Jump to content
Dogomania

Najgłupsze „rasowe” stereotypy


agniesias

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='xax']Nie sądze by niewiedza w dziedzinie ras świadczyła o głupocie.Ja nie znam się na fizyce kwantowej,nie rozróżniam różnych kwiatów...czy to znaczy,że jestem głupia? A może po prostu ta dziedzina mnie nie interesuje?Znajomość kilkuset ras nie jest wiedzą podstawową i stąd nie jest to faux pas jeśli ktoś zaniecha edukacji w tej dziedzinie Podobnie jak nie czuję się idiotką nie znając i nie rozróżniając wszystkich możliwych elementów samochodu-wiem rzeczy podstawowe,które są konieczne dla kierowcy,ale niuanse zostawiam pasjonatom.:shake:[/quote]

Zle mnie zrozumialas. Nie chodzilo mi o to ze jak ktos nie zna sie na czyms to jest glupi.Chodzi o to ze ludzie nawet jak nie znaja sie na rasach to probuja innym wmowic ze jest inaczej, zaniast przyznac sie do wlasnego bledu.
Ja tez nie znam sie na wszystkich rasach, ale tez nie wmawiam ludzia ze np. malamute to husky... Fakt wiem ze trudno odroznic te rasy i rozumiem ludzi ktorzy sie myla a smieszy mnie to ze wmawiaja mi ze to nie moze byc malamute tylko husky :)
Przepraszam jesli kogos urazilam...

Link to comment
Share on other sites

Zdadzam się z Tobą Gdusiu. Nie chodzi przecież o wiedzę na temat kynologicznych niuansów, która tak naprawdę jest często dostępna tylko pasjonatom konkretnej rasy, a o bezmyślne powielanie stereotypów, i to nie tylko w tej dziedzinie. Bezmyślne, bo po co się trudzić i czytać, szukać, dowiadywać - gada się więc to co gdzieś się zasłuszało i udaje znawcę tematu i to właśnie trzeba zwalczać. O ile w dziedzinie ras psów jest to niegroźne - można się uśmiechnąć pod nosem i iść dalej, o tyle w innych dziedzinach życia bywa to często krzywdzące - a stąd już tylko krok do takich "brzydkich" rzeczy jak rasizm czy nacjonalizm.

Link to comment
Share on other sites

Taka dziewczyna ma szpica pomieszanego z kundlem a ona mowi że to jest husky pomieszany z malamutem czyli hasmut.

Albo takie jeszcze - jamnik musi mieć oklapnięte uszy bo ma za małą głowę żeby mogła utrzymać stojące.

Rottek jest ciężki ale mądry, bo atakuje właściciela, doiero jak urośnie, wtedy ma większe szanse.

Labradory to psy posesyjne, warują wyłącznie na posesji

Tylko kundle potrafią kochać tak, że obronią nawet cudzy dom przed jego właścicielem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gdusia']Ja mam 2-letnia suczke malamuta i oczywiscie wszyscy mysla ze to husky i w dodatku samiec bo taki duzy :D.
Jak kogos spotkam na ulicy podczas spaceru to slysze komentarze "ale duzy pies on to pewnie ptrzebuje duzo ruchu? " albo " psy tej rasy (zazwyczaj mysla o husky) musza bardzo duzo biegac pewnie pani przy rowerze z nim jezdzi?". A to nie prawda ze malamuty musza duzo biegac, [B]moja Figa najchetniej to by lezala cale dnie plackiem no albo chodzila by na spacery[/B]. A jezeli ma ciagnac rower to nie da rady pobiegnie chwilke i odrazu przestaje. Po prostu nie lubi biegana przy rowerze. [B]Kidy chce zeby sie wybiegala z psem przyjaciolki totrwa maksymalnie 15 min potem pada ze zmeczenia i nawet do domu nie chce jej sie isc.[/B] Jednym slowem moj malamutek to len :D[/quote]

A ja bym raczej zrobiła jej badanie serca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']A ja bym raczej zrobiła jej badanie serca.[/QUOTE]

I tarczycy, bo niedoczynność często zdarza się u malamutów, i może dawać właśnie takie objawy.

