Jump to content
Dogomania

Skandale sędziowskie


nice_girl

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

P.Kirschbichler H.

Z Graz w katalogu jest to nazwisko,ale jeszcze sprawdzę w katalogach

z Tulln i Oberwartu,bo te co mam w domu to inne roczniki.

O tym nazwisko, to ja znam tylko panią Steffi Kirschbichler z Austrii. Ale jakichs specjalnych zastrzeżeń do niej nie mam. Sędziowała mnie 2, może 3 razy w życiu i w sumie było OK. W każdym bądź razie ona baskom nie mierzy uszu, ani ogona :wink:

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek nice to meet you w takim razie.

Ale flaszka pytala wyraznie o OBCE psy:))nie o swoje;))))wiadomo,ze i w Polsce sedzia moze wystawiac SWOJE psy czyli takie, ktorych jest wlascicielem lub wspolwlascicielem. Pytanie bylo o obce, czyli o takie kundle ktorych on/ona NIE jest wlascicielem:)))))

A dlaczego miałby nie móc?! Przecież sędzia też może być handlerem, i nie chodzi tutaj o zawodowe prezentowanie (tzn. za pieniądze) psów, lecz często o zwykłą pomoc osobie, która ma z tym problemy. Jeżeli ma dobry kontakt z obcym psem, to dlaczego nie? A że jest równiez sędzią to czy ma to oznaczać, że prezentowanie psów na wystawach jest dla niego zabronione? Przecież sędziowie też są hodowcami i też chcą pokazywać SWOJE psy (pozostawione w hodowli) lub SWOJE, ale u innych ludzi lub zupełnie obce. Czy znasz jakieś przepisy, które by tego zabraniały? Bo ja nie kojarzę.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

a kto byl w gdyni???zwlaszcza finaly w jego wykonaniu byly piekne:))tak go wygwizdali,ze szok:)))w sopocie chyba bylo gwizdy slychac,albo i nawet w wejcherowie:)))))

A czy możesz troche dokładniej opisać finały? Ja nie byłam i - ze względu na te gwizdy - bardzo żałuję :wink: . Czy rzeczywiście było tak tragicznie?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Orsini:

przypomniało mi się jeszcze jedno zdarzenie związane z niekulturalnym zachowaniem sędziego na ringu, tym razem z naszego, polskiego podwórka.

Wystawa warszawska letnia 2004 r. - koleżanka wystawia swoje baski, z których jedna suczka ma niezbyt zadbane zęby. Sędzina - p. M. Supronowicz - zwraca jej na to uwagę, dodając od siebie komentarz: "A Pani myła zęby dzisiaj?". Zachowanie super!

Ale żeby była jasność, ja nie neguję samego faktu dbania o psie zęby; raz do roku chodzę z psiakami na zdjęcie kamienia. Kosztuje to ok. 60-70 zł wraz z narkozą. I mam święty spokój, a na wystawach nie muszę się wstydzić, że zęby zaniedbane.

Chodzi mi o fakt osobistej "wycieczki" do wystawcy. Takie zachowanie nie powinno miec miejsca. To moja opinia.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[A dlaczego miałby nie móc?! Przecież sędzia też może być handlerem, i nie chodzi tutaj o zawodowe prezentowanie (tzn. za pieniądze) psów, lecz często o zwykłą pomoc osobie, która ma z tym problemy. Jeżeli ma dobry kontakt z obcym psem, to dlaczego nie? A że jest równiez sędzią to czy ma to oznaczać, że prezentowanie psów na wystawach jest dla niego zabronione? Przecież sędziowie też są hodowcami i też chcą pokazywać SWOJE psy (pozostawione w hodowli) lub SWOJE, ale u innych ludzi lub zupełnie obce. Czy znasz jakieś przepisy, które by tego zabraniały? Bo ja nie kojarzę.

Pzdr.

Asiaczek, TAK ZNAM:)))taki jest regulamin Zwiazku Kynologicznego :)))dotyczacy sedziow:))ich mozna by rzec 10 przykazan:)))))

a Flaszka sie zapytala czy tak samo jest za granica co do wystawiania obcych psow. Asiaczek, raz ze tak u nas jest napisane, a dwa pomysl tak na logike: widzac u nas uklad jakie sa taki sedzia wystawiajacy u kolegow co by nie wystawil wygra. A tak zawsze jest szansa, ze jego suka np. dostanie cieczke i na wystawie jej nie bedzie. A teraz wyobraz sobie, ze taki sedzia jednak moze wystawiac cudze psy-to reszta wystawcow bez szans, bo by mogl obstawiac wszystkie klasy zgarniajac kase za handlig, wiec dzieki Bogu ktos w Polsce pomyslal konstruujac taki przepis:)))))

wystawe w Gdyni a raczej jej final opisze po weekendzie

HAPPY NEW YEAR!!!

Link to comment
Share on other sites

No to i ja się przyłączam :drinking: by sędziowie zaczęli oceniać jak należy wg.wzorców by przestali uważać nas za wystawców za zło konieczne , by oceniali psy a nie drugi koniec smyczy itd. Tych pobożnych życzeń mam bardzo wiele. Wypijmy więc :drinking: może Nowy Rok przyniesie jakieś zmiany na lepsze...... choć słabo w to wierzę :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...