Jump to content
Dogomania

Dobermany w potrzebie


Kachna

Recommended Posts

Warszawa - Paluch

1353_400_0.jpg

BAKO

Doberman

Nr 3446 / A

Pies około 6 – 7 lat, ogon kopiowany, uszy naturalne. Trafił do schroniska w stanie skrajnego wyczerpania. Chorował na nerki i nużycę, jednak szybko powrócił do zdrowia i ma się dobrze. Zrobił się już z niego grubasek. Ma dobry apetyt. Jest psem bardzo spokojnym, miłym i przyjacielskim. Uwielbia chodzić na spacery, na które kiedyś go wyciągałam a teraz idzie z radością. Lubi głaskanie i pięknie podaje łapkę, zna komendę „siad”. Pies bardzo grzeczny. W schronisku przebywa od listopada.

Wolontariusz ( były ) tel. 0-508-217-759

Schronisko tel. ( 0-22 ) 846-02-36

Dziś dostałam @ , że Bakuś odszedł w schronisku 15 listopada.

NIEAKTUALNE

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 939
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pies z typie dobermana - pilne !

15 czerwca

Jest uroczy, czarny, w typie dobcia, dośc sporawy. Bardzo przyjacielski i spragniony ciepła. Nie szczeka bez wyraźnej potrzeby, chyba że ma faktycznie coś gromnie ważnego do powiedzenia. Ma niewiele latek - w sumie jest całkiem młodym psiakiem.

Wzięty jakiś czas temu ze schroniska, myślał, że znalazł dobry dom i kochające właścicielki. Niestety - znudził się. Właścicielki próbują zrzucić na kogoś innego odwiezienie psa spowrotem do schroniska, albo za dwa tygodnie go uśpią. "Bo..." i tu następuje litania "strasznie ważnych powodów". Pies swoje już w schronisku przeszedł - oddanie go tam spowrotem to pewna śmierć.

Bardzo proszę o kontakt na maila z osobą szukającą mu domku. Może ktoś będzie w stanie młodemu pomóc?

[email protected]

Podaję drugi, gdyby tamten nawalał

[email protected]

22 czerwca

Cześć.

Mam na imię Nero i chyba półtora roku temu się urodziłem. Postanowiłem się przedstawić i opowiedzieć o sobie, bo szukam domu. Tam, gdzie do tej pory mieszkałem (i jeszcze mieszkam) już mnie nie chcą.

Ze swoej przeszłości przed "domem" niewiele pamiętam. Wiem, że byłem w schronisku, pamiętam, że było tam bardzo dużo bardzo smutnych psów.Pamiętam, jak bardzo się cieszyłem, że ktoś mnie zabiera do domu, jak bardzo inni mi zazdrościcli, a ja byłem taki dumny - DOM, to brzmiało pięknie. Teraz jest mi smutno i boję się. Wiem, że jeśli tam wrócę, to mi tej dumy nie darują.

Rodziców nie pamiętam, wiem z opowiadań, że jedno było dobermanem a drugie zdaje się wilczurem. Mówią, że najbardziej podobny jestem do dobermana.

Wiem, że w domu ma być czysto, że nie wolno brudzić - załatwiam się na spacerach. Spacery uwilbiam, tak samo jak zabawy swoją piłeczką. Bardzo lubię bawić się z dziećmi i gdyby ktoś miał takie, z radością się z nimi zaprzyjaźnię. Będę szczęśliwy w bloku jak i w domku z ogródkiem. Nie jestem zbyt rozmowny, to i nie hałasuję i nie przeszkadzam sąsiadom. A jeśli ktoś ma domek z ogródkiem, to postaram się nauczyć stróżowania.

W jedzeniu nie jestem wybredny - zjem co mi dadzą. Z wdzięcznością. I obiecuję, że nie będę chorował.

Za trochę ciepła, strawy i dach nad głową oddam całe swoje serce.

