Jump to content
Dogomania

karmy Firstmate, Avo Derm, Natures Variety, Canidae, Nowe arden Grange


psiarz

Która karma jest waszym zdaniem najlepsza ( www.psie-karmy.com)  

1 member has voted

  1. 1. Która karma jest waszym zdaniem najlepsza ( www.psie-karmy.com)

    • Firstmate
      0
    • Nowe Arden grange
      0
    • Natures Variety
      0
    • Canidae
    • Belcando
      0


Recommended Posts

Witam!

Ostatnio weszłam na strone [URL="http://www.psie-karmy.com"]www.psie-karmy.com[/URL]
znalazłam tam wiele karm, o których wcześniej nie słyszałam. M. in. Firstmate, Canidae, Natures Variety, Avo Derm, nowe arden grange .
Co myślicie o tych produktach????
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ceny maja zabójcze, w dodatku gorszej jakości karmy np AVO DERM są droższe od karm lepszych jakościowo np CANIDAE... i wogole cena na Canidae też jest wymyślona chyba... w USA to bardzo popularna, bardzo dobra ale i tania karma! Karmi nią wielu hodowców, wlaśnie m.in. ze względu na niską cenę, dużą przyswajalność i eknomicznosć (małe dawkowanie) Ja poczekam aż ktoś inny wprowadzi to do oferty regularnej sprzedaży, wtedy i ceny będą konkurencyjne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiarz']W USA nie tylko wymienione karmy są tańsze niż u nas, ale tez np. samochody. Argumenty tego typu są bez sensu. Na jakiej podstawie katica twierdzisz, że Canidae jest lepsza.[/quote]
Ale ja nie porównuję naszych cen do ichnich, tylko porównuję skład/cena lepszej canidae do gorszej avo derm... tzn biorę to pod uwagę ale tylko jak fakt zastany :) zdaję sobie sprawę jakie tam są realia. Jednak Avo Derm macie w cenie w jakiej ja mam Orijena 2 worki zwykłego (1 rybnego) - bez zbożową karmę z 70 % zawartością mięsa, o kapitalnych opiniach i świetnym przyswajaniu.

Na jakiej podstawie... na podstawie skladu mogę wywnioskować że Canidae zawiera większą ilość białka pochodzenia zwierzęcego, niz Avo Derm, w składzie na pierwszych dwóch miejscach ma mięso bądz mączkę mięsną, i mniej składników zbożowych. Do tego dołoże dawkowanie ( średnio o 1 kubek więcej Avo Derm musisz dać dziennie) i wychodzi mi lepsza przyswajalność. Są też obiektywne rangkingi ;) ale mniejsza o nie. Większość info można wyczytać ze składu.

Link to comment
Share on other sites

Z ciekawości sprawdziłem skład karmy Orijen. Moim zdaniem jest to karma dla psów bardzo ciężko pracujących w bardzo ostrym, zimnym klimacie. Nawet w tym klimacie drapieżniki polują tylko na zwierzęta roślinożerne. Zjadają je zaczynając od ich wnętrzności ( żołądek jelita), w których są nasiona i rośliny. Więc nawet dieta drapieżników składa się też z węglowodanów. Poza tym nie widzę różnicy jeżeli chodzi o kalorycznośc oraz zawartośc białka i tłuszczu między karmami dla szczeniąt, psów dorosłych i starszych. Uważam, że dieta psa rosnącego powinna się zdecydowanie różnic od diety psa dorosłego. Należy wziąc również pod uwagę aktywnośc tych psów. Dla mnie najbardziej zbliżone do ideału pod tym względem są karmy First Mate.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm coż, a dla mnie ziarna i zboża w karmie, są dla psa do niczego potrzebne ;) Zupelnie inaczej psi organizm reaguje na karmę z 44 %białka, która nie ma zbóz i ziaren a inaczej kiedy karma ma choćby 30 % białka w którym 80% jest pochodzenia roślinnego... dlaczego? To chyba obydwoje wiemy... ze względu na proces produkcyjny/przetwarzanie, które umożliwia przyswajanie białka roślinnego psu. Pozatym Orijen ma węglowodony ale pochodzące z warzyw i owoców, niecałe 20 % co w zupełności wystarcza. Karmiąc moje psy daję do michy 50 % miecho, 25 % warzywa, 25 % ryż - w zimie, w lecie mięcho zwiększam eliminuję ryż do minimum. Dla moich psów skład orijena jest idealny. Mam psy pracujące.
CO do różnic kaloryczności, ze względu na etapy wzrostu, to już dawno obalono ten mit. Potwierdzają to sami producenci robiąc karmy ALL LIFE STAGE, albo BREEDERS BAGS ;) Poprostu dopasowuje się ilości ;)

