Jump to content
Dogomania

szczeniak wymiotuje. co robić?


xxxzdzujkaxxx

Recommended Posts

mam 10-cio tygodniowego szczeniaka, rosnie dobrze, jest w czasie odrobaczania. jednak niedawno zaczely sie problemy. psiak to posilku(nie zawsze) wymiotuje. nie wiem czy to może być spowodowane...
do jedzenia ma:
* purina dog chow (w zoologu mi polecili)
*pedigree dla szcezniak saszetki
* domowe jedzonko( ziemniaki, makaron, kasza itd.)

prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Witam , na początek proponowałabym wizytę u weta. To jest szczeniaczek więc chyba nie bardzo ten makaron i ziemniaki, sama karma też mogła by być lepsza, może już purina pro plan lub coś jeszcze lepszego.Ja bym zaproponowała zrobić mu troszkę diety np. gotowany ryż z gotowanym kurczakiem ( tylko bez soli). jeżeli jest w czasie odrobaczania to może jakieś robaczki ma ?.

Link to comment
Share on other sites

Niczym tu chyba nie zabłysne, ale pedigree?!
Zmień.
Moze Acana? Podobno bardzo dobra. Teraz wprowadziła wiele nowych karm... jest w czym wybierać.
Ogólnie karmy typu market nie są dobre...

No i skontaktuj się z wetem.
A mały niczego innego nie pochłonął?
Np. coś, co mogłoby spowodować takie problemy...

Link to comment
Share on other sites

Powtórzę po Poprzedniczkach, nie karm psa w taki sposób, byle czym. Bezwzględnie udaj się do weta.

Mam nadzieję, że pieskowi nic poważniejszego nie dolega, a wymioty spowodowane były np:
nadmierną ruchliwością bezpośrednio po posiłkach, przejadaniem się, niewłaściwym składem i konsystencją pokarmu.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze - zmiana karmy. Po drugie - ustal, czy dajesz psu domowe czy suche - psa nie karmi się raz tym, raz tym, odzywia się inaczej niż człowiek, a przechodzenie z jednej karmy na drugą zajmuje często kilka tygodni. Po trzecie - pamiętaj, aby pies nie biegał bezpośrednio po posiłku. Po czwarte - nie dokarmiaj między posiłkami (jeżeli chcesz wziąść np. smaczki do ćwiczeń posłuszeństwa - później odbierz mniej-więcej tą samą ilość jedzenia z porcjii psa). Po piąte - zobacz, czy pies na pewno nie zjadł jakiejś małej kostki/zabawki lub czegoś toksycznego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']kaszy bym nie dawała wcale, ziemniaków też. lepszy już ryż.

przede wszystkim do weta, chociażby zadzwonić. i jak mały wymiotuje - pilnuj żeby pił wodę.[/quote]

Woda pobudza wymioty :shake: Ogolnie z wymiotami (z biegunka podobnie)trwajacymi ponad 24 h (i mam tu na mysli pojedyncze zdazenia w ciagu 24h a nie ciagle :roll:) trzeba isc do weta - najczesciej trzeba by psiaka nawodnic

Link to comment
Share on other sites

kasza i ziemniaki - NIE. purina dog chow i saszetki pedigree - też NIE. makaron? jaki makaron? co to znaczy domowe jedzenie - kasza makaron ziemniaki. to dajesz psu? bez sensu.
ugotuj psu kurczaka z ryżem i marchewką, potrzymaj kilka dni na tym jedzeniu. lekkostrawne i najpewniejsze jedzenie na kłopoty żołądkowe.
i pies - potrzebuje jak najbardziej jednolitego jedzenia, a nie trzy razy dziennie co innego. jak je ciągle to samo ma ustabilizowane trawienie i brak kłopotów tego typu.

Link to comment
Share on other sites

Wymioty mogą być spowodowane różnymi rzeczami.Może to być alergia pokarmowa czy jakoś tak to się nazywa.Może jest uczulony na jakiś składnik karmy.Wydaje mi się że to nie jest ani od puriny ani od pedigree...bo jeśli to jest szczeniak i od początku dostawał te karmy to na pewno się przystosował.Cóż mogę poradzić?skontulsuj się z wetem-i weź opakowania po karmach.Jeśli pies tylko wymiotuje to na pewno coś podrażniło jego przewód pokarmowy.Jeśli do tego występuje biegunka to już gorsza sytuacja.
Napisałaś że podajesz mu ziemniaki.Może zjadł za duży kawałek?i jeszcze napisz jakie to były ziemniaki.Psy trawią tylko te ugotowane i ustudzone-oczywiście przemielone lub dobrze roztłuczone.Może skubnął coś na spacerze,albo pogryzł jakiś przedmiot i coś utkwiło mu w przełyku?

