Jump to content
Dogomania

Royal mnie ostatnio wkurzył


Huskuś

Recommended Posts

Moim zdaniem RC nie jest zły, ale na pewno nie tak rewelacyjny jak go reklamują , nie wspominając już , o jak dla mnie kosmicznej wręcz cenie ( ale ktoś za tą reklamę zapłacić musi ;) ! Ja stosowałam jedynie RC 4800 żeby dotuczyć psy i było ok.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Litterka, egeri [/B]- dziekuje za rady :) tak, zauwazylam ze robi ta sama firma. ale tak jak napisalyscie troche sie roznia i mam nadzieje po prostu, ze na orijena zareaguje rownie dobrze, co na acane.
zastanawia mnie tylko, czym sie rozni (oprocz ceny) Provincial od Orijena, skoro obie sa bez dodatkow zboz, a tylko samo miecho i warzywa/owoce.

jedyne, co mnie obecnie lekko stopuje przed przejsciem na orijen sa wyczytane (nieliczne) opinie o przebialczeniu sie psa na tej karmie. bede jutro u weta, to sie go zapytam o co z tym chodzi i czy mojemu maluchowi to grozi :)

Link to comment
Share on other sites

Royal jest przereklamowany przez wetów....dotychczas wszystkie weterynaryjne karmy składały się tylko i wyłącznie z RC i żaden wet u którego byłam nie polecał mi innej karmy jak RC.
Mój Westik był od początku na royalu....miał straszne bąki, ropiejące oczka i jakieś inne zmiany bodajże alergiczne...jak przestaliśmy jeść royala to problemy znikły. Dziwi mnie fakt że wszystki te karmy są na kurczaku (prócz chyba skin support- o ile się nie mylę)nawet karma RC dla Westów jest na kurczaku....a jak wiadomo to właśnie ostatnią żeczą jaką powinno się podawać białasowi to kurczak....
Uważam że jest o wiele więcej karm lepszych od RC, przy czym dużo tańszych....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evelynka']Royal jest przereklamowany przez wetów....dotychczas wszystkie weterynaryjne karmy składały się tylko i wyłącznie z RC i żaden wet u którego byłam nie polecał mi innej karmy jak RC.
Mój Westik był od początku na royalu....miał straszne bąki, ropiejące oczka i jakieś inne zmiany bodajże alergiczne...jak przestaliśmy jeść royala to problemy znikły. Dziwi mnie fakt że wszystki te karmy są na kurczaku (prócz chyba skin support- o ile się nie mylę)nawet karma RC dla Westów jest na kurczaku....a jak wiadomo to właśnie ostatnią żeczą jaką powinno się podawać białasowi to kurczak....
Uważam że jest o wiele więcej karm lepszych od RC, przy czym dużo tańszych....[/QUOTE]

Jeśli chodzi o wersje wet to tak na prawdę nie ma dużego wyboru w tym zakresie. Hill's, Trovet, teraz Purina Vet i jeszcze parę trudniej dostępnych. Jakość RC vet diet jest nieporównywalnie lepsza niż bytówek. Nie mylmy tych dwóch rodzajów bo to jak niebo i ziemia.

Karmy robi się z kurczaka bo kurczak jest najlepiej przyswajalnym białkiem zwierzęcym a z drugiej strony względnie tanim.

Czemu kurczak to ostatnia rzecz dla białasów? Westów czy białych psów w ogóle?

RC od pewnego czasu robione jest w Polsce (vet w Holandii i Austrii) i myślę, że to właśnie był ten moment, w którym ta karma straciła na jakości. To tak jak np. z szamponami Pantene czy innymi. Te robione w Polsce są dużo gorsze niż zagraniczne.

btw. ktoś tam wymieniał nutro chocie - ta karma lata świetności ma już za sobą - niestety przejął ją Mars czy jakiś inny moloch.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Jeśli chodzi o wersje wet to tak na prawdę nie ma dużego wyboru w tym zakresie. Hill's, Trovet, teraz Purina Vet i jeszcze parę trudniej dostępnych. Jakość RC vet diet jest nieporównywalnie lepsza niż bytówek. Nie mylmy tych dwóch rodzajów bo to jak niebo i ziemia.

Karmy robi się z kurczaka bo kurczak jest najlepiej przyswajalnym białkiem zwierzęcym a z drugiej strony względnie tanim.

Czemu kurczak to ostatnia rzecz dla białasów? Westów czy białych psów w ogóle?

