Jump to content
Dogomania

Adresówka


coztego

Recommended Posts

Jestem ciekawa tych szklanych adresówek, a szczególnie ich wytrzymałości ;)

Btw ostatnio znalazłam zgubę w ogródku... Obroża z ID przeleżała się ze 2 zimy... Jak widać okucia nie przetrwały próby czasu (obroża do wyrzucenia), natomiast nieśmiertelnik jak nowy :)

[IMG]http://i.imgur.com/RhUUKph.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mam te szklane, przy bokserze,który lubi wałęsać się po krzakach po miesiącu mają trochę rysek ale widocznych tylko pod światło. Szczeniak jeszcze ich nie nosi,bo kółeczka,które dodali są za duże a ja nie mogę znaleźć solidnych ale mniejszych (zamówiłam 4 , jeszcze jedną dostałam gratis)
[url]https://lh3.googleusercontent.com/-UQLLTECGSU0/Ux2DQy6y_hI/AAAAAAAACdY/D1CVmiQOJOg/s640/DSC_2220-071.JPG[/url]
[url]https://lh5.googleusercontent.com/-CgTPkc0ZGjc/Ux2DQz8s2RI/AAAAAAAACdU/iNM-iVVpIYY/s700/DSC_2152-013.JPG[/url]

generalnie ładnie się prezentują,nie dzwonią i wyglądają na całkiem solidne, są odpowiednio grube więc nie da się ich tak łatwo złamać w palcach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Tu nie chodzi o keczup tylko o ocet, który jest w jego składzie ;)

[/QUOTE]

Ja jednak bałabym się polać miedziankę octem, chyba wolałabym juz zrobić jakiś roztwór, albo właśnie kupić keczup.
Ostatnio wyprałam obrożę z tą adresówką (gapiostwo!), jest identyczna jak przed włożeniem do pralki, więc uf uf!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Ja jednak bałabym się polać miedziankę octem, chyba wolałabym juz zrobić jakiś roztwór, albo właśnie kupić keczup.
Ostatnio wyprałam obrożę z tą adresówką (gapiostwo!), jest identyczna jak przed włożeniem do pralki, więc uf uf![/QUOTE]

Mam przed sobą kartkę od Miedzianki, bo niedawno do nas przyszła [URL="http://bialyjack.pl/personalizowany-identyfikator-dla-psa-miedzianka/"]adresówka[/URL] - jest napisane o gorącej kąpieli jako sposobie czyszczenia, oraz o ketchupie, ze względu na kwasy owocowe. Też nie odważyłabym się zastosować czystego octu, zwłaszcza że nawet w opcji tej gorącej kąpieli jest on stosowany w formie roztworu z dodatkami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Ja jednak bałabym się polać miedziankę octem, chyba wolałabym juz zrobić jakiś roztwór, albo właśnie kupić keczup.[/QUOTE]

[quote name='LadyS']Mam przed sobą kartkę od Miedzianki, bo niedawno do nas przyszła [URL="http://bialyjack.pl/personalizowany-identyfikator-dla-psa-miedzianka/"]adresówka[/URL] - jest napisane o gorącej kąpieli jako sposobie czyszczenia, oraz o ketchupie, ze względu na kwasy owocowe. Też nie odważyłabym się zastosować czystego octu, zwłaszcza że nawet w opcji tej gorącej kąpieli jest on stosowany w formie roztworu z dodatkami.[/QUOTE]

Ja do takich rzeczy (np miedzianych kluczy do zabytkowej komody ;)) używam rozcieńczonego octu winnego i działa idealnie. Najczęściej właśnie w postaci wrzucenia do miski z wodą z tym octem w proporcji około 1:1 :)

BTW, świetna ta adresówka z wyciętą podobizną! Chyba muszę sie nimi zainteresować :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Ja do takich rzeczy (np miedzianych kluczy do zabytkowej komody ;)) używam rozcieńczonego octu winnego i działa idealnie. Najczęściej właśnie w postaci wrzucenia do miski z wodą z tym octem w proporcji około 1:1 :)

BTW, świetna ta adresówka z wyciętą podobizną! Chyba muszę sie nimi zainteresować :)[/QUOTE]

A tak, o rozcieńczonym jest mowa w tej instrukcji, natomiast nie o takim czystym occie :)

Link to comment
Share on other sites

kliknęłam właśnie 3 id
[url]http://allegro.pl/identyfikator-adresowka-zawie-dla-psa-kota-gratis-i4034336917.html[/url]
i zupelnie nie mam pomysłu na grawer...

