Jump to content
Dogomania

Owczarki Niemieckie do adopcji. Ogłaszajcie też ONki na www.owczarki.eu!


Anashar

Recommended Posts

O 15.11.2015o14:09, phase napisał:

schronisko lodz

DARK

Numer: 586 Numer CHIP: 967000009461665 Płeć: pies Wielkość: duży Wiek: 6 Rasa: mieszaniec / (mix) Data Przyjęcia:
  2012.11.04 Przebywa w: blaszak za pawilonem II

 

OPIS:

"Najciemniej jest tuż przed wschodem słońca..."

Dla Darka  słońce nie chce wzejść już trzeci rok.
Ciemności spowijają jego duszę, ciało, boks w którym mieszka, 
a którego prawie wcale nie opuszcza.
Duży, czarny psiak w średnim wieku, bez szczególnej urody, zwykły, niezachęcający...

Pamiętamy, gdy w listopadzie 2011 r. Dark został przyprowadzony do schroniska przez Pana, 
który go znalazł.
Pies pomieszkał kilka dni na jego podwórku i bardzo zaufał swojemu tymczasowemu opiekunowi, 
ale niestety budził strach u pozostałych członków rodziny.
W rezultacie odroczony wyrok został wykonany - Dark został doprowadzony do schroniska 
i zanurzył się "w jądrze ciemności".
W schronisku Dark zaufał swoim opiekunom-karmicielom, ale prawie dwa lata przesiedział 
w boksie bez wyprowadzania - postura, nieufność, ostre szczekanie nie zachęcały do brania go 
na spacery.
W końcu doczekał się pierwszego spaceru i okazało się, że "nie taki diabeł straszny".
Dark jest gotów zaufać wolontariuszom o silnej energii, a za okazane zainteresowanie i serce 
odwdzięcza się posłuszeństwem i poddaniem.

Dark bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Wszystkich przechodzących próbuje zawołać 
donośnym wyciem i płaczem. Po odprowadzeniu go do boksu po spacerze, próbuje łapać wolontariuszy łapami tak, żeby przytrzymać ich jak najdłużej i odroczyć wyrok - samotność. 
Dark zarówno swoim imponującym, pełnym klasy wyglądem jak i charakterem pasuje do rasy 
owczarka niemieckiego. Kocha pracę z człowiekiem, jest odważny i czujny. 
To mocny, pewny siebie pies o zrównoważonym charakterze. Jest bardzo dobrze umięśniony 
z głęboką klatką piersiową, szerokim frontem, mocnej kości. Bardzo inteligentny i jednocześnie 
chętny do pracy, lubiący nowe doznania. Będzie dobrym stróżem domu ale zbyt potrzebuje 
kontaktu z człowiekiem by oddać go jako nocnego stróża do jakiejś firmy czy instytucji, 
dodatkowo jest bardzo skoczny - jak zaobserwowaliśmy całkiem wysokie ogrodzenie 
wybiegu nie stanowi dla niego problemu. 

Dark naprawdę potrafi rozczulić - tęsknym spojrzeniem, rzuconym za odchodzącym od boksu 
opiekunem czy wolontariuszem, delikatnością, z jaką sięga po smakołyk, nieoczekiwanym 
przytuleniem na spacerze, pełnym ufności i nadziei podstawieniem łapka do głaskania, 
lubością z jaką poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym przy pięknym, czarnym futrze. 
Jak przystało na przedstawiciela rasy owczarkowatych, Dark nie lubi ograniczeń. 
Założenie mu kagańca to nie lada wyzwanie, a im bardziej trzeba się przy tym nagimnastykować 
tym bardziej Dark wydaje się tym rozbawiony. Dark powinien być jedynym zwierzęciem w domu, 
nie dogaduje się z innymi psami. Polecamy do domu bez małych dzieci.

"Czasem po najjaśniejsze światło trzeba wejść w najgłębszą ciemność..."
Ci, co weszli w ciemność Darka i zobaczyli jego "jasne strony",  nie żałują.

Osoby chętne poznać naszego ,,czarnego ducha" zapraszamy do kontaktu.

Więcej informacji o psie chętnie udzieli:
Ania 505 10 50 26
Janusz 783-252-082

 

8347_20150806_095957_007.jpg

 

8347_20150806_095957_002.jpg

 

8347_20150203_120108_011.jpg

 

8347_20150203_120108_009.jpg

 

8347_20150203_120108_005.jpg

 

99244348.jpg

Dark w nowym domku :)))) https://www.facebook.com/dark.w.domu/timeline

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
O 19.03.2016o18:33, Aguja napisał:

Sunia Pepsi. Wiek.około 3lat.

