Jump to content
Dogomania

Skandale sędziowskie


nice_girl

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie znam Was, ani Waszych psów (jak na mój gust pięknych i doskonałych), nie jestem też z Waszej grupy i kąpletnie nie znam sie na tej rasie, ale uważam, że tak jak nie ma doskonałych ludzi taki i każdy pies ma jakąś wadę (jeden większą, drugi mniejszą). Takie wytykanie niedoskonałości uważam, że do niczego nie prowadzi bo wiadomo, dla każdeko jego pies jest NAJ pod każdym względem i takie uwagi mogą byc przykre. Poza tym "De gustibus non est disputant ". Raz się przegrywa, a raz się wygrywa i dlatego trzeba pogodzic się z tym. No nic rozpisałam się, ale takie jest moje zdanie i mam nadzieję że nikogo nie uraziłam. Mój pies też ma pewnie niedoskonałości i raz prezentuje się lepiej a raz gorzej, i dlatego sądzę że lepiej skupic się na swoich pupilach i zając się ich przygotowaniem do wystawy a nie ogladac się na innych.
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów wystawowych :D

Link to comment
Share on other sites

Jsteśmy po kolejnym weekendzie wystawowym, oj działo się tu i tam. Ja byłem w Chybiu. Impreza kapitalna, atmosfera spokojna i piknikowa, organizacja bardzo dobra - stale coś się działo. Ale..., no właśnie jest jedno ale. Moim zdaniem, to co można uznać za skandal sędziowski to to, że w Chybiu praktycznie wszystkie bisy zgarneły bordery. Sędzina przesadziła. Reszta chyba była tlem, a sędziwanych było 5 ras i psy były bardzo piękne i dobrze pokazywane. Pozostał mi lekki niesmak...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ofcca'][
Moja malamutka w Łodzi była druga na 7 suk w swojej klasie,ocenka doskonała.Tenże sam belgijski sędzia o którym pisałam wcześniej.Dzień później byłyśmy na miedzynarodówce w Pradze,gdzie również wywalczyłyśmy srebro na 6 suk w klasie z oceną doskonałą.Sędziował p.Petr Rahanek z Czech.No i teraz wybiore się do Dobrego Miasta-sedziuje p.Grabkowski.I jestem pewna ze dostaniemy bdb!!!noa le chec to sprawdzic,tylko po to jade.Napisze Wam jak bylo,no i prownam opisy :lol:

pozdrawiam iwona[/quote]

dotrzymuje slowa
TO NIE SKANDAL-TO CUD!
nie dosc ze nie dostala bdb to jeszcze zdobyla tytul NSwR!i rozpoczela(w rezszcie)championat polski!
złego słowa nie powiem,są jeszcze w Polsce sedziowie ktorzy kieruja sie przy ocenie wzorcem rasy.brawo!

pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='from_gosi']Jsteśmy po kolejnym weekendzie wystawowym, oj działo się tu i tam. Ja byłem w Chybiu. Impreza kapitalna, atmosfera spokojna i piknikowa, organizacja bardzo dobra - stale coś się działo. Ale..., no właśnie jest jedno ale. Moim zdaniem, to co można uznać za skandal sędziowski to to, że w Chybiu praktycznie wszystkie bisy zgarneły bordery. Sędzina przesadziła. Reszta chyba była tlem, a sędziwanych było 5 ras i psy były bardzo piękne i dobrze pokazywane. Pozostał mi lekki niesmak...[/quote]
A mi się podobało, że przynajmniej raz bordery wygrywają :)
Zauważ, że BC rzadko kiedy wygrywają nawet BOG, a o BIS dla bordera do niedzieli wogóle nie słyszałam. A też są ładnie prezentowane.

Link to comment
Share on other sites

[b]Mam nowego HITA[/b]

Na wysatwie krajowej sędzina[b] M. Jurek[/b] :lol: podczas sędziowania astów klasy MŁ suki nie sprawdziła ZGRYZÓW !!

