Jump to content
Dogomania

Skandale sędziowskie


nice_girl

Recommended Posts

[quote name='nice_girl']Ha, a co powiecie na to, że piesek, który jest v-ce zw. Polski 2005( jest w ogóle taki tytuł?), w Poznaniu dostał dosk , CWC, wczoraj został zdyskwalifikowany za brak jednego jądra? :-?[/quote]

mnie już chyba nic nie zaskoczy :-?
mogłabym napisać ze nie wierze i że jest to niemożliwe,ale ni byłaby to prawda

pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asiaczek,
Mnie nie było ani w Poznaniu, ani w Grudziądzu. W Grudziądzu piesek był sędziowany przez Elżbietę Chwalibóg, czyli dosyć doświadczoną sędzinę. Sędzina zresztą zawołała kogoś, aby sprawdził te jądra.
Nie wiem, jak jest z właścicielem pieska. Przedwczoraj był on wystawiany przez swojego hodowcę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidka'][quote name='-Magda-']... W zeszłym roku na wystawie jak obserwowałam co dzieje się na ringu berneńczyków to się przeraziłam... W psach i całą rasę wygrał pies, który nie powinien byc dopuszczony do wystawy, gdyż [u]berneńczyki muszą miec czubek ogona biały, [/u]a on go nie miał!!! [/quote]


To trochę nie w temacie, ale muszę sprostować. Według wzorca u berneńskiego psa pasterskiego [b]wymagane są [/b]: [u]białe, symetryczne znaczenia na głowie (strzałka przechodząca na pysk) oraz białe, umiarkowanie szerokie, nieprzerwane znaczenia na szyi i piersi.[/u]


Białe znaczenia na łapach i końcu ogona są [b]tylko pożądane[/b], a nie wymagane. Brak tychże nie jest i nigdy nie był wadą.

Nowy, znowelizowany wzorzec dopuszcza również występowanie białych łat na karku i w okolicy odbytu, o ile mają średnicę nie większą niż 6 cm.[/quote]

To przepraszm za wprowadzenie kogoś w błąd... :oops: kiedyś poprostu rozmawiałam z hodowcą i tak mi powiedziano...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Asiaczek,
Mnie nie było ani w Poznaniu, ani w Grudziądzu. W Grudziądzu piesek był sędziowany przez Elżbietę Chwalibóg, czyli dosyć doświadczoną sędzinę. Sędzina zresztą zawołała kogoś, aby sprawdził te jądra.
Nie wiem, jak jest z właścicielem pieska. Przedwczoraj był on wystawiany przez swojego hodowcę.[/quote]
No, to już wygląda bardziej realnie. Czyli sędzina też miała wątpliwości i wezwała posiłki. To dobrze. Uważam, że postąpiła słusznie.
A jaka to rasa i gdzie był prezentowany (piszesz - przedwczoraj, przez właściciela). Jeżeli masz te informacje, napisz.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][quote name='nice_girl']Asiaczek,
Mnie nie było ani w Poznaniu, ani w Grudziądzu. W Grudziądzu piesek był sędziowany przez Elżbietę Chwalibóg, czyli dosyć doświadczoną sędzinę. Sędzina zresztą zawołała kogoś, aby sprawdził te jądra.
Nie wiem, jak jest z właścicielem pieska. Przedwczoraj był on wystawiany przez swojego hodowcę.[/quote]
No, to już wygląda bardziej realnie. Czyli sędzina też miała wątpliwości i wezwała posiłki. To dobrze. Uważam, że postąpiła słusznie.
A jaka to rasa i gdzie był prezentowany (piszesz - przedwczoraj, przez właściciela). Jeżeli masz te informacje, napisz.
pzdr.[/quote]
Przedwczoraj, czyli w Grudziądzu. Jak można się domyślić, chodzi o corgi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A nazwę psiaka znasz?
Pzdr.[/quote]
Znam. Ale nie wiem, jaki jest sens podawania jej tutaj.

Może nie dodałam, że w Poznaniu w porównaniu o CACIB szły tylko dwa psy. Ten, o którym mowa, zajął drugie miejsce. Jest to o tyle istotne, ponieważ żaden inny właściciel psa nie był pokrzywdzony(owy corgi nie miał konkurencji w klasie).