Wiem, rozpisałem się strasznie i wiem, że o dużo prosz, że tylu innych szuka domu. Ale ja tak bardzo chcę mieć dom.....

Nero

7 lipiec

Wklejam tu zdjęcia Nero :

1505_400_0.jpg

1505_400_1.jpg

1505_400_2.jpg

15 lipiec

W poniedziałek Nera ma odwiedzić pewien pan. Wtedy okaże się, czy Nero będzie miał i od kiedy, bo Pan mówił coś o październiku. Nie chcę zapeszać, ale nie wiem, czy obecne właścicielki zdecydują się "przechować" psa do tego czasu. Twierdzą, że nie mają go czym karmić, a na pomoc "jedzeniową" coraj jawniej kręcą nosem

3 sierpnia

Chętny pan na 99,9% bierze Nera w październiku - wtedy przeprowadza się na własne do Krakowa. Sęk w tym, że obecna właścicielka zaczyna fikać i ona juz psa nie chce. Próbowałam jakoś na własną rękę znaleźć przechowalnie, ale nic z tego

No i juz Wam opowiem ciąg dalszy....

Pan trzymał wszystkich w zapewnieniu, że w październiku psa zabierze. niestety, pies się znudził i pan zrezygnował. Ja i tak uważam, że lepiej że teraz a nie po kilku dniach nadziei dla psa w nowym domu.

Fakt - pies czeka a panie chcą go oddać do schrosnika, więc adopcja pilna !

04.02.2005 :

Niestety Nero nadal czeka - sprawa nadal bardzo pilna !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a to [b]dobki ze schroniska w Olsztynie

tel.[089]526 82 15

adres ul.Turystyczna 2 11-369 Olsztyn

3728788_d.jpg

z dobremanow zostal jeden

Dobermanka - boks 33 kolor brazowy wiek okolo 11 lat. W schronisku od lipca tego roku wyglada na psa zrownowazonego lekko wychudzona - schronisko nie sluzy dobkom:(

Link to comment
Share on other sites

299.jpg

Dobuś

Wiek: 1,5 roku

Opis:

Doberman, a przynamniej bardzo go przypomina. Numer 795c.

Cechy charakteru:

Dobuś nie lubi innych psów - to indywidualista. Za to uwielbia ludzi, a przy tym jest mądry i uroczy.

Inne:

Wykastrowany.

Oba te dobermany są w Rudzie Śląskiej

ul. Bujoczka 2

41-700 Ruda Śląska

Tel: (32) 24-80-362, 501 215 284

:cry:

dziś 9 kwietnia 2005 roku poznałam Dobusia jednak nie moge o nim wiele powiedzieć, bo nie zabrałam go na spacer gdy byłam z mix astem to dobus był na spacerku wiec nie chciałam aby inny pies przez niego nie wyszedł.. jest kochany, przytula się do człowieka, lubi byc głaskany, nie wiem jaki jest w kontaktach z innymi psami.. oto zdjęcia, następnym razem pojde z nim na spacer i powiem jak zachowuje się w stosunku do innych psów.

00034967qf.jpg

00034978hs.jpg

00034986cq.jpg

00035019im.jpg

Link to comment
Share on other sites

WARSZAWA

"Czekoladowy doberman, wiek 5,5 roku. Ogon cięty, uszy nie kopiowane. Nie ma rodowodu. Pan miał go od szczeniaka. Wychowywany w mieszkaniu. Nie załatwia się ale niszczy.

Moim zdaniem niszczenie wynika jednak z nie wychowania (do czego właściciel się przyznaje) i ze zbyt małej dawki ruchu. Nie zna komend za wyjątkiem siad i podał łapę. Podczas nieobecności właściciela był zostawiany w kagańcu i stąd ma na pysku otarcia.

Do psów ma agresywny stosunek. Obecnie mieszka jednak ze szczeniakiem (suczką) i jej mile do niej nastawiony. Goni ja jedynie od miski.

