Jump to content
Dogomania

Owczarki Niemieckie do adopcji. Ogłaszajcie też ONki na www.owczarki.eu!


Anashar

Recommended Posts

 

schronisko w Gdansku Promyk

 

PIES ROLF OK. 4 LATA 616093900089575 (548/14) WIELKOŚĆ: ŚREDNI SZCZEPIENIA: TAK KASTRACJA: TAK BOKS: C-12 „Witam! Do schroniska trafiłem pod koniec września tego roku. Znaleziono mnie błąkającego się po ul. Elbląskiej. Początkowo byłem dość nieufny. Później na krótko trafiłem do domu, ale okazało się, że nie toleruję małych dzieci. Zresztą takie samo podejście mam do kotów, a i do innych psów też bywam mało tolerancyjny. Okazało się, ze znam podstawowe komendy, na smyczy prowadzi się mnie bardzo dobrze. Zabiegi pielęgnacyjne typu wyczesywanie znoszę bez większych protestów. Z reguły skupiam swoją uwagę na przewodniku i bardzo fajnie z nim współpracuję. Jestem dość nieufny w stosunku do ludzi, których nie znam. Potrzebuję raczej opiekuna doświadczonego, konsekwentnego i potrafiącego pracować z takim psem jak ja. Mam nadzieję, że w końcu trafię na właściwych ludzi i znajdę nowy dom.” Pozdrawiam Rolf.
Rolf-2.jpg
Rolf-4.jpg Rolf-5.jpg

 

Rolf pojechał do nowego domku

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Promyk Gdańsk

 

SUCZKA KIRA OK. 8 LAT 616093900049757 (79/15) WIELKOŚĆ: ŚREDNIA SZCZEPIENIA: TAK BOKS: 3 „Dzień Dobry! Upłynęło już ponad dwa tygodnie jak znaleziono mnie błąkającą się bez opieki na gdańskiej starówce.Niestety jak do tej pory żadnego znaku życia od moich opiekunów. Wiem, że nie jestem już najmłodsza i wymagam więcej uwagi, ale nie chce mi się wierzyć, żeby to było powodem wyrzucenia mnie z domu. Wciąż jeszcze wmawiam sobie, że to tylko splot niefortunnych wydarzeń i niebawem pod bramką schroniskowego kojca pojawią się moi właściciele. Przecież ja naprawdę jestem bardzo poukładana i zrównoważona. Znam podstawowe komendy i bardzo zgodnie żyję w stadzie. Takie odizolowanie od ludzkiego stada nie wpływa na mnie zbyt korzystnie. Lepiej współpracuje mi się z kobietami, ale to nie oznacza, że facetów zjadam na śniadanie. Pomimo, że określa się mój wiek na osiem lat, to po moim zachowaniu i energii, którą mam trudno w to uwierzyć. I dlatego nie mogę zrozumieć, że teraz muszę mieszkać w schroniskowym kojcu.” Pozdrawiam Kira.  Kira-1.jpg
Kira-4.jpg
Link to comment
Share on other sites

schronisko Lodz

DOM NA WCZORAJ POTRZEBNY - ALARM DLA AZALII

Wraz ze zmianą pór roku i pogody bardzo nasiliły się 
problemy suni ze zmianami zwyrodnieniowymi w kręgosłupie 
i stawach tylnich łap. 
Azalia ma problemy z poruszaniem się, "siada" jej tył, 
łapki już nie niosą jak powinny, jedna jest wyraźnie bolesna.
Sunia kuleje, coraz więcej czasu spędza smutna
i osowiała w budzie.
DOM NA WCZORAJ -P I L N I E- POTRZEBNY
______

"W cieniu azalii się skryła, smutna, samotna dziewczyna...
Plecie wianki z przebiśniegów - bielutkie,
wplata perłowe łzy, przepełnione smutkiem...
W bukiety wkłada słońca promienie,
cierpliwie czeka na jedno spojrzenie…”

