Jump to content
Dogomania

Owczarki Niemieckie do adopcji. Ogłaszajcie też ONki na www.owczarki.eu!


Anashar

Recommended Posts

schronisko lodz

DARK

Numer: 586 Numer CHIP: 967000009461665 Płeć: pies Wielkość: duży Wiek: 6 Rasa: mieszaniec / (mix) Data Przyjęcia:
  2012.11.04 Przebywa w: blaszak za pawilonem II

 

OPIS:

"Najciemniej jest tuż przed wschodem słońca..."

Dla Darka  słońce nie chce wzejść już trzeci rok.
Ciemności spowijają jego duszę, ciało, boks w którym mieszka, 
a którego prawie wcale nie opuszcza.
Duży, czarny psiak w średnim wieku, bez szczególnej urody, zwykły, niezachęcający...

Pamiętamy, gdy w listopadzie 2011 r. Dark został przyprowadzony do schroniska przez Pana, 
który go znalazł.
Pies pomieszkał kilka dni na jego podwórku i bardzo zaufał swojemu tymczasowemu opiekunowi, 
ale niestety budził strach u pozostałych członków rodziny.
W rezultacie odroczony wyrok został wykonany - Dark został doprowadzony do schroniska 
i zanurzył się "w jądrze ciemności".
W schronisku Dark zaufał swoim opiekunom-karmicielom, ale prawie dwa lata przesiedział 
w boksie bez wyprowadzania - postura, nieufność, ostre szczekanie nie zachęcały do brania go 
na spacery.
W końcu doczekał się pierwszego spaceru i okazało się, że "nie taki diabeł straszny".
Dark jest gotów zaufać wolontariuszom o silnej energii, a za okazane zainteresowanie i serce 
odwdzięcza się posłuszeństwem i poddaniem.

Dark bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Wszystkich przechodzących próbuje zawołać 
donośnym wyciem i płaczem. Po odprowadzeniu go do boksu po spacerze, próbuje łapać wolontariuszy łapami tak, żeby przytrzymać ich jak najdłużej i odroczyć wyrok - samotność. 
Dark zarówno swoim imponującym, pełnym klasy wyglądem jak i charakterem pasuje do rasy 
owczarka niemieckiego. Kocha pracę z człowiekiem, jest odważny i czujny. 
To mocny, pewny siebie pies o zrównoważonym charakterze. Jest bardzo dobrze umięśniony 
z głęboką klatką piersiową, szerokim frontem, mocnej kości. Bardzo inteligentny i jednocześnie 
chętny do pracy, lubiący nowe doznania. Będzie dobrym stróżem domu ale zbyt potrzebuje 
kontaktu z człowiekiem by oddać go jako nocnego stróża do jakiejś firmy czy instytucji, 
dodatkowo jest bardzo skoczny - jak zaobserwowaliśmy całkiem wysokie ogrodzenie 
wybiegu nie stanowi dla niego problemu. 

Dark naprawdę potrafi rozczulić - tęsknym spojrzeniem, rzuconym za odchodzącym od boksu 
opiekunem czy wolontariuszem, delikatnością, z jaką sięga po smakołyk, nieoczekiwanym 
przytuleniem na spacerze, pełnym ufności i nadziei podstawieniem łapka do głaskania, 
lubością z jaką poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym przy pięknym, czarnym futrze. 
Jak przystało na przedstawiciela rasy owczarkowatych, Dark nie lubi ograniczeń. 
Założenie mu kagańca to nie lada wyzwanie, a im bardziej trzeba się przy tym nagimnastykować 
tym bardziej Dark wydaje się tym rozbawiony. Dark powinien być jedynym zwierzęciem w domu, 
nie dogaduje się z innymi psami. Polecamy do domu bez małych dzieci.

"Czasem po najjaśniejsze światło trzeba wejść w najgłębszą ciemność..."
Ci, co weszli w ciemność Darka i zobaczyli jego "jasne strony",  nie żałują.

Osoby chętne poznać naszego ,,czarnego ducha" zapraszamy do kontaktu.

