Jump to content
Dogomania

Jaki jest ridgeback


pokahontas81

Recommended Posts

Czesc zastanawiam sie nad kupnem rhodesiana ale przed tym chcialabym ponac wasze opinie i doswiadczenia z ta rasa.Obecnie mam psa rasy husky i szukam mu kompana do towarzystwa bo nie znosi samotnosci.Mam pare pytan :
-Jaki jest rhodesian w stosunku do innych psow- to znaczy czy wykazuje agresje?
-Czy ma problemy z pozostawianiem samemu w domu?Czy wyje?
I ostanie ale roznie wazne; Jak zachowuje sie spuszczony ze smyczy ? Czytalam ze to rasa ktora lubi byc samowolna i uciekac za zwierzyna. Jak wy wiec radzicie sobie z wyprowadzaniem iich i upuszczaniem ich energii.Wdzieczna za wszelkie informacje :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pokahontas81']
-Jaki jest rhodesian w stosunku do innych psow- to znaczy czy wykazuje agresje?[/quote]

TAK
Jesli mu na to pozwolisz
[quote]
-Czy ma problemy z pozostawianiem samemu w domu?Czy wyje?
[/quote]
TAK
Jesli nie nauczysz go spokojnego zostawiania w domu
[quote]Jak zachowuje sie spuszczony ze smyczy ? Czytalam ze to rasa ktora lubi byc samowolna i uciekac za zwierzyna.[/quote]
Owszem, to pies gonczy i jesli nie dostarczysz mu zajecia na spacerze to zacznie je sobie znajdowac sam (tak ak wiekszosc psow z reszta)

Jak widzisz, rodezjan to pies-jak kazdy inny. Trzeba go wychowac-jak kazdego innego psa. Zadna filozofia :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Jesli nie będzie socjalizowany z innymi psami od małego, będzie wykazywać agresję. Nie powienien w stosunku do twojego, jesli będą mieszkać razem. Aha, jesli twój pies jest agresywny do innych, to rr nauczy sie od niego.
Zostaje sam w domu w rozsądnych granicach, na pewno nie od początku, trzeba go tego nauczyc, w towarzystwie innego psa bedzie latwiej, ale pamiętaj że dopiero pół roczny pies wytrzymuje 8 godzin bez załatwiania się.
RR ma krótką siersć, więc nie ma mowy żeby zostawiac go na zewnątrz gdy temp spada poniżej 10 stopni. Zima na zewnątrz z husky odpada.
RR jest psem gończym, jak cos ucieka to pogoni, ale jest jednoczesnie niezwykle przywiązany do własciciela, więc na pewno wróci. Dobrze byłoby - jak napisała Patiszon - organizowac mu czas na spacerach, szkolić, bawic się... Chodzi o to, żeby własciciel był zawsze najbardziej atrakcyjną rzeczą w otoczeniu, wtedy nie ma problemu z odwołaniem psa.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz.Sorlki ze nie pisalam wczesniej ale nie moglam dopchac sie do tej stronki.Powaznie zastanawiam sie nad tym pieskiem.Jesli chodzi i mojego brzdaca to bardzo przyjacielski husky (szaleje na punkcie innych psow) bez objaw terytorializmu .Bardziej obawiam sie tego zeby Rodek przypadkiem nie zarazil sie od mojego wyciem -bo on nie znosi nawet 10 minutowego rozstania(chociaz wciaz nad tym pracujemy).Szukam raczej rasy ktora dorowna huskiemu energia ale jednoczesnie wyciszy i opanuje w pewnych sytuacjach.Nie chce podjac decyzji pochopnie.Martwi mnie ten instytnkt pogoni i oczekiwalam ze powiecie ze nie jest tak silny .NIestety musze sie powaznie zastanowic naz kupnem tej rasy poniewaz moj haszczak (pomimo spedzonych milionach godzin cwiczen)nadal od czasu do czasu udaje gluchego i nigdy nie wiadomo kiedy- duze prawdopodobienstwo ze Rodek pobieglby za nim:placz:.Jedyna opcja jaka przychodzi mi do glowy (jesli sie zdecyduje) to wziecie doroslego pieska takiego ktory nie bedzie kopiowal jego zachowan.Dzieki za wsparcie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...