Jump to content
Dogomania

Kundelek + Agility - możliwe?


Guest L'or

Recommended Posts

Witam.
Mam 8-mio letniego kundelka, wielkości labradora, może większy, mieszanka doga niemieckiego z czymś jeszcze. Wiem, że jest to starszy pies, ale jest we wspaniałej kondycji i bardzo lubi bieganie, skakanie itp. Ale.. jest kundelkiem..
I tu zaczynają się schody, czy kundelek się do tego nadaje? Czy w ogóle można? Czy nie jest za stary?..
Uwielbia pracę z ludźmi, jest posłuszny itp..

Dodam jeszcze, że jestem członkiem ZKwP (właściwie nie ja, ale moja mama, ja nie mam skończonych 16 lat więc formalnie nie mogę, pies jest zapisany na mamę) i mam psa z rodowodem, ale to chyba raczej nic nie znaczy, bo w agility miałby startować kundelek..

Link to comment
Share on other sites

Ja z Agility też dopiero zaczynam, mam haszczaka i kundlicę filigramową i to głownie z nią chce to trenować, czytałam tutaj wiele na forum i rasowość chyba nie ma tutaj nic do tego, ważne żebyście się z psem świetnie bawili ;) poczytaj sobie wątki wszystkiego się z nich dowiesz ;)

Jak zacząć, czego się najpierw uczyć itd ;)

Pozdrawiam!
Życzę wiele sukcesów i świetnej zabawy z psiakami!

Link to comment
Share on other sites

Kundelek w agility startować też może, niektóre z psów odnoszących w Polsce największe sukcesy to właśnie kundelki.
Wiek już dość poważny jak na dużego psa, ale skoro pies jest w dobrej formie to możecie spróbować.
Proponuję udać się do jakiegoś klubu na trening i zobaczyć, jak Wam się spodoba - a dalej zobaczysz, jak się sytuacja rozwinie. Grunt, żebyście się dobrze bawili, a kto wie, może jeszcze w jakichś zawodach postartujecie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam suczkę 2 lata Goldena bez rodowodu...
Chciałabym z nią spróbować z Agility ale nie ma w pobliżu żadnego klubu...
Jest jakas możliwośc innej formy treningu?
Jest w miarę posłuszna i czasmi jak z nią chodze na plac i skacze przez takie słupki do chodzenia z równowag to jest ok. Tylko czasem ma odchyły i niechce ale to żadziej.... Ciekawi mnie jakby ze mną trenowała ale nie mam jak....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

[quote name='sachma']Czy kundelki mogą też startować na zawodach? jeśli tak to czy na zawodach każdego szczebla, czy są jakieś zawody "niedostępne" dla nich?[/quote]
Oczywiście, że mogą. :) Polecam lekturę regulaminu agility ;)
Ale tak konkretniej. W Pucharze Polski mogą startować. Mogą też w Mistrzostwach, ale tytułu Mistrza Polski (o ile się nie mylę) nie mogą dostać. Z tego co wiem M. Europy, Świata są dostępne tylko dla rasowców. Jednakże są też organizowane Mistrzostwa np. Świata psów nierasowych. No i we wszystkich zawodach nieoficjalnych (nie dających wpisu do książeczki pracy) mogą startować. :)

To tyle, jeśli mnie pamięć nie myli ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...