Rulon do ludzi jest boski! Wycałował mnie w z dłuż i wszerz! Nie miał żadnych oporów, że widział mnie pierwszy raz w życiu!

Ma aktualne szczepienia.

Psiak mieszka w Śródmieściu w Warszawie.

Moim zdaniem idealnym dla niego domem, byłby domek z ogródkiem, albo jakaś bardzo intensywnie i sportowo żyjąca rodzina. "

Podaję nr do właściela ( nie wiem czy aktualne, bo dzwoniłam, ale nikt nie odbierał ) ( 0-22) 826-89-77

Kachna

4424_629184.jpg

Link to comment
Share on other sites

Do oddania całkiem za darmo rodowodowy 3 letni brązowy doberman samiec.

Z hodowli ze Środy Śląskiej ( nie wiem co to za hodowla) .

Więc tak, facet zadzwonił do nas z prośbą o pomoc, on mieszka w Niemczech, ale przyjechał do rodziny z psem do Polski i będzie tu do 16 grudnia. Pies jest przyjacielski do ludzi, psów i kocha dzieci, wychował się z ich dzieckiem. Nigdy nikogo nie ugryzł. Ale jest bardzo temperamentny, uwielbia ganiać, szczekać itd.. i własnie w tym problem, zę ów facet mieszka w Niemczech na jakims zasranym osiedlu, gdzie ma sąsiada, któremu owe szczekanie niezwykle przeszkadza, i sąsiad ten co chwilkę zakłada temu panu sprawy w sądzie, (kolejna 20 grudnia) .

Dlatego pan ten jest zmuszony pozostawić psa w Polsce bo tam nikt nie chce dobermana 3 letniego. Pies jest kopiowany, (uszy i ogon) . Nie mam zdjęć bo facet teraz jest w polsce i nie ma zadnych fotek ze soba. Słuchajcie wytężcie głowy i pomyślcie kto chciałby takiego psa ?

Pies nie szczeka całymi godzinami, on tylko szczeka jak jest wypuszczony do ogrodu, (pies nie jest ciągle na ogrodzie)

telefon do faceta komórkowy 0500 xxxxx ważny tylko do 16 grudnia do czasu jego pobytu w Polsce, inaczej pies trafi do naszego wrocławskiego schroniska.

Na razie wiem tyle, czekam na telefon od tego pana, to poda mi nazwę hodowli i rodziców psa. kontakt ze mna 0508 298 307

niestety, pies został uśpiony, nie wiem dlaczego

Link to comment
Share on other sites

WARSZAWA PALUCH

Kolec, numer w schronisku numer 3190/04, boks C90 Doberman, samiec. Kolec został oddany do schroniska przez właściciela. Powód: choroba pana.Kolec ma zaćmę. Obecnie jest w trakcie leczenia, po zakończeniu terapii gotowy do adopcji.

4888_549948.jpg

4889_549988.jpg

4890_550030.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tragedia :cry: w Rudzie Śl. są już trzy dobermany, wszystkie brązowe !! co się do jasnej cho**** dzieje :evil:

10a8ij.jpg

Malawaszka a tutaj mam pinczerki takze z Rudy :( moze któryś z nich?

Malutka

Wiek: 6 lat

Opis:

Mała, czarna, brązowopodpalana suczka. Numer 822C.

Cechy charakteru:

Malutka jest spokojną, grzeczną i miłą suczką. Troszkę się boi, ale mimo to chce się z każdym przywitać. Wszelka agresja jest jej zupełnie obca. Chętnie przytuli się do jakiegoś spokojnego człowieka, który okaże jej trochę serca.