Więcej informacji o psie chętnie udzieli:
Ania 505 10 50 26
Janusz 783-252-082

 

8347_20150806_095957_007.jpg

 

8347_20150806_095957_002.jpg

 

8347_20150203_120108_011.jpg

 

8347_20150203_120108_009.jpg

 

8347_20150203_120108_005.jpg

 

99244348.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Promyk Gdansk

SUCZKA KAMA OK. 1 ROK 616093900054615 WIELKOŚĆ: ŚREDNIA SZCZEPIENIA: TAK STERYLIZACJA: TAK BOKS: 38 „Witam! W schronisku jestem od 16 listopada. Może to nie jest długi okres czasu, ale już mogę domniemywać, że raczej nikt się po mnie nie zgłosi. Jestem psiakiem w typie owczarka niemieckiego i cechuje mnie duża inteligencja. Tylko ja wiedziałam jak dobrać się do tego przysmaku, który widać na zdjęciu icon_smile.gif . Przede mną inne psy próbowały, ale nie dały rady. Jestem dość fajnie ułożona. Współpraca z przewodnikiem bez problemowa(przynajmniej na tym etapie). Podstawowe komendy opanowane. Współżycie w stadzie z innymi psami też bez większych zgrzytów. Cecha charakterystyczna to przepołowione jedno ucho. Z kotami przynajmniej tu w schronisku nie miałam do czynienia bezpośrednio. Zapraszam na spacery zapoznawcze.” Pozdrawiam Kama.  Kama-4.jpg
Kama-5.jpg

 

w nowym domku

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Imię: Luka
Wiek: ok. 3-4 miesiące
Miasto przebywania: Ruda, okolice Białegostoku
Wątek: ---
Opis:

Luka to młodziutka sunia która, została porzucona pod sklepem na pastwę mrozu tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Była bardzo wychudzona, zaniedbana i wystraszona.

 

Ma ok. 3-4 miesiące. Prawdopodobnie będzie większym psem w typie owczarka niemieckiego.

To suczka bardzo radosna i aktywna, potrzebuje ruchu, zajęcia i uwagi. Jest bystra i szybko się uczy poprzez zabawę i nagrody. Świetnie dogaduje się z innymi psami.

Odrobaczona, zabezpieczona od pcheł i kleszczy.
 

Kontakt: 690190369 lub [email protected]

 

 

kC3yTLr.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

http://www.dogomania.pl/forum/threads/249690-Wspaniały-SYLWESTER-za-kratami!

SYLWESTER - starszy owczarkowaty psiak pilnie potrzebuje pomocy, zima na schroniskowym betonie wykończy go!

25.12.2013r...

 

29.12.2013.

 

 

 

 

Witajcie! Jestem już starszym psem, który całe życie spędził wiernie przy boku swojego pana. Bardzo starałem się być grzeczny, naprawdę, ale chyba musiałem jednak zrobić coś nie tak, bo pozbyto się mnie... A może to dlatego, że jestem troszkę niedołężny - tutaj mówią, że nie dam rady przeżyć zimy w betonowym kojcu... Miejsce, w którym się znalazłem, jest dziwne, niepokojące, jest tu mnóstwo innych psów, tak samo zdenerwowanych jak ja, i nie ma przy mnie człowieka, którego mógłbym kochać... A ja tak bardzo lubię ludzi. Innych psów tak bardzo nie lubię (ale czy to moja wina? dla mnie najważniejszy jest człowiek!). Jest mi smutno, boję się, że wkrótce umrę, nie doznawszy już pieszczoty kochającego i ukochanego człowieka. Wasz Sylwester (Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, ul. Ślazowa 2, boks nr 62. http://schronisko.in/174613/).
http://www.dogomania.pl/forum/threads/249690-Smutny-SYLWESTER-za-kratami

5_zpsdf4dd890.jpg

31.01.2014

 

 

Sylwester 12 lat.Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, ul. Ślazowa 2, boks nr 62
Kontakt:
71/362 56 74 lub Zosia 783302665
pulpit93.jpg
Wątek : http://www.dogomania.pl/forum/threads/249690-Smutny-SYLWESTER-za-kratami

2.04.2014

 

 

 

 

Tyle razy był tutaj, niestety do Sylwestra nie uśmiechnęło się szczęście.... Odszedł za TM... :( Nie doczekał swojego domku..

