Jump to content
Dogomania

Czarny czy Biały?


Firstalka

Recommended Posts

w dużej mierze zależy to od rodzaju sierści. niektóre psy mają sierść czy włos łapiący brud-u innych samo się wykrusza:evil_lol: ja mam psy białe, z długimi włosami i uważam że brudzą się baaardzo. po spacerze po chodniku czy błocie nie da się usunąć piachu i szarego koloru z łap bez namydlania, a że za często nie chcę kąpać mam psy szare:eviltong:
mimo wszystko uważam, że na białym brud bardziej widać, chociaż czarna, długa sierść też łapie piasek, błoto i może być męcząca pielęgnacja:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja także mam białe psy, 2 suczki BOS, jedna krótko- druga długowłosa. Wbrew pozorom nie muszę poświęcać wiele czasu na ich pielęgnacje. Oczywiście, o tej porze roku ze spacerów wracają całkowicie czarne, ale w ekstremalnych sytuacjach wystarczy opłukanie łapek i podwozia. Najczęściej jednak pozostawiam je do wysuszenia i brud sam odpada :P Po wybrudzeniu sierść dalej jest biała a, sucze kąpane są najczęściej tylko przed wystawami. Więc nie wydaje mi się żeby pielęgnacja białych owczarków była jakoś specjalnie skomplikowana :D

Link to comment
Share on other sites

mój czarny i kudłaty nadaje się świetnie do brudzenia, a że bieganie po błocie to jego ulubione zajęcie to po spacerze i osuszeniu mam w domu piaskownicę. Piasek się wykruszy :lol: gorzej jest ze śniegiem a raczej z tą breją co to powstaje po wymieszaniu śniegu, piasku i soli. Trochę nam odbarwiła łapki i są brązowe, ale wystarczy spłukać sól i wszystko wraca do normy.
A sama pielęgnacja to zależy od rodzaju sierści a nie od koloru;):Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja mam sunie,beżową ,a moja kuzynka ma czarnego pieska i uważam że pies mojej kuzynki brudzi się o wiele bardziej niż moja Majcia :P Ale moja psica gdy widzi jakąś kałuże to omija ją szerokim łukiem,często na spacerze muszę z nią omijać bo nie przejdzie za blisko niej xD Ale to zależy od charakteru psa czy lubi 'brudne zabawy' czy nie ;D

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwa czarne niufy. Brudu na żadnej nie widać. Za to jak się poczochra futerko to widać, że jedna jest jakby zawsze czysta. Ta sama rasa, kolor, płeć i wiek przybliżony ( obie starsze). Jedną mogłabym nie kąpać pół roku mimo kopania dołów w ziemi a drugą najlepiej jak co miesiac bym prała.
To chyba nie kolor, ale osobnicze uwarunkowanie ;)

Link to comment
Share on other sites

U mojego bielasa trudniej odzyskać właściwą biel,gdy przywdzieje:evil_lol: swoje barwy ochronne.Czarnego jak od razu nie dopiorę:cool3: to na pierwszy rzut oka nie widać:lol: [URL=http://img222.imageshack.us/i/zdjcia076.jpg/][IMG]http://img222.imageshack.us/img222/3951/zdjcia076.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 years later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...