Jump to content
Dogomania

DOLFOS Beta karoten & biotyna forte


Oliwia.

Recommended Posts

Czy ktoś stosował te witaminy na poprawe włosa lub profilaktycznie ? jakies rezultaty ? tak sobie mysle czy nie przejsc na gammolen...b.duzo osób chwali te witaminy
ja moim daje od tygodnia DOLFOS Beta Karoten & Biotyna forte

[B]Właściwości i działanie:[/B]
Preparat zawiera niezbędny dla prawidłowego rozwoju i formowania okrywy włosowej składnik - biotynę, co sprawia, że regularne podawanie go zapobiega wypadaniu i nadmiernej łamliwości włosa, przeciwdziała łupieżowi i zaburzeniom linienia. Beta-karoten pogłębia kolor włosa, poprawia wzrok i podnosi barierę immunologiczną. Zawarte w preparacie drożdże są źródłem naturalnych witamin z grupy B, witamin A i E, prowitaminy D, karnityny i innych aminokwasów. Ich dodatek wpływa także normalizująco na procesy trawienia.
[B]Wskazania:[/B]
Preparat specjalnie wskazany jest dla długowłosych ras psów, w tym zwłaszcza suk po zakończonym okresie karmienia i odchowie szczeniąt. Ponadto wskazaniem do używania preparatu są: przesuszona skóra,nadmierne złuszczanie naskórka, suchość, matowość oraz wzmożona łamliwość włosa, nasilone chorobowo wypadanie sierści, przeciągające się okresy linienia, choroby skóry i okrywy włosowej jak również okresy ciąży i laktacji.
[B]Dawkowanie:[/B]
Proszek: 1 miarka (2,5 g) na 20 kg ciężaru ciała dziennie.
Tabletki: 1 tabletka na 20 kg ciężaru ciała dziennie.
Stosując u szczeniąt, suk ciężarnych i karmiących dawki można podwoić.
[B]Przechowywanie:[/B]
Preparat należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

tu mozna zakupic i zobaczyc skład
[URL]http://www.krakvet.pl/dolfos-beta-karoten-biotyna-forte-preparat-zapewniajacy-zdrowy-piekny-wyglad-90tab-p-1958.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie czyli pół tabletki na 10 kg i cwiartka na 5 kg a talbetka spora jest
to czemu szkoda ? :))) fakt troche to nie wygodne ale cóż może skuteczne ...dopiero daje ok. tygodnia iwec nie moge sie wypowiedziec jaki efekt podawania. Może juz ktoś to dawał swojemu psu i widzi jakiąs zmiane ?

Link to comment
Share on other sites

dawalam:roll:weterynarz powiedzial, ze nie ma dobrych doswiadczen z preparatami tej firmy, ale ja sie uparlam. Kupilam duze opakowanie, dawalam dosc dlugo (napewno ok 2 m-cy) i nie bylo poprawy w jakosci siersci - nic, zero...dla mnie juz Dolfos to rowniez nie sa preparaty godne polecenia. Teraz stosuje inny preparat i on sie lepiej sprawdza. Drozszy, to fakt, ale tu chyba nie da sie zaoszczedzic - najczesciej te tansze niekoniecznie te lepsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']dawalam:roll:weterynarz powiedzial, ze nie ma dobrych doswiadczen z preparatami tej firmy, ale ja sie uparlam. Kupilam duze opakowanie, dawalam dosc dlugo (napewno ok 2 m-cy) i nie bylo poprawy w jakosci siersci - nic, zero...dla mnie juz Dolfos to rowniez nie sa preparaty godne polecenia. Teraz stosuje inny preparat i on sie lepiej sprawdza. Drozszy, to fakt, ale tu chyba nie da sie zaoszczedzic - najczesciej te tansze niekoniecznie te lepsze.[/quote]


nie wiem dlaczego ale sama mam przeczucie ze e witaminy nic nie dadzą .... przejde na gammolen lub kerabol :lol:

Link to comment
Share on other sites

jak juz kupilas to daj - nie zaszkodzi, a po co wyrzucac. Tylko jak dajesz to to sie wstrzymaj z podawaniem przede wszystkim kerabolu - rowniez zawiera biotyne. Ja w ogole jestem za tym, zeby nie mieszac za duzo tych roznych specyfikow, w kazdym sa rowniez inne witaminy oprocz tych siersciowych, a jak jeszcze pies dostaje suche - to juz za duzo wyjdzie;)

Pomysl rowniez o Efa Olie - u nas wlasnie to zdalo egzamin. Teraz robie 2 kuracje w okresie zimowym przed wiosna. Daje 2-3 miesiace i spokoj i potem znowu. I dopiero po tym Efa siersc sie stala przyjemna lsniaca i przestala tak strasznie wypadac.

Gammolen u nas sie nie sprawdzil

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ja podawałam przed zimą i efekty rzeczywiście były, sierść przestała się sypać a wypadała strasznie od dłuższego czasu ;/
Ale w związku z tym mam pytanie, mojemu psu znów bardzo wypada sierść, wiadomo wiosna. W zeszłym roku jadł karmę brit premium i przy niej podawałam te tabletki, niedawno przeszłam na brit care i zastanawiam się czy podawać mu teraz dodatkowo te witaminy czy przy tej karmie nie ? Bo nie chce przesadzić. Proszę o odpowiedź jeżeli ktoś się na tym zna ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

agnes mówisz ze ten efa oile jest dobre?ja juz sie wszystkiego czepiam co by pomóc mojej labradorce:(sypie sie masakrycznie na poczatkumyslalam ze lnienie(wiosnai te sprawy) potem ze na cieczke ale teraz nie mam zadnego pomysłu.skonczylismy dogoterapie i stoimy w miejscu bo do przedszkola nie pojdziemy coby nie zostawic dywanu na dywanie..

Link to comment
Share on other sites

Jak dawkowac ten efa oil? bo moja ma jakies 23kg ..zeby nie bylo za malo ani za dużo..dotychczas dostawala super laveta z Beaphar (dobre bylo przez pierwszy tydzien potem juz tj bylo)a brit nie warty zachodu,bez dodatkow na siersc tez wypadala.

Jak szybko to zadziała?'

gdzie się Rafa nie położy tam dywan z sierści..wycieraczki,taras..o ubraniach juz nie wspomne..bo najlepiej w dresach ortalionowych chodzić.przez co kontakt jest ograniczony a ja robie co w mojej mocy..i lipa.

Edited by niebieska85
dodatkowe informacje
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...