RC od pewnego czasu robione jest w Polsce (vet w Holandii i Austrii) i myślę, że to właśnie był ten moment, w którym ta karma straciła na jakości. To tak jak np. z szamponami Pantene czy innymi. Te robione w Polsce są dużo gorsze niż zagraniczne.

btw. ktoś tam wymieniał nutro chocie - ta karma lata świetności ma już za sobą - niestety przejął ją Mars czy jakiś inny moloch.[/QUOTE]

Kurczak jest mięsem któy najbardziej uczula po nim jest wołowina. Na forum Westowym, każdy wie że kurczak nie powinien się znaleźć w diecie Westa. Dlatego wersje np Brit Care dla wrażliwców są robione tylko na łososiu i jagnięcinie. Tak samo inne karmy dla skłonnych do alergi są robione na jagnięcinie i łososiu. I tu niespodzianka RC skapnął się że taka jest żeczywistość i taki oto skład jest w Skin Support, który jest chwaloną karmą dla alergików:

Ryż, suszona ryba, tłuszcz zwierzęcy, tran, włókno roślinne, hydrolizowane białko zwierzęce, sole mineralne, olej roślinny (sojowy i z ogórecznika), pulpa buraczana, kurkuma, L-tyrozyna, tauryna, wyciąg z aloesu, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).

Tzn miałam na myśli białasy - Westy. Ja myślę że każda rasa ma swoje zastrzeżenia żywieniowe i powinno się odpowiednio dopasować dietę. Oczywiście znamy też osobniki które jedzą kurczaka i nic im nie ma...... niestety mój Alex do nich nie należy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evelynka']Kurczak jest mięsem któy najbardziej uczula po nim jest wołowina. Na forum Westowym, każdy wie że kurczak nie powinien się znaleźć w diecie Westa. Dlatego wersje np Brit Care dla wrażliwców są robione tylko na łososiu i jagnięcinie. Tak samo inne karmy dla skłonnych do alergi są robione na jagnięcinie i łososiu. I tu niespodzianka RC skapnął się że taka jest żeczywistość i taki oto skład jest w Skin Support, który jest chwaloną karmą dla alergików:

Ryż, suszona ryba, tłuszcz zwierzęcy, tran, włókno roślinne, hydrolizowane białko zwierzęce, sole mineralne, olej roślinny (sojowy i z ogórecznika), pulpa buraczana, kurkuma, L-tyrozyna, tauryna, wyciąg z aloesu, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).

Tzn miałam na myśli białasy - Westy. Ja myślę że każda rasa ma swoje zastrzeżenia żywieniowe i powinno się odpowiednio dopasować dietę. Oczywiście znamy też osobniki które jedzą kurczaka i nic im nie ma...... niestety mój Alex do nich nie należy[/QUOTE]

No wiesz ale to, że westy nie mogą jeść kurczaka to już nie wina producentów rc a hodowców, którzy rozmnażają psy z alergią. A jak pies nie może jeść kurczaka to po prostu wybierasz karmę o innym składzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']No wiesz ale to, że westy nie mogą jeść kurczaka to już nie wina producentów rc a hodowców, którzy rozmnażają psy z alergią. A jak pies nie może jeść kurczaka to po prostu wybierasz karmę o innym składzie.[/QUOTE]
Tak też zrobiłam...
Jak już większość osób wie mój białas nie ma rodowodu, ale większość hodowli jeśli już podają gotowane to zamiast kurczaka podają indyka.

Link to comment
Share on other sites

Moj pies jako szczeniak cały czas jadł RC, byłam zadowolona,ale karma jakoś potem podrożała, więc dłuższy czas jadł co innego. Od paru miesięcy ze względu na nadwagę jest na RC Obesity i karma sprawdza się świetnie. Nie zamierzam jej zmieniać w najbliższym czasie, właśnie wczoraj kupiłam drugi worek 14 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evelynka']
Uważam że jest o wiele więcej karm lepszych od RC, przy czym dużo tańszych....[/QUOTE]

Mam białego psa,byliśmy na RC od początku.Zauważyłam po przestawieniu z puppy na juniora czerwone plamki na skórze.Zdecydowałam się zmienić karmę i zaczęły się schody. Większość karm ma tyle samo zwolenników co i przeciwników i zaczynam się gubić. Szukam czegoś tańszego niż 200-300 zł za worek.Jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lapeno']Mam białego psa,byliśmy na RC od początku.Zauważyłam po przestawieniu z puppy na juniora czerwone plamki na skórze.Zdecydowałam się zmienić karmę i zaczęły się schody. Większość karm ma tyle samo zwolenników co i przeciwników i zaczynam się gubić. Szukam czegoś tańszego niż 200-300 zł za worek.Jakiś pomysł?[/QUOTE]

Purina Pro Plan z łososiem, również wersja z jagnięciną. Od 4 miesięcy jemy łososia i nie mogę złego słowa powiedzieć na tą karmę, zniknęły bąki, nie łzawią oczka, brak ropniaków niezidentyfikowanych. Brit Care z łososiem oraz wersja z jagnięciną zamierzamy teraz spróbować...skład podobny a wychodzi taniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evelynka']Purina Pro Plan z łososiem, również wersja z jagnięciną. Od 4 miesięcy jemy łososia i nie mogę złego słowa powiedzieć na tą karmę, zniknęły bąki, nie łzawią oczka, brak ropniaków niezidentyfikowanych. Brit Care z łososiem oraz wersja z jagnięciną zamierzamy teraz spróbować...skład podobny a wychodzi taniej.[/QUOTE]

Mój białas po zwykłej Purinie(mieliśmy raz próbkę) miał problemy z kupą i puszczał straszne bąki. Purina Pro Plan lepsza od zwykłej Puriny?

