Jump to content
Dogomania

SZCZĘŚLIWA POSIADACZKA TERRIERA IRLANDZKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!


RITKA

Recommended Posts

Myślę ,że żle mnie zrozumiałaś ja nie mam żadnych pretensji ,żalu ,nie czuję się pokrzywdzona ,czy zawiedziona .Moja opinia na temat sędziowowania nie dotyczyła mojego psa - to jest sąd ogólny , i nie twierdzę że jest nagminny -ale istnieje .Chciałam to tylko zaznaczyć !!! A do wystaw jak do wszystkiego staram sie podchodzić z dystansem ....... i moja opinia miała raczej przesłanie :" NIE TERAZ TO INNYM RAZEM " tak więc myślę ,że zaszło nieporozumienie . Wystawianie traktuję jako przyjemność i hobby i nie mialam zamiaru nikogo zdenerwować swoją opinią ,ale jesłi się tak stało hmmmmmmmmmmmm ,szkoda :cry: :Dog_run:

FLAIRE POZDRAWIAM :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorry, jeśli Cię źle zrozumiałam, ale pisałaś to w odniesieniu do "krótkości mojej Ritki", więc nie bardzo było jak zzrozumieć inaczej, niż w odniesieniu do tej oceny:

A co do krótkosci mojej Ritki -to myśle ,że nie ma sie co przejmować bo tak naprawde -nie oszukujmy się jeśli chodzi o sędziowanie to oceny zależą od bardzo wielu czynników i nie zawsze są takie jak powinny być ............ Niestety i do swiata sedziowania wkradły się układy i układziki

Moja rada to ignorować wszelkie "informacje" o "układach", bo takie układy, nawet jeśli istnieją, to z oceną Twojego psa na ringu nie mają nic wspólnego - przynajmniej do momentu, kiedy masz psa, który regularnie wygrywa grupy. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo miło mi się z WAMI rozmawia :P ,ale kurcze bela nadal nie miałam przyjemności z żadnym włascicielem rudzielca :cry: Jak to tacy tu nie bywają ??? No bo chyba nie wszyscy tu obecni są posiadaczami walijczyków bądź erdeli chociaż te również lubię :laola:

HALO , HALO jest tam kto???????? :confused: :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Ritka - witaj w klubie! :lol: ja też popełniłam nowy temat prezez pomyłkę :o

I tez nie umiem go zlikwidowac - kiedys po prostu umrze smiercia naturalna...

Eh, a co do układów - to sędzia też człowiek... nie da się być całkowicie obiektywnym, czasami trudno wybrać, czasami mozna sie pomylic, a czasami po prostu sedzia nie "czuje" danej rasy i nie mogąc się zdecydowac wybiera znanego psa albo handlera itp...

Tak w ogole - to trochę jak z jazdą figurową na lodzie - każdemu się podoba co innego i nie da sie wszystkim dogodzić.

Ja tak sobie myśle, że ludzie sa po prostu tylko ludźmi i na całym swiecie bywa różnie... Różnica jest tylko taka, że my to nazywamy układami, a w Europie mowią o tym polityka....

Widziałam takie wystawy na których dzień wcześniej znałam wyniki BISa i grupy..... a widziałam też i takie gdzie największe sławy "ludzko-psie" przegrywały z nikomu nieznanym psem, ktory bardziej sie spodobal sedziemu...

Link to comment
Share on other sites

ich jest ciągle mało :(

to trochę jak z lakelandami - też jestem tu sama :-?

A mnie możesz zawsze traktować jako potencjalnego irlandziarza, ciągnie mnie do nich przez ich charakter. Szkopuł w tym, że niestety nie mogę mieć wszystkich psów, ktore bym chciala :cry: Bo nawet jak sie wreszcie dorobię domu na wsi - to i tak bedę musiała się ograniczać - nie chcę mieć psów kennelowych.....

