słowa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...