290.jpg

albo ten ratlerkopodobny szczeniaczek dostałam mail od pewnej kobiety właśnie o sytuacji w Rudzie i jest zdjęcie malucha i taki opis:

Ten, którego widać na zdjęciu to taki ratlerkowaty maluch. Klei się do kaloryfera. Miejmy nadzieję, że przeżyje. :cry:

42a8pk.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Poszukiwany jest młody piesek lub szczeniak podobny do ratlerka. Najlepiej zeby był mały jak dorośnie. Sprawa pilna!!! Mojej sąsiadce zginął piesek (najprawdopodobniej ktoś go ukradł). Sąsiadka rozpacza i żyć bez niego nie może. Wczoraj poprosiła mnie o znalezienie jakiegoś pieksa dla niej. Jesli nie znajde to kupi psa NA GIEŁDZIE W SŁOMCZYNIE!!! Raczej nie chce aby akurat tam znalazła psa dla siebie Lepiej żeby pies ze schroniska znalazł dom a nie z jakiejś rozmnażali PILNE-JESLI MACIE JAKIES INFO O TAKIM PSIE PISZCIE W KOMENTARZACH(podajcie kontakt[mail lub gg]) ALBO NA GG 8690319 LUB NA MAIL [email][email protected][/email] . Piesek płci pies

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']
[img]http://img213.exs.cx/img213/9392/biedaczek2yu.jpg[/img]
Biedaczek
Wiek: 5 lat

Opis:
Pies średni, czarny, brązowopodpalany. Jego numer to 866B.

Cechy charakteru:
Biedaczek to jeden z tych psów, które zasługują na szczególne współczucie. Został przywieziony do schroniska po poważnym wypadku, w bardzo ciężkim stanie. Przeszedł wylew, miał też złamaną nogę. Nie było zbyt wielkich nadziei na jego powrót do zdrowia, a jednak... Dzisiaj psiak jest zdrowy, tylko kuleje. Zasługuje na odrobinę dobrego serca.

Znajduje się w schronisku w Rudzie Śl. pomóż mu.. on na to zasługuje !! Podaruj mu prawdziwy dom i miłość, miske pełną jedzenia.. kontakt ze mną na pw lub [email][email protected][/email] albo GG 2495038 Pozdrawiam.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[b]Schronisko w GDAŃSKU[/b]

W schronisku w Gdańsku przebywa suczka, niestety mam mało informacji o niej. Sunia w średnim wieku, kopiowana, boi się. Więcej informacji pod nr telefonu :
Schronisko w Gdańsku tel. 309-43-42
Oto zdjęcie suni :

[img]http://www.album.com.pl/szulala5490/113631.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[b]5-czny doberman do oddania[/b]

Chcę oddać psa dobermana 5 miesiecznego i poszukuje osoby chetnej do zatrzymania tego psa. Jest to zdrowy, szczepiony i mieszkający w bloku pies,,,wychowywany z dziecmi, czystej rasy ( nie mieszany).Mam zbyt małe mieszkanie jak dla rodziny czteroosobowej i psa i dlatego musze zrezygnowac z niego...
Pozdrawiam i czekam, jesli znalazłaby sie osoba chętna to podaje kontakt. 0508 372 320

Link to comment
Share on other sites

[b]Kraków - młoda dobermanka [/b]

W krakowskim schronisku od 6 lutego 2005r. przebywa młoda - nie więcej niż 2 lata dobermanka. Obecnie jest na kwarantannie - do 20 lutego, a potem jeżeli się nie zgłosi właściciel (oby się zgłosił), zostanie przeznaczona do adopcji. Pójdzie do zimnych boksów i będzie czekać na swoją szansę.
Jest chudziutka, przez pierwsze dni otrzymywała antybiotyki. Do ludzi nie stwierdzono agresji - jest spokojniutka, nie wiadomo jeszcze jak będzie się zachowywać wśród psów.
Może ktoś jej szuka?
Kraków, ul. Rybna 3, tel.: (0-12) 429-74-72.

