Jump to content
Dogomania

Royal Hypalergenik jak długo podawać?


Gosia70

Recommended Posts

Na dobrą sprawę to już powinien przestac się drapac, jeśli to pokarmówka napewno? Ale powiem ci jeszcze że karma hypoalergenic nie dla wszystkich dobra, moja się drapie po niej też. Musisz szukac innej karmy hypoalergicznej. Moja suka alergiczka drapie się po wszystkich karmach, jedynie zdaje egzamin u niej gotowany ryż+ryba i to bez niczego bo dodanie warzyw znowu powoduje drapanie.
Najlepiej zrobic testy żeby wiedziec co pies może jeśc a czego nie. Albo samemu dochodzic metodą prób i błędów niestety.

Link to comment
Share on other sites

Ja już od sierpnia tak się bujam. Odstawiłam całe mięso, potem po kolei wszystko Potem przez kilka miesięcy był na purinie sensitiv ryba i ryż. Też nic. przez ostatni miesiąc dostawał encorten i faktycznie przestał się drapać. Teraz od niedzieli ma odstwiony i jazda zaczęła się na nowo. Robiłaś testy? Ja mam najbliżej Wrocław. ile mniej więcej kosztują?

Link to comment
Share on other sites

Robiłam z krwi, zapłaciłam 360zl, ale powiem ci że dziewczyny w forum polecają testy biorezonansem bo można wtedy sprawdzic na którą karmę jest uczulony pies, a z krwi to wyjdzie ci na jakie składniki pokarmowe, są tam : rodzaje mięsa, zboża itp, nie ma warzyw natomiast. Moja np. nie może jeśc warzyw (są pryskane), wysypuje ją od razu.
Skoro Encorton pomógł twojemu psu to musi byc uczulony na coś poza pokarmówką, bo ponoc Encorton nie do końca zadziała jeśli zwierzę jest uczulone na pokarm. Doskonale natomiast się sprawdza jeśli pies jest uczulony na coś poza pokarmem. Chyba nawet lekarz mi to mówił i też czytałam gdzieś w internecie o tym.
Może twojego psiaka uczula coś z czym ma kontakt codziennie (na czym śpi, w czym jest prane?) albo jakiś alergen który wdycha (może roztocza, pleśnie, grzyby...)?
Nie wykluczone że psiak nie może jeśc karm, a skoro jest uczulony na mięsa to może spróbuj rybę (dorsz, sola)+ ryż (najlepiej jaśminowy albo basmati) + olej rzepakowy (kujawski ten 100%), i nic poza tym, proporcja: 100gr ryżu dodac 100-130gr ryby i do tego łyżka stołowa oleju rzepakowego. Możesz sprawdzic przez parę dni czy będzie efekt jakiś.
Narazie bez warzyw, za jakiś czas możesz zacząc wprowadzac po jednym warzywie stopniowo i obserwowac.
Jeśli wszystko już sprawdzone i pies dalej będzie się drapał to znaczy że to coś innego uczula.
Zaznaczam że oprócz dietki nie może dostac NIC! dodatkowo, żadnych przekąsek, przysmaków, narazie też i żadnych witamin (bo czasem w składzie ich też jest coś co uczula).
Tak mi poleciła zaprzyjaźniona wetka i u mojej się sprawdziło :)