Link to comment
Share on other sites

w " skandalu sędziowskim" sama byłam ofioarą na wystawie w Opolu w sobotę :roll:

wyslismy na bis juniorów - dostaliśmy klu. zw młodzieży z moim grzywaczem na bisie przez mikrofon i fanfary ogłaszaja,ż ezwycięzcą juniorów wystawy jest [size=7]ch.grzywacz z numerem 95[/size] to podkreslam, bo na bisie były 2 grzywacze

więc ja w szoku, dzika radość - mój pies wygrał bisa :roll:
fanfary, championa nam zagrali ,zdjęcia i ojejeje jak to zwycięzca po czym podchodzi pani sędzina i mówi ,że sie pomyliła :-? no i tyle
wyobrażacie sobie coś takiego?
były 2 grzywacze na bisie mój pies i suka z młodziezy ale TYLKO JA MIAŁAM NR 95

szok i brak mi słów
kto widział bis to wie jak to wyglądało po prostu brak mi słów :roll:
zeszliśmy z ringu i tyle było naszej radości

Link to comment
Share on other sites

Ja natomiast po opolskiej zaczynam mieć wątpliwości ,czy wystawa to napewno jest konkurs piękności .Wśród sharpków NPw R został pies co miał ewidentne braki w sierści ,dziury i wygryzienia ,był brudny i śmierdzący ,dodam ,ze nie był brzydki -ale miss World nie zostaje piękna kobieta ze złamaną nogą i tłustymi włosami :wink:

Link to comment
Share on other sites

ONKO slyszalam cale zdarzenie poniewaz siedzialam czekajac jak glupia az skoncza sie finaly klubowki i mozna bedzie wreszcie pokazac psa na finalach miedzynarodowki:-((
Uwazam to za paranoiczne...jesli sedzina sie pomylila to powinna miec tyle klasy by zamknac buzienke i trzymac fason do konca.....
To bardzo niezdrowe i na Twoim miejscu rzucilabym jej ten puchar na stope :-)))
A swoja droga nie sluchalam juz kto w sumie wygral...
slyszalam rowniez "wygrala grupa nagich chinskich ...o ta ta ta grupa gdzie jest czerwona marynareczka" hehehe.Uwazam ,ze jesli juz zostal podany wynik wypadaloby podac CO TO ZA GRUPA (nazwa hodowli ) co za pies (NAZWA odczytana z karty) to nic nie kosztuje i nie lamie regulaminu.Byloby mniej problemow.

Link to comment
Share on other sites

Wracam do wypowiedzi Onki,chodzi o bis junior klubowej wystawy,jestem właścicielem tego drugiego chińskiego grzywacza,który uczestniczył w tej konkurencji.Uważam to za skandal,ale nie sędziowski,pomyłkę organizatorów,a raczej największy błąd z mojej strony bo nie miałem numeru przy sobie i jeżeli to mogło być przyczyną tego zajścia to bardzo przepraszam.A teraz trochę wyjaśnień,sędzina która wybierała bis junior,również sędziowała chińskie grzywacze na tej wystawie,wybierając bob,ustawiała psy na 4 lokatach i,tak pies Onki był 4,moja suka była 3,suka Ewy Antczak 2,Sasquehanna PIECHUR 1-bob,więc nie ma logiki w dalszym wyborze bis,zresztą takie pomyłki były również w ringu.Sędzia był z zagranicy i pewnie powiedziała że wygrywa chiński grzywacz nagi,a pani z obsługi wpisała jedyny numer który miała i,tu jest moja wina nie miałem swojego numeru,za co przepraszam.
P.s.Takie zamieszanie było też na Europejskiej wystawie w Bratysławie,gdzie na zwycięzce bis wybiegł amerykański cocker spaniel i,sędzia mu podziękował bo organizator źle zrozumiał,miał wygrać amerykański staffordshire terier.

Link to comment
Share on other sites

Flasko..i to jest najgorsze,nie wystawcy sa winni glupoty sedziego ale oni ponosza konsekwencje.Nikt nie neguje zwyciestwa danego psa.Zawsze jednak blad sedziego czy na ringu rasy ,czy grupy zawsze uderza we wlasciciela psa.Sedziowie feruja wyroki a wystawcy zamiast miec pretensje do sedziego zaczynaja sie gryzc miedzy soba.

Co do Opola powiedz czy chcialabys byc w sytuacjo Onki??
Sytuacja niezreczna i paskudna.Ani Ty do konca nie mialas zapewne radochy z wystawienia i wygrania z psem ani ONKa pogoniona z ringu juz po fanfarach:-(((
Uwazam ,ze sedzina postapila nagannie.To jakas sierota musiala byc.
A swoja droga flashko gratuluje.Szkoda tylko ,ze wszystko w atmosferze lekkiego niesmaku.

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka ja akurat tu pretesji do nikogo nie mam.Bo moim zdaniem Onka powinna dostac chociaz ogromne przeprosiny i nagrode pocieszenia w takim razie.Tym bardziej ze Vascula to mój ulubieniec 8) A fakt Persi piekna i tego zarzucic jej nie mozna :D Ania trzeba było pogonic sedzine Wiewiórą;]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...