[img]http://www.album.com.pl/szulala5490/115988.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[b]Sunia 2-3 lata do oddania w Olsztynie [/b]

Sunia grzeczna wychowana z małymi dziećmi z którymi ładnie się bawi.Trzymana w domu i na podwórku.Uszy nie kopiowane.wiek 2-3 lata. Posiada książeczkę zdrowia i wszystkie szczepienia.
Powód oddania:Pan twierdzi że sunia demoluje mu ogród a dokładnie że jest za szybka wykopuje iglaki i ryje trawę.
Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany to jedyny kontakt to numer komórki tego Pana:
0608 025 264 Olsztyn.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[b]2,5 letnia suka w Łodzi[/b]

PRZEPIĘKNA SUNIA - BRĄZOWY DOBERMAN szuka odpowiedzialnego właściciela, 2,5 letnia, do oddania tylko w dobre ręce za symboliczny worek karmy dla innych biednych psiaków. Szukasz przyjaciela...zaadoptuj jedno z stek czekajacych psich serc... wszelkie informacje pod podanymi numerami telefonow.
042 671 34 49 / 501 06 65 19
E-mail : [email][email protected][/email]

[img]http://psy.zwierzeta.eurocity.pl/zdjecia/zd_2309.jpg[/img]
[img]http://psy.zwierzeta.eurocity.pl/zdjecia/zd_2313.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[b]Saba - Krosno Odrzańskie[/b]

Saba ma szósty rok. Jest bardzo łagodna dla ludzi. Toleruje koty i psy mniejsze od siebie. Ma obcięty ogonek, uszy niekopiowane. Maść brązowa, podpalana.
Jest do oddania (za darmo) pilnie z powodu skomplikowanej sytuacji rodzinnej. To suczka mojej koleżanki (prosiła o zamieszczenie ogłoszenia). Zależy mi na znalezieniu jej dobrego domu, jakiego nigdy nie miała.
[email][email protected][/email]
Nr GG 1492938

[img]http://psy.zwierzeta.eurocity.pl/zdjecia/zd_2264.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[b]BUDRYS w Wawie na Paluchu[/b]

Budrys - nr 2659 / 04 Wspaniały doberman zarówno pod względem charaktery jak i wyglądu. Przybył do schroniska po wypadku ze złamaną miednicą. Dzięki ogromnym wysiłkom lekarzy i troskliwej opiece całkowicie wyzdrowiał. Jest gotowy do adopcji i czeka na swojego pana. Bardzo potrzebuje swobody i czułości.
Informacje w biurze adopcji. Tel. do wolontariusza: 0503 069 502
[img]http://acn.waw.pl/psiaki/images/do%20adopcji/paniwanda/wanda08012005_11.jpg[/img]
[img]http://acn.waw.pl/psiaki/images/do%20adopcji/paniwanda/budrys6.jpg[/img]
[img]http://acn.waw.pl/psiaki/images/do%20adopcji/paniwanda/budrys7.jpg[/img]
[img]http://acn.waw.pl/psiaki/images/do%20adopcji/paniwanda/budrys5.jpg[/img]

tel. do schroniska (0-22) 846-02-36

[color=red][b]BUDRYS MA DOM ![/b][/color]

Link to comment
Share on other sites

Karo
Wiek: 2 lata

Opis:
Czarny, duży, dobermanowaty pies.

Cechy charakteru:
Karo nie jest agresywny, choć na takiego może wyglądać. Mimo to nadaje się do pilnowania, bo sam jego wygląd odstrasza. Może też zamieszkać z jakąś miłą rodziną i być dla niej ciepłą przytulanką.

[url]http://www.fauna.rsl.pl/obrazki/katalog/382.jpg[/url]

SPOŁECZNE SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT TOZ "FAUNA"
IM. ŚW FRANCISZKA Z ASYŻU

ul. Bujoczka 2
41-700 Ruda Śląska
Tel: (32) 24-80-362, 501 215 284

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...