Jump to content
Dogomania

Adresówka


coztego

Recommended Posts

Ja mam imiona bo na tyle, co znam swoje psy to śmiem twierdzić, że żaden z trójeczki do obcych nie podejdzie. Tekilę złapać to i tak nie problem, Avril z Iwanem są baaardzo nieufni. Czasem się tak nawet zastanawiam jak by to było, bo Avril się złapać nie da, bo będzie zwiewać, a Iwan uciekał nie będzie, ale jak ktoś będzie chciał sięgnąć do adresówki to raczej marny jego los..
Z drugiej strony nie wiadomo jak pies w szoku się zachowa - czy się podda, czy zaprze jeszcze bardziej :)

Link to comment
Share on other sites

Mamy na adresowkach tylko nr tel. Wiem, z doswiaczenia innych, ze jak psa ktos znajdzie, bo sie zgubil, a na adresówce jest imie, to moze nie chciec oddac psa. Zna imie, wiec pies szybko zareaguje na nie i zaklimatyzuje sie w nowym domu. Jednak nie jest to regula. W kazdym razie, moje psy maja tylko podany nr tel.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam imię, ale jednego psa, bo i tak Brum reaguje na Grama, a odkąd ją mam nie było potrzeby zamawiania nowych adresówek ;)

miałam taką historię, że mi pies uciekł, zaplątał się w krzakach, i dosłownie w przeciągu 10minut jakieś dziewczynki mi go odwiązały i zabrały do siebie domu ;) będąc przekonane, że ktoś po prostu go tam zostawił. Mama dziewczynek na szczęście zobaczyła adresówkę, zadzwoniła, pierwsze co to stwierdziła, że pies reaguje na imię na adresówce, więc na pewno się zgubił, a nie został porzucony ;) ja wolę mieć imię, moje psy i tak kochają wszystkich, a po imieniu psa szukać zawsze trochę inaczej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Ja sobie wzięłam do serca zasłyszaną gdzieś radę, żeby nie pisać na adresówce imienia psa ;) Jakby ktoś psa zwinął to mu będzie łatwiej, jak będzie znał imię zwierzaka, a pies będzie reagował. Nie żebym sądziła, że cały świat się zmówił i zechce mi któregoś burka ukraść :evil_lol: Ale wolę dmuchać na zimne, piszę tylko "Zgubiłem się?" i numer telefonów (2 - w razie czego) :)[/QUOTE]
Hehe - kiedyś tek tak uważałam. Tak samo, jak zmieniłam reakcje na cmoknięcie. Każdy "Kowalski" woła psa, cmokając - i psy na to reagują, generalnie. Ja cmoknięcia używalam jako komendę "szybciej" podczas np. bikejoringu..
Z czasem mi przeszło - jak ktoś będzie chciał ukraść psa to i tak ukradnie.
Nie ważne, czy będzie znał jego imie czy też nie (nie problem zmienić).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Hehe - kiedyś tek tak uważałam. Tak samo, jak zmieniłam reakcje na cmoknięcie. Każdy "Kowalski" woła psa, cmokając - i psy na to reagują, generalnie. Ja cmoknięcia używalam jako komendę "szybciej" podczas np. bikejoringu..
Z czasem mi przeszło - jak ktoś będzie chciał ukraść psa to i tak ukradnie.
Nie ważne, czy będzie znał jego imie czy też nie (nie problem zmienić).[/QUOTE]

Ale po co to komuś ułatwiać? ;) Mi to bez różnicy, czy na adresówce jest imię psa czy nie, ja ich imiona jeszcze pamiętam :diabloti: - dlatego nie podaję. Ważne, żeby były nr telefonu - i to nie jeden, bo a nuż mi się rozładuje komórka... Dlatego jest numer mój i mamy.
Czekam teraz na nowe, śliczne adresówki :multi: Pójdę przez to zamawianie rzeczy dla zwierzaków z torbami, bo opatrzyć adresówką 5 psów (moje 4 + 1 chłopaka) to już nie lada wydatek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nasze pleksi.


[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-E5NyX3iopVM/UVMcxTvWejI/AAAAAAAABWQ/qGsQiL3nld0/s645/_IGP4978.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Y1rNqt49nyI/UVMc1lbywMI/AAAAAAAABXQ/vQ_eD8r_HC8/s646/_IGP5020.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-C4aUCk50T1U/UVMc2wp5UuI/AAAAAAAABXw/l6SOayQEG8Y/s645/_IGP5046.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A tu nasze, jeszcze nie wszystkie przywieszone, bo burki swoje stare mają ;)
[IMG]https://dl.dropbox.com/u/9186601/2013-03-28 08.52.45.jpg[/IMG]

A tu widać, jakie są malutkie:
[IMG]https://dl.dropbox.com/u/9186601/2013-03-28 12.20.11.jpg[/IMG]


Jako ozdoba ok, dla psa, który łatwo do kogoś podejdzie i da się obejrzeć też. Ale np Hera czy Chibi muszą mieć większe, bo one do obcych nie podejdą i lepiej, żeby było z daleka widać, że mają adresówkę z wyraźnie widocznym numerem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']to się podłączę czy one też tak "brzęczą" przy obroży? Czy w ogole są jakies ciche adresówki czy to kwestia tajemniczego zawieszenia?[/QUOTE]
Ja zazwyczaj zawieszam adresówki przy metalowym regulatorze w obroży (a nie przy kółku do przypinania smyczy) i nie brzęczą prawie wcale ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Ja zazwyczaj zawieszam adresówki przy metalowym regulatorze w obroży (a nie przy kółku do przypinania smyczy) i nie brzęczą prawie wcale ;)[/QUOTE] może to ten tajemniczy patent ;) jak używam tych holterów z furkitza to jest ok, ale boje sie ze zaczep sie wyrobi dość szybko i odpadnie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam tylko jedną obrożę, przy której moja adresówka brzęczy, obroża jest na zatrzask.
Do reszty obroży (mam półzaciski) przyczepiam do tego drugiego kółeczka od półzacisku właśnie, od regulatora. Ja mam teraz połączoną adresówkę z lyssetką. Bałam się, że będą dzwonić, ale nic z tych rzeczy! Za to najlepsze są moje żółte paseczki z informacją o zaczipowanym psie. [B]Toyota[/B], dziękuję! Jeśli nie przepnę adresówki, to zawsze mam pewność, że istnieje chociaż informacja o czipie.

[B]Omry,[/B] bardzo ładnie prezentują się te adresówki z pleksi. Jak się sprawują do tej pory?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja podałam imię i nr telefonu.
Kiedyś znalazłam psa w parku, malamuta, podszedł do mnie i był bardzo przyjazny,nagle odbiegł, jak zorientowałam się ze się zgubił, bo latał w panice po łączce, to dzięki imieniu na adresówce przywołałam go do siebie i mogłam oddać właścicielowi:) myślę że imię i tel (a najlepiej 2;p) to układ idealny :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...