Pepsi to młoda, wesoła i nieco nieśmiała suczka w typie owczarka niemieckiego. Jest przyjaźnie nastawiona do ludzi, jednak potrzebuje nieco czasu by zaufać. Potrafi chodzić na smyczy. Powinna zamieszkać w domu lub w mieszkaniu, jest typem    uciekniera. Najlepiej gdyby zamieszkała sama. Wysterylizowana, zaszczepiona, zaczipowana czeka w Medorze.

KONTAKT 506 761 221

Schronisko Medor Zgierz (obok Łodzi)

 

pepsi2.jpg

pepsi3.jpg

Pepsi w nowym domu :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Młodziutka suczka Roxi przebywa w schronisku w woj podlaskim

Roxi to młodziutka około roczna suczka w typie owczarka.Jako szczenię trafiła do schroniska gdzie przebywa do dnia dzisiejszego.Niezwykle łagodna,posłuszna,ufna.Bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami.Ładnie chodzi na smyczy.Sunia jest wysterylizowana.

IMG_9600.JPG

IMG_9579.JPG

IMG_9558.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
O 28.01.2016 o 15:26, phase napisał:

Gdansk Promyk

SUCZKA WEGA OK. 8 LAT 616093900054621
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
BOKS: K-2
WAGA WEJŚCIOWA: 37 KG.
„Witam. W schronisku jestem od grudnia zeszłego roku. Zostałam znaleziona w Gdańsku – Karczemkach. Jestem starszą i bardzo stonowaną sunią. W kojcu, większość czasu spędzam w budzie. Bardzo fajnie chodzę na smyczy. Inne psy budzą moje umiarkowane zainteresowanie. Zresztą w boksie też mam towarzysza i nigdy nie było sytuacji konfliktowej. jestem bardzo otwarta na kontakt z ludźmi. Dobrze współpracuję z przewodnikiem. Odkąd jestem tutaj nie miałam kontaktu z dziećmi. Póki co jestem też w całkiem niezłej kondycji fizycznej. Wiem, że ośmioletni psiak ma dużo mniejsze szanse na znalezienie nowego domu, ale ja mimo to nie tracę nadziei, że mój los się odmieni.” Pozdrawiam, Wega.

 

Wega-1.jpg

W NOWYM DOMKU

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 28.01.2016 o 15:26, phase napisał:
PIES MARO OK. 7 LAT 616093900086449
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: A-1
„Witam,
do schroniska trafiłem 24 stycznia 2014 roku. Zostałem odebrany swojemu „właścicielowi” z powodu fatalnego sprawowania nade mną opieki. Większość czasu spędzałem przypięty na łańcuchu do pseudo budy, karmiony nieregularnie i byle czym. W schronisku pomimo poprawy warunków socjalnych w porównaniu z tym co miałem, stałem się psem totalnie wycofanym, objawiającym agresję lękową. Jednak cierpliwa praca jednej z wolontariuszek w końcu zaczęła przynosić widoczne efekty. Jeszcze nie jestem psiakiem otwartym na kontakt z każdym człowiekiem, jeszcze nie nadaję się do domu dziećmi i być może trochę jeszcze potrwa zanim osiągnę taki stan, który pozwoli na to, żebym ufał większej ilości osób, ale i tak zrobiłem ogromne postępy. Już wychodzę na spacery (daje sobie upiąć smycz), w pomieszczeniach zamkniętych zachowuję się pomimo stresu całkiem poprawnie, można mnie poddać zabiegom pielęgnacyjnym, całkiem dobrze współpracuję z przewodniczką, otwieram się powoli na kontakt z innymi ludźmi. Przede mną jeszcze sporo do nadrobienia, ale miarą moich postępów jest chociażby fakt, że spokojnie dałem się namówić na sesję zdjęciową. Chcesz mnie bliżej poznać? Popracować ze mną, żeby zdobyć moje zaufanie, a w końcowym rezultacie dać nowy dom, ja czekam w kojcu A-1.” Pozdrawiam, Maro.

Maro-1.jpg

Maro-3.jpg

Maro-5.jpg

 

O 28.01.2016 o 15:26, phase napisał:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...