Link to comment
Share on other sites

Starsza sunia, urodzona 24.09.2004r., ma tatuaż w uchu, znaleziony hodowca - niestety nie ma umów sprzed tylu lat... Imię w rodowodzie - KOKA

Zaginęła około 4 lata temu w okolicy Wejherowa. Była wtedy bardzo poszukiwana jednak źli ludzie uniemożliwili jej odnalezienie... Może są tutaj jej właściciele? Może jeszcze czekają na nią lub wieści o jej losie? Może ktoś z Was ich zna? 

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.977530018972839.1073741902.152434201482429&type=3 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"sunia owczarka niemieckiego (ma tatuaż) od sylwestra błąkała się w jednej z miejscowości w okolicach Szczytna (Nowe Kiejkuty) na Mazurach, wydaje mi się że raczej wystraszyła się strzału petard i uciekła z miejsca swojego pobytu niż została wyrzucona - chociaż mimo ogłoszeń nikt się nie zgłosił do dnia dzisiejszego więc raczej szukamy jej nowego domu. Może należeć do jakiegoś turysty przebywającego w sylwestra na Mazurach, albo osoby mieszkającej w okolicy. Suczka ma na pewno 8 lat lub więcej , jak widać po siwej bródce, sunia generalnie zadbana choć bardzo chuda - ładne zęby sierść więc domniemam że mieszkała raczej w domu. widać że nie odpowiadają jej warunki podwórkowe. Suczka mimo swojego wieku jest dość temperamentna, raczej łagodna ale widać że obecne warunki są dla niej nowe i panicznie próbuje wydostać się z kojca, nie jest nauczona mieszkania w kojcu, jest bardzo niecierpliwa i widać że strasznie brakuje jej bliskości człowieka. Suczka Ładnie chodzi na smyczy, choć zdarza się że chciałaby zrobić po swojemu. W dniu jej znalezienia nie miała żadnej obroży, ogólnie z usposobienia raczej łagodna, różnie zaś reaguje na inne psy więc mogła być jedynym psem swoich właścicieli, na dzień dzisiejszy mieszka w kojcu z inną suczką raczej się nie gryzą choć bywają między nimi małe spięcia. Proszę o pilne zgłoszenia w sprawie suni w chwili obecnej znajduje się w niewielkim przytulisku, ale w ciągu najbliższych tygodni jeżeli nie znajdziemy jej właściciela bądź nowego domu sunia trafi do schroniska, gdzie uważam że się nie odnajdzie.

jeszcze nie wiem czy jest sterylizowana, jeżeli nie to warunkiem adopcji jest sterylizacja!

proszę wszystkich o pomoc w znalezieniu właściciela bądź nowego domu, bo nie mamy możliwości jej długo trzymać dlatego proszę o kontakt w jej sprawie pod numerem : 601546543

suczka znajduje się na Mazurach w jednej z miejscowości w okolicach Szczytna"

 

Link: https://www.facebook.com/PsiakizMazur/photos/pb.152527011551585.-2207520000.1453731836./732780663526214/?type=3&size=737%2C960&fbid=732780663526214

11225079_732780663526214_2890672105031784473_n.jpg

Edited by Giraffriela
Podałam zły link
Link to comment
Share on other sites

LIDZBARK WARMINSKI,DOBRE MIASTO i okolice!!!Znaleziono owczarka niemieckiego dlugowlosego!

"Biegał we wsi między Dobrym Miastem a Lidzbarkiem Warmińskim.
Pies nie miał obroży , biegał po wsi kilka tygodni (na pewno od początku stycznia ,a czy wcześniej? ) może być z innego miasta,może ktoś go ukradł i porzucił w innym województwie od miejsca zamieszkania ,może sam przybiegł ze strachu przed np petardami) ,u mnie przebywa kilka dni.Nie okazuje oznak agresji wobec ludzi ,ładnie chodzi na smyczy ,jest psem bardzo zrównoważonym ,posłusznym i sympatycznym ,jest tylko zdezorientowany .
Pies jest nauczony załatwiania swoich potrzeb na podwórku.
Więcej informacji pod numerem telefonu .Nie odpowiadam na smsy.
Nie oddam psa jeśli pies nie rozpozna właściciela ani nie zareaguje na imię!"
Kontakt 733 543 402.

