Jump to content
Dogomania

co się dzieje z Royalem???????????????


marta23t

Recommended Posts

kupiłam dziś RC ten co zawsze mini adult. opakowanie jakieś inne /piesek zrobił się czarno-biały i doszły rysunki dwóch psich główek/, cena wyższa..pytałam babki w sklepie-mówi, że to to samo...wróciłam do domu: otwieram worek- a tam smród ryby / Royal nigdy tak nie śmierdział/, kulki jakieś mniej tłuste i psy nie chcą ruszyć / a wcześniej z karm dostawały tylko to/. jestem wściekła a psy zjadły suchą bułkę a karmy nie ruszyły:angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzięki Shadow. czytałam o tym przejęciu. nawet szukałam wzmianki na opakowaniu ale nic nie jest napisane:shake: może to faktycznie nowa partia:placz: jeśli RC zejdzie na jakości / a już widać ,że coś nie gra/ to nie wiem na co ja psy przestawie:-(:-(wszystkie inne karmy są dla nich bleeee. Royala ładnie jadły:shake: czy Waszym zdaniem jakość RC spada/ dnie ze względu na zmianę producenta i to na TAKIEGO producenta?:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś nie miałam zaufania do Acany, poprzedniej serii moja suka nie tolerowała. W grudniu spróbowałam znowu - wersja Lamb and Apple i próbki Pacifica, to był strzał w 9, teraz spróbowałyśmy Orijena 6 fish, nie chce krakać i zapeszać ale to chyba dla mojej suki strzał w 10 ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t'] otwieram worek- a tam smród ryby / Royal nigdy tak nie śmierdział/, kulki jakieś mniej tłuste i psy nie chcą ruszyć / a wcześniej z karm dostawały tylko to/. jestem wściekła a psy zjadły suchą bułkę a karmy nie ruszyły:angryy::mad:[/quote]
zauważyłam to samo :roll:
moje psy jedzą RC senitivity, bo suczka problemy z przewodem pokarmowym, od kilku lat leczona, bywało dobrze, potem nawroty
dopiero jak za poradą lekarza przeszlismy na karmienie RC sensitivity to uklad pokarmowy uspokoił się - przeszło jak ręką odjął i już 6 miesiąc jest dobrze!

ale wlasnie ostatnio zauważyłam to samo co Ty - nowy worek śmierdzi rybą :roll:
w dodatku droga ta karma strasznie, a moje psy są duże i dużo jedzą
nie wiem na co przejść, żeby efekt zdrowotny był taki sam, ale żeby jednak było trochę taniej

Link to comment
Share on other sites

Eukanuby moje cholery nie chcą jeść, Hills jadł tylko jeden z psów, ale mielismy z mężem dziwne wrażenie, że po Hillsie pies miał nieprzyjemny zapach skóry, no po prostu capił - jak przestal jesc Hillsa, to przeszło :roll: - możliwe to, czy tylko nam sie wydawalo?

Link to comment
Share on other sites

Ajula Hills też mi śmierdzi...rybą:shake: może ja mam obsesję ale w Royalu przekonywał mnie tez ładny zapach, ta karma taka apetyczna była:oops: nie wiem co teraz moim dawać....

po 2 dniach podawania Royala, którego moje jedzą baaaaaardzo niechętnie mojej maltance przerzedziły się włosy na zadzie. [B]tył ma prawie łysy-nad ogonem- plecy[/B]:crazyeye: dupsko łyse jak u pawiana:crazyeye:druga strasznie się drapie...dziś idziemy do weta...jestem wściekła jak diabli jak nie chciały jeść mogłam im odpuścić a teraz wydam znów majątek na leczenie a psy się bęą męczyć:shake:

cholerka chyba znów zaczne kuraki- śmierdziele gotować , chociaż niechętnie to robię bo jak pomyślę ile sztucznych pasz kury jedza i ile tego syfu osadza sie w mięśniach to wyć się do księżyca chce:shake: muszę mojego Tz namówić żeby od babci z 2-3 kury miesięcznie ze wsi przywoził - nie karmione sztuczniakami:oops:

Link to comment
Share on other sites

Co gorsza i jakoś rc wet też leci na łeb. Prawie 2 lata dawałam intestinal i nigdy nic się nie działo a po ostatnim opakowaniu pies dostał wysypki i bąbli (które zniknęły po odstawieniu). Do tego zaobserwowałam iż po namoczeniu karma ma intensywnie żółty (więcej kukurydzy?) kolor gdzie kiedyś miała szary.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Kurcze przerazilyscie mnie, mam 8 tygodniowego szczeniaczka i daje mu RC ladnie pachnie i sunia chetnie to je, lekarz zalecil nam ta karme, ale teraz obawiam sie, ze trafie na takie opakowanie, ktore zaszkodzi maluchowi.
Jak znacie jakies dobre karmy dla maluchow zamiast royala to podajcie.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

u mnie mimo wszystko ten RC sensitivity jedzą - to jest jak do tej pory jedyna karma, po której moja Hexi nie wymiotuje, kupy są ok., i nie ma śmierdzących bąków
tylko że po otwarciu nowego worka zastanowił mnie ten rybi zapach, no i cena zaczyna mnie już dobijać :roll:
chociaż z drugiej strony jak policzę ile musialam wydawać ciągle na weta i leczenie żołądka po innych karmach (i domowym jedzeniu) to i tak chyba się opłaca

Link to comment
Share on other sites

no cena najniższa nie jest ale jak płacić to za coś porządnego a nie za coś co z worka na worek przypomina chappi ale za cenę złota:shake: ja tam chyba zadzwonię na ta infolinię i pogadam sobie co za gów...o w paczki Royala zaczęli zamykać:angryy: zanim mój pies się w lwiego pieska zamieni i na amen wyłysieje. dziś kupiłam 30 dkg cielęciny za 16 zł i będę gotować:shake: Royal chyba póki co idzie w odstawkę. muszę za tą Acaną się rozejrzeć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']u mnie mimo wszystko ten RC sensitivity jedzą - to jest jak do tej pory jedyna karma, po której moja Hexi nie wymiotuje, kupy są ok., i nie ma śmierdzących bąków
tylko że po otwarciu nowego worka zastanowił mnie ten rybi zapach, no i cena zaczyna mnie już dobijać :roll:
chociaż z drugiej strony jak policzę ile musialam wydawać ciągle na weta i leczenie żołądka po innych karmach (i domowym jedzeniu) to i tak chyba się opłaca[/quote]

Rc sensivity control jest z ryby, z gromadnika.;)

Marta, ja właśnie przeszłam na acanę l&a.

Ajula jeśli interesuje Cię ryba to acana też ma rybną, pacificę. Są też małe opakowania testowe.;)

Link to comment
Share on other sites

Ja też zauważyłam spadek jakości karmy. Mój pies dostaje RC sensible, kiedyś karma miała ładny kolor, zapach, a ostatnio w karmie zauważyłam kawałek czegoś, co wyglądało i śmierdziało jakby było z ryby. W prawdzie kupuje karme na wagę, ale jest to sprawdzony sklep. Rozmawiałam o tym ze sprzedawczynią i mówiła, że przekaże to komuś tam. Mój pies niechętnie je inne karmy, a RC dobrze jadł, ale ta karma coraz bardziej mi się nie podoba... Foxi ma chyba uczulenie na kurczaka / nie jest zbadane, więc nie wiem/ i zmiany karmy mu nie służą, bo zaraz zaczyna się drapać, a po RC sensible jest dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Kastica nie znam składu Boscha kiedyś żeby porównać:oops: kiedyś kupiłam Boscha na wystawie / była promocja 1 kg 4 zł/ moja beagielka go jadła ale miała straszne wzdęcia i reszta trafiła na schroniskowe psiaki. wtedy nie byłam zachwycona jakością-nie wiem jak jest teraz i nie wiem jak maltanka i shih na nie zareagują.
moja mama też się zmartwiła tym że RC podupada. nasza staruszta 15 lat też je RC i od kiedy go dostaje skończyły się sensacje wymioty co 2-3 dni / tak miała po gotowanym/. jak RC się skończy nie wiem czy dla babuni coś znajdę co jej posłuży. po RC ładnie przytyła, nie ma biegunek, nie wymiotuje...a teraz nowa felerna partia u nas w sklepie:shake:
dzwoniłam dziś na infolinię: nr stacjonarny nie odpowiada a na tą infolinię 0800 czy 0801 nie mogę ie z komórki dodzwonić-błąd połączenia se wyświetla:angryy: jutro znów spróbuję...może jak tak poodbierają kilkadziesiąt telefonów dziennie dotrze do nich co z dobrą karmą się dzieje:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...