Pomożecie?
Nie chcę imienia psa, dobrze by było napisać coś o czipie, ale tez nie wiem co :P
chyba nie kazdy wie co to czip..
no i zeby ew na granica tez bylo jasne o co chodzi.. napisalabym mam czip w safe animal, ale
jak napisze samo Safe Animal to nr telefonu sie tez zmiesci :P bedzie to samo 'safe animal' wystarczająco jasne dla przeciętnego Kowalskiego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka'][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-36R8Os3lV8s/UyBw3ePdPjI/AAAAAAAAbHc/DmqNDR_CRdE/w640-h427-no/IMG_5310.JPG[/IMG]
Numer widoczny, adresówki są dość mocne, twarde, nie powinny się połamać jak poprzednie :) Zobaczymy, czy się będą ścierac.[/QUOTE]

daj znać jak będą się sprawdzać :p

Link to comment
Share on other sites

hmmm.. może "www.safe-animal.eu" byłoby lepsze?
Zalezy mi zeby przekaz byl jasny zarowno w pl jak i za granicą, a mam tylko jedną stronę do wygrawerowania.. no i tyle jest tych baz zwierząt że ciężko się połapać.. Niby tez safe animal najwiekszy ale lepiej dmuchac na zimne.
jak się zmieści do linka dodałabym jeszcze "mam chip"
myślicie że tak będzie okej?
czy może
"mam chip
Safe Animal" :eviltong: ??
kuurde trudniej mi się zdecydować niż na obrożę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Sam adres safe animal wyglądałby moim zdaniem dla przeciętnego Kowalskiego jakby ta adresówka była firmy Safe Animal (mogłaby tak brzmieć nazwa producenta adresówek ;)) Ja bym nie pisała nazwy bazy - każdy weterynarz u którego potencjalny znalazca będzie sprawdzał numer, skieruje go prawdopodobnie właśnie na jej stronę internetową.

Mnie też zależało na jasności przekazu w pl i za granicą, więc mam napis "mam microchip" - i po Polsku wiadomo o co chodzi a i za granicą "microchip" robi za słowo klucz. Oprócz tego numery telefonu mam z kierunkowym +48 żeby było wiadomo z jakiego kraju (często jeździmy na Słowację w góry więc od razu wiadomo, że +48 to Polska).

Link to comment
Share on other sites

albo ktoś kto angielskiego ni w ząb nie zna zrozumie safe animal jako imię psa:cool3: moim zdaniem jak ktoś złapie psa i w ogóle będzie wiedział, co zrobić z napisem "mam chip" to i przetrzepie wszystkie dostępne bazy danych zaczynając od tej najpopularniejszej.

Link to comment
Share on other sites

o dobre z tym microchip, to na pewno wykorzystam :P
do numeru telefonu podchodze z dynstansem... kilka miesiecy po kupnie poprzedniej adresowki zlikwidowalismy domowy, ktory byl wygrawerowany i adresatka teraz jest praktycznie bezużyteczna. I coś czuję ze i tym razem będzie podobniem z tym telefonem :P
ale dzieki za podpowiedź, rozważę ten telefon z +48 ;)

Link to comment
Share on other sites

jak zmieniłam numer telefonu to zmieniłam i adresówki:) telefon jest potrzebny, u mnie jakby Ci zaginął pies to gdybym go znalazła to z dwie godziny bym chodziła po różnych weterynarzach, a i tak nie wiadomo czy któryś miałby czytnik. a takto z miejsca bym zadzwoniła i psa byś szybko miała z powrotem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria'][URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.142609419272124.1073741838.109126072620459&type=3[/URL]

co myślicie??[/QUOTE]
My mamy i polecamy :). Ładne i wytrzymałe, rozważam teraz zakup jeszcze dla drugiego psa. Moja znajoma też ma te adresówki dla swoich psów i z tego co wiem to też się nie zniszczyły.

[quote name='Victoria']kliknęłam właśnie 3 id
[URL]http://allegro.pl/identyfikator-adresowka-zawie-dla-psa-kota-gratis-i4034336917.html[/URL]
i zupelnie nie mam pomysłu na grawer...