Bulterierowcy dość dobrze wypowiadali się też o Bosch,spróbujemy go,ponieważ mam próbkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lapeno']Mój białas po zwykłej Purinie(mieliśmy raz próbkę) miał problemy z kupą i puszczał straszne bąki. Purina Pro Plan lepsza od zwykłej Puriny?

Bulterierowcy dość dobrze wypowiadali się też o Bosch,spróbujemy go,ponieważ mam próbkę.[/QUOTE]

Purina Pro Plan to karma premium i na bank lepsza od Dog chow, wystarczy porównać sobie skład. Ja sobie ją chwalę a i Alex, mój niejadek chętnie ją je. Boscha nigdy nie próbowałam więc nie mam zdania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lapeno']Mój białas po zwykłej Purinie(mieliśmy raz próbkę) miał problemy z kupą i puszczał straszne bąki. Purina Pro Plan lepsza od zwykłej Puriny?

Bulterierowcy dość dobrze wypowiadali się też o Bosch,spróbujemy go,ponieważ mam próbkę.[/QUOTE]

Próbowaliście acany grasslands,jest ok.Moje psisko ma alergie na kure,a nawet niestety drapie się po niektórych karmach z jagnięciną,przy acanie już od dawna mam święty spokój.

Royal drożeje bo go w Polsce robią...,a jeszcze być może,że ryż zdrożał,a tego sporo w RC;)

Pozdr.Aga
Śliczny bullek!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga kom']Próbowaliście acany grasslands,jest ok.Moje psisko ma alergie na kure,a nawet niestety drapie się po niektórych karmach z jagnięciną,przy acanie już od dawna mam święty spokój.[/QUOTE]

Drapie sie po niektórych karmach z jagnięciną, bo niektóre karmy " z jagnięciną" posiadaja tez kurczaka... Czasem w taki nieistotnych zdałoby się składnikach jak np. tłuszcz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egeri']Drapie sie po niektórych karmach z jagnięciną, bo niektóre karmy " z jagnięciną" posiadaja tez kurczaka... Czasem w taki nieistotnych zdałoby się składnikach jak np. tłuszcz.[/QUOTE]

Nic dodać nic odjąć.... a producent ma prawo nie pisać jaki tłuszcz zwierzęcy jest zastosowany, by chronić swoją recepturę.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga kom']Próbowaliście acany grasslands,jest ok.
Pozdr.Aga
Śliczny bullek!!!![/QUOTE]

Teraz od 3 dni je Bosch Juniora (bo to młody zwierz).Wszystko jest w porządku i cena dla mnie zadowalająca ,a niestety jest to dla mnie w obecnej sytuacji ważne.
Poza tym,8 miesięczny pies to chyba jeszcze powinien być na juniorze,czy już nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lapeno']Teraz od 3 dni je Bosch Juniora (bo to młody zwierz).Wszystko jest w porządku i cena dla mnie zadowalająca ,a niestety jest to dla mnie w obecnej sytuacji ważne.
Poza tym,8 miesięczny pies to chyba jeszcze powinien być na juniorze,czy już nie?[/QUOTE]

8 miesięcy to jeszcze szczeniak i przynajmniej do 10 misiąca powinien być na juniorze, mój Westowaty miał zalecenie być na juniorze do 12 miesiąca. Ale większe rasy chyba trochę dłużej powinny być. Mój Alex miesiąc przed ukończeniem roku zaczął właśnie nabierać takiej męskiej sylwetki, takiej masy.... więc był miesiąc jeszcze na juniorze i potem zmiana na adult. Myślę że trzeba obserwować psa, jeśli zaczyna szybko przybierać to oznaka że czas przejść na adult... tak mi się wydaje...

Link to comment
Share on other sites

btw. ktoś tam wymieniał nutro chocie - ta karma lata świetności ma już za sobą - niestety przejął ją Mars czy jakiś inny moloch.[/QUOTE]

ja wymieniałam,ale czy na opakowaniu powinno byc napisane ze jest z Marsa?Tez o tym słyszałam,ale powiem szczerze,że składnikowo wygląda to dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...