To nie jest normalne, żeby pies tej rasy tak szybko się męczył czy unikał ruchu.

Link to comment
Share on other sites

Smieszy mnie jeszcze to ze tez duzo ludzi na owczarki szkodzkie collie mowia lessie <hahaha>.Dla nich nie ma rasy collie tylko lessie. Po obejrzemiu tego fimu (lessie wroc) wiekszosc ludzi mysli ze te psy sa tak inteligentne jak w filmie(fakt psy te sa bardzo madre ale nie az tak) :D


No to to już jest naprawde głupie. Ja mam psa rasy owczarek szkocki collie i czesto jak ide z nim na spacer to słysze "O zobacz jaka ladna lassie". Zazwyczaj jest nawet tak ze jak ludzia mowie ze to pies to i tak słysze komentarze "O jaka sliczna ma pani suczke a jaka duza".Niektorzy ludzie mysla ze jak lessie to ze tylko suczki.
Wkurza mnie jeszcze fakt ze ludzie kupuja psy ktore zobacza w filmie badz w reklamie bo one takie ulozone (fakt w filmie i w reklamie sa bo przeszly specjalne szkolenie) a wiara mysli ze jak kupi takiego samego z relkamy/filmu to bedzie umial takie same sztuczki.No bezsens totalny.

Link to comment
Share on other sites

Reno2001 i [EMAIL="m@dzi"]m@dzi[/EMAIL]@ nie martwcie sie psinka jest okazem zdrowia:) Badania ma dobre :) Tylko po prostu ona nudzi sie jak ciagnie rower, a jak biega z psem kolezanki (najczesciej na lakach jak sa spuszczane) no nadaja sobie takie tepo ze ja bym po min siadla:) Figusia moze nie lubi rowerow i jest malym leniuchem ale za to uwielbia piesze wedrowki.I dlatego zamiast jezdy rowerem chodze z nia na spacerki :D

Link to comment
Share on other sites

A ja podczas wczorajszego spaceru znów zostałam delikatnie skrytykowana że czegoś wymagam od swojego psa... Pani wmawiała mi że to niepotrzebne bo kundelki są tak mądre że one same się wszystkiego uczą i w ogole są najmądrzejsze:shake::shake::shake: Wciąż nie wiem jek ludzie mogą łączyć posłuszeństwo z daną rasą ale widać mało wiem :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja jak chodze z moim malamutkiem na spacery po dzilkach to biore go na 8 metrowa smycz i oczywiscie ludzi to smieszy ze pies chodzi na takiej dlugiej smyczy ze nie umiem psa wychowac zeby chodzil bez niej... Ale na takiej dlugiej smyczy latwo idzie nauczyc malamuta przychodzenia na zawolanie:)Ale oczywiscie potrzeba cierpliwosci i czasu:)

Link to comment
Share on other sites

psiara: Zgadzam się w 1000% ale niestety wśród ogółu wciąż pokutują stereotypy, które każdy z nas choć raz w życiu słyszał....

Swoją drogą wiecie że wciąż istnieje mit że pies z czarnym podniebieniem jest wściekły i może zagryźć nawet właściciela ????:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Słyszałam wiele stereotypów na temat poruszanych tu ras, ale zaskoczyly mnie niektóre stereotypy (m.i z dobermanem) :eviltong:
O Dobermanach słyszałam że to są idealne psy do pilnowania terenu (i tu kieruje oczywiście do filmów :P)