I przede wszystkim, mi nie chodzi już o tą róznicę między Avo Derm a Orijen, bo to zupełnie inny typ karm, podałam z ciekawości, jaką karmę pod względem zawartości mięsa mogę mieć dla mojego psa, za te pieniądze, za które Avo Derm oferuje mi dużo zbóż i ziaren w składzie. Nie twierrdzę ze4 to zła karma, napewno ciekawy wybór zwłaszcza gdy na rynku króluje marne Profilum, czy Puriny, Royale, Hillsy, jednak cena hmmm...
Uważam, że Canidae z oferty tego sklepu jest dużo ciekawszą karmą, większa zawartośc mięsa, itd, bardzo ceniona przez amerykańskich hodowców, otrzymująca lepsze notowania w rankingach - nawet na poziomie karm bez zbożowych, więc dziwi mnie że jest tańsza niz avo derm... nie mówię że ma być droższa, poprostu avo derm, w stosunku do swojej jakości i składu jest wg mnie kapkę za drogie :)
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiarz']Z ciekawości sprawdziłem skład karmy Orijen. Moim zdaniem jest to karma dla psów bardzo ciężko pracujących w bardzo ostrym, zimnym klimacie..[/quote]
Z tym się nie zgodzę do końca, tzn ja mam psy trenujące i są w trakcie przechodzenia na Orijen ale już spotkałam się z opiniami, że mało energii psy mają po tej karmie, no zobaczymy... ale po dokladnym przemyśleniu składu orijena i jego analizy, wbrew pozorom ta karma wcale nie jest tak dobra dla psów cięzko pracujących ... dlaczego.? 16 do 18 % zawartości tłuszczu bynajmniej nie jest wystarczające dla psa o dużym zapotrzebowaniu energetycznym. O ironio, nawet psy o standardowej dawce ruchu chudną na tej karmie, pięknie osuszają się z tłuszczu, nie tracąc masy mięśniowej. Gram tłuszczu dostarcz psu ponad 9 kcal, gram białka niecałe 6 kcal, także róznica jest spora, i to właśnie tłuszcz jest głownym "dopalaczem" psa... Białko owszem też, ale ono pełni bardziej funkcję budulcową, transportową itd ... no nie będę się tu zagłębiać w kwestie trawienia, przyswajania itd ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,
Mam dwa psy: Godryk 7 lat i Alan - 2 lata.
Godryk to rasowy, rodowodowy Berneńczyk, a Alan - typ ogólny.
Od zawsze są na karmie Firstmate.
Kupuję na [url=http://www.psie-karmy.com]psie-karmy.com[/url]
Dobra i miła obsługa.
Na początku podawaliśmy tę dla szczeniaków, teraz żółtą dla dorosłych psów. Czasami mój kot też się pożywi, ale to inny temat..;)
Poważnie, psy rozwijają się bardzo dobrze, nie chorują, nie są agresywne, ale też nie ospałe. Do karmy nie dodajemy prawie nic, czasami łyżkę jogurtu lub oleju. Na smaczek...
Przeliczaliśmy kiedyś wydatki na karmę. Biorąc pod uwagę wysoką wydajność Firstmate, to zwykła, marketowa karma, wychodzi dużo drożej.
Godryk waży ponad 60 kg. :roll: Zatem sklepowej karmy musiałby zjeść pewnie miskę. Firstmate podajemy trzy małe miarki dwa razy dziennie. Poza tym Firstmate jest odpowiednio zbilansowana i psy dostają kompletne pożywienie.
Polecam serdecznie.
Niedługo wkleję zdjęcia mojego zwierzyńca.
Pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...