Azalia (202) jest w schronisku od 20 listopada 2014 roku.
Sunia owczarka niemieckiego, ma około 5 lat.
Po raz pierwszy gościła w naszym schronisku w 2011 roku.
Dość szybko została adoptowana i wydawało się, że możemy
już o ślicznocie zapomnieć, aż do teraz, gdy w listopadzie 
2014 roku Azalia znów trafiła na Marmurową.
Śledzenie jej losów pokazuje, że piękna owczarka nie ma 
szczęścia, należy do psów skazanych przez los 
na przekazywanie z rąk do rąk. W ciągu trzech lat (od 2011 
do 2014 roku) miała aż trzy domy. 
W żadnym nie zagrzała długo miejsca.
Pierwszy dom wydawał się doskonały, jednak Azalia niezbyt 
przyjaźnie zachowywała się wobec małych wnuczków gospodarzy, 
przychodzących czasem z wizytą i w rezultacie Państwo znaleźli 
jej nowych opiekunów, posesję z ogrodem, pod Łodzią,
bez dzieci.
Jednak na przeszkodzie szczęśliwemu życiu w drugim domu 
stanął lęk Azalii przed burzą, grzmotami, wybuchami, fajerwerkami, 
nagłymi, ostrymi dźwiękami. Psy z taką fobią, mieszkające 
w ogrodzie często są skazane na ucieczki i zaginięcia.
Tak też stało się z naszą piękną bohaterką, która z drugiego 
domu uciekła. Potem zaliczyła jeszcze jedno miejsce 
zamieszkania, aż swoją ciągłą ucieczkę przed własnymi lękami 
i fobiami zakończyła ponownie w schronisku.
Szczęście w nieszczęściu – bo sunia jest, żyje, nie błąka się 
głodna i narażona na niebezpieczeństwa. 
Ale szczęśliwa nie jest ani ona, której szanse na dom, pomimo 
wielkiej urody nie są duże, ani my, którzy zachodzimy 
w głowę jakim cudem znaleźć jej teraz dom, spełniający 
wszystkie warunki, konieczne do zapewnienia szczęśliwego 
i bezpiecznego życia. Dom bez dzieci, mieszkanie lub doskonale 
zabezpieczona posesja , empatyczni, mądrzy, przewidujący, 
zaspakajający wszystkie potrzeby i kochający opiekunowie – 
tylko tyle lub aż tyle.

Jeśli nie możesz adoptować suni - pomóż nam dotrzeć
do jej człowieka. Na pewno gdzieś jest.
Musimy tylko go odnaleźć.
Jeśli chcesz pomóc --> UDOSTĘPNIIJ
______

Więcej informacji o suni chętnie udzieli:
Kasia 503 652 679 (od poniedziałku do piątku 9-19, sobota 9-14)
lub Ania 505 105 026

988497_801576799916859_77497084793758810

 

11025646_801576916583514_294854310429202

Link to comment
Share on other sites

schronisko Olsztyn

 

 Kala. Dzieciak jeszcze, ma około roku. Została dostarczona do schroniska. Fajna, żywiołowa, przyjazna, towarzyska, lubi ludzi i psy. Dla aktywnych ludzi jak znalazł  :) Nie znamy jeszcze jej stosunku do dzieci, podejrzewam, że jest okej, tylko pewnie zbyt szalona, skacze na człowieka, mogłaby niechcący zrobić krzywdę. 

 

DSC_0524.JPG

 

DSC_0553.JPG

w nowym domku :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

schronisko Olsztyn

 

HANS
jest mieszańcem w typie ONka. bardzo towarzyski, raczej uległy, dogaduje się z innymi psami (mieszka na brzozach). Do schroniska trafił z interwencji, ma ok. 1.5 roku. Jest bardzo towarzyski w stosunku do ludzi, zabiega o uwagę człowieka. Właściciel musi zdawać sobie sprawę, że będzie wymagał uwagi i czasu.

 

DSC_0355.JPG

 

DSC_0379.JPG

 

DSC_0368.JPG

w nowym domku :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, wiem że owczarki raczej nie mają fundacji konkretnie "od nich", zwłaszcza od przypadków "beznadziejnych"...
Dziś w schronisku pogryzł dość dotkliwie jedną z wolontariuszek DONek będący tuż po kwarantannie. Pracownicy już zapowiedzieli, że dają mu tylko 2 tygodnie życia i potem igła, bo podczas przenosin z kwarantanny na ogólne boksy pokąsał i pracownicę - ale nie do krwi... Ma ktoś dojście do Jamora, albo innych hotelików specjalizujących się w "trudnych" przypadkach? Jako wolo wiemy, że ten konkretny pies panicznie boi się ludzi w kitlach - być może związane jest to z wcześniejszymi wydarzeniami, których nie znamy. 
Gdyby udało się go wyciągnąć na prostą, byłby cudownym psem. 
takie foto zrobiłam dzień po przybyciu tego "agresora" do schroniska... palce mam całe.
10952240_527978394010510_469043923656485

wiadomo co z tym psiakiem?