Link to comment
Share on other sites

Poniewaz rowniez mam psa alergika,powiem szczerze ze podawalam na samym poczatku-Royala Sensitivity i wszystkie objawy alergiczne przeszly ale psinie znudzila sie ta karma i wprowadzilam wlasnie karmie Royal Hipoalergenic, moj pies zaczal sie drapac i dostal nawet wysypki pod brzuchem-nie wiem czemu sie tak dzieje przeciez RC Hipoalergenic jest nawet lepsza niz RC Sensitivity ale mojemu psu bardziej służy Sensitivity. Sprobuj wiec podawac przez jakis czas RC Sensitivity. U mojej psiny wszystkie objawy alergiczne ustapily pod koniec worka 14 kg.Pozdrawiam i zycze cierpliwosci.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia70']Mam onka z alergią ciężko powiedzieć w tej chwili na co? Nie miał testów. Wet twierddzi, że to raczej na pewno pokarmówka. od 2 tygodni jest tylko na tej karmie , ale drapie sie nadal. Jak długo trzeba czekać na efekty???????. Może ktoś miał podobny problem?[/quote]
moj pies, ktory jest alergikiem tez nie zareagowal bardzo dobrze na rc hypoallergenic. na hills'a i/d to w ogole bardzo zle, sczegolnie na puszki. karma po ktorej ma sie super (po 3 latach do tego doszlismy) to orijen- bez zadnych konserwantow, kolorantow, tluszczow zwierzecych ( rc i hills maja tluszcze, wszedzie pisza, z etlusze nie powoduja alergii, ale ja mam watpliwosci, czy sa obojetne dla organizmu), zawiera probiotyki, nie ma zboz itd. moj psiak nie moze jesc miesa wiec kupuje mu wersje orijena 6 fish i jest super. no i z biorezonansem warto sprobowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anaana']moj pies, ktory jest alergikiem tez nie zareagowal bardzo dobrze na rc hypoallergenic. na hills'a i/d to w ogole bardzo zle, sczegolnie na puszki. karma po ktorej ma sie super (po 3 latach do tego doszlismy) to orijen- bez zadnych konserwantow, kolorantow, tluszczow zwierzecych ( rc i hills maja tluszcze, wszedzie pisza, z etlusze nie powoduja alergii, ale ja mam watpliwosci, czy sa obojetne dla organizmu), zawiera probiotyki, nie ma zboz itd. moj psiak nie moze jesc miesa wiec kupuje mu wersje orijena 6 fish i jest super. no i z biorezonansem warto sprobowac.[/quote]
pomyslalm, ze dopisze: z ryba trzeba uwazac, moze tez powodowac alergie oczywiscie. najlepiej przy nowej karmie dawac niewiele codziennie przez jakies 2 tygodnei i obserwowac co sie dzieje. sa to testy niestety na zywym organizmie. jezeli chodiz o biorezonans to mozna zabrac na badania nie tylko jedzenie, ja zabralam proszki, plyny rozne do mycja, zabawki psiaka itd.

Link to comment
Share on other sites

z ryba oczywiscie tez trzeba uwazac, najlepiej przy nowym jedzeniu podawac codziennie troszke i obserwowac, jak po 2 tygodniach nic zlego sie nei stanie, to mozna probowac zmienic jedzenie. niestety testy na zywym organizmie.
jezeli chodiz o biorezonans to mozna zbadac wszystko, nie tylko jedzenie, ja zabralam ze soba zabawki, poslanie, proszki i plyny, kawalek podlogi itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mój Laki ( shih-tzu 1.5 roku) to beznadziejny przykład alergika. Jest uczulony praktycznie na wszystko. Dostaje od razu cięzkiego zapalenia uszu i skóry. Drapie sie od rana do wieczora i powstają ranki a uszy robią mu sie bordowe. Jest na karmie RC Hypoallergenic Veterinary i musze powiedziec ze jest super. Drapanko ustało a uszka wróciły do zdrowia. Podobno jak pies uczulony jest tak jak mój to taką karme trzeba nieraz podawac do konca zycia. :placz:. Smutne ale jak trzeba i maluch dobrze sie po niej czuje to czemu nie?? Dla niego wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LakusiowaPani'] Podobno jak pies uczulony jest tak jak mój to taką karme trzeba nieraz podawac do konca zycia. :placz:. Smutne ale jak trzeba i maluch dobrze sie po niej czuje to czemu nie?? Dla niego wszystko.[/quote]