12524015_732371006900513_5800982461361266941_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

" Vega zostala znaleziona w okolicach Jezioran,niestety pomimo ogloszen nikt sie po nia nie zglosil.Szczerze mowiac spodziewalismy sie tego :( Sunia jest starsza ma okolo 8-10 lat,byla strasznie zaniedbana,zakoltuniona.Byc moze byla maszynka do zarabiania pieniedzy-napewno szczeniaki miala nie raz nie dwa.Jaka jest Vega?Jest bardzo przyjacielsko nastawiona do ludzi,choc na spacerach ciagle szuka tego,ktoremu nie jest juz potrzebna.Pomimo wieku jest zywiolowa.Za innymi sukami niestety nie przepada,a psich kolegow wybiera sobie sama.Widac,ze bardzo brakuje jej czlowieka :( Sunia jest odrobaczona i zaszczepiona.Bardzo bysmy chcieli,zeby Vega trafila do kochajacego domu,w ktorym czlowiek ja doceni i pokocha-ona naprawde na to zasluguje!Warunkiem adopcji jest wizyta przed/po adopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.Kontakt 794 304 181. "

12622375_731599030311044_4971693868624641512_o.jpg

11540865_659922687478679_5564630713115060891_o.jpg

12363186_717403321730615_7676280880157130941_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

O 25.01.2016o15:31, Giraffriela napisał:

" Vega zostala znaleziona w okolicach Jezioran,niestety pomimo ogloszen nikt sie po nia nie zglosil.Szczerze mowiac spodziewalismy sie tego :( Sunia jest starsza ma okolo 8-10 lat,byla strasznie zaniedbana,zakoltuniona.Byc moze byla maszynka do zarabiania pieniedzy-napewno szczeniaki miala nie raz nie dwa.Jaka jest Vega?Jest bardzo przyjacielsko nastawiona do ludzi,choc na spacerach ciagle szuka tego,ktoremu nie jest juz potrzebna.Pomimo wieku jest zywiolowa.Za innymi sukami niestety nie przepada,a psich kolegow wybiera sobie sama.Widac,ze bardzo brakuje jej czlowieka :( Sunia jest odrobaczona i zaszczepiona.Bardzo bysmy chcieli,zeby Vega trafila do kochajacego domu,w ktorym czlowiek ja doceni i pokocha-ona naprawde na to zasluguje!Warunkiem adopcji jest wizyta przed/po adopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.Kontakt 794 304 181. "

12622375_731599030311044_4971693868624641512_o.jpg

11540865_659922687478679_5564630713115060891_o.jpg

12363186_717403321730615_7676280880157130941_o.jpg

MA DOM! :)

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam pytanie. Wiem ze pewnie wiekszosc z Was zacznie mnie oceniac, ale chcialam sie dowiedziec o co pytac kiedy oddaje sie pieska do adopcji? Moj pies ma ponad 6 lat i wiem bylam lekkomyslna biorac go 6 lat temu. Ale staram sie znalezc mu nowych kochajacych wlascicieli. Bardzo mi zalezy aby traktowali go z szacunkiem i nie chce trafic na nieodpowiednia osobe. Czy mozecie mi dac jakies wskazowki? Bardzo prosze! :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
O 17.02.2016o12:54, phase napisał:

Promyk Gdansk

PIES ADI OK. 6 LAT 616004900210753
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: WETERYNARIA
„Dzień dobry,
Do schroniska zostałem przywieziony z ul. Łąkowej. Miałem i mam nadal sporą niedowagę. Ostatnio też okazało się, że mam znacznie powiększoną lewą nerkę (więcej dowiecie się od schroniskowego lek.wet.). Jestem typem bardzo spokojnego psa. Do innych psów mam bardzo pozytywny stosunek. Akceptuję bez problemu dzieci (przynajmniej te większe – sprawdzone). Spacery ze mną to sama przyjemność. Żadnego szarpania, ciągnięcia. Idealnie prowadzę się przy nodze przewodnika. Ze względu na ogólny stan fizyczny powinienem jak najszybciej znaleźć dom. Jednak to będzie wymagało konsultacji z lekarzem weterynarii.” Pozdrawiam, Adi.