Link to comment
Share on other sites

tak ,tak FUKA zgadzam sie w zupełności z tymi wystawami , a co do postu to własnie ,kurcze jestem zła ,że się tak zrobiło :evil: i nie da się tego jakoś usunąć ? :cry: samo " zniknie" mam nadzieję ,bo już się przyzwyczaiłam do tego :) RITUSKA.jpg

A to moja Ritka tzn. jej przedstawiciel z WESTMINSTERA :lol:

Link to comment
Share on other sites

RITKA:Czerwone diabelki rzeczywiscie sa przesliczne, ale gdzie Twoja poiciecha? Chyba jeszcze nie ma jej zdjecia? A to przeciez z pewnoscia bedzie najepsza fota, no bo bedzie na niej Twoj psiak :D

No staram się staram ,ale nie jest to łatwe ,nie mam skanera :cry: ,ani cyfrówki .Szukam i szukam kogo by tu :wink: " zgwałcić" - jakiegoś własciciela tychże urządzeń......... A wtedy .......... :lol:

POZDRAWIAM

:Dog_run:

a jak tam Wasze pociechy ? bo moja wyglada już jak rasowy wielorasowiec :wink: - zarośnięta i kudłata i tylko resztki terriera jeszcze z niej "wyglądają" hihihi

Link to comment
Share on other sites

Moj erdel wyglada jak misio.Nie mialam serca go na zime ogolocic na lyso i teraz mam/kudly w domu/.Ale z drugiej strony jaki milusi przy przytulaniu.Znajomy hodowca erdeli gdy go zobaczyl ostatnio w parku

po godzinnym bieganiu na deszczu delikatnie zaproponowal pomoc w przywroceniu go na lono rodziny terierow.Chyba wiec go troche podtrymuje /ale juz nie na lyso/ szczegolnie ze znajomi mowia ze taki zarosniety wyglada lekko przerazajaco /on wogo.ie jest dosyc potezny a jeszcze jak dojdzie futro......../ .Mysle ze irlandczyki chyba az tak nie zarastaja ?

Link to comment
Share on other sites

No w porównaniu z tym jak wygląda na wiosnę to teraz jest już bardzo zarośnięta i też wygląda tak śmiesznie i zarazem poczciwie :) Ja już do wiosny dam jej spokój i nie będę jej trymować - no chyba ,że się bardzo wnerwię ,bo przyznam ,że przychodzi taki moment kiedy zaczyna mi działać na nerwy jej " burakowaty " wygląd............ :evil: .Ale narazie niech sobie ma kudełki na zimę.............. coby mi nie zmarzła .W zimie jest tak śmiesznie ,jak długo biega po śniegu to na nogach robią się jej takie bąbelki ze śniegu.....heheheh .wygląda wtedy jakby jej ktoś to celowo poprzylepiał jak małe bąbeczki :P

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś czytałem, że czerwone diabły mają bardzo mądry wyraz pyska. Faktycznie, to tak jak czasami moja Fuga się na człeka spojrzy - ciary po plecach przechodzą :-?

Taaaaaaaaaaaaaaak ,święta prawda -to chyba przez te piękne ,małe bystre ,ciemne oczka :roll: :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Ritka, faktycznie one takie zadziory? Moja edrelka wali jak w dym do każdego psiaka, podejdzie do największego killera bez żadnych kompleksów, ale z merdającym ogonem i ... zawsze rozbraja. Ma taki szczeniacki charakter, a później to zabawny widok jest, jak stare dobermany w kolczatkach, kagańcach, łańcuchach fikają z nią w zabawowych pląsach :D

Link to comment
Share on other sites

Ritka, faktycznie one takie zadziory? Moja edrelka wali jak w dym do każdego psiaka, podejdzie do największego killera bez żadnych kompleksów, ale z merdającym ogonem i ... zawsze rozbraja. Ma taki szczeniacki charakter, a później to zabawny widok jest, jak stare dobermany w kolczatkach, kagańcach, łańcuchach fikają z nią w zabawowych pląsach :D[/q

Cześć :P

Wiesz co niestety moja Rita nie jest zbyt przyjaznie nastawiona do innych osobników psich :cry: Suczki ją wkurzają z zasady ,a psów nie lubi bo ją obwąchują :wink: Są oczywiście psy które przypadają jej do gustu, i wtedy zabawa na całego ,ale to jest rzadkość .Coprawda nigdy nie atakuje bez powodu -no ale generalnie jest samotniczką .I im jest starsza tym te cechy sie pogłebiają -oczywiście wszelkie przejawy agresji są zaraz korygowane no ale sie zdarzają -a wtedy nie ma przebacz - żaden rotweiler mi nie straszny :roll: :evil:

:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...