Link to comment
Share on other sites

Chata Leona pracuje wg metody Wesolej Lapki. Absolutnie nie polecam dla psow agresywnych i z powazniejszymi problemami.

Link to comment
Share on other sites

Imię: Nelka

Wiek: kilka miesięcy (nie wiadomo dokładnie)
Miasto przebywania: okolice Bartoszyc 
Wątek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.611325395671742.1073742268.152527011551585&type=1
Opis: ""Nelka to sunia która wraz ze swoimi braćmi została porzucona w kartonie przy drodze w grudniowy dzień.Pan Grzesiek stał się ich aniołem stróżem,widząc porzucone maleństwa zabrał je ze sobą i tak zamieszkały w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych w Sępopolu.Bracia Nesi szybko znależli domki a Nesia była z nich najbrzydsza i do tego jest suczką, nikt nie chce problemów związanych z cieczką.Ale i na to jest rada Nelka zostanie wysterylizowana na koszt Urzędu Gminy.Mieszkała w małym kojcu i serducho pękało kiedy trzeba było ją znowu zamknąć .
W tej chwili Nelka przebywa w domu tym czasowym.Na początku była cichutka,nie pewna,bała się wszystkiego co nowe nadal boi się wychodzić na dłuższe spacery,chyba nie może uwierzyć że świat jest taki duży ale jest już dużo lepiej.Okazało się że to nie zły urwis który domaga się ciągle uwagi,teraz to my widzimy że to psie dziecko i tak też się zachowuje.Nelka to mega pozytywna psina,uwielbia ludzi,każdego zaczepia i domaga się uwagi.
Nelka to sunia średniej wielkości waży ok 12 kilo, na zdjęciach wygląda na dużą ale w rzeczywistości to kruszynka.Została odpchlona,odrobaczona i na przełomie kwietnia i maja zostanie wysterylizowana.Szukamy jej opiekunów którzy podarują jej wspaniały domek i życie na które zasługuje.Sunia przebywa w okolicach Bartoszyc.Kontakt 733 702 954."

 

11149325_624172917720323_491061196564437

 

11173328_624172887720326_129173834589817

 

11081267_611325409005074_358204831521301

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

schronisko Olsztyn

 

Pigwa. Została dostarczona do schroniska. Młodziutka, około roczna, jak na mieszańca ONka uwielbia aportowanie, taki typ pracujący. Myślę, że ma spory potencjał do psich sportów. Do człowieka przyjazna, otwarta, lubi kontakt, przydałby się aktywny, chcący popracować trochę z psem dom. Nie znamy jej stosunku do dzieci. Na pewno zna komendę siad i podaj łapę. Podejrzewam, że miała właściciela, może się zgubiła... No ale niestety nikt się nie zgłosił przez całą kwarantannę...

DSC_0563.JPG

 

DSC_0570.JPG

 

DSC_0589.JPG

 

DSC_0573.JPG

 

DSC_0576.JPG

w nowym domku

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

poszukiwane 2 owczarki niemieckie zagineły kilka dni temu w ok pyrzowic śląsk 

 

mogą być razek mogły sie rozdzielić 

3 letnia i roczna sunia 

 

 

 

możę są tutaj może ktos je widział 

 

 

nie umie wrzucic fotek 

link 

 

w razie inf na pv do mnie lub 604226904

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=856495044415986&set=a.623527821046044.1073741833.100001664948742&type=1&theater

 

 

psy moich znajomych jak możecie wrzucajcie gdzie sie da plis 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Od 2 dni błąka się przepiękny owczarek, samiec, zadbany bez obroży. Jeśli nie znajdziemy dla niego chociazby DT czeka go schronisko w Radysach. Okolice Białegostoku. Proszę bardzo o pomoc. Sama mam 2 psy nie mogę wziąć trzeciego nawet na dzień czy dwa .