Pomożecie?
Nie chcę imienia psa, dobrze by było napisać coś o czipie, ale tez nie wiem co :P
chyba nie kazdy wie co to czip..
no i zeby ew na granica tez bylo jasne o co chodzi.. napisalabym mam czip w safe animal, ale
jak napisze samo Safe Animal to nr telefonu sie tez zmiesci :P bedzie to samo 'safe animal' wystarczająco jasne dla przeciętnego Kowalskiego?[/QUOTE]
Najlepszym rozwiązaniem byłaby dwustronna adresówka: z jednej strony telefon, z drugiej "mam chip" i adres strony.
Ja się zastanawiam, czy warto zamawiać na adresówce informację o chipie. Przecież chip jest po to, żeby znaleźć dane właściciela, a jeśli na adresówce jest nr telefonu, to ten kto znajdzie psa raczej szybciej zadzwoni po właściciela, niż będzie prowadził psa do weta żeby sprawdzić chip.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adzia123']
Ja się zastanawiam, czy warto zamawiać na adresówce informację o chipie. Przecież chip jest po to, żeby znaleźć dane właściciela, a jeśli na adresówce jest nr telefonu, to ten kto znajdzie psa raczej szybciej zadzwoni po właściciela, niż będzie prowadził psa do weta żeby sprawdzić chip.[/QUOTE]

Ja wpadłam na ten pomysł po tym jak na moim osiedlu zaczęły masowo "znikać" psy, zwłaszcza modnych ras (lub w typie) ozdobnych - a mój to lgnący do ludzi york. Mimo, że nigdy nie zostawiam psa samego (np. pod sklepem) to jednak czasami lata bez smyczy a hasło o czipie jednak trochę odstrasza potencjalnych "porywaczy" - niełatwo sprzedać psa z czipem, za dużo zachodu. Chyba... Przynajmniej ja mam spokojniejsze sumienie ;)
Także robiąc takie hasło na identyfikatorze w ogóle nie myślałam o kwestii szukania zgubionego psa itp a własnie o złodziejach :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']kliknęłam właśnie 3 id
[URL]http://allegro.pl/identyfikator-adresowka-zawie-dla-psa-kota-gratis-i4034336917.html[/URL]
i zupelnie nie mam pomysłu na grawer...

Pomożecie?
Nie chcę imienia psa, dobrze by było napisać coś o czipie, ale tez nie wiem co :P
chyba nie kazdy wie co to czip..
no i zeby ew na granica tez bylo jasne o co chodzi.. napisalabym mam czip w safe animal, ale
jak napisze samo Safe Animal to nr telefonu sie tez zmiesci :P bedzie to samo 'safe animal' wystarczająco jasne dla przeciętnego Kowalskiego?[/QUOTE]

Powiedzcie mi może, z tego szkła akrylowego mogą być tylko kółeczka czy te wzory różne także?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam na adresatkach imię psa (nie zawsze), numer telefonu z kierunkowym do Polski i słowo CHIP (też nie zawsze). Dodatkowo, praktycznie przy każdej obroży mój pies ma plastikową opaskę z informacją, że "jest zachipowany / scan my chip".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Ja mam na adresatkach imię psa (nie zawsze), numer telefonu z kierunkowym do Polski i słowo CHIP (też nie zawsze). [B]Dodatkowo, praktycznie przy każdej obroży mój pies ma plastikową opaskę z informacją, że "jest zachipowany / scan my chip"[/B].[/QUOTE]

Skąd masz takie opaski? Planujemy się zachipować, bo tatuaż moze się w końcu zrobić nie do odczytania, a taka rzecz mocno przydatna jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Skąd masz takie opaski? Planujemy się zachipować, bo tatuaż moze się w końcu zrobić nie do odczytania, a taka rzecz mocno przydatna jest.[/QUOTE]

Przy wpisaniu psa do bazy na identyfikacja.pl dostałam taką opaskę, niestety tylko jedną. Można też było zakupić medalik. Ja mam kilka obroży, tylko półzaciski, więc przekładanie (odpinanie i zapinanie) wiązało się z rozwaleniem zaczepu. Nasze pozostałe opaski mam od Dobrej Duszy z dogomanii :)

[quote name='toyota']Powinien wet przy czipowaniu podarować taką opaskę, niestety raczej tylko 1 szt.[/QUOTE]

Ja od weterynarza nic nie dostałam, ale nigdy nie zapomnę co dostałam od Ciebie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Powiedzcie mi może, z tego szkła akrylowego mogą być tylko kółeczka czy te wzory różne także?[/QUOTE]
rozne wzorki ;)


no i w koncu kliknięte MAM MICROCHIP, oprocz tego na 2 bdzie telefon razem z +48 a na dwoch [url]www.safe-animal.eu[/url]
az sie nie moge doczekac az przyjda, strasznie jestem ciekawa niebieskiej kostki z laminatu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...