Jump to content
Dogomania

Pierwsza kąpiel?


duru79

Recommended Posts

Witam

Nasza Lola ma już 5 miesięcy i 24 dni, i dzisiaj chcemy ją poraz pierwszy wykąpać.

Lola po próbach zmiany karmy (już powróciliśmy do jej ukochanego Canina), zareagowała biegunką i wymiotami. Najgorzej że zmienił się jej zapach. teraz jej skóra dosłownie śmierdzi a oddech lepiej nie mówić.

Dzisiaj więc ją wykąpiemy. Zakupiliśmy u weta szampon Vetriderm dla skóry wrażliwej firmy Bayer, z uwagi na możliwość alergii skóry wybraliśmy właśnie taki szampon.

Co sądzicie o tym szamponie?
Czy wasze bulwy nie były na niego uczulone?

No i jak często kąpać swojego pieska?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja kąpię pieska tylko w razie potrzeby, kiedy faktycznie się mocno ubrudzi, albo jego zapach kłuje w nos. Moja suńka pierwszy raz kąpana byłą w wieku trzech tygodni, poniewaz kiedy ją zabrałam (długa historia dlaczego taka malutka) była potwornie zapchlona, NIE DAŁO SIĘ JEJ POGŁASKAĆ PO PCHŁY ZARAZ NA LUDZI WŁAZIŁY (OCHYDA)

Nie kąpie żadnymi spacjalnymi szaponami bo uważam ze wiecej w tym chemii niz to jest potrzebne. Używam szamponu Bambi dla dzieci z rumankiem, tani i nic po nim nie ma psiakom.

Ważne żeby pierwsza kąpiel nie przebiegała bardzo stresująco... ja się z moimi psami nawet troche w wannie drocze, bo straaaaaasznie marudza =P Sąsiedzi sie mnie nawet pytali co sie u nie w domu dzieje ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duru79']Witam

Nasza Lola ma już 5 miesięcy i 24 dni, i dzisiaj chcemy ją poraz pierwszy wykąpać.

Lola po próbach zmiany karmy (już powróciliśmy do jej ukochanego Canina), zareagowała biegunką i wymiotami. Najgorzej że zmienił się jej zapach. teraz jej skóra dosłownie śmierdzi a oddech lepiej nie mówić.

Dzisiaj więc ją wykąpiemy. Zakupiliśmy u weta szampon Vetriderm dla skóry wrażliwej firmy Bayer, z uwagi na możliwość alergii skóry wybraliśmy właśnie taki szampon.

Co sądzicie o tym szamponie?
Czy wasze bulwy nie były na niego uczulone?

No i jak często kąpać swojego pieska?

Pozdrawiam[/quote]

ja też mam szampon bayera... aczkolwiek nie wiem czy akurat ten do skory wrażliwej.... mojemu Hektorowi szampon bardzo odpowiada:] co do częstotliwości kąpieli to ilu właścicieli psów tyle opinii :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']

Nie kąpie żadnymi spacjalnymi szaponami bo uważam ze wiecej w tym chemii niz to jest potrzebne. Używam szamponu Bambi dla dzieci z rumankiem, tani i nic po nim nie ma psiakom.
[/quote]


Akurat szampon bambi to chyba nie jest dobra opcja. Ja tam sie jakoś bardzo nie znam, pewnie doświadczeni właściciele buldoziów się wypowiedzą, ale wydaje mi się, że skóra i sierść psów jest jednak jakoś inaczej "skonstruowana" i jednak szampon dla psów (nawet jakiś najtańszy) będzie moim zdaniem zawsze lepszy niz szampon dla ludzi.

Ja zamówiłam Hexoderm (z polecenia Viris), ale jeszcze nie uzywałam, więc nie mogę sie wypowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam ten szampon bayera--> [B]Szampon do intensywnej pielęgnacji[/B]

Przeznaczony do pielęgnacji skóry bardzo suchej, podatnej na podrażnienia, alergie, polecany przy wszelkich stanach zapalnych. Stanowi znakomite uzupełnienie procesu leczenia skóry. Preparat łagodzi podrażnienia skóry, zapobiega wysuszeniu a dzięki biotynie wpływa na poprawę stanu sierści psów i kotów. Intensiwet to bogactwo składników aktywnych: pantenolu, witaminy E, biotynę, kolagenu i alantoiny. Nie zawiera mydła ani substancji alergizujących.

i mojemu pasuje... właśnie chyba dzisiaj go wykąpię bo małego łupieżu mi dostał :shake: zaznaczam , ze nie po szamponie tylko najprawdopodobniej od kurczaka

Link to comment
Share on other sites

Nasza Lola to jeszcze nie wie co ją czeka, ale dzisiaj będzie marsz pod prysznic:knuje:

Sprawdziliśmy opinie i narazie szampon zbiera same pozytywy.

Na pewno zamieścimy opis przebiegu kąpieli.

Co do szamponu używał bym raczej z przeznaczeniem dla psa, jednak to jest sierść nie włosy, no i ta alergiczna skóra u buldogów.

Z tego co się orientowałem to nie ma dwóch takich samych bulw, i pewnie dla każdej przypada do gustu co innego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...