Dokładnie tak jak piszesz , do końca życia. Z alergii raczej się nie wyrasta choć są przypadki alergii pokarmowej która mija. Odczekaj długi czas i jak pies będzie naprawdę w dobrym stanie mozesz próbować wprowadzać inną karmę. Musisz sama zdecydować czy to robić, może się tak zdażyć , że i na tą po pewnym czasie się uczuli, może trzeba bedzie mu gotować różne karmy unikając składników alergizujących. Rozwoju alergii nikt nie jest w stanie przewidzieć, może zmieniać się z pokarmowej we wziewną to znów w skórną.Najlepiej zrobić testy i próbować odczulać.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie?? Jak odczula sie psiaka??? Nie chce eksperymentowac na moim maluchu. Szkoda mi psiaka bo nie moze nic jesc oprócz swojej karmy. :placz::placz:Pewnie maluch mysli sobie ze jestem wredna i paskudna bo nie dostaje ode mnie zadnego smakołyka ale co poradzic jak psiak taki alergik!!:placz:Moze ktos z was wie gdzie na śląsku ( okolice Katowic) mozna zrobic psiakowi testy i ewentualne odczulanie. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Czy to możliwe, żeby pies będąc na RC Hypoallergenic nadal miał alergię pokarmową? Czy po tygodniu powinno być widać jakąkolwiek różnicę? Bo u nas nie ma żadnej, a nawet robi się chyba coraz gorzej.
Pies miał robioną zeskrobinę dwa razy - nużyca nie wyszła; miał epizod z drożdżakami między palcami - wyleczone, antybiotyk przy tym też, więc bakterie odpadają, zresztą miał robiony posiew ze zmian - beztlenowych bakterii brak, teraz od tygodnia jest na Hypoallergeniu i zero reakcji... Miał zmiany swego czasu smarowane Elocomem ze sterydem, ale szczerze mówiąc wiele to nie dawało, więc nie wiem czy to w ogóle alergia jakakolwiek :(
Jestem w rozpaczy, bo zjeździłam kilku wetów w W-wie i jestem w punkcie wyjścia, pies ma przerzedzenia, łysą żuchwę i potworny świąd i jedna buka wie co mu jest :(

Link to comment
Share on other sites

Nie próbowałam. Byłam u Dembele, byłam u Rabiegi na Ursynowie, byłam u kilku wetów u siebie na miejscu.
Z kasą zrobiło się ciężko, bo ponad 1000 zł wydałam ostatnio na diagnozowanie i leczenie suki z chorą wątrobą (multiwet właśnie), i karmy weterynaryjne dla suni i ten royal dla niego. Na testy odczulające czy kolejne kosmiczne wydatki na leczenie zwyczajnie teraz mnie nie stać, może w lutym-marcu.
Szukam już na forum, czy ktoś nie miał po prostu podobnego przypadku, bo portfel zdycha, pies się drapie i trze o łóżko nawet w tej chwili, a ja popadam powoli w rozpacz...

Link to comment
Share on other sites

Martens,
Moja sunia je już RC Hypoallergenic 2 miesiąc i niestety nadal pojawiają się objawy alergiczne (bąble, wypadanie sierści).
Dopóki dostawała regularnie steryd było ok. (poza przerzedzeniem sierści - na brzuszku jest po prostu bez sierści :(). Teraz jesteśmy na etapie odstawiania leku, by móc po miesiącu wykonać testy alergiczne.
Podobnie jak Ty jestem podłamana, strasznie długo to trwa. Wcześniej badania wykluczające nużycę, grzybicę i in. paskudztwa, ciągłe wizyty u weta a przed nami kolejny wydatek, testy. Pytałam o orientacyjny koszt i nogi mi się ugięły :shake:.
Na pewno Cię nie pocieszyłam, ale rozumiem co czujesz i sama mam wrażenie jak byłabym w punkcie wyjścia (leczenie rozpoczęłyśmy pod koniec lipca 2010).
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...