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/146670-owczarek-niemiecki-doros%C5%82y-samiec-okolice-bia%C5%82ystok/

Link to comment
Share on other sites

Imię: AYRA

Wiek: ok. 2lata

Miejsce pobytu: Młynek k.Starachowic (świętokrzyskie)-hotel

Wątek:https://www.facebook.com/media/set/?set=a.444210295755009.1073741928.281385188704188&type=3

Opis: Ayra to bardzo spokojna i grzeczna sunia,ładnie chodzi na smyczy,zapatrzona i wsłuchana w człowieka.
Bez problemu dogadała się z Wolfem-innym naszym Owczarkiem (również do adopcji-zdjęcia wyślę na e-mail) ,który został jej towarzyszem.
Nie wykazuje żadnej agresji,bardzo inteligentna dziewczynka.
Wkrótce sterylizacja. Do nowego domu pojedzie po zabiegu z kompletem szczepień i chipem.
Obowiązuje umowa adopcyjna.

Możliwy dowóz do ok.150km od hotelu.
Kontakt tylko tel. 535 361 111

 

$_20.JPG$_20.JPG$_20.JPG$_20.JPG

Link to comment
Share on other sites

Imię:WOLF

Wiek: ?

Miejsce pobytu: Młynek k.Starachowic (świętokrzyskie)-hotel

Wątek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.429813413861364.1073741908.281385188704188&type=3

Opis: Wolf jest przeogromnym owczarkiem niemieckim,wzbudza respekt,nawet nie musi szczekać.
Wolf został znaleziony jakiś czas temu potrącony przez busa,ostatmiem sił doczołgał sie na schody najbliższego domu Trafił do lecznicy,a stamtąd- do hotelu dla psów.
Wolf miał mocno uszkodzony bark,długo dochodził do siebie,ale obecnie wrócił już do formy i może już jechać do nowego domu.
Wolf nie jest przyjazny w stosunku do innych psów,jednak jako obrońca sprawdza sie idealnie,pilnuje swojego terenu i nie ma mowy o nieproszonych gościach.
Na terenie neutralnym- spokojny,zrównoważony.
W sprawie adopcji prosimy dzwonić:
Tel.535 361 111

 

$_20.JPG$_20.JPG$_20.JPG$_20.JPG

Link to comment
Share on other sites

Gdansk Promyk
PIES HYNEK OK. 11 LAT 941000011176710 WIELKOŚĆ: DUŻY SZCZEPIENIA: TAK BOKS: A-18 „Witam! To masakra dla psa w takim wieku! Musiałem trafić tutaj ponieważ mój opiekun będący osobą w tej chwili niepełnosprawną nie mógł dalej sprawować nade mną opieki. Niestety nie znalazł się nikt, kto mógłby mu pomóc i wtedy nie musielibyśmy się rozstawać. Stało się jednak inaczej. Rany! Ja mam 11 lat i pewnie przyjdzie mi tu spędzić resztę życia! Wiadomo, że ludzie chcą mieć psa młodego i w pełni sprawnego na kolejne lata. A ja? Jestem jeszcze we względnie przyzwoitej kondycji, ale za chwilę będę potrzebował bardziej troskliwej opieki. I to niestety jest dla większości ludzi zbyt dużym wyzwaniem. Mieszkałem w domu, jestem bardzo dobrze ułożonym psem. Bardzo przyjaznym do ludzi. Strasznie tęsknię za normalnym domem! Ale w przyszłość patrzę sceptycznie. A może się mylę?” Pozdrawiam Hynek. Hynek-2.jpg
Hynek-3.jpg
Hynek-5.jpg

Link to comment
Share on other sites

schronisko w Gaju

 

Ori
 
Gatunek: Pies
Rasa: Owczarek Niemiecki
Płeć: Pies
Wiek: 09.2014
Kastracja: Nie
Odrobaczenie: Tak
Szczepienia: Tak
W schronisku od: 2015-04-27

 

 

Opis: PSIAK PRZEBYWA NA KWARANTANNIE OD 27.04-11.05. PRZYJECHAŁ DO NAS Z MIEJSCOWOŚCI KSIĄŻ WLKP.
Ori przyjechał do nas razem ze swoją matką, oby dwoje szukają domu. Psiak jest troszkę lękliwy, boi się podniesionej ręki. Lecz gdy komuś zaufa jest typowym wesołym szczeniakiem. Bardzo lubi się bawić. Super odnajdzie się w aktywnym domu lub domu z dziećmi.


Kontakt w sprawie adopcji: 783-100-300

 

1236_img.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...