Czesto się spotykam z pytaniami idąc z moimi dwoma psami (typ setera i ratlerkowate cuć) czy one się tolerują, który z nich rządzi, kto pierwszy je.
Najczesniej irytuja mnie wypowiedzi innych ludzi którzy widzą że na moje przywołanie moj pies przychodzi prawie od razu:
Ktoś do kogoś :look3::
"No widzisz, jak ten pies się słucha, a nasz taki przygłup"
"Żeby to mój się tak słuchał"
"Zobacz jaki grzeczny piesek"
Do mnie :-?:
"Jak on się pięknie słucha, nie tak jak mój"
"Gratuluje pani posłusznego psa"
"Jakiego pani ma grzecznego pieska"
Do własnego psa :nonono2::
"No widzisz xxx powinienes brać z niego przykład"
"Dlaczego ty taki nie jestes?!"

A najbardziej irytujace jest jak się dziennie słucha xx razy tego samego tekstu jak mama, babcia, dziadek (...) mówi do dziecka "Zobacz jaki mały piesek, oo a tutaj jaki duuuzy pies!" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='1w0na']Słyszałam wiele stereotypów na temat poruszanych tu ras, ale zaskoczyly mnie niektóre stereotypy (m.i z dobermanem) :eviltong:
O Dobermanach słyszałam że to są idealne psy do pilnowania terenu (i tu kieruje oczywiście do filmów :P)

Czesto się spotykam z pytaniami idąc z moimi dwoma psami (typ setera i ratlerkowate cuć) czy one się tolerują, który z nich rządzi, kto pierwszy je.
Najczesniej irytuja mnie wypowiedzi innych ludzi którzy widzą że na moje przywołanie moj pies przychodzi prawie od razu:
Ktoś do kogoś :look3::
"No widzisz, jak ten pies się słucha, a nasz taki przygłup"
"Żeby to mój się tak słuchał"
"Zobacz jaki grzeczny piesek"
Do mnie :-?:
"Jak on się pięknie słucha, nie tak jak mój"
"Gratuluje pani posłusznego psa"
"Jakiego pani ma grzecznego pieska"
Do własnego psa :nonono2::
"No widzisz xxx powinienes brać z niego przykład"
"Dlaczego ty taki nie jestes?!"

A najbardziej irytujace jest jak się dziennie słucha xx razy tego samego tekstu jak mama, babcia, dziadek (...) mówi do dziecka "Zobacz jaki mały piesek, oo a tutaj jaki duuuzy pies!" :evil_lol:[/quote]
Mi często zdarza się słyszeć podobne opinie... żal mi wtedy tych psiaków ten ukochany i najwspanialszy pan patrzy na niego jak na śmiecia :-(:-(:-( Ludzie nie rozumieją że pies nie rodzi się z wiedzą tylko trzeba go uczyć....
Mnie rozwala już całkowicie kiedy ktoś zobaczy że pies wraca i umie kilka sztuczek podchodzi do mnie i pyta o cenę ... :mad::mad::mad: na dodatek jest oburzony jak mówię że pies nie jest na sprzedaż... potem pada pytanie o szczeniaki kiedy będą, informacja o sterylizacji zraża do mnie większość ludzi bo przecież jak ja mogłam taką krzywdę zrobić - jaka to ja okrutna jestem i w ogóle...:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Ha, a wiedzieliście, że setery irlandzkie to idealne psy dla dzieci?! Bo są takie śliczne i mają ładne pyszczki i piękną sierść. Taaak....
Owczarki niemieckie czyli swojeskie wilczury , jak już wiecie są bardzo mądre (wiadomo, bo Szarik był) i od pierszej chwili bronią właściciela (natychmiast rozpoznają złych ludzi). Wynika z tego, że moja pisnka jest "oszachrowana", bo ona oczekuje, że to ja jej będę broniła :lol:
Warto też pamiętać, że najlepsze do trzymania w bloku są ...beagle, ponieważ są małe i jak wszytskie małe psy nie potrzebują dużo ruchu. Dotyczy to zresztą wszystkich ras i jak powszechnie wiadomo działa tak : mały pies-mało ruchu, duży pies-dużo ruchu. To dlatego na przykład dogi niemieckie uwielbiają biegać kilometrami, a jaminiki jak siądą na trawce, to się już nie ruszą.:lol:
I uwaga!!!!! Pamiętajcie, że ak się psa nie bije to nigdy nie będzie słuchał. Pies musi wiedzieć kto tu rządzi:mad:

Wszystkie te rewelacje słyszałam wiele razy, najczęsciej od osób, która psa mają i to już uprawnia ich do uważania się za ekserytów, ale od ludzi, którzy psa nie mają, ale za to mają sądiedzi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

to ja jeszcze powiem, jak mojemu psu mylili rasy.Jest to czekoladowo-biały border collie i jak był szczeniaczkiem to wszyscy mówili "ale ładny Husky", ale ładny...bernardyn" I tak powstała rasa "berhus"[czyt.berhas] Hitem było jak ktoś go z pandą pomylił :)

no i fakt ze jest taki przyjazny ludziom to on MUSI być suczką :D:D:D

na szczęście mam rase która musi robić sztuczki wiec nikt mi nie mówi ze męcze psa(chyba ze mnie Kuba Wojewódzki gdzieś dorwie;P )

Link to comment
Share on other sites

Psiara121 ja nie dziwi sie weta ze pomylili twojego psiaka z sunia :eviltong: Onma bardzo zblizony pyszczek do suni :D. Mnie tylko denerwuje to ze ludzie nie biora pod uwage tego ze np. owczarek niemiecki nie bedzie pilnowal posesji to odrazu "co to za pies, przeciez ta rasa musi pilnowac one sa do tego stworzone ". Kazdego psa krztalci czlowiek i tak jak my go wychowamy taki bedzie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fiona2008']
Swoją drogą wiecie że wciąż istnieje mit że pies z czarnym podniebieniem jest wściekły i może zagryźć nawet właściciela ????:evil_lol::evil_lol:[/quote]

Fiona2008 to pierwsze slysze ale nie jestem zdziwiona aludzie czesto głupoty gadaja. Ostrtnio kolezanki z klasy wmawialy mi ze golden retievery sa na 100% czarne bo jej sasiadka ma.Nie interesowalo ich to ze mam akitat goldiego w domu i co nieco wiem o tej rasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']to ja jeszcze powiem, jak mojemu psu mylili rasy.Jest to czekoladowo-biały border collie i jak był szczeniaczkiem to wszyscy mówili "ale ładny Husky", ale ładny...bernardyn" I tak powstała rasa "berhus"[czyt.berhas] Hitem było jak ktoś go z pandą pomylił :)

no i fakt ze jest taki przyjazny ludziom to on MUSI być suczką :D:D:D
[/quote]

RudaPaskuda ludzie juz tak maja ze wiedza lepiej od ciebie jakiego ty masz psa :evil_lol::evil_lol: gdy bylam z moim collie u weta jak mial 3 miechy to weterynarze podkreslam weterynarze (ludzie ktorzy raczej powinni odrozniac psy) zastanawiali sie czy ja mam owczarka szetlandzkiego czy collie dopiero jak zajrzeli do ksiazeczki to byli pewni. I oczywiscie caly czas mowili do mojego Borysa na "ona" bo to napewno nie jest pies.

Link to comment
Share on other sites

O chartach mówi się zawsze, że są głupie, bo mają małe głow, a więc i małe mózgi...:roll:
Często na spacerach zaczepiają nas "specjaliści" od psów, którzy chwalą urodę naszych chartów afgańskich (choć mamy charty polskie).

Niektórzy z oburzeniem twierdzą że pies ma anoreksję...

Ale najlepsze są matki z dziećmi, które na pytanie swojej pociechy o rasę psa odpowiadają: GOLDEN RETRIVER... :lol: albo Wyżeł weimarski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...