Tak była zajęta ocenianiem eksterieru zewnętrznego 8) :D i nie pomyleniem sie przy lokatach, ze o tej skomplikowanej czynności zapomniała 8)

Jak widac fakt, ze ktoś jest sędzią od kilku lat i "hoduje" daną rasę wiele lat nie zapenia nam NORMALNEJ oceny :lol:

O takich ludziach Lady Pank miało utwór :roll:

Link to comment
Share on other sites

No, no Marku. Aż tak ostro? Nie znam sędziny M. Jurek, podejrzewam tylko, że pochodzi z rodziny Jurków z Poznania. Bo tatuś też sędzia?
Piosenkę znam.
Aż mi się wierzyć nie chce, że ona nie sprawdziła zgryzów. Bo rozumiem, że nie u wszystkich ras sprawdza się całość uzębienia, ale zgryz - zawsze.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Pan Gajewski, na tejże samej wystawie, psu w klasie pośredniej sprawdził zgryz, po czym w otwartej, użytkowej i championów już nie. Widocznie uznał, że skoro jeden ma dobry, to reszta też.
Jajek też psom nie sprawdzał, tylko temu jednemu z pośredniej. Podpadł mu chyba, czy co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga 2']Pan Gajewski, na tejże samej wystawie, psu w klasie pośredniej sprawdził zgryz, po czym w otwartej, użytkowej i championów już nie. Widocznie uznał, że skoro jeden ma dobry, to reszta też.
Jajek też psom nie sprawdzał, tylko temu jednemu z pośredniej. Podpadł mu chyba, czy co?[/quote]
Ani chybi podpadł! Ale wyszedł z dobrego założenia - jeden psiak jest Ok, to reszta też! Przemawiają przez niego lata sędziowania. :D
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']Asiaczek oj nie tak ostro :) ale JA wiedzialem ze bede ostatni obojętnie co wyjdzie szkoda tylko, ze przy okazji sędzina przeoczyła zgryzy :D

Aga2 mówisz o ROTACH??????????[/quote]
A wiesz,że jakieś braki były w Twojej rasie? Przeciez to i tak byłby mecz do jednej bramki. Drugiego razu juz nie będzie (chyba?).
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']

Aga2 mówisz o ROTACH??????????[/quote]

Of kors, że o rottach 8)

A powiedzcie mi jeszcze tylko, czy jeżeli żadna suka nie dostała CWC, natomiast miały miejsce 1 i oceny doskonałe, to nie powinno się wybierać najlepszej suki w rasie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga 2']Pan Gajewski, na tejże samej wystawie, psu w klasie pośredniej sprawdził zgryz, po czym w otwartej, użytkowej i championów już nie.[/quote]

To w rottach też o tym [b]SZCZEGÓLE[/b] zapomniał. Mnie sedziowal z Dogiem de Bordeaux, byly trzy suki też zadnej w pysk nie zajrzał. :roll:


[quote]Tak była zajęta ocenianiem eksterieru zewnętrznego i nie pomyleniem sie przy lokatach, ze o tej skomplikowanej czynności zapomniała
[/quote]

Hehehe a eksterier pieskow z jej hodowli pozostawia nam wiele do zyczenia i napewno nie jest zgodny ze wzorcem - w końcu miala przeglad swojej hodowli , ale przeciez jak mowi przysłowie : "Żaden ptak nie narobi we wlasne gniazdo " :) Wiec czego innego sie mozna bylo spodziewac :question: 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga 2']

A powiedzcie mi jeszcze tylko, czy jeżeli żadna suka nie dostała CWC, natomiast miały miejsce 1 i oceny doskonałe, to nie powinno się wybierać najlepszej suki w rasie?[/quote]
Myślę, że powinno się wybierać. Chociaż raz kiedy dostałam właśnie pierwszą lokatę i doskonałą ocenę, to od razu dano mi teczkę.
Z kolei na innej wystawie szłam w takiej sytuacji do porównania. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Na wystawie w Inowroclawiu pan sedzia Z.Szcześniak u ON sprawdzal tylko zgryz a powinien dokladnie wszystkie zeby jeszcze robil to z bardzo bezpiecznej odleglosci-niezawodny wzrok 8) o jadrach zupelnie zapomnial we wszytkich klasach. :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaDark']A czy ktoś może się wypowiedzieć n temat P. Anny Redlickiej?
Zdarzyła się jej kiedyś "wpadka"?[/quote]

ja niestety nie miała przyjemności,ale uwielbiam oglądać jak sędziuje Pan Redlicki-poprawa humoru gwarantowana :wink:
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga 2']No więc po konsultacji wyszło nam, że zaproszenie do porównania jest uznaniowe i albo mógł nas poprosić, albo nie. No i nie poprosił, chytrus jeden :evil:

B.J., bo ja właśnie o rottach mówię. :wink:[/quote]

A jak mówi regulamin WYSTAW PSÓW RASOWYCH?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...