 

Adi (1)

 

 

W nowym domku

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 15.11.2015o13:58, phase napisał:

Gdansk Promyk
PIES ARON OK. 6 LAT 616093900050974 WIELKOŚĆ: DUŻY SZCZEPIENIA: TAK KASTRACJA: TAK BOKS: 5 „Witam! W schronisku jestem od sierpnia tego roku. Wcześniej mieszkałem na terenie działek ogrodniczych położonych w okolicy ul. Kartuskiej. To właśnie wtedy mój „opiekun” wyniósł się pozostawiając mnie samego z resztką łańcucha na karku. Z tego wynika, że raczej nigdy nie miałem luksusowego życia. Jestem zdecydowanie łagodnym psem (chociaż podobno nie lubi dzieci). Przypuszczam, że moja rola na działce tego człowieka sprowadzała się li tylko do roli psa stróżującego. Obecnie mieszkam w kojcu z innymi psami i jakoś obywa się bez większych konfliktów. Jak na sześcioletniego psiaka trzymanego raczej w średnich warunkach jestem w całkiem niezłej formie, a i siły mi nie brakuje (potrafi pociągnąć icon_smile.gif ). Dość nieźle współpracuję z człowiekiem, chociaż potrafię być przekorny. Jestem także znakomitym łapaczem smakołyków icon_smile.gif . Raczej nie nadaję się do jakiegoś małego mieszkania w blokowisku. Dom z ogrodem to byłoby najlepsze rozwiązanie.” Pozdrawiam Aron.


Aron-3.jpg
Aron-4.jpg

w nowym domku

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

O 1.03.2016o10:43, phase napisał:
SUCZKA KAMA OK. 2 LATA 616004900210743
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: WETERYNARIA
„Witam,
Pod koniec stycznia zostałam znaleziona na ul. Nowatorów. Musiałam błąkać się już od jakiegoś czasu, bo nie byłam w najlepszej kondycji (spora utrata masy ciała). Jestem sunią, która ma bardzo silnie poczucie przywiązania do człowieka i bardzo pozytywny stosunek w kontaktach z nim. Świetnie tez funkcjonuję z innymi psami. Obecnie z racji leczenia przebywam w jednym kojcu z Adim i nie ma najmniejszych problemów.
Niestety po implantacji mikroprocesora zrobił mi się odczyn i stąd to widoczne na zdjęciach miejsce pozbawione aktualnie sierści miejsce. Ale już w tej chwili rana zaczyna się goić. Znam i bez problemu wykonuję podstawowe komendy. Całkiem fajna współpraca z przewodnikiem. Jestem też bardzo aktywna ruchowo i zamknięcie w kojcu działa na mnie stresująco. Od człowieka wymagam dużo uwagi i całkowitej koncentracji na mnie. Z kotami nie miałam w schronisku kontaktu.” Pozdrawiam, Kama.

Kama-5.jpg

 

Kama-6.jpg

w nowym domku

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sunia Pepsi. Wiek.około 3lat.

Pepsi to młoda, wesoła i nieco nieśmiała suczka w typie owczarka niemieckiego. Jest przyjaźnie nastawiona do ludzi, jednak potrzebuje nieco czasu by zaufać. Potrafi chodzić na smyczy. Powinna zamieszkać w domu lub w mieszkaniu, jest typem    uciekniera. Najlepiej gdyby zamieszkała sama. Wysterylizowana, zaszczepiona, zaczipowana czeka w Medorze.

KONTAKT 506 761 221

Schronisko Medor Zgierz (obok Łodzi)

 

pepsi2.jpg

pepsi3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...