Jump to content
Dogomania

Rozszerzenie listy "groznych psow" - plotka?


Lara

Recommended Posts

dzis na spacerze znajoma z bulterierka mi powiedziala, ze PODOBNO lista groznych psow ma byc rozszerzona o: bulteriery, owczarki niemieckie i owczarki francuskie beaucerony??

Ktos, cos wie na ten temat??? A jesli to prawda to jakie to ma znaczenie dla wlascicieli tych ras? DLA MNIE znaczy? :(

Link to comment
Share on other sites

Na stronie Związku Kynologicznego jest rozporządzenie z 8 maja 2003, myślę że gdyby sie coś zmieniło to zaktualizowaliby dane. Najlepiej zadzwoń do Związku, będziesz miała pewność.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz. U. z dnia 8 maja 2003 r.)

Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

§ 1. Wykaz ras psów uznawanych za agresywne obejmuje następujące rasy psów:

1) amerykański pit bull terrier;

2) pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin);

3) buldog amerykański;

4) dog argentyński;

5) pies kanaryjski (Perro de Presa Canario);

6) tosa inu;

7) rottweiler;

8) akbash dog;

9) anatolian karabash;

10) moskiewski stróżujący;

11) owczarek kaukaski.

Link to comment
Share on other sites

ha ha, skad wiesz, ze Moryc? :wink:

to po jaka .... pani Moryca takie wiesci rozsyla? :evil: Tobie tez tak mowila?

cala ta lista psow jest kontrowersyjna bardzo, znam pitbule jak aniolki ale i labradory czy goldeny jak diably :o wszystko sprawa egzemplarza. Nie wspomne juz o naszym sasiedzie yorku o wdziecznm imieniu Killer :D :D

Link to comment
Share on other sites

Znamy Moryca od dosyć dawna. Bimbo prawie każdego wieczora bawi się z Morycem w parku.

Mnie też to mówiła ale nie wiem skąd to wie. Napewno się zmartwiła listą, bo Moryc nie należy do morderów.

Dla mnie lista jest równiez dziwaczna ale na ludzką głupotę nic się nie poradzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a mnie najbardziej meczy to ze caly czas slysze ze pit bull to to samo co amstaff i ze w takim razie amstaff jest na liście ras niebezpiecznych a najgorsze jest to ze przeczytalam to przede wszystkim na forum policyjnym. I co ja mam zrobić jak jakis policjant sie do mnie przyczepi na sacerze???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='magia']a mnie najbardziej meczy to ze caly czas slysze ze pit bull to to samo co amstaff i ze w takim razie amstaff jest na liście ras niebezpiecznych a najgorsze jest to ze przeczytalam to przede wszystkim na forum policyjnym. [b]I co ja mam zrobić jak jakis policjant sie do mnie przyczepi na sacerze???[/b][/quote]

grzecznie odmówic przyjęcia mandatu i wygrać sprawę w sadzie grodzkim :lol:

Link to comment
Share on other sites

powiedz mi asher w takim razie jedna rzecz :wink: . Czy idac do parku pomiedzy godzina 6.00 a 7.00 rano z psem bez smyczy i kaganca bo pies o tej porze nie zagraza nikomu bo prawie nikogo nie ma, mam szanse na wygranie sprawy w sadzie grodzkim, jezeli odmowie mandatu. :P

Pozdr
Monika

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

na forum gazety wyborczej w dziale "zwierzeta" ktos podawal cala liste ras ktore w obecnej chwili sa uznawane za agresywne i niestety lista ta w obecnej chwili zawiera 33 rasy i napisano ze wszystkich mieszancow tych ras rowniez to dotyczy i beauceron byl na tej liscie briarda nie bylo

popieram wypowiedz ze na tej liscie jest duzo ras ktore w Polsce nie wystepuja lub jest ich bardzo malo a straz miejska raczej sie nie zna az tak dokladnie na rasach hihi

u mnie w miescie trwa walka- straz miejska uznaje prawie kazdego psa za agresywnego i wlepia mandaty po 100 zl ale jak do mnie podeszli i moja sunia byla tylko na smyczy i usiadla przy nodze na komende to nic nie mowili o kagancu- spytali czy mam torebeczke na kupke hihi i tu ich zagielam bo mialam :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tebusa']na forum gazety wyborczej w dziale "zwierzeta" ktos podawal cala liste ras ktore w obecnej chwili sa uznawane za agresywne i niestety lista ta w obecnej chwili zawiera 33 rasy i napisano ze wszystkich mieszancow tych ras rowniez to dotyczy i beauceron byl na tej liscie briarda nie bylo[/quote]

Masz linka??? :o

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Dopiero dziś zauważyłam tą prośbe- odwiedzam dużo wątków i często potem o nich zapominam :oops:


oto link do tematu o którym mówiłam :) dokopałam się

[URL="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=36584&w=35862783&v=2&s=0"]http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=36584&w=35862783&v=2&s=0[/URL]


tylko nie widze tam ani zdań o mieszańcach tych ras... może to jednak nie do końca ten wątek... ;/

ale na pewno podano tutaj 33 rasy uznane za niebezpieczne

Link to comment
Share on other sites

Proponuję czytać uważnie i do końca. Tuż pod tą wypowiedzią jej autor napisał wyraźnie, że wg obowiązującego prawa tylko 11 ras z tej listy jest uznanych za niebezpieczne. Czyli te 33 rasy "uznane za niebezpieczne" zostały za takowe uznane przez nie wiadomo kogo, na pewno nie przez polskiego prawodawcę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tebusa']Chciałam tylko pokazać gdzie to znalazłam :oops::oops::oops::oops::oops:


i że takie informacje pojawiają się w necie...[/quote];)nie przejmuj się pewien gliniarz chciał mi udowadniać ,że ta lista obowiązuje ale prowadziłam go na ziemię tym że mu zaproponowałam spotkanie w sądzie grodzkim i to on się będzie tłumaczył z nieznajomości przepisów a nie ja :evil_lol:/ poszło o kaganiec , pies na smyczy na łące :cool1:/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...