Napisz co dzieje się z nim...tylko dokładniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

akurat purina nie jest zła,znam wiele psów wyrastających na dog chow,zresztą ostatnio to royal stwarza więcej problemów psom, saszetki pedigree napewno nie są dobre,zreszta dla szczeniaka takie gotowe jedzenie nie jest odpowiednie,dopiero chyba od któregoś miesiąca można, no a tak,jak mówili inni, domowe jedzenie nie,chyba że ryż i kurczak,gotowane, ale też trzeba zdecydować się na coś i zadużo nie szaleć,a zmiany wprowadzać powoli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerfetka123']akurat purina nie jest zła,znam wiele psów wyrastających na dog chow,zresztą ostatnio to royal stwarza więcej problemów psom, saszetki pedigree napewno nie są dobre,zreszta dla szczeniaka takie gotowe jedzenie nie jest odpowiednie,dopiero chyba od któregoś miesiąca można, no a tak,jak mówili inni, domowe jedzenie nie,chyba że ryż i kurczak,gotowane, ale też trzeba zdecydować się na coś i zadużo nie szaleć,a zmiany wprowadzać powoli[/quote]

Owszem, purina PRO PLAN jest dobra, ale co do dog chow to się nie zgodzę

Link to comment
Share on other sites

Tak małemu szczeniaczkowi dajesz już jedzenie domowe?
Nie,Nie,Nie JAK inni polecam

1.Jak najszybciej z kontaktuj się z wetem
2. podaj mu jedzenie lekko strawne
3.PRZESTAŃ DAWAĆ MU JEDZENIE DOMOWE:shake::shake::shake:

mam nadzieję ,że szczeniaczek nie ma nic poważnego

Życzę szybkiego kurowania!;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxzdzujkaxxx']mam 10-cio tygodniowego szczeniaka, rosnie dobrze, jest w czasie odrobaczania. jednak niedawno zaczely sie problemy. psiak to posilku(nie zawsze) wymiotuje. nie wiem czy to może być spowodowane...
do jedzenia ma:
* purina dog chow (w zoologu mi polecili)
*pedigree dla szcezniak saszetki
* domowe jedzonko( ziemniaki, makaron, kasza itd.)

prosze o pomoc.[/QUOTE]
Witam wszystkich serdecznie. W sumie to jestem na tej stronie po raz pierwszy więc jeszcze nie bardzo wiem co gdzie i jak. Mam problem z moim 8śmio tygodniowym szczeniakiem"BOKSEREK". Jest szczepiony i odrobaczony a od trzech dni wymiotuje. Zaczoł wymiotować śliną, potem zaczoł mieć biegunkę więc poszłam z nim do weterynarza. od Dwóch dni dostaje antybiotyki niestety pies mimo to nie zaczoł jeść ani pić:( a dziś jego stan się pogorszył wymiotuje żółtą mazią i załatwia się z krwią:(( może miał ktoś taki przypadek POMÓŻCIE prosze kupiłam go 5 dni temu na giełdzie i wszystko było ok a tu nagle coś:(

Link to comment
Share on other sites

Wiesz nie chcialabym Cie straszyc ale to moze byc parwowiroza. Pędz jak najszybciej do weta jak tamten Ci nie potrafil pomóc to idz do innego!! Przy takiej chorobie każda chwila sie liczy i nie ma na co czekac!! Zabieraj psiaka i szybko do weta!!!
Trzymam kciuki za psine i ... obym sie mylila

Link to comment
Share on other sites

Dostałaś chociaż książeczkę zdrowia jak go kupowałaś? Był szczepiony/ Twój weterynarz widział tą książeczke? Chodzi mi o szczepienie ZANIM ty zaszczepiłaś go drugi raz. Miał może kleszcza? Może połknął cos toksycznego?
I przede wszystkim na co te antybiotyki dostaje, co stwierdził lekarz? Robił mu jakieś badania?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...